Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Ами нищо срещу никого не обръщам. Само изобличавам лицемерието на говорещия. Който нееднократно е заявявал във форума, че сънародниците му са такива и онакива и не би се върнал никога в България, именно заради тези свои сънародници. А в един момент, изведнъж започва да демонстрира колко е загрижен за бедните си сънародници-българи.
Ами че то и в Канада имаш към 2 млн (1,713,497) свои канадски съграждани, които преживяват с под $5К на година, което е под $417 на месец. А наемите тук са над 1000 кинта, панталоните не знам си колко и т.н. Или само бедните българи са ти присърце на тебе? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Тоест 2 милиона на 34 е почти същото като 1 на 6. Браво ози, супер сравнение. Инщ аз съм лицемерно, защото казвам истината, която не можеш да опровергаеш, затова е къде къде по лесно да омаскариш пишещият ги. Познат подход, не ме изненадващ, свикнал съм ти
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Абе знаех си аз, че за теб са по-важни числата и съотношенията, отколкото хората. Важното е да се намира повод да плюем по родината.
Това и исках да покажа на аудиторията, за да на остане с грешното впечатление, че си един състрадателен човеколюбец. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Нед Окт 25, 2020 6:28 pm Абе знаех си аз, че за теб са по-важни числата и съотношенията, отколкото хората. Важното е да се намира повод да плюем по родината.
Това и исках да покажа на аудиторията, за да на остане с грешното впечатление, че си един състрадателен човеколюбец. :)
" ....за родину, за сталина...." Аз плюя по някого ? Както винаги лъжеш. Аз просто споделям факти, ти си правиш интерпретациите и заключенията. И после пишеш по няколко страници с менюта, сметки, доходи, таблици и какви ли не още глупости, само и само за да отречеш очевадното, защото не ти изнася, а и защото си мислиш, че като се прибереш един ден в "родината" с канадската добавка ще цъфнеш и ще вържеш. . Колко годинки трябваха са канадска пенцийка, че аз съм направил 17 до сега ? Кога ще се доредя и аз до тези кинти та да се прибирам на "хубавото" :rofl: :rofl: :rofl:
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа: Нед Окт 25, 2020 7:22 pm Колко годинки трябваха са канадска пенцийка, че аз съм направил 17 до сега ? Кога ще се доредя и аз до тези кинти та да се прибирам на "хубавото" :rofl: :rofl: :rofl:
Не, че не се случвало блудни синове да се връщат в бащин дом, дори и библейска притча има такава. Но лично теб този въпрос не те касае засега, Пумпи. Ти няма как да разбереш, че за някои хора "хубавото" е свързано преди всичко с "милото, скъпото и родното", а не с "богатото и изгодното". Докато презираш родината си, в нея никога няма да е "хубавото" за теб. Независимо дали от "пенцийката" или натрупаните в Америка милиони би се прехранвал там на стари години.
Затова и някак си грозно се получава, когато човек като тебе започне да лее крокодилски сълзи от несъществуващо състрадание към сънародниците си.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Нед Окт 25, 2020 8:10 pm Затова и някак си грозно се получава, когато човек като тебе започне да лее крокодилски сълзи от несъществуващо състрадание към сънародниците си.
Аз ти казвам, че ти си измисляш теза, доказателства и после започваш да ипровизираш на тема, и така няколко страници. Ти, гения от плаца, ще ми кажеш на мен кое и защо ми е "мило и родно" и "какво точно чувствам аз когато пиша тук за родината си". Добре, че те има та да науча нещо за себе си :lol:
Ама остави ме мен, простия зъбар и кажи нещо за онези милион и повече пенсионери, които мизерстват на "милото, любимо и родно място" ? Защото те нямат добавката от джоба на останалите канадци и "милото и родното" им изглеждат малко по-различно, отколкото на теб, облажилият се ......
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Ами не ми пука за тях бе, Пумпи. Също както и на теб. Само дето аз не се преструват, за разлика от теб - гения на кариеса.

Който няма пари да умирга. Капитализъм е това, не някакъв си измислен социализъм.;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Да успокоя малко Линко и Пумпи.

Пумпи не се шашкай.
Линко голяма пенсия няма да вземе дори и да седи 20 години в Канада.
Тя зависи от това колко е контрибютвал. Линко първо ходи на уроци по френски, после взима социал, после кара курсове за преквалификация , след това беше болен а сега поработва по малко ама не е ясно на черно на бяло ли е и най важното какво внася в пенсиония фонд. Познавам хора с подобна кариера в Отава и сега като дойде време да се пенсионират им дадоха по 400 $ на месец и то ако стоят в Канада. Ако тръгнат за Бг още по малко ще стане пенсията. На мен това ми звучи като казарма от 20 години за по 20 лв. пенсия на месец повече.

Към Линко
Който няма пари да умирга. Капитализъм е това, не някакъв си измислен социализъм.
Линко няма страшно. Няма да умираш. Ако те заболят зъбите се местиш в Нунавут. Там има специални програми за хора навили се да живеят на север. Пумпи ще идва да ти оправя зъбите. На теб нищо няма да ти струва щото държавата плаща за твоето лечение.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Vedren написа: Пон Окт 26, 2020 10:05 am Линко няма страшно. Няма да умираш. Ако те заболят зъбите се местиш в Нунавут. Там има специални програми за хора навили се да живеят на север. Пумпи ще идва да ти оправя зъбите. На теб нищо няма да ти струва щото държавата плаща за твоето лечение.
Да бе, то в Нунавут е идилия, всичко за без пари :rofl:

Изображение

Изображение
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Мите казваш за разходите ама не казваш за заплатите.
Той Пумпи и стоматологичната сестра не случайно ходят там. Нали Пумпи там изкарва за 1 месец колкото за 3 месеца на юг.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Колкото речеш, Хълка, толкова. И $100 да ми отпуснеш, пак ще е файда. ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

miteto написа: Пон Окт 26, 2020 11:35 am
Vedren написа: Пон Окт 26, 2020 10:05 am Линко няма страшно. Няма да умираш. Ако те заболят зъбите се местиш в Нунавут. Там има специални програми за хора навили се да живеят на север. Пумпи ще идва да ти оправя зъбите. На теб нищо няма да ти струва щото държавата плаща за твоето лечение.
Да бе, то в Нунавут е идилия, всичко за без пари :rofl:

Изображение

Изображение
Но Пумпи тактично не ги споменава тези цени, когато прави сравнения с България ("панталони за 120 лева" - какви са тези панталони?).
Не ги споменава и когато си търси асистент да му работи за 25 долара на час, колкото е средната заплата на асистент в Канада.
Споменава само "платена храна", ама и това е много разтегливо понятие, също като и почистването на зъби, за което вече разбрахме как се таксува. Една филия на ден и чаша вода също може да се приеме за платена храна - а натуралните сокове ги има в магазините, за който му се пие такова нещо.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

pumpy написа: Нед Окт 25, 2020 5:29 am майко мила, какви цени, какви сравнения, няколко сраници вече. Аз не казвах дали 39.50 е много или малко. То е и двете едновременно.
Една пенсия е 290 кинта, преди подаянията на тиквата от 50 кинта до изборите, един панталон 120 кинта, един наем 900 кинта, заплатата на един програмист 6000 и т.н. и т.н разминавания с действителността в този живот. Вчера бутах инвалидна количка около 3 часа по софийските улици - взе ми се здравето, а НЯМА как да им организирам електрическа за да не трябва на майка ми да й се вземе здравето от бутане. Както се казва "на болния жена му умрЕ" :(
Днес си се прибирам на мястото, където ми се вижда по-разбираемо.
А, и хората са намръщени и сопнати, все още....все още става само за принудителен туризъм :(
Забрави само да споменеш каква е средната държавна пенсия в Канада, както и максималната. Както и колко от пенсионерите в България живеят в собствени, изплатени жилища. Ама да оставим пенсионерите, да попитаме защо има толкова много бездомници в Северна Америка?
И къде го намери този панталон за 120 лева, да не е Версаче или Армани?
По тази логика аз да взема ли да се оплаквам, че онзи ден купих парфюм 50мл за 360 долара + такси за една от девойките?
(за който не ми вярва - парфюмът е "Tom Ford Oud Wood", на цени в Йоркдейл мол, а причината за избора на точно този аромат се крие в ето тази кутийка (за който разбира от тази азбука): https://ibb.co/6ZKZnFM).

Пумпи като скубе от заплатата на асистентката си, мисли ли за нея, че някой ден може и тя да поиска да се пенсионира?
("Пумпи - борец за справедливост")
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Vedren написа: Пон Окт 26, 2020 10:05 am ...... Ако те заболят зъбите се местиш в Нунавут. Там има специални програми за хора навили се да живеят на север. Пумпи ще идва да ти оправя зъбите. На теб нищо няма да ти струва щото държавата плаща за твоето лечение.
Няма такова нещо, държава ни плаща за инуитите, не за белите, които искат да живеят там.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

jovani написа: Пон Окт 26, 2020 12:44 pm Забрави само да споменеш каква е средната държавна пенсия в Канада ...
По моите критерии е мизерна и ако живееш в Торонто или Ванкувър дори за наем не стига.
Публикувай отговор