Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

analgin написа: Вто Апр 12, 2022 8:11 am Йоро, дай пример какво може да се купи с тези 200 лева с които според теб колосано е се увеличила покупателната способност в България?
С 200 български лева в Канада (Квебек) може да се плати тока на къща от порядъка на 200 кв/м метра през зимата, която се отоплява ЦЯЛАТА, на ток - 23-24 градуса по Целзий, готви се на ток, пускат се няколко перални и сушилни седмично и има 500 литра бойлер (няма допълнителен енерго-източник на нафта или газ). През лятото стигат за два месеца. ;) Тук никой не гаси електрически крушки, в къщи редовно светят не по-малко от 30-40 дори и през деня.
Без да те дразня ще спомена, че в Квебек (повечето райони) няма водомери и вода не се плаща. Поливаме си цветята, градините и тревата на корем и си пълним басейните до преливане ... :rofl:
Който живее в апартаментно гето плаща на половината :rofl:

Някой да ме поправи ако греша, но не се сещам върху нещо да влияе средната заплата в Канада.
В Канада тока е почти двойно по-скъп отколкото в България. Токът, който плащаш с 200 лева в Канада в България ще струва около 100 лева.
За 40 крушки, дето постоянно светели у вас- 😃😃😃
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

така да е йоро.ама 100 лв ток българия си гу купувам с 1/16 от заплатата ,а в канада 200 д. ток си го купувам с 1/50 от заплатата
аз например живея под наем.голямо студио с кухн. бокс 40Кв.м.-450 д на месец наем.отопление централно включено в цената на наема,вода студена,съответно и топла -безплатна.ток за осветлене и ел уреди-30д на месец.има някакъв лимит който като го минеш започваш да плащаш за ток над тия 30 д. по ;скъпата; цена ,ама аз никога не съм минавал тоя лимит.
30 долара са две средни пици в домино с бакшиша да ти ги доставят в къщи.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Вто Апр 12, 2022 1:56 pm
analgin написа: Вто Апр 12, 2022 8:11 am Йоро, дай пример какво може да се купи с тези 200 лева с които според теб колосано е се увеличила покупателната способност в България?
С 200 български лева в Канада (Квебек) може да се плати тока на къща от порядъка на 200 кв/м метра през зимата, която се отоплява ЦЯЛАТА, на ток - 23-24 градуса по Целзий, готви се на ток, пускат се няколко перални и сушилни седмично и има 500 литра бойлер (няма допълнителен енерго-източник на нафта или газ). През лятото стигат за два месеца. ;) Тук никой не гаси електрически крушки, в къщи редовно светят не по-малко от 30-40 дори и през деня.
Без да те дразня ще спомена, че в Квебек (повечето райони) няма водомери и вода не се плаща. Поливаме си цветята, градините и тревата на корем и си пълним басейните до преливане ... :rofl:
Който живее в апартаментно гето плаща на половината :rofl:

Някой да ме поправи ако греша, но не се сещам върху нещо да влияе средната заплата в Канада.
В Канада тока е почти двойно по-скъп отколкото в България. Токът, който плащаш с 200 лева в Канада в България ще струва около 100 лева.
За 40 крушки, дето постоянно светели у вас- 😃😃😃
Йорко,
В Албърта в момента цената на електроенергията е 8-9 цента за киловатчас без ДДС, което е 11-13 стотинки без ДДС. ДДС е 5 %
В България без ДДС цената е 15 стотинки без мрежови услуги и ДДС. ДДС е 20%. Това са субсидирани цени, които се доплащат от данъците.
Та май в България тока е почти двойно по-скъп.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

той тока в българия може да не е чак толкова скъп ,но е непосилен за плащане спрямо доходите на населението.
а средния доход на българското население с който герберския трол йоро ни се хвали е 1/3 от минималната канадска заплата
всички знаем които по настоящем живеем в канада ,че с една минимална канадска заплата си обречен на мизерия.
сам смятай с 1/3 минимална кандска заплата в българия какъв кур е да се оцелява при долу горе сходни цени.
това ,че буци има пълни шкафчета с евра и злато и ебе млади курви не означава ,че 99,99 от българското население не тъне в мизерия.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа: Пон Апр 11, 2022 12:08 am
roumensp написа: Нед Апр 10, 2022 3:07 pm
Ivan1007 написа: Съб Апр 09, 2022 7:16 pm
Pavel M написа: Съб Апр 09, 2022 6:36 pm румба ти що си написал под аватара си,че живееш във ванкувър когато живееш на 2 туби бензин от ванкувър в уайт рок един от кварталите на индийския град съри.
и кметството ви е в съри и общината и всичко.и кмета ви даже е индиец,там някакъв си синг забравих му първото име.
Той дори не е Уайт Рок ми си е баш в Съри при тарамбуките.
Визибъл минорити и фърст нейшън са 2/3 от населението -все едно си е в Калкута. :rofl:

Срещу кмета им в момента има повдигнато криминално обвинение, аве бетер Индия. :rofl:
Какво представлява района ми може да каже някой дето е идвал (което важи за почти всички живеещи във Ван-метро). Некъф лузър с опикани наполеонки, за който има съмнения, че е невменяем е последния дето може да има мнение.

Не виждам смисъл да убеждавам когото и да било, пазарните цени говорят сами за себе си.
А, разбрах!
Значи, аз който съм бил в Къри, не мога да кажа какво представлява, но ти можеш да казваш, какви обувки и бельо нося, въпреки че не си спомням да съм те евал?
И това не е от лоша памет - аз не си падам по мъже. :rofl:
И понеже никога не си стъпвал нито на сонда, нито изобщо знаеш каква е мойта работа знаеш, че газя как и съм лузър.
:rofl:

Ще трябва да те разочаровам - по твоите критерии, които се свеждат единствено до пари, лузър съм вероятно, колкото и ти :rofl:

Съществената разлика, е че за разлика от теб не съм фрустриран чичка-нещастник, на който целият свят му е крив и е стигнал до там да се кефи, че любимите му путлеристи убиват всичко, което се движи в Украйна. :fubar: :puke:
Според идиотската ти логика, някой трябва да е стъпвал в Сомалия, за да знае какъв шитхол е там :^)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

според идиотската ти логика понеже ти симпатизираш на тръм ,а някой друг на някой друг дай сеа да им намерим оправдание на ватенките щото противниците на тръм не симпатизират на варварството на путьо.
ми ти имаш акъл точно колкото един 15 годишен келеш бе човек.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

joro написа: Вто Апр 12, 2022 1:56 pm В Канада тока е почти двойно по-скъп отколкото в България. Токът, който плащаш с 200 лева в Канада в България ще струва около 100 лева.
За 40 крушки, дето постоянно светели у вас- 😃😃😃

Как го изчисли ? Дай пример за колко енергия колко плащаш. Аз например плащам към 100 долара на месец при средна дневна консумация между 25 и 30 kWh (сметка $194 за 1633 kWh за 2 месеца).

Отопление и топла вода са ми на газ, но това няма отношение към горния факт.

Кажи колко пари ти е била последната сметка и за колко kWh и тогава можем да правим някакви обобщения. Тарифите са променливи (дневна/нощна, под/над еди колко си kWh и т.н.), отделно има и допълнителни разходи (transit levy, sales tax), затова искам цяла сметка, не цена на kWh.
Трябва и да се има впредвид, че в Канада в различните провинции се плаща доста различно за ток, природен газ, ВиК, бензин/дизел и т.н.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

кво го правиш толкова много ток след като отоплението ви е на газ.
с жената да нямате плантация със саксии в мазата. ;)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: Сря Апр 13, 2022 4:04 pm кво го правиш толкова много ток след като отоплението ви е на газ.
с жената да нямате плантация със саксии в мазата. ;)
Предполагам най-много отива за готварска печка, пералня и сушилня.
Преди плащах по-малко, но откакто работя от в къщи по цял ден работят компютри.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

ок,ясно.нямаш плейнт в мазата,копаш биткоини.
бах тез компютри те горят по вече от една тесла на час.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Павел »

joro написа: Вто Апр 12, 2022 1:56 pm
analgin написа: Вто Апр 12, 2022 8:11 am Йоро, дай пример какво може да се купи с тези 200 лева с които според теб колосано е се увеличила покупателната способност в България?
С 200 български лева в Канада (Квебек) може да се плати тока на къща от порядъка на 200 кв/м метра през зимата, която се отоплява ЦЯЛАТА, на ток - 23-24 градуса по Целзий, готви се на ток, пускат се няколко перални и сушилни седмично и има 500 литра бойлер (няма допълнителен енерго-източник на нафта или газ). През лятото стигат за два месеца. ;) Тук никой не гаси електрически крушки, в къщи редовно светят не по-малко от 30-40 дори и през деня.
Без да те дразня ще спомена, че в Квебек (повечето райони) няма водомери и вода не се плаща. Поливаме си цветята, градините и тревата на корем и си пълним басейните до преливане ... :rofl:
Който живее в апартаментно гето плаща на половината :rofl:

Някой да ме поправи ако греша, но не се сещам върху нещо да влияе средната заплата в Канада.
В Канада тока е почти двойно по-скъп отколкото в България. Токът, който плащаш с 200 лева в Канада в България ще струва около 100 лева.
За 40 крушки, дето постоянно светели у вас- 😃😃😃
Жорка, не знам за Канада, ама в БК тока е един от най-евтините в света. Престани да дрънкаш глупости, щото ние, за разлика от теб, сме плащали ток и в Бг, и тук. Качвам ти сметката ни за 2 месеца (тук се плаща на два месеца) и то ЗИМНИ - печката ни е на газ, но парното е електрическо - както виждаш - по $30 на месец, или по по-малко от долар на ден. През лятото е наполовината - 50 цента на ден!
Когато качиш сметка, показваща дневен разход през зимата 70 ст на ден, ще се съглася, че тока в БГ е два пъти по-евтин. Чакам!

Изображение
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Павел написа: Сря Апр 13, 2022 10:07 pm
joro написа: Вто Апр 12, 2022 1:56 pm
analgin написа: Вто Апр 12, 2022 8:11 am Йоро, дай пример какво може да се купи с тези 200 лева с които според теб колосано е се увеличила покупателната способност в България?
С 200 български лева в Канада (Квебек) може да се плати тока на къща от порядъка на 200 кв/м метра през зимата, която се отоплява ЦЯЛАТА, на ток - 23-24 градуса по Целзий, готви се на ток, пускат се няколко перални и сушилни седмично и има 500 литра бойлер (няма допълнителен енерго-източник на нафта или газ). През лятото стигат за два месеца. ;) Тук никой не гаси електрически крушки, в къщи редовно светят не по-малко от 30-40 дори и през деня.
Без да те дразня ще спомена, че в Квебек (повечето райони) няма водомери и вода не се плаща. Поливаме си цветята, градините и тревата на корем и си пълним басейните до преливане ... :rofl:
Който живее в апартаментно гето плаща на половината :rofl:

Някой да ме поправи ако греша, но не се сещам върху нещо да влияе средната заплата в Канада.
В Канада тока е почти двойно по-скъп отколкото в България. Токът, който плащаш с 200 лева в Канада в България ще струва около 100 лева.
За 40 крушки, дето постоянно светели у вас- 😃😃😃
Жорка, не знам за Канада, ама в БК тока е един от най-евтините в света. Престани да дрънкаш глупости, щото ние, за разлика от теб, сме плащали ток и в Бг, и тук. Качвам ти сметката ни за 2 месеца (тук се плаща на два месеца) и то ЗИМНИ - печката ни е на газ, но парното е електрическо - както виждаш - по $30 на месец, или по по-малко от долар на ден. През лятото е наполовината - 50 цента на ден!
Когато качиш сметка, показваща дневен разход през зимата 70 ст на ден, ще се съглася, че тока в БГ е два пъти по-евтин. Чакам!

Изображение
14, 08 цента дневна и 9.39 цента нощна, без ДДС, цената е приблизително като в България.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от MrGeek »

joro написа: Чет Апр 14, 2022 2:01 pm 14, 08 цента дневна и 9.39 цента нощна, без ДДС, цената е приблизително като в България.
Йоро, големи глупости си написал. Ти не можеш ли да четеш английски? $0.0939 е цената на всичкия ток, който си потребил (няма дневна и нощна тарифа), ако не минаваш границата от 1350 киловата на месец. Само когато превишиш тази граница, тогава цената ти скача на 14 цента за киловатчас. Та повечето хора плащат ниската цена, защото не минават въпросната граница. И забележи - цената на преноса е 6 цента на ден, което е многократно по-евтино от цената на преноса в България, която е на киловатчас и добавя още 6 стотинки към общата цена на тока. Ето ти цени на Енерго-Про за битов ток (с преноса, защото без пренос няма как да получаваш ток): 20.4 стотинки дневна и 11.5 стотинки нощна на киловатчас. Това са съответно 14.23 и 8 канадски цента, като средно при всички случаи цената е значително по-висока от канадската. И това е само ако имаш елетромер за дневна/нощна. Ако нямаш, плащаш по една тарифа, която е цели 20 стотинки на киловатчас. Хайде сега сложи и разликата в доходите, че да стане още по-страшно.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

joro написа: Чет Апр 14, 2022 2:01 pm 14,08 цента дневна и 9.39 цента нощна, без ДДС, цената е приблизително като в България.
Аз ти казах да дадеш пълна сметка, защото има и допълнителни цени от типа на цена за пренос и ДДС. Тогава да видим как тук тока бил двойно по-скъп. :lol:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

йоро днес медицинския състав на ИСУЛ е излязал на протест пред болницата след като са разбрали,че обещаното повишение на заплатите се е оказала първоаприлска партенка.
казах ти да не бързаш да слагаш каруцата пред магарето и да раздаваш първоаприлски заплати,ама ти се инатиш като магаре на мост
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор