Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

Rall написа: Вто Ное 09, 2021 8:22 pm Абе, я да попитам нещо. Тия камьони дето им стърчат "кюнците" право нагоре от двете страни на кабината, имат ли некаква клапа скрита вътре да не се пълнят с вОда като вали... на прибиране от работа карах зад един такъв та се замИслих...
не нямат.същото е като при четириколките.
ти кат пръднеш газовете от вънка на вътре ли се движат или както обикновено се случва от вътре на вън .освен това влиза ли ти вода в гъза.
същия е и принципа
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Rall »

Pavel M написа: Вто Ное 09, 2021 11:26 pm
Rall написа: Вто Ное 09, 2021 8:22 pm Абе, я да попитам нещо. Тия камьони дето им стърчат "кюнците" право нагоре от двете страни на кабината, имат ли некаква клапа скрита вътре да не се пълнят с вОда като вали... на прибиране от работа карах зад един такъв та се замИслих...
не нямат.същото е като при четириколките.
ти кат пръднеш газовете от вънка на вътре ли се движат или както обикновено се случва от вътре на вън .освен това влиза ли ти вода в гъза.
същия е и принципа
:D абе да, докато пърдиш е ясно. Ама ако заспиш примерно с гъзо нагоре гол под звездите и се изсипе... :|
Изображение
Последно промяна от Rall на Сря Ное 10, 2021 6:30 am, променено общо 1 път.
Dead Eyes See No Future
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Rall »

snakeplissken написа: Вто Ное 09, 2021 9:37 pm Някои имат, други не. Има и такива дето кюнеца е леко извит накрая.
Те повечето вече ги правят ауспуха да е отдолу като ппи колите. Имат хубави катализатори и не опушват така.
Но тия работи зависят от много неща. Зависи и за какво ще се ползва камиона, къде ще се кара, и т.н.
Когато купуваш камион въпросите са много повече отколкото като купуваш кола, кастъмайзваш много повече.
:y: аз щото гледам и на някой пикапи така си ги правят , кефи ме визуално макар, че се губи от мястото за товарене....
Dead Eyes See No Future
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от snakeplissken »

Rall написа: Сря Ное 10, 2021 6:10 am
snakeplissken написа: Вто Ное 09, 2021 9:37 pm Някои имат, други не. Има и такива дето кюнеца е леко извит накрая.
Те повечето вече ги правят ауспуха да е отдолу като ппи колите. Имат хубави катализатори и не опушват така.
Но тия работи зависят от много неща. Зависи и за какво ще се ползва камиона, къде ще се кара, и т.н.
Когато купуваш камион въпросите са много повече отколкото като купуваш кола, кастъмайзваш много повече.
:y: аз щото гледам и на някой пикапи така си ги правят , кефи ме визуално макар, че се губи от мястото за товарене....
Тия с кюнците по пикапите са неуспели да вземат клас 1 :D
My name's Plissken......
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Kpetrov »

Pavel M написа: Вто Ное 09, 2021 11:26 pm
Rall написа: Вто Ное 09, 2021 8:22 pm Абе, я да попитам нещо. Тия камьони дето им стърчат "кюнците" право нагоре от двете страни на кабината, имат ли некаква клапа скрита вътре да не се пълнят с вОда като вали... на прибиране от работа карах зад един такъв та се замИслих...
не нямат.същото е като при четириколките.
ти кат пръднеш газовете от вънка на вътре ли се движат или както обикновено се случва от вътре на вън .освен това влиза ли ти вода в гъза.
същия е и принципа
Абе на гъзо има клапа все пак, сфинктер и се вика. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

е има де ,ама тя не е такава за която пита питащия дето да предпазва да не ти влиза дъжда в г.за когато вали или в комина на тръка ,т.е. да предпазва достъпа от вън на вътре ,а точно обратното.да предпазва от безконтролно изпускане от вътре на вън.един вид да не осираш пейзажа ей така безразборно.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от snakeplissken »

Защо никога не трябва да караме до камион :!:

Гумите гърмят и хвърчат парчета от тях, а не само това. Възможно парчетата от гръмналата гума да отчупят дори метални части от трейлъра или трактора, и това да хвръкне и удари колата ви. В такъв случай щетите по колата са най-лекото с което да се разминете. Инстинктивната реакция на повечето хора е да извият волана и да избегнат удар от летящи парчета. При 100 км/ч не е много сигурно как ще завърши това :!:

Снощи докато карах в дъжда, ми е гръмнала гума на трейлъра, парчетата са захванали калобрана, откъснали са го и са изкривили бара който го държи напред.

В тъмно и дъжд е невъзможно да видя, нито да чуя какво се случва 20 метра зад мен, още повече че гръмналата гума е на задния аксел, от дясно, от вътрешната страна.
Още повече че 18 колелета пръскат вода като за световно.

Разбрах за гръмналата гума чак като се паркирах. Дори не знам кога точно е гръмнала и колко време съм карал така.

Така че изпреварвайте камионите колкото се може по бързо, или ги оставете да заминават напред.
Но никога не карайте до тях :!:
My name's Plissken......
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от optics »

Скивайте какво става:

https://it.dir.bg/tehnologii/kamion-v-s ... fyor-video
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от snakeplissken »

optics написа: Пет Дек 31, 2021 5:17 am Скивайте какво става:

https://it.dir.bg/tehnologii/kamion-v-s ... fyor-video
Там на сухия път всеки може :D
Искам да го видя на сняг и лед тоя камьон :D
Има условия на пътя дето тия къде пишат програмите едва ли са изпадали някога в подобни ситуациЙ.
My name's Plissken......
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от roumensp »

snakeplissken написа: Пет Дек 31, 2021 2:30 pm Има условия на пътя дето тия къде пишат програмите едва ли са изпадали някога в подобни ситуациЙ.
Затова си имат консултанти. Аз като писах софтуер в областта на медицината да не мислиш, че разбирах нещо от медицина ?
Не забравяй, че машина не е нужно да копира човека, тя има съвсем различни времена за реакция, много по-висока прецизност, може едновременно да “натисне” 10 неща за разлика от човек и т.н.
BTW една от най-перспективните области за машините е хирургията, още преди 12-13 години операцията на очите ми в по-голямата си част бе извършена от компютър управляващ лазер.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от snakeplissken »

roumensp написа: Пет Дек 31, 2021 3:30 pm
snakeplissken написа: Пет Дек 31, 2021 2:30 pm Има условия на пътя дето тия къде пишат програмите едва ли са изпадали някога в подобни ситуациЙ.
Затова си имат консултанти. Аз като писах софтуер в областта на медицината да не мислиш, че разбирах нещо от медицина ?
Не забравяй, че машина не е нужно да копира човека, тя има съвсем различни времена за реакция, много по-висока прецизност, може едновременно да “натисне” 10 неща за разлика от човек и т.н.
BTW една от най-перспективните области за машините е хирургията, още преди 12-13 години операцията на очите ми в по-голямата си част бе извършена от компютър управляващ лазер.
Съгласен съм, със сигурност имат консултанти.

Затова искам да го видя тоя камион какво ще направи, карайки по сух път, чисто небе, температура плюс 3-4 градуса, и изведнъж се оказва че е задухал ураганен вятър който навява снега от пустинята върху пътя и изведнъж, ама буквално изведнъж се оказва че пътя е заледен и хлъзгав при плюс 3-4 градуса. Колко неща ще натисне едновременно за да избегне поднасяне. Различните хора реагират различно, някой скачат инстинктивно по спирачките, други свалят бързо предавка, трети включват енджин брейка, все грешни неща.

Аз тая седмица точно през такива места преминавах. Нямам подходящия кабел вкъщи в момента да закача ГПС-а към компютъра и да кача видеа точно за въпросните ситуациЙ.
Както си карам в Картофения щат, пътя сух, слънцето е пекло цял ден и го е изсушило, а солта направо го е изпекла, температура плюс 3-4 градуса.
И изведнъж ураганен вятър който носи снега върху пътя, айде аз съм човек, не съм радар, нормално е да не виждам в такъв уайт аут. Махам плавно крака от газта и не пипам нищо друго, само управлявам.
В първата по-сериозно навята пряспа един ФедЕкс се завъртял, добре че излязъл от пътя а не го препречил. В следващите 100 мили още 3 камиона в дича и няколко коли.
На два пъти изпреварвах Айдахо Стейт Полийс, и те карат бавно в такива условия.
Та искам да го видя тоя камьон ще успее ли да стигне за където е тръгнал в такова време :D

Аа, между другото оня ден е било ледена пързалка по Снокуолми, знаеш го къде е. там има няколко завоя с виражи. Виражите са супер при сух път, или дори мокър. Ама понякога могат да бъдат и коварни. Точно такова видео гледах вчера, лява извивка на пътя, с вираж. Камион в крайна дясна лента, понеже е заледено всички едвам пълзят. Да де ама на виража тоя камион от гравитацията се хлъзга странично и влиза в съседните ленти, и няма какво да го спре, колкото и да се опитва шофьора да избяга. Искам да видя компютър как управлява машината при такива условия.

И не на последно, кой ще му слага веригите на тоя селф драйвинг трък? Или и той като Батката ще се паркира докато почистят магистралата :D
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

Аз ще се изкефя когато качат камионите на влака.От Монтр. до Кал. ще си стоя на топло в кабината на камиона ,ще си смъркам уискито и ще си пиша на воля в БгКанада.
Даже това ако стане съм склонен да ми намалят заплатата с 20% :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от 7George »

Pavel M написа: Пет Дек 31, 2021 6:09 pm Аз ще се изкефя когато качат камионите на влака.От Монтр. до Кал. ще си стоя на топло в кабината на камиона ,ще си смъркам уискито и ще си пиша на воля в БгКанада.
Даже това ако стане съм склонен да ми намалят заплатата с 20% :rofl:
:D Те ще качат само контейнерите, нямай грижа. А ти ще слагаш веригите на влака... Може да качат пенсийте с 200%...
Та искам да го видя тоя камьон ще успее ли да стигне за където е тръгнал в такова време
А теб ще те хванат производителите на камиони, ще ти свалят реакциите с едни електроди и ще ги трансформират в софтуер за камиони...
Някой ден. 8)
Embrace your climate change!
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от snakeplissken »

7George написа: Пон Яну 03, 2022 10:15 am
А теб ще те хванат производителите на камиони, ще ти свалят реакциите с едни електроди и ще ги трансформират в софтуер за камиони...
Някой ден. 8)
Е тогава ще стане весело :rofl:
My name's Plissken......
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от snakeplissken »

Бай Иван Сондьора, никъв уй не става от тебе :D
Тръгнал сметки да ми прави кое как било невъзможно.
Баси и мениджъра си :lol:
Обикновен чантаджия , пардон, разносвач на нафта :rofl:

Ей ти майлиджа за Януари, за 23 работни дни, 14,000 мили без малко.

Ходи да се обесиш на сондата, и събувай гумените ботуши преди да пишеш за неща които не са ти ясни :lol:

Изображение
My name's Plissken......
Публикувай отговор