Защо Канада е добро място за живеене

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Marto »

Нов тест дали човек е Canadian resident for the purposes of the Income Tax Act: дали се разтреперва когато чуе "О Канада". :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от miteto »

pumpy написа: Пет Сеп 20, 2019 5:12 pmРазбираш ли сега каква е ползата от тези две страници изписани от адвокатите ни ? Разбирап ли какво си мисля за работата на хората завършили право ?
pumpy, сакън не споделяй таквиз мисли в синагогата, че сигурно около половината ще извадят камъни да те пребият. 'Ко вземеш да споменеш нещо и за това колко са полезни лихварите ще се включи и другата половина :D
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Kpetrov »

optics написа: Нед Сеп 22, 2019 8:53 pm Много силно!
Дребния се ерчи ама си е надценил категорията!
Забелязахте ли и другия наблюдател на двубоя в далечния край на пътя?
Дивото зове. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа: Пон Сеп 23, 2019 11:40 am
optics написа: Нед Сеп 22, 2019 8:53 pm Много силно!
Дребния се ерчи ама си е надценил категорията!
Забелязахте ли и другия наблюдател на двубоя в далечния край на пътя?
Дивото зове. ;)
Другият наблюдател не беше мечка. Май чакаше да хапне нещо наготово. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

miteto написа: Пон Сеп 23, 2019 11:30 am
pumpy написа: Пет Сеп 20, 2019 5:12 pmРазбираш ли сега каква е ползата от тези две страници изписани от адвокатите ни ? Разбирап ли какво си мисля за работата на хората завършили право ?
pumpy, сакън не споделяй таквиз мисли в синагогата, че сигурно около половината ще извадят камъни да те пребият. 'Ко вземеш да споменеш нещо и за това колко са полезни лихварите ще се включи и другата половина :D
Все да си научил до сега, от този форум, каква стойност има хорското мнение за моя живот. Аз не случайно се поставям в ситуации, в които това няма никакво отношение към това кой съм и какво правя. Но и в синагогата си говорим за приятни неща, не за работа :), все пак се виждаме там по празници, а по празници не се работи
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

miteto написа: Пон Сеп 23, 2019 11:30 am
pumpy написа: Пет Сеп 20, 2019 5:12 pmРазбираш ли сега каква е ползата от тези две страници изписани от адвокатите ни ? Разбирап ли какво си мисля за работата на хората завършили право ?
pumpy, сакън не споделяй таквиз мисли в синагогата, че сигурно около половината ще извадят камъни да те пребият. 'Ко вземеш да споменеш нещо и за това колко са полезни лихварите ще се включи и другата половина :D
Ама в Нанавут и синагоги ли имало?
Фащам бас, че Пумпито е единственият евреин в 2-3 К км радиус! :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа: Пон Сеп 23, 2019 3:13 pm
miteto написа: Пон Сеп 23, 2019 11:30 am
pumpy написа: Пет Сеп 20, 2019 5:12 pmРазбираш ли сега каква е ползата от тези две страници изписани от адвокатите ни ? Разбирап ли какво си мисля за работата на хората завършили право ?
pumpy, сакън не споделяй таквиз мисли в синагогата, че сигурно около половината ще извадят камъни да те пребият. 'Ко вземеш да споменеш нещо и за това колко са полезни лихварите ще се включи и другата половина :D
Ама в Нанавут и синагоги ли имало?
Фащам бас, че Пумпито е единственият евреин в 2-3 К км радиус! :D
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: тук печелиш автоматично
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Тангра, вече е подписано споразумението за социална сигурност и между Квебек и България. Така че вече (след ратифицирането де) няма пречки да се признава трудов стаж от България като години пребиваване в Квебек (Канада) и така да се избегнат ограниченията за получаване на пенсионните добавки, свързани с периодите на пребиваване в Канада. Засега това важеше за останалата част на Канада (затова и 1007-мия побърза да се изцепи, че не съм прав), но вече е валидно и за Квебек.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Аве ти не можеш ли да се прехвърлиш няколко страници назад, да прочетеш какво съм писал, ако все още не ти е ясно да попиташ учтиво и ще пробвам пак да ти обясня.
Аз нищо не съм се изцепвал - изцепи се ти ето това, което няма нищо общо с горното, което си писал, което също не е вярно.
Ivan1007 написа: Нед Сеп 15, 2019 12:23 pm
agent Ozo написа: Ако обаче живееш извън Канада, то за да я получаваш тази социална част в държавата по местоживеене, то трябва да си живял минимум 20 г. в Канада. Плюс това трябва да живееш в държава, която има сключена спогодба с Канада за взаимно признаване на социалните осигуровки.
Това не е вярно.
Още веднъж - ако не разбираш питай, не се излагай.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Повторение
Последно промяна от agent Ozo на Сря Сеп 25, 2019 9:48 pm, променено общо 1 път.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

agent Ozo написа: Сря Сеп 25, 2019 9:45 pm Aбе аз над сто пъти вече съм те питал къде се проведе последното Световно първенство по футбол и Путлер в коя килия в Хага е, ама ти така и не ми отговаряш.
За което си знам, няма защо да те питам. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Можеш да ръсиш глупости, колкото искаш, но това не променя факта, че OAS, за която ти се изцепи няма нищо общо с CPP и QPP, финансира се от федералния бюджет и съответно провинциалното правителство на Квебек не е подписвало нищо, с никого за OAS, щото не му влиза в работата.
Както и преди, така и сега всичко за ОАS си важи за цяла Канада, включително и за Квебек.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

agent Ozo написа: Сря Сеп 25, 2019 9:08 pm Тангра, вече е подписано споразумението за социална сигурност и между Квебек и България. Така че вече (след ратифицирането де) няма пречки да се признава трудов стаж от България като години пребиваване в Квебек (Канада) и така да се избегнат ограниченията за получаване на пенсионните добавки, свързани с периодите на пребиваване в Канада. Засега това важеше за останалата част на Канада (затова и 1007-мия побърза да се изцепи, че не съм прав), но вече е валидно и за Квебек.
е това вече е гуд нюз дето се вика
вързахме канацката пенция
на 100 на 100
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Kpetrov »

Pavel M написа: Сря Сеп 25, 2019 10:41 pm
agent Ozo написа: Сря Сеп 25, 2019 9:08 pm Тангра, вече е подписано споразумението за социална сигурност и между Квебек и България. Така че вече (след ратифицирането де) няма пречки да се признава трудов стаж от България като години пребиваване в Квебек (Канада) и така да се избегнат ограниченията за получаване на пенсионните добавки, свързани с периодите на пребиваване в Канада. Засега това важеше за останалата част на Канада (затова и 1007-мия побърза да се изцепи, че не съм прав), но вече е валидно и за Квебек.
е това вече е гуд нюз дето се вика
вързахме канацката пенция
на 100 на 100
Вързал си грънци.
Те от догодина тук мислят да се връщат на каруци и волове ти пенсия. Една торба жито ако те урежда, може и да се уредиш. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо Канада е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

agent Ozo написа: Сря Сеп 25, 2019 9:08 pm Тангра, вече е подписано споразумението за социална сигурност и между Квебек и България. Така че вече (след ратифицирането де) няма пречки да се признава трудов стаж от България като години пребиваване в Квебек (Канада) и така да се избегнат ограниченията за получаване на пенсионните добавки, свързани с периодите на пребиваване в Канада. Засега това важеше за останалата част на Канада (затова и 1007-мия побърза да се изцепи, че не съм прав), но вече е валидно и за Квебек.
Това дали ще включва OAS при под 20г престой в Канада.
Не съм чел подробно, но едно е да включва осигурителни години, друго е да се брои като "престой в Канада".
А ако е само CPP-то, не съм сигурен дали с това споразумение няма да стане по-неизгодно. Докато не се сметне, няма как да се знае.
В крайна сметка, от 2 пенсии, ще трябва сигурно да ида на една.
Говорим за частта, където съм се осигурявал.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор