Помощ за емиграция

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
IvanP
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юни 24, 2019 12:03 pm

Помощ за емиграция

Мнение от IvanP »

:P Здравейте,

Аз съм току-що завършил студент и искам да замина в Канада за да работя по специалността си тъй като там средата е много добре развита за това с което се занимавам. Бих искал да ми помогнете с информация как става процеса. Дълго разглеждах сайта на правителството, но нещата там ги намирам за много объркващи и неясни. Разгледах и WIKI-то в този сайт, но имаше остарели линкове. Бих искал да знам какви документи ще са ми нужни и как става цялата процедура. Знам че ми трябва оферта за работа, но това не ме притеснява толкова колкото документите и неяснотата по целия процес. Тази програма ли ще ми е по-удобна или федералната?

Благодаря предварително за отделеното време,
Поздрави. :)
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Помощ за емиграция

Мнение от J&V »

Здравей,
Мисля, че програмите на правителсвото са достатъчно ясни. Ако не можеш да разбереш какво се иска от теб, значи или езика ти куца, или просто те мързи да четеш. В общества, където "средата е много добре развита за това, с което се занимаваш", хората се трудят/борят, а не получават даром. То и затова средата им е развита де.
Не твое място бих започнала първо с идентифициране на разликата между Емиграция и Имиграция, ключово понятие за намиране на правилната "информация как става процеса".

Поздрави :y:
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Помощ за емиграция

Мнение от A.Yovchev »

IvanP написа:Бих искал да знам какви документи ще са ми нужни и как става цялата процедура.
При Express Entry (федералната) за да започнеш процедурата ти трябват само 2 неща - IELTS сертификат и ECA на дипломата ти.
IvanP написа:Знам че ми трябва оферта за работа...
Не ти трябва.
IvanP написа:Тази програма ли ще ми е по-удобна или федералната?
Предвид дългите срокове на френската процедура, според мен Express Entry ще ти е по-удобна, освен ако не знаеш френски.


Това, което би трябвало да правиш от сега нататък, е да учиш английски за IELTS и да трупаш стаж по специалността си, докато дойде време да доказваш стажа си от България.


ПС: Ето едно видео, където са обяснени стъпките при Express Entry:

“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Помощ за емиграция

Мнение от Pavel M »

J&V написа:Здравей,
Мисля, че програмите на правителсвото са достатъчно ясни. Ако не можеш да разбереш какво се иска от теб, значи или езика ти куца, или просто те мързи да четеш. В общества, където "средата е много добре развита за това, с което се занимаваш", хората се трудят/борят, а не получават даром. То и затова средата им е развита де.
Не твое място бих започнала първо с идентифициране на разликата между Емиграция и Имиграция, ключово понятие за намиране на правилната "информация как става процеса".

Поздрави :y:

айде сега класификации,кой прос,кой мързелив,кой негоден.
канада се напълни с диви селяни психолози/според мен психопати/ последните няколко години и добре развитата и среда рязко се замърси за голямо мое съжаление.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
bgmtl
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Дек 20, 2017 5:17 pm

Re: Помощ за емиграция

Мнение от bgmtl »

J&V написа:Здравей,
Мисля, че програмите на правителсвото са достатъчно ясни. Ако не можеш да разбереш какво се иска от теб, значи или езика ти куца, или просто те мързи да четеш. В общества, където "средата е много добре развита за това, с което се занимаваш", хората се трудят/борят, а не получават даром. То и затова средата им е развита де.
Не твое място бих започнала първо с идентифициране на разликата между Емиграция и Имиграция, ключово понятие за намиране на правилната "информация как става процеса".

Поздрави :y:
Фрустрацията ти лъха на талази... и не ми казвай, че българите не се трудят или не са се трудили, а само канадците, англичаните, французите и други колонизатори са се трудили, за да смучат благата и да упражняват контрол върху по-малобройни и слаби общества. Ти поразходила ли си се из селските райни на България, където хората от сутрин до сутрин, буквално, се трепят за жълти стотинки? 'Баси, наяла се въшката и излязла на челото.
Финансовият еквивалент на емиграцията е капка в морето, в сравнение с другите жертви, които всеки имигрант прави. Била платила много ... и колко много? Цялата административна процедура не надхвърля 2000 лева.
Човек като ви чете и да настъхне. Аман от онеправдани. Все ограбени, все те издържат света, все те най-мнгострадални.
Типичен пример на баба Вихронрав- все знае кое е правилно. Другия еквивалент е представитен на Дънинг-Крюгер ефект(Ефектът на Дънинг-Крюгер е когнитивна склонност, при която неквалифицирани индивиди страдат от илюзорно превъзходство, изразяващо се в надценяване на собствените познавателни способности - това от уикипедията).
По повод един друг твой пост - аз пък заради такива като тебе имигрирах.
И още, аз също съм търсил съвети от хора миналия по този път и някой от тях ми бяха безкрайно полезни, за което съм благодарен на тези хора. Да, официална информация има на сайта, но не винаги е поднесена ясно и има културно-административни различия, които не винаги я правят смилаема за всеки имащ желание да имигрира.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помощ за емиграция

Мнение от pumpy »

bgmtl написа:....... културно-административни различия .......
Това е невероятна мисъл. Остава да се намери начин да се обясни на някой, който никога не е виждал нещо различно от "българска администрация"....
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Помощ за емиграция

Мнение от Marto »

pumpy написа:
bgmtl написа:....... културно-административни различия .......
Това е невероятна мисъл. Остава да се намери начин да се обясни на някой, който никога не е виждал нещо различно от "българска администрация"....
Жаргонът и стилът използвани в официалните източници тука и в България са доста различни. Мене лично ме заболява глава като чета българските, а някой в България - канадските.
Публикувай отговор