Емиграция на програмист в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от miteto »

jovani написа: Пет Окт 09, 2020 1:36 pm Много ми е интересно да кажеш и ти какво работиш, в каква сфера, относителните ти доходи и т.н. за да се получи някакво сравнение, което може да обясни разликите в начина ни на мислене?
Брей, Джовани с голямата памет е "забравил" какво работя - дето помни всеки един малък детайл от всяка една дискусия. Аха ;)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от jovani »

miteto написа: Пет Окт 09, 2020 1:42 pm
jovani написа: Пет Окт 09, 2020 1:36 pm Много ми е интересно да кажеш и ти какво работиш, в каква сфера, относителните ти доходи и т.н. за да се получи някакво сравнение, което може да обясни разликите в начина ни на мислене?
Брей, Джовани с голямата памет е "забравил" какво работя - дето помни всеки един малък детайл от всяка една дискусия. Аха ;)
Честно не си спомням, може да си го написал някъде, но аз не следя всички теми, а и понякога не влизам във форума по цели месеци. Ако си го казал лично на мен в някоя тема, моля те посочи точно къде. Останал съм с впечатлението, че и ти си в АйТи, но може и да греша.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от roumensp »

jovani написа: Пет Окт 09, 2020 1:26 pm Ако човек живее в наследствен имот (което е общият случай) предимствата като разходи са несъизмерими.
Ами то и в Канада децата ни ще живеят в наследствени имоти (ако пожелаят), мизерията е била единствено за нас. Трудно или не, почти всичките ми познати във Ванкувър са със собствени жилища, някои от тях купиха наскоро, при сегашните цени.

miteto написа: Пет Окт 09, 2020 1:18 pm Я покажи на кои продукти цените са по-ниски в България. Бензина видяхме вече, че е по-скъп. Коли? Компютри, телевизори и прочее електроника? Храната отдавна е на подобни цени. Аз освен на алкохол и цигари, други продукти с по-ниски цени в България не се сещам да има.
Мани го Джовани ... Танграта кара Сивик и аз в миналото съм давал примери именно със Сивик колко по-скъп е в България. В България по-евтини са храни/напитки, жилищата разбира се, някои услуги/сервизи и май това е.

И аз искам техните данъци при тукашни доходи, ама не дават. ;)
Последно промяна от roumensp на Пет Окт 09, 2020 2:09 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от Vedren »

Ама те и в БГ имотите вече не са евтини. В София нормален ап. е 1500 средно има и 3000 Евро на кв. метър.
Внимавайте сега.
100 кв метра по 1500 = 150 000 Евро.
Само че тези 100 кв метра там са равни тук в Канада на 80 защото в БГ броят тераси, мерят стената от външната стена и реално реално ти трябват 120 там за да са равни на тукашни 100.

Сметката става 120 кв * 1500 = 180 000 Евро.
Сега става още по интересно. Вътре всичко е на мазилка . Няма една мивка да се измиеш и една тоалетна.
Нама дори врати между стаите. Ще ти трябват поне още 50 000 Евро да се обзаведеш. Кухни, бани, плочки, тоалетни, печка, хладилник, миална машина, пералня, сушилня, паркети, врати, лампи, контакти.
180 000 + 50 000 станаха 230 000 евро * 1.58 Кад = 363 000 кад долара.
Тук в Отава за тези пари може да си купиш същите 100 кв метра и никога да не се занимаваш с майстори, кухни, бани, плочки, тоалетни, печка, хладилник, миална машина, пералня, сушилня, паркети, врати, лампи, контакти.
Влизаш събуваш се и почваш да си живееш.
Там може и 6 месеца да отнеме докато влезеш и да ти побелее косата от майстори.

Аз не виждам какво му е по евтиното при средна заплата 1200 лв.

А Танграта с тези 25 литра бензин на месец не знам как ще хване гадже. То няма по литър на ден.
А и Румен е прав. Хонда, Тойота коли нови модели са по скъпи от в Канада.
Последно промяна от Vedren на Пет Окт 09, 2020 2:13 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от miteto »

jovani написа: Пет Окт 09, 2020 1:44 pm
miteto написа: Пет Окт 09, 2020 1:42 pm
jovani написа: Пет Окт 09, 2020 1:36 pm Много ми е интересно да кажеш и ти какво работиш, в каква сфера, относителните ти доходи и т.н. за да се получи някакво сравнение, което може да обясни разликите в начина ни на мислене?
Брей, Джовани с голямата памет е "забравил" какво работя - дето помни всеки един малък детайл от всяка една дискусия. Аха ;)
Честно не си спомням, може да си го написал някъде, но аз не следя всички теми, а и понякога не влизам във форума по цели месеци. Ако си го казал лично на мен в някоя тема, моля те посочи точно къде. Останал съм с впечатлението, че и ти си в АйТи, но може и да греша.
Тц-тц, перфектната програма май има лоши сектори на хард-драйва, затова липсва информация :D Майтап, Джовани. Значи - разлики в мисленето няма. Последните няколко години цените на имотите в Торонто се вдигнаха много. Ако не си спомняш предишни теми, може би ще успееш да си спомниш за тази и мнението ми (на първа страница е), където казах че за човека отворил темата, няма много-много смисъл да емигрира ако единствения мотив е финансов (и също така предполагаме че взема или може лесно да вземе в бъдеще въпросните 6000 чисти).

Това, което ме дразни е неверните ти твърдения по повод цените на продуктите. Може би работиш на спомени преди 5-10 години и си зациклил в доброто старо минало. Аз си бях в София миналото лято, влизах и в евтини и в скъпи магазини. Както казах, единственото което прави впечатление е цените на цигарите и алкохола (ресторантите също така бяха малко по-евтини от канадските). Другите цени, вкл. на повечето храни (щото то други продукти българско производство, няма) са на почти идентични цени с канадските.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от jovani »

miteto написа: Пет Окт 09, 2020 2:13 pm
jovani написа: Пет Окт 09, 2020 1:44 pm
miteto написа: Пет Окт 09, 2020 1:42 pm
jovani написа: Пет Окт 09, 2020 1:36 pm Много ми е интересно да кажеш и ти какво работиш, в каква сфера, относителните ти доходи и т.н. за да се получи някакво сравнение, което може да обясни разликите в начина ни на мислене?
Брей, Джовани с голямата памет е "забравил" какво работя - дето помни всеки един малък детайл от всяка една дискусия. Аха ;)
Честно не си спомням, може да си го написал някъде, но аз не следя всички теми, а и понякога не влизам във форума по цели месеци. Ако си го казал лично на мен в някоя тема, моля те посочи точно къде. Останал съм с впечатлението, че и ти си в АйТи, но може и да греша.
Тц-тц, перфектната програма май има лоши сектори на хард-драйва, затова липсва информация :D Майтап, Джовани. Значи - разлики в мисленето няма. Последните няколко години цените на имотите в Торонто се вдигнаха много. Ако не си спомняш предишни теми, може би ще успееш да си спомниш за тази и мнението ми (на първа страница е), където казах че за човека отворил темата, няма много-много смисъл да емигрира ако единствения мотив е финансов (и също така предполагаме че взема или може лесно да вземе в бъдеще въпросните 6000 чисти).

Това, което ме дразни е неверните ти твърдения по повод цените на продуктите. Може би работиш на спомени преди 5-10 години и си зациклил в доброто старо минало. Аз си бях в София миналото лято, влизах и в евтини и в скъпи магазини. Както казах, единственото което прави впечатление е цените на цигарите и алкохола (ресторантите също така бяха малко по-евтини от канадските). Другите цени, вкл. на повечето храни (щото то други продукти българско производство, няма) са на почти идентични цени с канадските.
Може, аз не съм си ходил повече от 5 години. Докато Куба е на 2-3 часа полет не виждам смисъл да пътувам до Европа, някой ден може и да го направя пак, ако си струва цената.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от domino »

Vedren написа: Пет Окт 09, 2020 2:08 pm ...
Тук в Отава за тези пари може да си купиш същите 100 кв метра и никога да не се занимаваш с майстори, кухни, бани, плочки, тоалетни, печка, хладилник, миална машина, пералня, сушилня, паркети, врати, лампи, контакти.
Влизаш събуваш се и почваш да си живееш.
Там може и 6 месеца да отнеме докато влезеш и да ти побелее косата от майстори.

Аз не виждам какво му е по евтиното при средна заплата 1200 лв.
...
София не трябва ли да я сравняваме по-скоро с Торонто? Тук цените на кондотата май започват да падат та току виж са се изравнили с тези в Отава и София :-) Шегичка.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от Vedren »

Мерим столица със столица.
На мен пари да ми дават не искам да живея в Торонто.

Гледайте къде са дипломатите там е хубавото.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от roumensp »

Vedren написа: Пет Окт 09, 2020 2:30 pm Мерим столица със столица.
На мен пари да ми дават не искам да живея в Торонто.

Гледайте къде са дипломатите там е хубавото.
Това е вица на деня. :D

За това къде колко е хубаво говорят цените на имотите. Хората гласуват с портфейлите си, а не с празни приказки на БгКанада. ;)
Последно промяна от roumensp на Пет Окт 09, 2020 5:29 pm, променено общо 1 път.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от tanyatais »

За вас не мога да пишa,но разходите за дом, храна и густо са си най- високи.

В Бг храната също е скъпа, но не колкото тук.

Въобще да сравняваме Канада с Бг е много субективно за всеки.
В Германия е евтиното. Да отиват там.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от roumensp »

tanyatais написа: Пет Окт 09, 2020 2:42 pm За вас не мога да пишa,но разходите за дом, храна и густо са си най- високи.

В Бг храната също е скъпа, но не колкото тук.
Аз много рядко пазарувам храна и нямам впечатления, но според жена ми някои храни били поскъпнали значително през последната година.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от Pavel M »

miteto написа: Пет Окт 09, 2020 1:18 pm
jovani написа: Пет Окт 09, 2020 1:09 pm
roumensp написа: Пет Окт 09, 2020 12:52 pm
Kan_Tangra написа: Пет Окт 09, 2020 7:42 am Най-често всички данъци и осигуровки за заплата отиват до към 20%.
И после в магазина още 20% за ДДС. ;)
Което е включено в цената, а не се плаща отделно, както в Канада...
А най-високият разход в Канада е разхода за жилище, което включва пропърти такси, мейнтенанс (за кондо), застраховки и като цяло е 2 пъти по-висок от съответният разход в България. Само този показател унищожава всякакви ценови предимства (като бензин и прочие), освен че цените на почти всички продукти и услуги са по-ниски в България.
Я покажи на кои продукти цените са по-ниски в България. Бензина видяхме вече, че е по-скъп. Коли? Компютри, телевизори и прочее електроника? Храната отдавна е на подобни цени. Аз освен на алкохол и цигари, други продукти с по-ниски цени в България не се сещам да има.
зависи.на мен алкохола тук ми е по евтин отколкото в българия.
но си го пазарувам от дути фри на границата или от уолмарта в уса

смирнов-1,750 млл-20-22$
грандс,балантайн,тичърс-1,140 млл-13-14$
само дето $$ са американски :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от Pavel M »

Pavel M написа: Пет Окт 09, 2020 6:30 pm
miteto написа: Пет Окт 09, 2020 1:18 pm
jovani написа: Пет Окт 09, 2020 1:09 pm
roumensp написа: Пет Окт 09, 2020 12:52 pm
Kan_Tangra написа: Пет Окт 09, 2020 7:42 am Най-често всички данъци и осигуровки за заплата отиват до към 20%.
И после в магазина още 20% за ДДС. ;)
Което е включено в цената, а не се плаща отделно, както в Канада...
А най-високият разход в Канада е разхода за жилище, което включва пропърти такси, мейнтенанс (за кондо), застраховки и като цяло е 2 пъти по-висок от съответният разход в България. Само този показател унищожава всякакви ценови предимства (като бензин и прочие), освен че цените на почти всички продукти и услуги са по-ниски в България.
Я покажи на кои продукти цените са по-ниски в България. Бензина видяхме вече, че е по-скъп. Коли? Компютри, телевизори и прочее електроника? Храната отдавна е на подобни цени. Аз освен на алкохол и цигари, други продукти с по-ниски цени в България не се сещам да има.
зависи.на мен алкохола тук ми е по евтин отколкото в българия.
но си го пазарувам от дути фри на границата или от уолмарта в уса

смирнов-1,750 млл-20-22$
грандс,балантайн,тичърс-1,140 млл-13-14$
само дето $$ са американски :rofl: :D

вчера например си взех една дамаджанка 1,750-Dewars за 37$ :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от tanyatais »

roumensp написа: Пет Окт 09, 2020 5:31 pm
tanyatais написа: Пет Окт 09, 2020 2:42 pm За вас не мога да пишa,но разходите за дом, храна и густо са си най- високи.

В Бг храната също е скъпа, но не колкото тук.
Аз много рядко пазарувам храна и нямам впечатления, но според жена ми някои храни били поскъпнали значително през последната година.
Да, храната поскъпва всяка година, но наистина е голямо перо.
Алкохолът също е много по- скъп тук.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Емиграция на програмист в Канада

Мнение от Pavel M »

tanyatais написа: Пет Окт 09, 2020 7:28 pm
roumensp написа: Пет Окт 09, 2020 5:31 pm
tanyatais написа: Пет Окт 09, 2020 2:42 pm За вас не мога да пишa,но разходите за дом, храна и густо са си най- високи.

В Бг храната също е скъпа, но не колкото тук.
Аз много рядко пазарувам храна и нямам впечатления, но според жена ми някои храни били поскъпнали значително през последната година.
Да, храната поскъпва всяка година, но наистина е голямо перо.
Алкохолът също е много по- скъп тук.
яжте по малко.по е здравословно и по евтино.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор