Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът

Re: Шофьор на камион клас 1 на дълги разстояния 2

Мнение от Pavel M »

Rall написа: Вто Ное 09, 2021 8:22 pm Абе, я да попитам нещо. Тия камьони дето им стърчат "кюнците" право нагоре от двете страни на кабината, имат ли некаква клапа скрита вътре да не се пълнят с вОда като вали... на прибиране от работа карах зад един такъв та се замИслих...
не нямат.същото е като при четириколките.
ти кат пръднеш газовете от вънка на вътре ли се движат или както обикновено се случва от вътре на вън .освен това влиза ли ти вода в гъза.
същия е и принципа
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Rall

Мнение от Rall »

Pavel M написа: Вто Ное 09, 2021 11:26 pm
Rall написа: Вто Ное 09, 2021 8:22 pm Абе, я да попитам нещо. Тия камьони дето им стърчат "кюнците" право нагоре от двете страни на кабината, имат ли некаква клапа скрита вътре да не се пълнят с вОда като вали... на прибиране от работа карах зад един такъв та се замИслих...
ти кат пръднеш газовете от вънка на вътре ли се движат или както обикновено се случва от вътре на вън .освен това влиза ли ти вода в гъза.
същия е и принципа
:D абе да, докато пърдиш е ясно. Ама ако заспиш примерно с гъзо нагоре гол под звездите и се изсипе... :|
Изображение
Последно промяна от Rall на Сря Ное 10, 2021 6:30 am, променено общо 1 път.
Dead Eyes See No Future
Аватар
Rall

Мнение от Rall »

snakeplissken написа: Вто Ное 09, 2021 9:37 pm Някои имат, други не. Има и такива дето кюнеца е леко извит накрая.
Те повечето вече ги правят ауспуха да е отдолу като ппи колите. Имат хубави катализатори и не опушват така.
Но тия работи зависят от много неща. Зависи и за какво ще се ползва камиона, къде ще се кара, и т.н.
Когато купуваш камион въпросите са много повече отколкото като купуваш кола, кастъмайзваш много повече.
:y: аз щото гледам и на някой пикапи така си ги правят , кефи ме визуално макар, че се губи от мястото за товарене....
Dead Eyes See No Future
Аватар
snakeplissken

Мнение от snakeplissken »

Rall написа: Сря Ное 10, 2021 6:10 am
snakeplissken написа: Вто Ное 09, 2021 9:37 pm Някои имат, други не. Има и такива дето кюнеца е леко извит накрая.
Те повечето вече ги правят ауспуха да е отдолу като ппи колите. Имат хубави катализатори и не опушват така.
Но тия работи зависят от много неща. Зависи и за какво ще се ползва камиона, къде ще се кара, и т.н.
Когато купуваш камион въпросите са много повече отколкото като купуваш кола, кастъмайзваш много повече.
:y: аз щото гледам и на някой пикапи така си ги правят , кефи ме визуално макар, че се губи от мястото за товарене....
Тия с кюнците по пикапите са неуспели да вземат клас 1 :D
My name's Plissken......

...разплут миризлив пумияр.....

....шаран - либераст без мисловен процес.....
Аватар
Kpetrov
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Pavel M написа: Вто Ное 09, 2021 11:26 pm
същия е и принципа
Абе на гъзо има клапа все пак, сфинктер и се вика. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Pavel M
батката - оригиналът

Мнение от Pavel M »

е има де ,ама тя не е такава за която пита питащия дето да предпазва да не ти влиза дъжда в г.за когато вали или в комина на тръка ,т.е. да предпазва достъпа от вън на вътре ,а точно обратното.да предпазва от безконтролно изпускане от вътре на вън.един вид да не осираш пейзажа ей така безразборно.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken

Мнение от snakeplissken »

Защо никога не трябва да караме до камион :!:

Гумите гърмят и хвърчат парчета от тях, а не само това. Възможно парчетата от гръмналата гума да отчупят дори метални части от трейлъра или трактора, и това да хвръкне и удари колата ви. В такъв случай щетите по колата са най-лекото с което да се разминете. Инстинктивната реакция на повечето хора е да извият волана и да избегнат удар от летящи парчета. При 100 км/ч не е много сигурно как ще завърши това :!:

Снощи докато карах в дъжда, ми е гръмнала гума на трейлъра, парчетата са захванали калобрана, откъснали са го и са изкривили бара който го държи напред.

В тъмно и дъжд е невъзможно да видя, нито да чуя какво се случва 20 метра зад мен, още повече че гръмналата гума е на задния аксел, от дясно, от вътрешната страна.
Още повече че 18 колелета пръскат вода като за световно.

Разбрах за гръмналата гума чак като се паркирах. Дори не знам кога точно е гръмнала и колко време съм карал така.

Така че изпреварвайте камионите колкото се може по бързо, или ги оставете да заминават напред.
Но никога не карайте до тях :!:
My name's Plissken......

...разплут миризлив пумияр.....

....шаран - либераст без мисловен процес.....
Публикувай отговор