Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа: Пет Яну 14, 2022 2:33 pm
Павел написа: Чет Яну 13, 2022 11:24 pm Тука малко гадая, обаче ми се струва че ще взимаш около $1000 на месец, които дори за БГ са си мизерия.
Ако това е мизерия какво да кажем за това:

Средната пенсия става 489 лв., минималната - 300 лв. от 2021 г.

А и нали Батката уж затова блъска на тръстиката, да не разчита само на пенсия ….
Минималната пенсия вече е 370 лева, с добавката от 60 лева става 430 лева. И всяка година се увеличава. След 10 години може и 1000 лева да стане.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

дай боже да стане 1000.като прибавя и 1000 от канадската пенсия с 2000 може и да не ми се налагам да бутам от готовите.
ама йоро да ти кажа това пенциите ги имам само като екстра.
към настоящия момент мога да харча от готовите по 1200 лв на месец за издръжка през следващите 17 год. докато свършат.
пенциите ще са екстрата за глезотии.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа: Пет Яну 14, 2022 3:16 pm
roumensp написа: Пет Яну 14, 2022 2:33 pm
Павел написа: Чет Яну 13, 2022 11:24 pm Тука малко гадая, обаче ми се струва че ще взимаш около $1000 на месец, които дори за БГ са си мизерия.
Ако това е мизерия какво да кажем за това:

Средната пенсия става 489 лв., минималната - 300 лв. от 2021 г.

А и нали Батката уж затова блъска на тръстиката, да не разчита само на пенсия ….
Минималната пенсия вече е 370 лева, с добавката от 60 лева става 430 лева. И всяка година се увеличава. След 10 години може и 1000 лева да стане.
Направо като милионери ще се пенсионирате. :lol:

След 10 години наистина може да е 1000, но тогава и месечните сметки на един апартамент сигурно ще са толкова.
Ако не беше прос като матрос щях да ти кажа да провериш каква е инфлацията последната година (което не е само в България, а и тук).
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

аз друго се чудя Йоро като изхарче еврОто :lol: по кръчмите в Банско след 3 месеца дето се бузи 3 години в Германия да го спести после кво праим.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа: Пет Яну 14, 2022 7:51 pm аз друго се чудя Йоро като изхарче еврОто :lol: по кръчмите в Банско след 3 месеца дето се бузи 3 години в Германия да го спести после кво праим.
Каквото направи и ти като изхарчи доларите дето се гърчи за тях 800 ли бяха ... или 2800 дни. Обратно на тръстиката - той в Германия, ти в Канада.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Пет Яну 14, 2022 8:00 pm
Pavel M написа: Пет Яну 14, 2022 7:51 pm аз друго се чудя Йоро като изхарче еврОто :lol: по кръчмите в Банско след 3 месеца дето се бузи 3 години в Германия да го спести после кво праим.
Каквото направи и ти като изхарчи доларите дето се гърчи за тях 800 ли бяха ... или 2800 дни. Обратно на тръстиката - той в Германия, ти в Канада.
е ама аз не ги издухах за 3 месеца ,7 год се храних от тях,купих си кондьо на слънчака та даже и останаха и до ден днешен можеше да си я карам така ама в един момент като се усетих ,че като се сдухам я камилата я камиларя се налях със сила и си викам що докато съм още ;млад; да не изтърпя още малко тръстика.
виж само колко съм откровен и не приписвай действията ми като крайна възможност за да не пукна от глад.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Е да де, ама ти бая се гърчи за тия седем години - то Дедмънтън камо, такси и после големия геврек въртя с голямата манивела. А Йорко е още младеж - има мегдан да опъва каиша. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Пет Яну 14, 2022 8:34 pm Е да де, ама ти бая се гърчи за тия седем години - то Дедмънтън камо, такси и после големия геврек въртя с голямата манивела. А Йорко е още младеж - има мегдан да опъва каиша. :tmi:
малко или много гърч колкото толкова.
такива въздухопроводници като Йорко съм ги виждал по вече от колкото ми е необходимо.
си чупи главата както си знае.ако не се обесиш ще се удавиш.
ама чак пък да стана платен трол на Боко Тиквата такова унижение не бих изтърпял.предпочитам бърза смърт отколкото да се мъча.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Пет Яну 14, 2022 8:00 pm
Pavel M написа: Пет Яну 14, 2022 7:51 pm аз друго се чудя Йоро като изхарче еврОто :lol: по кръчмите в Банско след 3 месеца дето се бузи 3 години в Германия да го спести после кво праим.
Каквото направи и ти като изхарчи доларите дето се гърчи за тях 800 ли бяха ... или 2800 дни. Обратно на тръстиката - той в Германия, ти в Канада.
Всички сме на тръстиката, който не работи, не трябва да яде. Срамна работа няма, а да миеш кенефи донякъде е по-добре от да караш цял ден камион- поне има къде да се изпикаеш и да си измиеш ръцете. 😀😀😀 Пенсиите навсякъде са мизерни, затова умните хора не стоят на една пенсия, а си подготвят нещата предварително- инвестират в недвижими имоти, спестяват пари в банките, внасят си пари в частен фонд за втора пенсия и др. Много пенсионери продължават да работят и след пенсиониране. Това е положението.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

joro написа: Пет Яну 14, 2022 10:49 pm
Ivan1007 написа: Пет Яну 14, 2022 8:00 pm
Pavel M написа: Пет Яну 14, 2022 7:51 pm аз друго се чудя Йоро като изхарче еврОто :lol: по кръчмите в Банско след 3 месеца дето се бузи 3 години в Германия да го спести после кво праим.
Каквото направи и ти като изхарчи доларите дето се гърчи за тях 800 ли бяха ... или 2800 дни. Обратно на тръстиката - той в Германия, ти в Канада.
Всички сме на тръстиката, който не работи, не трябва да яде. Срамна работа няма, а да миеш кенефи донякъде е по-добре от да караш цял ден камион- поне има къде да се изпикаеш и да си измиеш ръцете. 😀😀😀 Пенсиите навсякъде са мизерни, затова умните хора не стоят на една пенсия, а си подготвят нещата предварително- инвестират в недвижими имоти, спестяват пари в банките, внасят си пари в частен фонд за втора пенсия и др. Много пенсионери продължават да работят и след пенсиониране. Това е положението.
който не работи няма от къде да яде.това е правилното.
ти до вчера оспорваше факта ,че 90% от аборигените в канада могат да ти завиждат на доходите
казах ти че срамна работа няма ако ще и да миеш кенефи.
сам казваш,че пенсиите навсякъде са мизерни и умните хора не стоят на една пенция а си подготвят нещата предварително. .това е така.
и да те питам що реши да си излееш мъката тук върху аборигените в канада дето въртят геврека и изкарват по 7-8000 долара пари на месец дето не си мият ръцете и не пикаят ,а не си разказвш историите в село трън та на глог че по висок.
момко ти изобщо осъзнаваш ли колко си аут оф ордър си бе пич.
и после що сме се бъзикали с теб.

не си спомням вече кой ти го обесни,че ние тук сме на по с 15-20 години ливинг експирианс и някоя шматка като теб дето се опитва да ни обеснява как 90% сме в тинята няма как да получиш друго отношение освен подигравка.
:censored: аз съм прос човек ,неграмотен,знам един шибан английски и френски,имам професионален опит в някаква професия който ми позволява да си върша безупречно работата без това по някакъв начин да ме натоварва да ме отъждествяваш със себе си дето ял на германците лайната да се види с някое евро.както ти казваш харчим си еврОто.ти даже не знаеш и как се пише тая валута.
:censored:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Pavel M написа: Пет Яну 14, 2022 11:30 pm

:censored:
Бай Ганьо и след 30 години в Канада си остава Бай Ганьо😀😀😀
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

joro написа: Пет Яну 14, 2022 11:57 pm
Pavel M написа: Пет Яну 14, 2022 11:30 pm

:censored:
Бай Ганьо и след 30 години в Канада си остава Бай Ганьо😀😀😀
Жоро Бце ви Бац през последните 15-20 години така ви проми мозъцте ,че не намирам смисъл да ти обеснявам колко сте изтървани.и да искаш да го разбереш няма как да се случи.
не съм от 30 години в канада а март тая година правя 20 от как стъпих тук.между временно имах едно прекъсване от 7 години когато си бях в българия.
кво да ти кажа бе пич тудно ще се поправи щетата която баце нанесе на поколението от теб и по нататък.
обичам си българия и там ще си пукна обаче това което направиха след мен а и ти си жертва на това няма лесно и бързо да се оправи.
не че тук е цветя и рози като допълним и шибания климат тук,но поне за сега човешкия живот ма някакво значение.
в българия създадоха неграмотно,простовато и покорно население дето за всичко да е виновно и от него нищо да не зависи.
знам,че си :censored: и няма да го разбереш ама въпреки всичко да се изкажа.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 12:20 am
joro написа: Пет Яну 14, 2022 11:57 pm
Pavel M написа: Пет Яну 14, 2022 11:30 pm

:censored:
Бай Ганьо и след 30 години в Канада си остава Бай Ганьо😀😀😀
Жоро Бце ви Бац през последните 15-20 години така ви проми мозъцте ,че не намирам смисъл да ти обеснявам колко сте изтървани.и да искаш да го разбереш няма как да се случи.
не съм от 30 години в канада а март тая година правя 20 от как стъпих тук.между временно имах едно прекъсване от 7 години когато си бях в българия.
кво да ти кажа бе пич тудно ще се поправи щетата която баце нанесе на поколението от теб и по нататък.
обичам си българия и там ще си пукна обаче това което направиха след мен а и ти си жертва на това няма лесно и бързо да се оправи.
не че тук е цветя и рози като допълним и шибания климат тук,но поне за сега човешкия живот ма някакво значение.
в българия създадоха неграмотно,простовато и покорно население дето за всичко да е виновно и от него нищо да не зависи.
знам,че си :censored: и няма да го разбереш ама въпреки всичко да се изкажа.
Баце го няма вече, а новото поколение в България ще ви сложи в малкия джоб по образование и владеене на чужди езици. А българите в чужбина все още живеят в 1990 г. когато беше модерно да се плюе по всичко и всеки в България. Явно такива и ще си останете. Съжалявам за вас.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

joro написа: Съб Яну 15, 2022 12:44 am А българите в чужбина все още живеят в 1990 г. когато беше модерно да се плюе по всичко и всеки в България. Явно такива и ще си останете.
Ти откъде го научи това какво било модерно в 1990-та?
Виж ся Йоре, има един много прост обективен критерий и той е - кой колко често ходи в България. И ако ходи, дали ходи щото много го кефи или щото се налага да види стари родители. Аз ходя от немай къде, смятам че има много други по-хубави места да се видят.
Но не мога да се меря с Румен по рядко ходене.
Искам да кажа - ако някой плюе, ама ходи редовно и с мерак - може да го броиш за лицемер. Тука има ли такива???
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

joro написа: Съб Яну 15, 2022 12:44 am
Pavel M написа: Съб Яну 15, 2022 12:20 am
joro написа: Пет Яну 14, 2022 11:57 pm
Pavel M написа: Пет Яну 14, 2022 11:30 pm

:censored:
Бай Ганьо и след 30 години в Канада си остава Бай Ганьо😀😀😀
Жоро Бце ви Бац през последните 15-20 години така ви проми мозъцте ,че не намирам смисъл да ти обеснявам колко сте изтървани.и да искаш да го разбереш няма как да се случи.
не съм от 30 години в канада а март тая година правя 20 от как стъпих тук.между временно имах едно прекъсване от 7 години когато си бях в българия.
кво да ти кажа бе пич тудно ще се поправи щетата която баце нанесе на поколението от теб и по нататък.
обичам си българия и там ще си пукна обаче това което направиха след мен а и ти си жертва на това няма лесно и бързо да се оправи.
не че тук е цветя и рози като допълним и шибания климат тук,но поне за сега човешкия живот ма някакво значение.
в българия създадоха неграмотно,простовато и покорно население дето за всичко да е виновно и от него нищо да не зависи.
знам,че си :censored: и няма да го разбереш ама въпреки всичко да се изкажа.

Баце го няма вече, а новото поколение в България ще ви сложи в малкия джоб по образование и владеене на чужди езици. А българите в чужбина все още живеят в 1990 г. когато беше модерно да се плюе по всичко и всеки в България. Явно такива и ще си останете. Съжалявам за вас.
Йоро аз от 2010 до 2017 година бях трайно в България и от тогава са ми впечатленията за неграмотното и опростачено чалга поколение.
Ако нещо в положителна светлина се е променило през последните 4-5 години много ще се радвам да е така ама едва ли като си спомня кво видях преди 2 години когато си бях на тримесечна ваканция в България.
Ти къде ме връщаш далечната 1990 год.Аз съм от новата емиграция ,а не от старата .1990 все още бях управител на един развлекателен комплекс на слънчака бе пич.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор