Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

A, то и аз отдавна съм се отказал да обяснявам, че нищо не цоцам и всеки цент ми е изкаран с честен труд. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Pyrelight написа: Сря Май 27, 2020 12:20 pm
agent Ozo написа: Сря Май 27, 2020 12:05 pm И затова Пумпи не иска да разбере и нашата гледна точка. На хората дето не ни плащат колкото ние речем. А сме и на по-празна ясла заради същите тези мангали. ;) :)
Ми, давай сменяй историята, кожата и приоритетите! Какво чакаш?
''Да го е..а и у мангала булгаристански!'', както би възкикнал един познат. :@
Намерил на кого да завижда! :facepalm:

BTW, това че черпите правителствени пари за това боклук-място...По-голяма мангалщина от това...Здраве му кажи! :puke:
Днес е щастлив ден за мен! Бистрето се върна у форумо само за да ми каже нещо и недвусмислено заявява, че иска да прави любов с мен. :) :party:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Дам ...след дезинфекция с разграждащ химикал. Твоя естествено.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

За теб съм готов на всякакви жертви, Бистре. Нямам нищо против и да ми го дезинфекцираш. ;) :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Сярна киселина или сода каустик...по твой избор. Казват боляло, ама ако оживееш ще "обадиш" експириънс. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Сря Май 27, 2020 5:12 pm A, то и аз отдавна съм се отказал да обяснявам, че нищо не цоцам и всеки цент ми е изкаран с честен труд. :)
труда може и да е бил честен, ано и да е бил безсмислен, но пенсионирането след 20 години нищо правене е тотално незаслужено. Аз това и казах "незаслужени пари"
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Pyrelight написа: Сря Май 27, 2020 5:51 pm Сярна киселина или сода каустик...по твой избор. Казват боляло, ама ако оживееш ще "обадиш" експириънс. :lol:
Искам със смес от двете, Бистре. "Пък нека ме боли" - дет пееше Славчо от Учиндол. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа: Сря Май 27, 2020 6:10 pm
agent Ozo написа: Сря Май 27, 2020 5:12 pm A, то и аз отдавна съм се отказал да обяснявам, че нищо не цоцам и всеки цент ми е изкаран с честен труд. :)
труда може и да е бил честен, ано и да е бил безсмислен, но пенсионирането след 20 години нищо правене е тотално незаслужено. Аз това и казах "незаслужени пари"
То и за мен правенето на една зъбна пломба е нищо правене, защото после или пломбата пада, или зъбът се чупи. Ама за болният е много важно, щото много го боли. И затова дава и последните си пари на зъбари-кожодери. Но такъв е живота.

Така и за теб службата в армията може и да е нищо правене. Ама за законодателите и ръководителите на държавата да имаш обучени войници в държавата е много важно. Защото войната е продължение на политиката с други средства. Един немец го е казал, не някой булгаристански нерез. Затуй дават и пари и привилеги на офицерския състав за да има кой да обучава тези войници. На някой зъбар може и да не му харесва това, но такъв е живота. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

agent Ozo написа: Сря Май 27, 2020 5:25 pm За теб съм готов на всякакви жертви, Бистре. Нямам нищо против и да ми го дезинфекцираш. ;) :)
по добре си го отрежи :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Сря Май 27, 2020 6:19 pm Затуй дават и пари и привилеги на офицерския състав .....
Така де, така, дойдохме си на думата за привилегии. Да не кажеш после, че аз съм го казал.....
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

България може да вземе до €12 млрд. от ЕК за коронавируса
https://www.dnes.bg/politika/2020/05/28 ... usa.451290
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Само дето привилегиите са били за сметка на ограничения в други сфери, Пумпи. Като например да не можеш да напускаш гарнизона без разрешение на командира на частта, а страната без разрешение на командващия армията. Да нямаш право на никаква друга стопанска дейност, било то за своя сметка или като наемен служител/работник и и т.н. и т.н.
Не е като да съм имал всички права, които ти си имал, плюс някоии привилегии като ранното пенсиониране, разни надбавки към заплатата и право на служебно жилище. Или пък това, че катаджиите не можеха да ни глобавят и арестуват, а требваше да пишат доклади за констатираните нарушения. Които се препращаха после до командирите на части за вземане на решение за взискание. И тъй като милиционерите бяха скарабни с писането, обикновено ни махаха да си продължим по пътя, псувайки. Големите привилеги, няма що. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа: Чет Май 28, 2020 3:55 am България може да вземе до €12 млрд. от ЕК за коронавируса
https://www.dnes.bg/politika/2020/05/28 ... usa.451290
Що не спрете да се ваксинирате срещу едра шарка, тогава може да намажете поне двойно на това ? :lol:
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа: Чет Май 28, 2020 1:11 pm
SFBG82 написа: Чет Май 28, 2020 3:55 am България може да вземе до €12 млрд. от ЕК за коронавируса
https://www.dnes.bg/politika/2020/05/28 ... usa.451290
Що не спрете да се ваксинирате срещу едра шарка, тогава може да намажете поне двойно на това ? :lol:
Когато си изключиш телевизора и включиш мозъка, може и да разбереш отгвора на твоя въпрос.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Абе ти като включиш мозъка да мислиш с него не разбра ли че сте добре когато вие почнете да давате пари на другите а не да чакате да взимате милостиня от Евро съюза.
За това ли влязохте в Евро съюза да чакате подаяния?
Ами ако не беше Евро съюза пак ли щеше да твърдиш че сте добре?
Добре сте когато нямате нужда някой да ви дава трохи паднали от масата им.
Публикувай отговор