Защо Канада не е добро място за живеене?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

така е .в канада си има от всичко,но къде къде е по добре да те налазят лейди бъг отколкото бет бъг :lol:
даже и заради едното мъжко самочувствие :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Нема а се плашиш, Йовчев. Аз ще ти обясня как стоят нещата. Когато иде реч за мръсотия, кражби, цигания и тям подобни, то те само в България се намират буквално на всяка крачка и човек не може да не се сблъска с тях.
Докато същите тези неща в Канада се срещат само в определени локации. Та ако видиш нещо подобно тук, да знаеш, че си избрал грешната локация. Защото не познаваш Канада или защота си лузър като мен и просто не можеш да си позволиш по-добра локация. Чат ли си сега? ;) :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от A.Yovchev »

Няма да се плаша, щом казваш... :D
Те тези неща толкова не ме плашат. Ще ги видим иначе тези определени локации как са.

По-плашещо е, че Отава е "nowheresville", "the dullest place on the earth" или "the world's most boring capital". :D Но и това ще го преживея. :rock:
“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от ivandaman »

A.Yovchev написа:Няма да се плаша, щом казваш... :D
Те тези неща толкова не ме плашат. Ще ги видим иначе тези определени локации как са.

По-плашещо е, че Отава е "nowheresville", "the dullest place on the earth" или "the world's most boring capital". :D Но и това ще го преживея. :rock:
Не осъзнавах, че тези бед-бъгс са такъв голям проблем.. Чувал съм за тях, но досега поне не знам да съм се сблъсквал с тези гадинки.

Иначе забелязах че си от Варна..

Ако трябва да съм откровен, все по-трудно ми е да разбирам хора от градове като Варна, Бургас и дори Пловдив и София, които в момента (2019) все още "мечтаят" и се "натискат" за Канада..

Всеки си има причините де, но " The Mental Institution Formerly Known as Canada™© " в момента е една огромна клиника за психично болни намираща се под безмилостна тирания и глобо-хомо-шломо диктатура, начело на която стоят най-различни сексуални девианти извратеняци, дегенерати, перверзници, психопати и шизофреници..

За разлика от по-дискретните и тактичните съфорумци, аз директно предупреждавам... Proceed with Caution

_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от A.Yovchev »

ivandaman написа: Не осъзнавах, че тези бед-бъгс са такъв голям проблем.. Чувал съм за тях, но досега поне не знам да съм се сблъсквал с тези гадинки.
Ясно е, че не са навсякъде, но в тази стара къща, в която живеех в Англия беше проблем. Дори някои се изнесоха заради това. На сутринта се събуждаш с големи пъпки по ръцете и краката, а като си повдигнах матрака и видях върху каква колония от бед-бъгс съм спал през цялото време, направо ми идеше и аз да се изнеса.
Във Варна, където почти цял живот съм живял, такова насекомо не съм виждал.
ivandaman написа: Иначе забелязах че си от Варна..

Ако трябва да съм откровен, все по-трудно ми е да разбирам хора от градове като Варна, Бургас и дори Пловдив и София, които в момента (2019) все още "мечтаят" и се "натискат" за Канада..
Да си мечтая... съвсем не... след като вече 2 пъти съм живял зад граница и знам какво е да си емигрант и да изпиташ "мигрантската депресия", в която се обръщаш наобратно - мразиш държавата, в която си отишъл да работиш, а България е най-святото и хубаво място. Отделно ходих в Канада за почти месец на екскурзия, което промени доста представата ми за нея.

Не виждам какво толкова има с имигрирането в Канада, оставаше и да не си заслужава точно от България да отидеш в Канада. Ще си като шашав докато свикнеш да живееш там (ако въобще свикнеш). :D
ivandaman написа: Всеки си има причините де, но " The Mental Institution Formerly Known as Canada™© " в момента е една огромна клиника за психично болни намираща се под безмилостна тирания и глобо-хомо-шломо диктатура, начело на която стоят най-различни сексуални девианти извратеняци, дегенерати, перверзници, психопати и шизофреници..

За разлика от по-дискретните и тактичните съфорумци, аз директно предупреждавам... Proceed with Caution

Защо ли ми се струва, че тук става дума за - Ако България ти изглежда мутренска, фалшива, пет пари не струва и не си заслужава да стоиш на това място и минута повече, то където и да отидеш, след време пак се връщаш на онова гадно място вътре в теб, където всичко от обкръжаващата среда ти изглежда нищожно и безсмислено. Не можеш да избягаш от себе си.
Пък може и аз да си го интерпретирам както си искам.
“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Kan_Tangra »

A.Yovchev написа: Отделно ходих в Канада за почти месец на екскурзия, което промени доста представата ми за нея.
...
Не виждам какво толкова има с имигрирането в Канада, оставаше и да не си заслужава точно от България да отидеш в Канада. Ще си като шашав докато свикнеш да живееш там (ако въобще свикнеш). :D
И какви са ти впечатленията от Канада? И как се промени представата ти за нея?

Това последното "не виждам какво толкова има с емигрирането ... точно от България" звучи доста негативно. Не е много ясно, какво си искал да кажеш, но се надявам да не е това, което си мисля. Обикновено емигрантите тръгващи, с такава нагласа после плачат скришно. И спират да пишат във форума.

И какво ѝ е на "точно от България"? Като според мен е супер за живеене. Всичко ти е без пари, кеф ти ядене, кеф ти пиене, кеф ти кола, кеф ти екскурзии и море. Данъци няма особено много, също и общински и имотни.

Ако на някой нещо му е криво, сигурно проблемът е в него. Не е хубаво да се генерализира под общ знаменател.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от A.Yovchev »

Kan_Tangra написа: И какви са ти впечатленията от Канада? И как се промени представата ти за нея?
Преди да тръгна бях скептично настроен и си мислех, че няма кой знае какво за гледане там, просто емигрантска държава. Нищо ново.
Но като стъпах на канадска земя, бях много приятно изненадан от това колко е хубаво навсякъде, където и да отидеш из станата. Светли и просторни градове, широки улици, много хубави жилищни зони. Няма как да не спомена красивата природа и чистотата.
Kan_Tangra написа: Това последното "не виждам какво толкова има с емигрирането ... точно от България" звучи доста негативно. Не е много ясно, какво си искал да кажеш, но се надявам да не е това, което си мисля. Обикновено емигрантите тръгващи, с такава нагласа после плачат скришно. И спират да пишат във форума.
Да уточня, че не говоря за това дали трябва или не трябва, а дали си заслужава заминаването. Според мен, ако беше "трябва", щеше да е нагативно.
Както и дали ще получа нещо повече, ще започна ли сам да си давам повече или пък ще съжалявам за това, което съм оставил в България.
Kan_Tangra написа: И какво ѝ е на "точно от България"? Като според мен е супер за живеене. Всичко ти е без пари, кеф ти ядене, кеф ти пиене, кеф ти кола, кеф ти екскурзии и море. Данъци няма особено много, също и общински и имотни.
Достатъчно съм си поживял тук в България и съм пробвал много неща. Признавам, че донякъде е късмет хубавата работа, която имам и че живея в къща до морето в близост до Златни Пясъщи и т.н. Живея си и ми харесва тук. Но това не пречи да замина :devil:
Основното, което ме влече към Канада е: по-добрата като цяло среда за живеене, работната среда е по-добра, климатът е по-хладен (за мен е важно), заплатите и възможностите за моята професия са по-големи. И не можем да си затворим очите за корупцията, инфраструктурата, заплатите, замърсяванете на околната среда, отношението между хоратата, които хич не са добре в България и да казваме, че тези неща въобще не ни късаят. Едва ли ще ми лиспва всичко това, когато съм в Канада.
От моята гледна точна, аз не виждам защо да не замина.

Kan_Tangra написа: Ако на някой нещо му е криво, сигурно проблемът е в него. Не е хубаво да се генерализира под общ знаменател.
Да, а ти генерализираш имиграцията в Канада като безсмислена и неправилна.
Според мен, проблем има човек, който рано или късно (по-скоро рано) след кацането си на канадска земя, осъзнава, че не иска да живее там. По-добре се чувства вкъщи. По-лошото изглежда е, когато си казва, че трябва да остане там. От твърдения на много хора из интернет пространството, това никога не завършва добре.

Като цяло не съм малоумен и добре знам, че емиграцията не е "мазохизъм", а Канада не е "Световната Психиатрична Болница". :D



Иначе Kan_Tangra, ако идваш към Варна може да се видим на по бира и да ми изнесеш една лекция на живо. Ако нямаш нищо против, разбира се.
“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

A.Yovchev написа:
Kan_Tangra написа: И какви са ти впечатленията от Канада? И как се промени представата ти за нея?
Преди да тръгна бях скептично настроен и си мислех, че няма кой знае какво за гледане там, просто емигрантска държава. Нищо ново.
Но като стъпах на канадска земя, бях много приятно изненадан от това колко е хубаво навсякъде, където и да отидеш из станата. Светли и просторни градове, широки улици, много хубави жилищни зони. Няма как да не спомена красивата природа и чистотата.
Kan_Tangra написа: Това последното "не виждам какво толкова има с емигрирането ... точно от България" звучи доста негативно. Не е много ясно, какво си искал да кажеш, но се надявам да не е това, което си мисля. Обикновено емигрантите тръгващи, с такава нагласа после плачат скришно. И спират да пишат във форума.
Да уточня, че не говоря за това дали трябва или не трябва, а дали си заслужава заминаването. Според мен, ако беше "трябва", щеше да е нагативно.
Както и дали ще получа нещо повече, ще започна ли сам да си давам повече или пък ще съжалявам за това, което съм оставил в България.
Kan_Tangra написа: И какво ѝ е на "точно от България"? Като според мен е супер за живеене. Всичко ти е без пари, кеф ти ядене, кеф ти пиене, кеф ти кола, кеф ти екскурзии и море. Данъци няма особено много, също и общински и имотни.
Достатъчно съм си поживял тук в България и съм пробвал много неща. Признавам, че донякъде е късмет хубавата работа, която имам и че живея в къща до морето в близост до Златни Пясъщи и т.н. Живея си и ми харесва тук. Но това не пречи да замина :devil:
Основното, което ме влече към Канада е: по-добрата като цяло среда за живеене, работната среда е по-добра, климатът е по-хладен (за мен е важно), заплатите и възможностите за моята професия са по-големи. И не можем да си затворим очите за корупцията, инфраструктурата, заплатите, замърсяванете на околната среда, отношението между хоратата, които хич не са добре в България и да казваме, че тези неща въобще не ни късаят. Едва ли ще ми лиспва всичко това, когато съм в Канада.
От моята гледна точна, аз не виждам защо да не замина.

Kan_Tangra написа: Ако на някой нещо му е криво, сигурно проблемът е в него. Не е хубаво да се генерализира под общ знаменател.
Да, а ти генерализираш имиграцията в Канада като безсмислена и неправилна.
Според мен, проблем има човек, който рано или късно (по-скоро рано) след кацането си на канадска земя, осъзнава, че не иска да живее там. По-добре се чувства вкъщи. По-лошото изглежда е, когато си казва, че трябва да остане там. От твърдения на много хора из интернет пространството, това никога не завършва добре.

Като цяло не съм малоумен и добре знам, че емиграцията не е "мазохизъм", а Канада не е "Световната Психиатрична Болница". :D



Иначе Kan_Tangra, ако идваш към Варна може да се видим на по бира и да ми изнесеш една лекция на живо. Ако нямаш нищо против, разбира се.
съ насиръ от смях :rofl: :rofl: :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Ivan1007 »

A.Yovchev написа:Canada's bed bug hot spots: See where your city ranks

Изображение

Това беше отвратителен проблем докато живеех в Англия.

Надявах се, че в Канада няма да ги има тези неприятни гадини... или поне не из прерийните градове като Калгари, Уинипег и т.н, където е сухо.
Наскоро се поразтърсих да видя как е положението там и се оказа, че са разпръснати из цялата страна.

Особенно най-много ги има из Онтарио, и по-конкретно Отава, накъдето съм се насочил.
Тези гадини ги нямало само в Антарктида.
В AB, BC и SK не съм попадал на тях за вече близо 20 години. Хлебарки, които в България са навсякъде, тук съм виждал две през това време.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Kan_Tangra »

A.Yovchev написа: Иначе Kan_Tangra, ако идваш към Варна може да се видим на по бира и да ми изнесеш една лекция на живо. Ако нямаш нищо против, разбира се.
Ще се обадя, ако сега, Август отскоча до Варна.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа:
A.Yovchev написа:Canada's bed bug hot spots: See where your city ranks

Изображение

Това беше отвратителен проблем докато живеех в Англия.

Надявах се, че в Канада няма да ги има тези неприятни гадини... или поне не из прерийните градове като Калгари, Уинипег и т.н, където е сухо.
Наскоро се поразтърсих да видя как е положението там и се оказа, че са разпръснати из цялата страна.

Особенно най-много ги има из Онтарио, и по-конкретно Отава, накъдето съм се насочил.
Тези гадини ги нямало само в Антарктида.
В AB, BC и SK не съм попадал на тях за вече близо 20 години. Хлебарки, които в България са навсякъде, тук съм виждал две през това време.


смятай само за кво става дума.колко е хубаво за живот в Антарктида,АВ,БС,СК щом и гадинките не искат да живеят там :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Да ви имам и проблемите....не ходете по мизерни хотели и шелтъри и най-вероятно няма и да чуете за тях
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:Да ви имам и проблемите....не ходете по мизерни хотели и шелтъри и най-вероятно няма и да чуете за тях

по някой път става забавно :rofl:

не случайно казах,че къде къде е по достойно ако пикаеш някога накриво да се сдобиеш с лейди бъгс :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

Мен такова ме е хапало последните няколко месеца в казармата. Някои решиха да си сложат краката на леглата в консервени кутии пълни с вода, за да се изолират, ама после докладваха, че дървениците нахитрели и се качвали на тавана, откъдето директно се парашутвали отгоре им. :D
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от klisurov »

A.Yovchev написа:И не можем да си затворим очите за корупцията, инфраструктурата, заплатите, замърсяванете на околната среда, отношението между хоратата, които хич не са добре в България и да казваме, че тези неща въобще не ни късаят.
Може, може, някои го правят, и то доста успешно.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор