Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Vedren написа: Съб Окт 17, 2020 2:45 pm Ами то и в Куба може да отиде всеки социаладжия с документи от ЕС и да говори небивалици на мадамите там. :D

А Линко отдавна си мечтае да си иде в БГ в къщичката с двора в провинцията и да си харчи воената пенсия ама още не може да го направи.
Моето не е мечта, Хълка, а план. Който е в процес на изпълнение и при това остава само 1/3 за да се изпълни.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Говори в дни като Батето.
600 - 800 дни.

А като се изпълни плана да се сетиш да благодариш на БВП на глава в Канада че без него плана щеше да си остане само мечта.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Ами дали ще е в дни, часове или години, Хълка, все тая си е. Трябва да ги направя 20 г. реално преживени в Канада и съм готов. Знайно е кога съм дошъл, така че всеки може да си го смята времето в каквато си иска мерна единица. Ако щеш, ти не в дни, ами и в секунди си ги смятай. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

С Батето заедно. Той дойде преди теб ама отсъстваше 3-4 години и сега трябва да си дослужва. :)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Vedren написа: Съб Окт 17, 2020 4:24 pm С Батето заедно. Той дойде преди теб ама отсъстваше 3-4 години и сега трябва да си дослужва. :)
Aма като му разправях аз едно време, че с тези 8 г. преживени в Канада за никъде не е, той ми се смееше. Тогава в главата му имаше само блянове за въртене на синджирчето в България с готовите 350К в джоба от Канада. Ама парите свършиха, бляновете изветряха и ей ти го батето отново в Канада да си доизкара на тръстиката необходимите му за пенсия годинки. Този път едва ли ще си тръгне по-рано, та ако ще не 105К или 350К да събере, ами и няколко пъти повече. ;)

Докато аз съм си направил добре сметката още от самото начало и затова ти казвам, че никакви мечти и блянове няма в главата ми, а строго разчетен план. Който на 2/3 вече е изпълнен. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Да тук съм съгласен с теб че батето направи няколко празни курса.
Ама той е по млад и има място за грешки. При теб всичко е разчетено с военна прецизност.
Ама аз ви се радвам и на двамата и дано да стане както сте го планирали. А някой ден ще си спомняме и пишем от БГ все едно сме били заедно в казармата и си разказваме за нея.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

И аз ти се радвам, Хълка. Ако с изкачването на Стълбата не изгубиш от погледа си хората като мен, ще се радвам да си хортуваме и като пенсионери в България. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от tanyatais »

Съмнявам се някой да е дошъл на другата част на света :) без ясен план за близките 10-15 години.

Ние имаме още 10 и се връщаме към Европа след това.
Хубавото е че след първия транж завърнали се в Родината през 2007-2009та, сега се завърнаха и втория транж приятели от чужбина и нещата се заформят с еднаквомислещи завърнали се емигранти, които да променим статуквото в Родината.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Правилно Танче. Това е идеята да променим родината към по добро.
Аз вече навъртях моите 20 години и за това мога да си позволя да избирам къде и какво да правя.

Линко върха на стълбата е като върха на планината. Може да се качим, може и да не се качим.
Не ни пречи обаче да гледаме и да си мислим да го качим.
Зависи от здраве, хубаво време, имаш ли с кого да го качиш.
Аз лично мога и с малко, мога и с много така че не вярвам да се променя дори и да се кача.
Последно промяна от Vedren на Съб Окт 17, 2020 7:56 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

tanyatais написа: Съб Окт 17, 2020 6:43 pm Съмнявам се някой да е дошъл на другата част на света :) без ясен план за близките 10-15 години.

Ние имаме още 10 и се връщаме към Европа след това.
Хубавото е че след първия транж завърнали се в Родината през 2007-2009та, сега се завърнаха и втория транж приятели от чужбина и нещата се заформят с еднаквомислещи завърнали се емигранти, които да променим статуквото в Родината.
Абе вие сериозно ли ? Ще променяте нещата в Родината, й кой точно ще ви позволи да я "оправяте". Но да си мечтаете лошо няма. Аз си представям да се пенсионирам някъд в южна Франция/северна Испания и да се радвам на живота, по цъщия начин по който му се радвам в момента в Клайд Ривър на брека на океана.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

pumpy написа: Съб Окт 17, 2020 7:17 pm
tanyatais написа: Съб Окт 17, 2020 6:43 pm Съмнявам се някой да е дошъл на другата част на света :) без ясен план за близките 10-15 години.

Ние имаме още 10 и се връщаме към Европа след това.
Хубавото е че след първия транж завърнали се в Родината през 2007-2009та, сега се завърнаха и втория транж приятели от чужбина и нещата се заформят с еднаквомислещи завърнали се емигранти, които да променим статуквото в Родината.
Абе вие сериозно ли ?
Светът на котката не е свят на мравояда, Пумпи.....
Те може да виждат неща, които ти поради ограничения някакви не си способен да видиш :)
My name's Plissken......
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от tanyatais »

Пумпи, едното не пречи и на другото.
Испания, Гърция и прочие са ок за живот, с доходи от другаде, но и в България има прекрасни места за хубав живот след 50тте.

Живи и здрави само и всичко ще се подреди.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

tanyatais написа: Съб Окт 17, 2020 7:44 pm и в България има прекрасни места за хубав живот след 50тте.
Предполагам с доходи от другаде и без да се налага да работиш? Кои например са тези места - аз също мисля, че има такива, но ми е интересно да видя другите какво мислят?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

miteto написа: Съб Окт 17, 2020 2:49 pm
jovani написа: Съб Окт 17, 2020 10:01 am
MrGeek написа: Пет Окт 16, 2020 10:39 pm
jovani написа: Пет Окт 16, 2020 11:16 am Разликата е, че в ИТ БВП на калпак е почти колкото тук.
Поредните локуми на джовани. Ти лъжеш повече и от оранжевия идиот в Белия дом. Брутните БВП на технологичния сектор в Канада и България са съответно $94 милиарда и $2.2 милиарда (или 1.43 милиарда евро). Хайде сметни си го това на калпак. Има-няма 10 пъти разлика, но иначе според гения джовани почти съвпадат. :D :rofl:
За пореден път си изскмука от пръстите нещо, без да дадеш линк - от къде е тази информация? Какво е това "технологичен" сектор?
За да го получим на калпак трябва да го разделим на броя на хората, работещи в този сектор. Колко е броят на тези хора?
А аз трябваше да направя едно уточнение - хората, работещи в чужди фирми в АйТи сектора в България.
Аз и за твоята информация "Разликата е, че в ИТ БВП на калпак е почти колкото тук" също така не видях линк, нито откъде е изсмукана?
Знам го от личен опит.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от tanyatais »

miteto написа: Съб Окт 17, 2020 8:21 pm
tanyatais написа: Съб Окт 17, 2020 7:44 pm и в България има прекрасни места за хубав живот след 50тте.
Предполагам с доходи от другаде и без да се налага да работиш? Кои например са тези места - аз също мисля, че има такива, но ми е интересно да видя другите какво мислят?
Да, Пловдив, Хисаря, Балкана..и още и още.
За всеки идеалните места са различни.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Публикувай отговор