Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Victoria93
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 9:32 am

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Victoria93 »

Благодаря на всички за споделените мнения и съвети! :) Всеки един отговор ми помага в малка или по-голяма степен да си изясня картинката. :) Надявам се да не

В момента разглеждаме вариантите за спонсориране и като common-law partner (просто да сме си наясно с опциите). Доколкото успях да прочета до момента, процедурата е почти идентична с тази за спонсориране на съпруг/а. Имате ли наблюдения горе-долу каква е успеваемостта на имиграцията по този начин? Ясно ми е, че с брак е по-сигурно, въпроса е колко по-сигурно, при условие, че взаимоотношенията ни са реални и не се опитваме да лъжем/подвеждаме за каквото и да е? Опитвам се да сравня двата варианта, така че да преценим има ли смисъл да инвестираме в common-law partner имиграция или в нашия случай това ще е по-скоро губене на време и средства?

Още един въпрос - имате ли представа какво се случва, ако например кандидатстваме като common-law partners и междувременно се оженим? Цялото кандидатстване се преустановява или просто "ъпдейтваме" документите и ако предположим, че той е одобрен за спонсор по това време, процедурата продължава?
Victoria93
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 9:32 am

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Victoria93 »

Още един въпрос, малко встрани от основната тема, но знаете ли дали има някакво ограничение във времето, за което може да се използва канадска шофьорска книжка в България? Т.е трябва ли да се подменя, регистрира някъде или нещо подобно.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от speedy »

Victoria93 написа:Още един въпрос, малко встрани от основната тема, но знаете ли дали има някакво ограничение във времето, за което може да се използва канадска шофьорска книжка в България? Т.е трябва ли да се подменя, регистрира някъде или нещо подобно.
Всяка провинция си има правила - които са много близки в най-общите условия:

Манитоба - https://www.mpi.mb.ca/en/DL/DL/Pages/Ne ... itoba.aspx
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от agent Ozo »

Спиди, не си разбрал въпроса. Става дума за валидността на канадската книжка в България.

Виктория, валидността на канадската шофьорска книжка за лице без българско гражданство е 1 година от датата на издаване на документ за пребиваване, а за български гражданин е 3 месеца от датата на влизане в страната. Ако канадецът е влязъл в България само с документ за задгранично пътуване т.е. като турист, то и за него срокът за валидност на книжката ще бъде 3 месеца.
Канадската книжка не се подменя според българското, а според канадското законодателство.
Така че след изтичане на тези срокове, според моето виждане, лицето може да промени единствено датата, от която започва тяхното отчитане. С други думи, трябва да се напусне и отново да се влезе в страната за да има основания да се издаде нов документ за пребиваване (за чужденец) или се регистрира нова дата за влизане в България (за чужденец-турист и български гражданин).
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от speedy »

Вярно - още не съм се събудил. Първи ден на работа след празниците.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Victoria93
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 9:32 am

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Victoria93 »

Ами той има двойно гражданство, така че реално пребивава в страната в качеството си на български гражданин, от което разбирам, че трябва да подмени книжката след 3 месеца (надявам се без изпити и тем подобни щуротии).
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от NightMartini »

Victoria93 написа:Ами той има двойно гражданство, така че реално пребивава в страната в качеството си на български гражданин, от което разбирам, че трябва да подмени книжката след 3 месеца (надявам се без изпити и тем подобни щуротии).

Привет Виктория,
Днес докато поемах студената вълна от широко отворените порти в метрото, си спомних, че искам да те питам нещо.
Знаеш ли какво е Манитоба?
Можеш да приемеш въпроса ми и като отговор.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Vedren »

Не се занимавайте с вариант на съпружески начела. Това е за хора които и двамата са в Канада. За гейове и лесбиики. Като се обичате се взимайте и играйте хоро на мегдана. По добре изгелждате ако сте женени.
Всякакви промени, ъпдайти ще ви забавят процедурата, ще вземеш ПР карта по бавно, ще почнеш работа по късно.
Много трудно се контактува с имиграциони. Няма тел. на който да се обадш.
Намират се в друг град а и да е в същия не става да им идеш в офиса.
Всичко става по пощата и се молиш на господ да не се загубят документите ако пращаш с обикновена поща.
Може дори да ви кажат пуснете нови документи и платете нова такса която е към 950 долара. От какъв зор да чакате повече и плащате повече.
Не съм сигурен че във форума има такъв спонсориран на семейни начела.
Ако има да пише.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от agent Ozo »

Victoria93 написа:Ами той има двойно гражданство, така че реално пребивава в страната в качеството си на български гражданин, от което разбирам, че трябва да подмени книжката след 3 месеца (надявам се без изпити и тем подобни щуротии).
Така и предполагах. След като е български гражданин, значи валидността на канадската му книжка е 3 месеца.
Относно подмяната на шофьорската книжка. Ако имаш предвид канадската такава, то той не може просто да я подмени, тъй като нейната валидност не е изтекла по канадските закони. Изтекла е само валидността ѝ в България по българското законодателство. Но дори и времето за подмяна на книжката по канадското законодателство да съвпадне с времето на престоя му в България и я подмени, това не удължава срокът ѝ на валидност в България. Разбери, законоворазрешения срок за пребиваване на чужденец-турист в България определя срокът на валидност на книжката, издадена в чужбина.
Вие се бъркате от факта, че като български гражданин той няма лимит за пребиваване в България и подсъзнателно приемате, че така стои въпроса и с канадската му книжка. А това не е така.
Ако иска да шофира в България и след изтичането на тези 3 месеца след връщането му в страната, то той или ще трябва да си изкара (поднови) българската шофьорска книжка, или да напусне България и да влезе отново. Та да започне да тече нов 3-месечен срок за канадската му книжка.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Hrisey
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Окт 12, 2020 2:36 pm

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Hrisey »

Зравейте,

Аз също съм на 25 и с ниво на английски за напреднали и бих желала да науча повече за емиграцията в Канада. Когато се опитам да проверя дали съм eligible, излиза, че не съм. От въпросите обаче разбирам, че се предполага вече да живееш в Канада, защото те питат колко години опит имаш в дадена сфера.
Как стоят нещата и със пращането на покана от роднина?

Дали знаете някоя агенция, която се занимава с обработка на докумнети за Канада, тъй като докато чета има супер много информация и съответно възникват много въпроси за цялостната процедура.

Благодаря предварително.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от 7George »

Hrisey написа: Вто Окт 13, 2020 11:45 am Зравейте,

Аз също съм на 25 и с ниво на английски за напреднали и бих желала да науча повече за емиграцията в Канада. Когато се опитам да проверя дали съм eligible, излиза, че не съм. От въпросите обаче разбирам, че се предполага вече да живееш в Канада, защото те питат колко години опит имаш в дадена сфера.
Как стоят нещата и със пращането на покана от роднина?
...
Опитътв дадена професионална сфера може и се предполага да е от чужбина, страната в която живеете.
Поканата от роднина важи за посетителка или туристическа виза и това няма връзка с емиграцията. Туристите нямат право да работят легално в Канада.

Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант? --> Линк към ФБ със снимките --> запознанство със сънародник в Канада ---> посещение, брак, или подобно ----> спонсориране и събиране на семейството.
Embrace your climate change!
Публикувай отговор