Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: Нед Апр 10, 2022 4:09 pm още по зле.значи не си в центъра ,а в периферията на гетото в трета глуха

Хората имащи възможност отдавна бягат от централните части на градовете. Много по-спокойно, чисто, няма джънкита и бъмове, но в същото време благоустроено за разлика от български аналози от типа на Владая, Бистрица и т.н.
Аз в Сиатъл живеех в центъра, а преди това 33 години в София (роден в баш-центъра) и съм се наситил на бетон.

Приеми, че съм намерил нещо като канадски “слънчак”, само дето океана е студен (което не пречи на такива като Павел да си го ползват редовно).

ПП
Аз вероятно ще купя нещо в БГ по някое време, да прекарвам по 1-2 месеца. Чудя се дали в София (приятели) или по морето (спокойствие). Ако е по морето вероятно ще е близо до летния апартамент на роднините ми в Поморие и тогава май ще ти се явя нещо като съсед. Преди година-две даже се бях засилил за една къща около Поморие, но роднините ме разубедиха, защото комплекса нямал охрана и щели да я опоскат като седи празна …. не знам дали е така, но ги послушах.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

значи викаш зимата при индусите в махалата лятото ще си ми комшия.
ама къща на слънчака на дърти години не ти трябва.тя къщата знаеш си иска работа и подръжка.а като те гледам си същия мързел като мен и едва ли ще ти се занимава.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа: Нед Апр 10, 2022 3:07 pm
Ivan1007 написа: Съб Апр 09, 2022 7:16 pm
Pavel M написа: Съб Апр 09, 2022 6:36 pm румба ти що си написал под аватара си,че живееш във ванкувър когато живееш на 2 туби бензин от ванкувър в уайт рок един от кварталите на индийския град съри.
и кметството ви е в съри и общината и всичко.и кмета ви даже е индиец,там някакъв си синг забравих му първото име.
Той дори не е Уайт Рок ми си е баш в Съри при тарамбуките.
Визибъл минорити и фърст нейшън са 2/3 от населението -все едно си е в Калкута. :rofl:

Срещу кмета им в момента има повдигнато криминално обвинение, аве бетер Индия. :rofl:
Какво представлява района ми може да каже някой дето е идвал (което важи за почти всички живеещи във Ван-метро). Некъф лузър с опикани наполеонки, за който има съмнения, че е невменяем е последния дето може да има мнение.

Не виждам смисъл да убеждавам когото и да било, пазарните цени говорят сами за себе си.
А, разбрах!
Значи, аз който съм бил в Къри, не мога да кажа какво представлява, но ти можеш да казваш, какви обувки и бельо нося, въпреки че не си спомням да съм те евал?
И това не е от лоша памет - аз не си падам по мъже. :rofl:
И понеже никога не си стъпвал нито на сонда, нито изобщо знаеш каква е мойта работа знаеш, че газя как и съм лузър.
:rofl:

Ще трябва да те разочаровам - по твоите критерии, които се свеждат единствено до пари, лузър съм вероятно, колкото и ти :rofl:

Съществената разлика, е че за разлика от теб не съм фрустриран чичка-нещастник, на който целият свят му е крив и е стигнал до там да се кефи, че любимите му путлеристи убиват всичко, което се движи в Украйна. :fubar: :puke:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа: Нед Апр 10, 2022 4:09 pm още по зле.значи не си в центъра ,а в периферията на гетото в трета глуха
Шести картофен пояс - Нови Искър също е откъснат от "градо"/Обеля 2 с 10+ километра земеделски земи.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа: Нед Апр 10, 2022 4:33 pm Много по-спокойно, чисто, няма джънкита и бъмове, но в същото време благоустроено за разлика от български аналози от типа на Владая, Бистрица и т.н.
Аз в Сиатъл живеех в центъра, а преди това 33 години в София (роден в баш-центъра) и съм се наситил на бетон.

Приеми, че съм намерил нещо като канадски “слънчак”, само дето океана е студен (което не пречи на такива като Павел да си го ползват редовно).

Само дето визибъл минорити са всъщност мнозинство :rofl:
И кмета даже е криминално проявен.
То по-зле от Нови Искър. :rofl:
Не се учудвам, че в Сиатъл си живял в центъра - там бели хора след мръкване не стъпваха тогава.

Това за Ванкувър/Къри че са нещо като канадски "слънчак" е като вица за евреин - миньор.

Освен, че океана е студен, вали 180 дена в годината, та наистина е като "Слънчака", но океана е студен и слънцето не се вижда :rofl:

А може би това е причината да си такъв нещастник?

То по-зле от Индия - там вали няколко месеца яко, но има и сух период, а в Къри не излизате от галошите :rofl:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

Тоя лузър с опиканите наполеонки дето е драскал по-горе осъзнава ли колко е жалък ?
Да си стои на дзифта в тундрата при -40, да претака киселото зеле у Кравария и да си повтаря, че е в “един от най-добрите градове в света” …. важното е сам да си вярва. :lol:
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от snakeplissken »

roumensp написа: Пон Апр 11, 2022 1:51 pm Тоя лузър с опиканите наполеонки дето е драскал по-горе осъзнава ли колко е жалък ?
Да си стои на дзифта в тундрата при -40, да претака киселото зеле у Кравария и да си повтаря, че е в “един от най-добрите градове в света” …. важното е сам да си вярва. :lol:
Ама той казва и че имал най-хубавата работа на света, да разнася дизел в калта по сондите докато шофьорите спят в кабините :lol:
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

roumensp написа: Пон Апр 11, 2022 1:51 pm Тоя лузър с опиканите наполеонки дето е драскал по-горе осъзнава ли колко е жалък ?
Да си стои на дзифта в тундрата при -40, да претака киселото зеле у Кравария и да си повтаря, че е в “един от най-добрите градове в света” …. важното е сам да си вярва. :lol:
ми същия лузър като теб е.и двамата сте един дол дренки.и двамата си мислите ,чè живеете на най добрите точки на света.единия в къри другия на дзифта.
единия гази на -40 в калта и храни жена и,деца и претака кисело зеле,другия домашен любимец на каишка на жена си дето го храни и разхожда и 300 дни в годината е с гумени ботуши и дъждобран и слънце вижда само по телевизора.
ваща работа я виждам като присмял се хърбел на щърбел.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа: Пон Апр 11, 2022 9:46 pm


единия гази на -40 в калта и храни жена и,деца и претака кисело зеле.
Батка,
Ти днес пак си се нашмъркал с пърцуца :rofl:

Каква как при -40 те е патила.
Синът ми не живее с нас повече от 15 години, дъщеря ми от близо 7, жена ми я храня само, когато правя барбекю, а зеле не съм претакал от повече от 25 години.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Пон Апр 11, 2022 10:54 pm
Pavel M написа: Пон Апр 11, 2022 9:46 pm


единия гази на -40 в калта и храни жена и,деца и претака кисело зеле.
Батка,
Ти днес пак си се нашмъркал с пърцуца :rofl:

Каква как при -40 те е патила.
Синът ми не живее с нас повече от 15 години, дъщеря ми от близо 7, жена ми я храня само, когато правя барбекю, а зеле не съм претакал от повече от 25 години.
:D
абе пускам аванта на Шаро.нали той така каза ,че газиш в калта на -40 и жена ти е неспособна да те изхранва
и ти пък не четеш ли през редовете.

и не е пърцуца ,а три пъти дестилиран продукт на Н21Смирнофф
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

Като стана въпрос за Шаро се сетих, за две неща:

1. За кюфтета от сьомга дето жена му ги правила - бррр. Ама както казало кучето - въпрос на вкус и се облизало под опашката. Преживял ги е, значи не са били толкова отровни. Макар че точно след това изчезна от форума за седем дена - само той си знае дали не ги е прекарал с тежко стомашно чревно разтройство.
2. Кво ли ще са пък кюфтета от мус дето ги правила жена му?
Аз мус си мисля, че е mousse и доколкото знам е нещо като десерт обикновено, но като франкофон и стар кадър на Балкнтерорист може пък ти да знаеш, какви ще са са тия кюфтета от мус?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

чесно не знам.аз като стар кадър на балкантурист знам ,че кюфтетата се правят от месо/свинско,телешко или смес по избор/ като се добавят лук ,магданоз и кимион по избор и вкус.
това шаровица с което храни шаро са си някакви нейни тайни рецепти дето храни шаро за да го държи мирен на каишка.и явно успява щом на шаро кюфтетата от сьомга му харесват.
то и да ти кажа ,че на шаро и кюфтета от кравешки екстременти му харесват стига да са направени от любимата му ръка и да му бъдат поднесени с любоф.
такъв мирен и кротък домашен любимец като него е радост за всяка една домакиня.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

Вероятно е така, ама пък виж как го избива на путлеризъм и тръмпанарщина от тия любовни кюфтета :rofl:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Да се върнем за малко на темата: средната заплата се е повишила с 200 лева през миналата година
https://www.expert.bg/macroview/finance ... 10916.html
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от analgin »

Йоро, дай пример какво може да се купи с тези 200 лева с които според теб колосано е се увеличила покупателната способност в България?
С 200 български лева в Канада (Квебек) може да се плати тока на къща от порядъка на 200 кв/м метра през зимата, която се отоплява ЦЯЛАТА, на ток - 23-24 градуса по Целзий, готви се на ток, пускат се няколко перални и сушилни седмично и има 500 литра бойлер (няма допълнителен енерго-източник на нафта или газ). През лятото стигат за два месеца. ;) Тук никой не гаси електрически крушки, в къщи редовно светят не по-малко от 30-40 дори и през деня.
Без да те дразня ще спомена, че в Квебек (повечето райони) няма водомери и вода не се плаща. Поливаме си цветята, градините и тревата на корем и си пълним басейните до преливане ... :rofl:
Който живее в апартаментно гето плаща на половината :rofl:

Някой да ме поправи ако греша, но не се сещам върху нещо да влияе средната заплата в Канада.
Публикувай отговор