Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Вто Фев 15, 2022 1:24 pm
joro написа: Вто Фев 15, 2022 1:22 am
Ivan1007 написа: Вто Фев 15, 2022 1:10 am Аве така ще да е.
Те хората пътуват всяка заран от Видин, Силистра, Омуртаг и Добринище до София, за да работят там и вечер се връщат обратно, за да преспят и на заранта пак :rofl: Йорко, ти си голям смешник наистина! :rofl:
Естествено, че няма кой да работи за 1000 лева, даже и ти си станал гастербайтер за 1000 евро на месец. :rofl:
В София идват цели бригади строителни работници от Видин. Не пътуват всяйа заран, а бачкат с месеци и си наемат квартири. И тия, дето идват през зимата да работят в Банско не пътуват всеки ден. И украинските, дето работят 3 месеца на морето, и те ли пътуват всяка заран от Украйна до България и обратно?
Е, има и перничани, които сутрин отиват на работа в София, а вечер се връщат в Перник и задръстеат всяка сутрин и вечер изходите на София. Хора има всякакви.
Йорко,
То има и софиянци дето работят в Перник и гастербайтери от София дето бачкат в чужбина, това едва ли променя значително общата картина, че в София е мизерия, а извън София е голяма мизерия.
Украинките не трябваше да ги споменаваш, щото така БВП на калпак за Благоевградски окръг излиза, че е още по-малък и няма разлика между пустиняците от Северозападна България и лайнарите от Пиринска Македония, дето от тях нищо не става.
В България средната заплата се удвоява приблизително на всеки 7 години. След около 14 години може и да настигнем Канада.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Може Йорко, може и да настигнете Румъния до 14 ходини, но и това ме съмнява.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Вто Фев 15, 2022 3:20 pm Може Йорко, може и да настигнете Румъния до 14 ходини, но и това ме съмнява.
Средна нетна заплата
София- 961.40 $
Букурещ- 888.19 $
https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... itemId=105
Ние ли ще стигаме румънците или те нас?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа: Вто Фев 15, 2022 3:51 pm
Ivan1007 написа: Вто Фев 15, 2022 3:20 pm Може Йорко, може и да настигнете Румъния до 14 ходини, но и това ме съмнява.
Средна нетна заплата
София- 961.40 $
Букурещ- 888.19 $
https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... itemId=105
Ние ли ще стигаме румънците или те нас?

Цитираш измислени сайтове, вместо официалния на EU, Eurostat:

Wages and labour costs

Данните са от 2 години, но едва ли нещо се е променило драстично.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Вто Фев 15, 2022 3:51 pm
Ivan1007 написа: Вто Фев 15, 2022 3:20 pm Може Йорко, може и да настигнете Румъния до 14 ходини, но и това ме съмнява.
Средна нетна заплата
София- 961.40 $
Букурещ- 888.19 $
https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... itemId=105
Ние ли ще стигаме румънците или те нас?
Йорко,
Не мой плещиш глупости.
Първо България не е само София.
Второ важна е брутната заплата.
Може би в Румъния плащат повече данъци и осигуровки, както е в много от развитите страни.
Това са похарчени пари, които правят съответната страна и град по-добро място за живеене.
В България данъците са ниски, но дори и те се крадат вместо да отиват по предназначение.
Гледай да стигнете Румъния, остави Канада - тя въобще не ви е в категорията.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Вто Фев 15, 2022 4:39 pm
joro написа: Вто Фев 15, 2022 3:51 pm
Ivan1007 написа: Вто Фев 15, 2022 3:20 pm Може Йорко, може и да настигнете Румъния до 14 ходини, но и това ме съмнява.
Средна нетна заплата
София- 961.40 $
Букурещ- 888.19 $
https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... itemId=105
Ние ли ще стигаме румънците или те нас?
Йорко,
Не мой плещиш глупости.
Първо България не е само София.
Второ важна е брутната заплата.
Може би в Румъния плащат повече данъци и осигуровки, както е в много от развитите страни.
Това са похарчени пари, които правят съответната страна и град по-добро място за живеене.
В България данъците са ниски, но дори и те се крадат вместо да отиват по предназначение.
Гледай да стигнете Румъния, остави Канада - тя въобще не ви е в категорията.
В България данъците и осигуровките са почти същите, като в Румъния. Но там всички осигуровки се плащат от работника, а в България по-голямата част от осигуровките се плащат от работодателите. Брутните заплати в България плюс осигуровките от работодателите приблизително са колкото Брутните заплати в Румъния. Затова и нетните са почти еднакви. А Румъния е толкова добро място за живеене, колкото и България. Като излезеш от Букурещ и попадаш в Африка. Да не говорим и за дълговетре и бюджетните дефицити от по 5 % от БВП в Румъния.
Между другото Кирчо Канадеца и на нас ни приготвя голям бюджетен дефицит и теглене на нови заеми. Очаква се голямо увеличение на пенсиите и заплатите, както и на цените. Та съвсем скоро може и да задминем румънците, и не само тях. Инфлацията вече е над 9%, и цените стават като в развитите държави. Да му мислят българите от чужбина като се върнат с ниските пенсии и разберат, че и за България пенсиите им са ниски.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Да му мислят българите от чужбина като се върнат с ниските пенсии и разберат, че и за България пенсиите им са ниски.
Българите от чужбина като си дадът изплатената къщата под наем стават колкото 3 месечни пенсии в БГ ама от тези най високите по 1500 лв. на месец.
После прибави пенсията от чужбина и пенсията от България.

В моя случай прибави и доход от фирма която може да оперира и без мен да ме има.
Има доста българи като мен.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Вто Фев 15, 2022 9:31 pm Очаква се голямо увеличение на пенсиите и заплатите, както и на цените. Та съвсем скоро може и да задминем румънците, и не само тях. Инфлацията вече е над 9%, и цените стават като в развитите държави. Да му мислят българите от чужбина като се върнат с ниските пенсии и разберат, че и за България пенсиите им са ниски.
Ми колко голямо увеличение е това дето го очаквате и откъде паре за него?
Нали има валутен борд и искате евро да въвеждате.
Та цените ви вече са като в развитите държави, ама доходите са си като в държава от третия свят, щото нищо не произвеждате и бизнеса съществува благодарение единствено на ниските разходи за труд

Тук има само един дето е заявил, че иска да се връща като се пенсионира, той да му мисли.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Вто Фев 15, 2022 10:50 pm
joro написа: Вто Фев 15, 2022 9:31 pm Очаква се голямо увеличение на пенсиите и заплатите, както и на цените. Та съвсем скоро може и да задминем румънците, и не само тях. Инфлацията вече е над 9%, и цените стават като в развитите държави. Да му мислят българите от чужбина като се върнат с ниските пенсии и разберат, че и за България пенсиите им са ниски.
Ми колко голямо увеличение е това дето го очаквате и откъде паре за него?
Нали има валутен борд и искате евро да въвеждате.
Та цените ви вече са като в развитите държави, ама доходите са си като в държава от третия свят, щото нищо не произвеждате и бизнеса съществува благодарение единствено на ниските разходи за труд

Тук има само един дето е заявил, че иска да се връща като се пенсионира, той да му мисли.
Ниски разходи за труд в България вече няма. В София брутната заплата вече е към 2200 лева, с осигуровките на работодателите към 2700 лева или 2000 канадски долара на месец.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Сря Фев 16, 2022 1:26 am
Ivan1007 написа: Вто Фев 15, 2022 10:50 pm
joro написа: Вто Фев 15, 2022 9:31 pm Очаква се голямо увеличение на пенсиите и заплатите, както и на цените. Та съвсем скоро може и да задминем румънците, и не само тях. Инфлацията вече е над 9%, и цените стават като в развитите държави. Да му мислят българите от чужбина като се върнат с ниските пенсии и разберат, че и за България пенсиите им са ниски.
Ми колко голямо увеличение е това дето го очаквате и откъде паре за него?
Нали има валутен борд и искате евро да въвеждате.
Та цените ви вече са като в развитите държави, ама доходите са си като в държава от третия свят, щото нищо не произвеждате и бизнеса съществува благодарение единствено на ниските разходи за труд

Тук има само един дето е заявил, че иска да се връща като се пенсионира, той да му мисли.
ГНиски разходи за труд в България вече няма. В София брутната заплата вече е към 2200 лева, с осигуровките на работодателите към 2700 лева или 2000 канадски долара на месец.
Йорко,
Ми нали това ти казвам - в Калгари са 4 пъти по-високи, в Едмънтън 3.5 пъти, в Отава 3 пъти, във Франкфурт и Мюнхен 4 пъти.
Ти като гастербайтер в Германия го знаеш много добре.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Сря Фев 16, 2022 1:44 am Йорко,
Ми нали това ти казвам - в Калгари са 4 пъти по-високи, в Едмънтън 3.5 пъти, в Отава 3 пъти, във Франкфурт и Мюнхен 4 пъти.
Ти като гастербайтер в Германия го знаеш много добре.
В Букурещ, Атина, Белград Истанбул,, Скопие заплатите са по-ниски. А в Будапеща са почти като в София, съвсем е малка разликата.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Сря Фев 16, 2022 4:47 am
Ivan1007 написа: Сря Фев 16, 2022 1:44 am Йорко,
Ми нали това ти казвам - в Калгари са 4 пъти по-високи, в Едмънтън 3.5 пъти, в Отава 3 пъти, във Франкфурт и Мюнхен 4 пъти.
Ти като гастербайтер в Германия го знаеш много добре.
В Букурещ, Атина, Белград Истанбул,, Скопие заплатите са по-ниски. А в Будапеща са почти като в София, съвсем е малка разликата.
Йорко,
В Букурещ и Атина са като в София, съвсем е малка разликата, а в Благоевград са много по-ниски от Солун, както и в Пазарджик са много по-ниски от Кавала.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Българите и нововъведенията:

https://trud.bg/%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%B ... %BD%D0%B0/
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа: Сря Фев 16, 2022 5:09 pm Българите и нововъведенията:

https://trud.bg/%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%B ... %BD%D0%B0/
И аз не можах да накарам баба ми да си направи профил във Фейсбук😀😀😀
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

joro написа: Сря Фев 16, 2022 9:33 pm
optics написа: Сря Фев 16, 2022 5:09 pm Българите и нововъведенията:

https://trud.bg/%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%B ... %BD%D0%B0/
И аз не можах да накарам баба ми да си направи профил във Фейсбук😀😀😀
и по добре ,че не се е научила жената на тия мурафети.
чисто философски баба ти е човека който те обича и ти прави какви ли не кулинарни глеэотии эа да эадоволи желанията на чревно смилаемия ти тракт.

кога ти се научиш да го правиш като нея тогава ще раэбереш що баба ти няма регистрация в елмаэ,фацебук и не е активистка в бгмама.
ама ти си достатъчно тъп эа да раэбереш кво ти пее часовника
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор