Канада - работа, живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канада - работа, живот

Мнение от MrGeek »

jovani написа: Чет Авг 06, 2020 11:30 pm Не мога да ти позволя, защото си най-обикновен "средностатистически шмольо". :tmi:
Има такова изискване на Айрок, иначе се губи дезигнейшъна, а оттам и правото на директен достъп.
Първо, разбира се няма такова изискване на IIROC, второ, дори фирмата, за която работиш в момента не е регистрирана като IIROC мембър и трето, IIROC имат специална част от правилата им, отасяща се за "Foreign Offices of IIROC Members", които важат само ако работиш с канадски клиенти (но никое от условията не изключва работа от и притежаване на офис в чужбина, дори напротив, една камара фирми, регистрирани от IIROC са с чужда собственост и работещи основно от чужбина, макар и с юридическа регистрация в Канада, което е едно от изискванията). Хайде опитай нещо по-различно, че на тази тема те хващам по бели гащи още на първото изречение. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от jovani »

MrGeek написа: Пет Авг 07, 2020 1:03 am
jovani написа: Чет Авг 06, 2020 11:30 pm Не мога да ти позволя, защото си най-обикновен "средностатистически шмольо". :tmi:
Има такова изискване на Айрок, иначе се губи дезигнейшъна, а оттам и правото на директен достъп.
Първо, разбира се няма такова изискване на IIROC, второ, дори фирмата, за която работиш в момента не е регистрирана като IIROC мембър и трето, IIROC имат специална част от правилата им, отасяща се за "Foreign Offices of IIROC Members", които важат само ако работиш с канадски клиенти (но никое от условията не изключва работа от и притежаване на офис в чужбина, дори напротив, една камара фирми, регистрирани от IIROC са с чужда собственост и работещи основно от чужбина, макар и с юридическа регистрация в Канада, което е едно от изискванията). Хайде опитай нещо по-различно, че на тази тема те хващам по бели гащи още на първото изречение. :D :rofl:
Или не си прочел всички изисквания, или не си ги разбрал. Ако се надяваш да откриеш нещо в Линкед-ин профила ми, то ще се наложи да те разочаровам, като ти кажа че не съм го ъпдейтвал от много години (не си търся нова работа, понеже няма как да получа доходите, които имам в момента => не намирам смисъл да си губя времето и да давам информация на "детективи" като ваша милост).
Ако можех да работя от България това би бил един много добър вариант за мен - работно време от 4:30 следобяд до 11 вечерта, сутрин ще имам време да свърша някоя и друга задача, ако ми се наложи; взимам си детето от училище; "работа"; и вечерта на партита до след полунощ. Мечта.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от jovani »

А и да допълня малко за Гийката - Систрейд си е лично моя корпорация, регистрирана в Онтарио, която ползвах за консултантските си услуги преди години (в периода 2006-2014). Да не се бърка с германската Систрейд, която вероятно е регистрирана по-късно от моята корпорация.
С един Линкед-ин профил и един гугъл сърч човек като Гийка може само да достигне до много грешни изводи...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канада - работа, живот

Мнение от MrGeek »

Споко джовани, няма да те хващам повече по бели гащи, така или иначе нямам толкова свободно време, не си ми приоритет. Майтапът е как сам се затапваш, без да го осъзнаваш. Значи тази фирма, която си цитирал, по всички изисквания на IIROC трябва да е регистрирана, без значение дали е германска, канадска, африканска или патагонска, за да можеш и ти да се водиш регистриран. Това едно на ръка. Другото е, че ако имаше дори и най-малкия шанс да оправдаеш глупостите си за българската действителност и това защо си "заточен" в Канада с някави фамозни изискваня на IIROC, щеше отдавна да ги покажеш, въпреки директния начин, с който те предизвиках. Естествено няма как да я свършиш тази работа, щото такива изисквания няма и във всеки един момент аз пък мога да ти цитирам правилата на IIROC, свързани с чудестранни членове. Та толкова за поредния ти опит - винаги е добре да си мериш възможностите, преди опита за тролене, че не винаги се получава да попаднеш на необразована аудитория. Надявам се да не го взимаш толкова лично, просто обмисляй нещата, преди да посегнеш към клавиатурата. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от jovani »

MrGeek написа: Пон Авг 10, 2020 12:28 am Споко джовани, няма да те хващам повече по бели гащи, така или иначе нямам толкова свободно време, не си ми приоритет. Майтапът е как сам се затапваш, без да го осъзнаваш. Значи тази фирма, която си цитирал, по всички изисквания на IIROC трябва да е регистрирана, без значение дали е германска, канадска, африканска или патагонска, за да можеш и ти да се водиш регистриран. Това едно на ръка. Другото е, че ако имаше дори и най-малкия шанс да оправдаеш глупостите си за българската действителност и това защо си "заточен" в Канада с някави фамозни изискваня на IIROC, щеше отдавна да ги покажеш, въпреки директния начин, с който те предизвиках. Естествено няма как да я свършиш тази работа, щото такива изисквания няма и във всеки един момент аз пък мога да ти цитирам правилата на IIROC, свързани с чудестранни членове. Та толкова за поредния ти опит - винаги е добре да си мериш възможностите, преди опита за тролене, че не винаги се получава да попаднеш на необразована аудитория. Надявам се да не го взимаш толкова лично, просто обмисляй нещата, преди да посегнеш към клавиатурата. :D
Мр. Гийк - за какви бели гащи говориш? Как може един човек, дето се има за "гийк" да бъде толкова елементарен? Преди време ме попита за някакъв си Хелмут, който ми бил шеф според теб, та оттам ми стана ясно какво си направил (гугъл сърч - попаднал си на немската фирма и си решил, че аз работя за тях, Хелмут някой си, който ги е основал). Не се сети, че това може да е съвсем различна корпорация (в случая моята, регистрирана в Онтарио). И след като ти казах, че тази корпорация ползвам за консултански услуги (което би следвало да те доведе до извода, че в момента ползвам съвсем различна корпорация за основната си дейност), ти продължаваш да си съчиняваш, само и само да не си признаеш, че никакъв "гийк" не става от теб, камо ли детектив.

Може да се имаш за голям спец по нещо си, но като те знам какво си куцо пиле, даже ми е съвестно да те маскаря в твоят форум - не го приемай за слабост, просто съм много толерантен и добронамерен, това което ми идва в повече е когато хора, които не разбират се натискат да дават акъл (много често явление междувпрочем). Не е лошо човек да си признае, че не разбира - на всекиго може да се случи да сгреши, но ти, който никога не си работил в моята сфера започваш да ми изнасяш лекции по правилата на IIROC, които ми се налага да познавам много добре, заради сертификатите, които имам. Факт е, че съм регистриран като професионален трейдър във всички Канадски борси, което, след като ми знаеш името, може лесно да го провериш. Както е факт, че към момента търгувам ежедневно около 2-3% от дневните обеми в Канада - средно около 20 милиона акции на ден.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канада - работа, живот

Мнение от MrGeek »

Дарагой джовани, вместо да се хвърляш в умопомрачително тролене с уникални глупости (дори не искам да те подхващам за тези 2-3% от дневните обеми в Канада и как става това, след като компанията ти дори не е регистрирана), можеше просто да извадиш правилото на IIROC, с което гадовете са те заточили в Канада. Естествено, понеже няма как да го направиш, предпочете да замажеш издънката с добре познатото тролене и тотално извъртане. Ама продължавай спокойно, не ми пречиш. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от jovani »

MrGeek написа: Вто Авг 11, 2020 3:05 am Дарагой джовани, вместо да се хвърляш в умопомрачително тролене с уникални глупости (дори не искам да те подхващам за тези 2-3% от дневните обеми в Канада и как става това, след като компанията ти дори не е регистрирана), можеше просто да извадиш правилото на IIROC, с което гадовете са те заточили в Канада. Естествено, понеже няма как да го направиш, предпочете да замажеш издънката с добре познатото тролене и тотално извъртане. Ама продължавай спокойно, не ми пречиш. :D
Добро утро "Гицата", правилата на Айрок са повече от ясни, а това, че ти не си ги прочел/разбрал не е моя работа. Много пъти сме спорили по форума - за съдилища, кондота, автомобили и всеки път аз съм давал доказателства, снимки, сканирани документи - мисля че на този етап съм извоювал някакво доверие в обществеността относно моите клеймове. А теб съм те хващал в лъжи, писане на глупости, като те хвана на тясно и вземеш та изтриеш темата/текста, не ти ли омръзна вече? Систрейд не е регистрирана с Айрок - нали това съм написал съвсем ясно в последните си няколко мнения, но ти се правиш, че не ги виждаш. Другата ми компания е регистрирана и ако беше "гийк", щеше да се обадиш на някоя от борсите и да провериш с коя компания е регистиран професионалният трейдър с моето име. Симпъл ес дет.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канада - работа, живот

Мнение от MrGeek »

Продължаваш да тролиш без връзка, вместо просто да си признаеш, че изръси една голяма глупост. ОК, I'm fine with that. :)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от jovani »

MrGeek написа: Вто Авг 11, 2020 5:54 pm Продължаваш да тролиш без връзка, вместо просто да си признаеш, че изръси една голяма глупост. ОК, I'm fine with that. :)
Кое от написаното от мен смяташ, че е "една голяма глупост"? Може ли да го цитираш?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

jovani написа: Вто Авг 11, 2020 9:40 pm
Кое от написаното от мен смяташ, че е "една голяма глупост"? Може ли да го цитираш?
ето това :)

jovani написа: Вто Авг 11, 2020 9:15 am мисля че на този етап съм извоювал някакво доверие в обществеността относно моите клеймове.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от jovani »

pumpy написа: Сря Авг 12, 2020 12:55 am
jovani написа: Вто Авг 11, 2020 9:40 pm
Кое от написаното от мен смяташ, че е "една голяма глупост"? Може ли да го цитираш?
ето това :)

jovani написа: Вто Авг 11, 2020 9:15 am мисля че на този етап съм извоювал някакво доверие в обществеността относно моите клеймове.
Въпросът ми бе отправен към Гийка.
Както виждам не може на всеки да се угоди. Теб пък какво лично те дразни в мнението ми? Смяташ, че това което съм написал за себе си не е вярно или по отношение на съветите ми за имиграция в Канада в следващите 2 години?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

jovani написа: Сря Авг 12, 2020 9:05 am Въпросът ми бе отправен към Гийка.
Както виждам не може на всеки да се угоди. Теб пък какво лично те дразни в мнението ми? Смяташ, че това което съм написал за себе си не е вярно или по отношение на съветите ми за имиграция в Канада в следващите 2 години?
Мисля, че не си ме разбрал, ще поясня: В момента съм в работен режим - 12 часа стоматология на ден и "четене" на глупости тук за да оптусна вечер. Иначе по принцип твоите мнения не ги следя, поради спечелената ти, как го нарече ??? ""репутация" май беше. Винаги съм го казвал много ясно: разни анонимки си мерят вленовете във виртуялното пространство и си мислят, че някой се интересува от това.
Така разбра ли какво имах предвид по-горе ? Или пак да обясня, но по-бавно ?

А днес деня ми започна по невероятен начин: чаша тимс кафе, слънце, около 10 градуса, тоест прохладно и приятно, ясно небе (ще има полет) и леко прибиране на багаж. Това го пиша заради видимо меродавното ти мнения за имиграция в Канада преди, сега или в следващите две години. Работен ден никога не ми е започвал така в България или в САЩ. Най-вече поради липста на тимс кафе :P Хайле лек ден, ако не пиша пак, значи ми е паднал самолета, иначе съм на линия от следващия хотел.

Последно между другото: някой да знае българин, медицинска сестра в Икхалуит ? Ако може да подтвърдите да или не, аз ще се обадя сам в болницата за да го намеря. Имам две вечери в Икалуит и може да си побъбрим за мизерния живот на тръстиката на чаша бира. Икалуит е незабранена общност. Благодаря
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа: Сря Авг 12, 2020 11:46 am Последно между другото: някой да знае българин, медицинска сестра в Икхалуит ? Ако може да подтвърдите да или не, аз ще се обадя сам в болницата за да го намеря. Имам две вечери в Икалуит и може да си побъбрим за мизерния живот на тръстиката на чаша бира. Икалуит е незабранена общност. Благодаря
Тук пише кръгла нула за българи в Икхалуит през 2016-та. https://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2016/dp-pd/prof/details/page.cfm?Lang=E&Geo1=POPC&Code1=0306&Geo2=PR&Code2=01&SearchText=iqaluit&SearchType=Begins&SearchPR=01&B1=All&TABID=1&type=0
Медицинска сестра значи! ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от jovani »

pumpy написа: Сря Авг 12, 2020 11:46 am
jovani написа: Сря Авг 12, 2020 9:05 am Въпросът ми бе отправен към Гийка.
Както виждам не може на всеки да се угоди. Теб пък какво лично те дразни в мнението ми? Смяташ, че това което съм написал за себе си не е вярно или по отношение на съветите ми за имиграция в Канада в следващите 2 години?
Мисля, че не си ме разбрал, ще поясня: В момента съм в работен режим - 12 часа стоматология на ден и "четене" на глупости тук за да оптусна вечер. Иначе по принцип твоите мнения не ги следя, поради спечелената ти, как го нарече ??? ""репутация" май беше. Винаги съм го казвал много ясно: разни анонимки си мерят вленовете във виртуялното пространство и си мислят, че някой се интересува от това.
Така разбра ли какво имах предвид по-горе ? Или пак да обясня, но по-бавно ?

А днес деня ми започна по невероятен начин: чаша тимс кафе, слънце, около 10 градуса, тоест прохладно и приятно, ясно небе (ще има полет) и леко прибиране на багаж. Това го пиша заради видимо меродавното ти мнения за имиграция в Канада преди, сега или в следващите две години. Работен ден никога не ми е започвал така в България или в САЩ. Най-вече поради липста на тимс кафе :P Хайле лек ден, ако не пиша пак, значи ми е паднал самолета, иначе съм на линия от следващия хотел.

Последно между другото: някой да знае българин, медицинска сестра в Икхалуит ? Ако може да подтвърдите да или не, аз ще се обадя сам в болницата за да го намеря. Имам две вечери в Икалуит и може да си побъбрим за мизерния живот на тръстиката на чаша бира. Икалуит е незабранена общност. Благодаря
И ти, и аз сме си платили за рахатлъка по един или друг начин на времето. Съветът ми е към новите имигранти, които смятат да идват в следващите 1-2 години при над 10% безработица и 55% емплоймент рейт в момента (което е много по добър индикатор от безработицата), както и при сегашните цени и средни доходи. В интерес на истината и цените в България много се вдигнаха, да не кажа че в много отношения е и относително по-скъпо от тук, но у дома и стените помагат. Тим Хортънса няма да се услади на човек, попаднал в подобна система, така че аз смятам за човечно и справедливо да дам своето предупреждение, пък всеки си решава сам за себе си. Защото моята съвест ми диктува да помагам на хората, като им давам реалистичен съвет, дори и да нямам лична изгода от това.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канада - работа, живот

Мнение от roumensp »

jovani написа: Сря Авг 12, 2020 2:52 pm И ти, и аз сме си платили за рахатлъка по един или друг начин на времето. Съветът ми е към новите имигранти, които смятат да идват в следващите 1-2 години при над 10% безработица и 55% емплоймент рейт в момента (което е много по добър индикатор от безработицата), както и при сегашните цени и средни доходи. В интерес на истината и цените в България много се вдигнаха, да не кажа че в много отношения е и относително по-скъпо от тук, но у дома и стените помагат. Тим Хортънса няма да се услади на човек, попаднал в подобна система, така че аз смятам за човечно и справедливо да дам своето предупреждение, пък всеки си решава сам за себе си. Защото моята съвест ми диктува да помагам на хората, като им давам реалистичен съвет, дори и да нямам лична изгода от това.
Ти смяташ ли, че някой от решилите да емигрират не осъзнава,че в началото няма да му е леко ? А ако някой не го, то си е за негова сметка.
Публикувай отговор