Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа: Сря Яну 12, 2022 4:57 pm
Явно Йорко не ги следи тия графики, затова ходи да гастарбайтерства във все по-затъващата Германия. :lol:

Стъргач, съвсем сериозно те питам, към коя аудитория са насочени простотиЙте, които пускаш ? За толкова години не схвана ли, че единственото, което получаваш на тоя форум са подигравки ? Ако някой някога се върне в България, тия идиотщини дето ги пускаш тука ще са последното, заради което го е направил.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа: Сря Яну 12, 2022 5:12 pm
SFBG82 написа: Сря Яну 12, 2022 4:57 pm
Явно Йорко не ги следи тия графики, затова ходи да гастарбайтерства във все по-затъващата Германия. :lol:

Стъргач, съвсем сериозно те питам, към коя аудитория са насочени простотиЙте, които пускаш ? За толкова години не схвана ли, че единственото, което получаваш на тоя форум са подигравки ? Ако някой някога се върне в България, тия идиотщини дето ги пускаш тука ще са последното, заради което го е направил.
Човекът си прави мохабет, нали затова са тия форуми.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа: Сря Яну 12, 2022 5:12 pm Ако някой някога се върне в България, тия идиотщини дето ги пускаш тука ще са последното, заради което го е направил.
Прав си, ако някой някога се върне в България, то ще е, че вече не може да бачка и затова са го изритали с нищожна пенсия. Добре, че в България цените все още са ниски и може да се живее с по-малко пари.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа: Чет Яну 13, 2022 7:51 am
roumensp написа: Сря Яну 12, 2022 5:12 pm Ако някой някога се върне в България, тия идиотщини дето ги пускаш тука ще са последното, заради което го е направил.
Прав си, ако някой някога се върне в България, то ще е, че вече не може да бачка и затова са го изритали с нищожна пенсия. Добре, че в България цените все още са ниски и може да се живее с по-малко пари.
По нашите стандарти канадските държавни пенсии наистина са нищожни. От друга страна такива като теб ходят да чистят лайната на хората в Германия за толкова. Така че всичко е относително …. :lol:
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа: Чет Яну 13, 2022 2:49 pm По нашите стандарти канадските държавни пенсии наистина са нищожни. От друга страна такива като теб ходят да чистят лайната на хората в Германия за толкова. Така че всичко е относително …. :lol:
На заплатата ми в Германия 90% от българите в Канада могат да ми завиждат. А сега чакам да ми върнат и част от данъците, които плащах в Германия. И не съм чистил лайна, а работих като програмист на CNC, не знам дали имаш представа какво означава това.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа: Чет Яну 13, 2022 3:04 pm
roumensp написа: Чет Яну 13, 2022 2:49 pm По нашите стандарти канадските държавни пенсии наистина са нищожни. От друга страна такива като теб ходят да чистят лайната на хората в Германия за толкова. Така че всичко е относително …. :lol:
На заплатата ми в Германия 90% от българите в Канада могат да ми завиждат. А сега чакам да ми върнат и част от данъците, които плащах в Германия. И не съм чистил лайна, а работих като програмист на CNC, не знам дали имаш представа какво означава това.
Батката вече ти обясни какво трябва да си работил, за да ти завиди някой.

Програмист предполагам знам какво е ….. в БГ така наричат всеки, който може да прави уеб страници и знае как да стартира Visual Studio. За CNC си признавам, че не знам. :lol:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

joro написа: Чет Яну 13, 2022 3:04 pm
roumensp написа: Чет Яну 13, 2022 2:49 pm По нашите стандарти канадските държавни пенсии наистина са нищожни. От друга страна такива като теб ходят да чистят лайната на хората в Германия за толкова. Така че всичко е относително …. :lol:
На заплатата ми в Германия 90% от българите в Канада могат да ми завиждат. А сега чакам да ми върнат и част от данъците, които плащах в Германия. И не съм чистил лайна, а работих като програмист на CNC, не знам дали имаш представа какво означава това.
Джоре, знаем какво е програмист на CNC даже познвам един такъв в Канада. Интересно ми е, каква е според теб заплатата на 90% от Българите в Канада че чак да ти завиждат?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

miteto написа: Чет Яну 13, 2022 4:11 pm Интересно ми е, каква е според теб заплатата на 90% от Българите в Канада че чак да ти завиждат?
И да ти е интересно, може само да гадаеш. Аз бих очаквал да е над средната за страната, след като са си правили труда да се мъчат с емиграция по точкова система. Според банския селянин сигурно е минималната (15/час или към 3500 лв/месец).

Като имаш впредвид, че в момента много малко българи емигрират в Канада, едно 95% би трябвало отдавна да са се установили и едва ли работят като касиерки ... :lol: Всички българи в Канада, които лично познавам са с доходи над средните. Което е нормално като имаш впредвид колко друга паплач има от целия свят и продължава да приижда. За разлика от Европа тука няма българи-гастарбайтери дето работят за по няколко месеца на заплати дето местните не биха приели никога, нещо което Йорко очевидно не схваща.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

joro написа: Чет Яну 13, 2022 7:51 am
roumensp написа: Сря Яну 12, 2022 5:12 pm Ако някой някога се върне в България, тия идиотщини дето ги пускаш тука ще са последното, заради което го е направил.
Прав си, ако някой някога се върне в България, то ще е, че вече не може да бачка и затова са го изритали с нищожна пенсия. Добре, че в България цените все още са ниски и може да се живее с по-малко пари.
йоро тя канадската нищожна пенция наистина за канада е нищожна ,но за българия си е една средна работна заплата.
и що някой трябва те наритва от канада когато ти сам с едни 300К спестени лева кеш от канада плюс нищожната им пенция сам искаш да се нариташ и да си ги харчиш с кеф.
разкажи ми ти кога в германия за 5-6 години гърбене ще спестиш 300К кеш след като си си платил всичките си масрафи по издръжката по време на пребиваването си там.
точно никога.
аз съм един прос шофьор и го правя,а не учен програмист като теб дето ако не ме мързи и бачкам 21-22 дни в месеца си докарвам по 10К лева доход без да ми се налага да мия ,пардон да програмирам германски осрани кенефи.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

Pavel M написа: Чет Яну 13, 2022 7:19 pm
joro написа: Чет Яну 13, 2022 7:51 am
roumensp написа: Сря Яну 12, 2022 5:12 pm Ако някой някога се върне в България, тия идиотщини дето ги пускаш тука ще са последното, заради което го е направил.
Прав си, ако някой някога се върне в България, то ще е, че вече не може да бачка и затова са го изритали с нищожна пенсия. Добре, че в България цените все още са ниски и може да се живее с по-малко пари.
йоро тя канадската нищожна пенция наистина за канада е нищожна ,но за българия си е една средна работна заплата.
и що някой трябва те наритва от канада когато ти сам с едни 300К спестени лева кеш от канада плюс нищожната им пенция сам искаш да се нариташ и да си ги харчиш с кеф.
разкажи ми ти кога в германия за 5-6 години гърбене ще спестиш 300К кеш след като си си платил всичките си масрафи по издръжката по време на пребиваването си там.
точно никога.
аз съм един прос шофьор и го правя,а не учен програмист като теб дето ако не ме мързи и бачкам 21-22 дни в месеца си докарвам по 10К лева доход без да ми се налага да мия ,пардон да програмирам германски осрани кенефи.
Батка, попита ли в пенсионното колко ще ти е приблизително пенсията? Ще добавяш ли годините, които си работил в БГ? Май няма да може да взимаш GIS (максимума е $916) при положение, че няма да живееш повече в Канада?

Canada Pension

https://www.canada.ca/en/services/benef ... ab1-1.html

The Guaranteed Income Supplement (GIS) is a monthly payment you can get if:

- you are 65 or older
- you live in Canada
- you get the Old Age Security (OAS) pension
- your income is below $18,624 if you are single, widowed, or divorced

Old Age Security (OAS) pension - maximum $642.25
If you lived in Canada for 20 years after age 18, you would receive a payment equal to 20 divided by 40, or 50%, of the full Old Age Security pension.

The average monthly amount paid for a new benefits retirement pension (at age 65) in October 2021 is $702.77.


Тука малко гадая, обаче ми се струва че ще взимаш около $1000 на месец, които дори за БГ са си мизерия.
Освен ако е възможно да не знаят, че си извън Канада и да взимаш и $900 GIS
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Ти пък къде го търсиш с 1000.
Той дори и не мечтае за толкова.
На него мерака му е като направи 60 да се изкара, че повече не може да върти геврека и да вземе към полагащите му се 85 от QPP, добавката за инвалидност 524 долара и с 609 долара да си иде на Слънчака, което ще си е чиста мизерия.
Като навърши (евентуално) 65 обаче добавката за инвалидност пада и остава с 85 (индексирани за инфлация може да станат и 90 дотогава) плюс OAS за годините дето физически е бил в Канада - я събрал 10 години, я не и я взел двеста долара, я не.
Няма да се учудя, ако се класира за социално подпомагане в България с канадската си пенция.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Пет Яну 14, 2022 12:04 am Ти пък къде го търсиш с 1000.
Той дори и не мечтае за толкова.
На него мерака му е като направи 60 да се изкара, че повече не може да върти геврека и да вземе към полагащите му се 85 от QPP, добавката за инвалидност 524 долара и с 609 долара да си иде на Слънчака, което ще си е чиста мизерия.
Като навърши (евентуално) 65 обаче добавката за инвалидност пада и остава с 85 (индексирани за инфлация може да станат и 90 дотогава) плюс OAS за годините дето физически е бил в Канада - я събрал 10 години, я не и я взел двеста долара, я не.
Няма да се учудя, ако се класира за социално подпомагане в България с канадската си пенция.
В България ще му дават още 60 лева добавка към пенсията заради кризата от коронавируса.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Павел написа: Чет Яну 13, 2022 11:24 pm Тука малко гадая, обаче ми се струва че ще взимаш около $1000 на месец, които дори за БГ са си мизерия.
Ако това е мизерия какво да кажем за това:

Средната пенсия става 489 лв., минималната - 300 лв. от 2021 г.

А и нали Батката уж затова блъска на тръстиката, да не разчита само на пенсия ….
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

Батката е от стара коза яре; той ще се оправи. Пенсията на него му е само за стръв. Ще си купи една лодка на Слънчако, ще си лови златни рибки, те ще му изпълняват всяка по 3 желания и стой та гледай.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

joro написа: Пет Яну 14, 2022 11:19 am
Ivan1007 написа: Пет Яну 14, 2022 12:04 am Ти пък къде го търсиш с 1000.
Той дори и не мечтае за толкова.
На него мерака му е като направи 60 да се изкара, че повече не може да върти геврека и да вземе към полагащите му се 85 от QPP, добавката за инвалидност 524 долара и с 609 долара да си иде на Слънчака, което ще си е чиста мизерия.
Като навърши (евентуално) 65 обаче добавката за инвалидност пада и остава с 85 (индексирани за инфлация може да станат и 90 дотогава) плюс OAS за годините дето физически е бил в Канада - я събрал 10 години, я не и я взел двеста долара, я не.
Няма да се учудя, ако се класира за социално подпомагане в България с канадската си пенция.
В България ще му дават още 60 лева добавка към пенсията заради кризата от коронавируса.
много ми е рано за българска пенсия.ше трябва да почакам едно десетина години.предполагам до тогава коронакризата да е отшумяла.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор