Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Бойко вижда че Цецка Цачева плаче.
- Защо плачеш Цецке, какво има.
- Ами всички викат, че приличам на мъж!
- Е нека си приказват, дреме ти на к*ра!




Снимка
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

joro написа:
Kpetrov написа:Вярно. Някои наистина са се побъркали с презастрояването на българското Черноморие...
Побъркали са се хейтърите в чужбина. В България идват все повече туристи, стандартът на живот се вдига и нищо чудно като се върнете от чужбина да видите, че хората тук живеят по-добре от вас дето сте се заврели в чужди държави да слугувате за жълти стотинки, понеже местните не искат за тия пари да бачкат.
Това е много вероятно да го изпитат.
Моите съученици вече с милиончета си играят в БГ-то.
Тези които бяхме в чужбина сме доста по-назад с материала.
Колкото по-дълго в чужбина, толкова по-назад.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Ivan1007 написа: Банско можеше да е малък бутиков курорт, където да идват поне средна ръка туристи, които да отсядат в малки семейни хотели,да се хранят в механите към тях и да се наслаждават на уюта и атмосферата на малкия град. Вместо това Банското избра модела на българското Черноморие - презастраявне с мутробарок, олинклузив за бедняците с евтин алкохол и резултатите и там са същите.
Ето това е истината за Банско. Нито втора кабинка нито още един метър писта да се правят. Докато не се събори цялото безумие оттатък Глазне или поне се ГАРАНТИРА, че втора кабинка не значи още 60 хиляди нови легла до Разлог и до Добринище.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
pumpy написа:
joro написа: Втория кабинков лифт ще премахне опашките и ще увеличи броя на туристите..
Което от своя страна ще увеличи бетона оттатък Глазне и до Разлог и Добринище. Това от своя страна ще увеличи задръстването и на двете кабинки и нуждата от нови писти. Което от своя страна ще доведе до ново мрънкане за трета кабинка и т.н и т.н. докато не остане само бетон и само кабинки, но не планина.
Този филм сме го гледали с черноморието и с Банско, конкретно през последните 15 години. Когато заминавах през 2004 имаше нова кабинка, нямаше опашки и се караше невероятно. Но по някаква интересна причина трябваше легловата база да се увеличи многократно и да се върнем на изходната точка преди построяването на кабинката.
Като ви гледам акъла ми става ясно защо Канада се сгромоляса от първо на петнайсто място в ИЧР. И още ще падате, явно са пускали навремето не когото трябва.
Хахаха.
Ти още не можеш да преглътнеш, че не са те пуснали навремето 8)
И по ИЧР не може да се сравнява България с Канада - гледай Румъния.
Канада е на 12то място, като разликата от първите Норвегия, Швейцария, Австралия, Ирландия Германия са минимални, а България е далече вече назад
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Жоре айде сега като се стопи снега бегай на морето, че и там няма сервитьори и бармани. Вземи и СФБГ82 с теби стига е кесил по чуждите форуми, ами да направи и той някое милЬонче.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа:
... хората тук живеят по-добре от вас дето сте се заврели в чужди държави да слугувате за жълти стотинки, понеже местните не искат за тия пари да бачкат.
Това е много вероятно да го изпитат.
Моите съученици вече с милиончета си играят в БГ-то.
Тези които бяхме в чужбина сме доста по-назад с материала.
Колкото по-дълго в чужбина, толкова по-назад.
авите "чужбина"
това, че ти наричаш "Белгия" чужбина и си работил там за жълти стотинки е твой личен проблем. Аз лично не бих наричал нито една от ЕС държавите "чужбина". Това не е чужбина, това е просто друга "рповинция" или "щат" на една и съща държава. Даже и роуминга ви го махнаха поради тази причина. Все едно аз да се преместя от Кебек в Албърта и да го наричам чужбина. То е трудно да го кажа, като се преместя от Колорадо в Албърта, щото и тук е вече едно голямо село на целия континент.

Та продъжавай да си сравняваш едното село с другото (БГ, с Румъния, Гърция и Сърбия) и си мисли, че си бил в чужбина. За жълтите стотинки и за милиончетаат питай танграта и батката от къде тръгнаха .....
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Йотова мисли как ще изглежда България след 10 години

26.03.2019



До 2030 г. 42% от населението ще живее в шест града - София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе и Стара Загора.

Данните представи вицепрезидентът Илияна Йотова при откриването на дискусионната среща "България 2019 - Нови хоризонти: Съмнения, надежди, перспективи".

45% от младежите в страната имат своите опасения за своята перспектива.
По думите на вицепрезидента страната ни е една от най-бързо топящите се нации.

5% от малките селищата в България са останали без нито един жител, а селата до 20 човека са цели 13%.
След 10 години повече от половината България ще бъде така наречената демографска пустиня.

Ако доскоро най-бедният регион е Северозападният регион, днес по същия начин изглежда и Североизточна България, където младите хора прескачат от другата страна на границата, акцентира Йотова.

Вицепрезидентът отчете, че много малко напоследък са анализите и публичните дискусии по темата за развитието на България занапред. Йотова не помни и не знае кога за последен път се е обсъждала цялостната стратегия за развитието на страната ни занапред.

Има страх да се говори за развитието на България, защото за да се говори по тази тема, трябва някой да е измислил как страната ни да се развива занапред, отбеляза Йотова.

Вицепрезидентът настоява да се развива умната икономика, за да може младите хора да останат в България. Сред другите сектори, за които Йотова настоява да се развиват, са високите технологии, заради традициите, доброто образование и дефицитите на специалисти в развиващите се сектори.
https://news.bg/society/jotova-misli-ka ... odini.html"
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

pumpy написа:
SFBG82 написа:
... хората тук живеят по-добре от вас дето сте се заврели в чужди държави да слугувате за жълти стотинки, понеже местните не искат за тия пари да бачкат.
Това е много вероятно да го изпитат.
Моите съученици вече с милиончета си играят в БГ-то.
Тези които бяхме в чужбина сме доста по-назад с материала.
Колкото по-дълго в чужбина, толкова по-назад.
авите "чужбина"
това, че ти наричаш "Белгия" чужбина и си работил там за жълти стотинки е твой личен проблем. Аз лично не бих наричал нито една от ЕС държавите "чужбина". Това не е чужбина, това е просто друга "рповинция" или "щат" на една и съща държава. Даже и роуминга ви го махнаха поради тази причина. Все едно аз да се преместя от Кебек в Албърта и да го наричам чужбина. То е трудно да го кажа, като се преместя от Колорадо в Албърта, щото и тук е вече едно голямо село на целия континент.

Та продъжавай да си сравняваш едното село с другото (БГ, с Румъния, Гърция и Сърбия) и си мисли, че си бил в чужбина. За жълтите стотинки и за милиончетаат питай танграта и батката от къде тръгнаха .....
10 години съм живял (следвал и работил) в САЩ или и това не е чужбина за теб?
Отделно 3 години в Обединеното кралство, 2 години във Франция и 2 години в Белгия.
Работил съм и 4 години за Европейската комисия. Дейли рейтът ми е бил последно 400 евро (бруто) на ден.
И това ли не е чужбина за теб?
Сигурно трябва да мия чиниите в Китай, за да съм бил в чужбина...
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Срив в броя на децата в сиропиталища.
За десет години България е намалила с 80% броя на отглежданите в домове деца, сочи анализ

От 2009 до 2017 г. броят на децата, които са настанени в институции за отглеждане, е намалял с 80% - от 7587 до 979.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

SFBG82 написа:
joro написа:
Kpetrov написа:Вярно. Някои наистина са се побъркали с презастрояването на българското Черноморие...
Побъркали са се хейтърите в чужбина. В България идват все повече туристи, стандартът на живот се вдига и нищо чудно като се върнете от чужбина да видите, че хората тук живеят по-добре от вас дето сте се заврели в чужди държави да слугувате за жълти стотинки, понеже местните не искат за тия пари да бачкат.
Това е много вероятно да го изпитат.
Моите съученици вече с милиончета си играят в БГ-то.
Тези които бяхме в чужбина сме доста по-назад с материала.
Колкото по-дълго в чужбина, толкова по-назад.
Нали вече го уточнихме, че в България тия със заплата над средната за Канада не могат да напълнят стадион Васил Левски, а в прословутия IT бизнес в България средната заплата е колкото в Макдоналдс в Албърта.
И ти щеше да взимаш 1500 лева, ако не беше ходил в чужбина
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Кефиш с източниците - петел, кокошка, брадва, сатър 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа: Работил съм и 4 години за Европейската комисия. Дейли рейтът ми е бил последно 400 евро (бруто) на ден..
Е да де, ако приемем, че почиваш само през края на седмицата, което няй-вероятно не е така, защото има ваканция, празници и т.н не производствени дни. сигурно си мислиш, че говориш за едни 100к в евро на година.
Я сега пак за чужбината и жълтите стотинки ?

Между другото, просто за инфо, имам братовчедка, първа такава, която живее в Брюксел от 1986 година и работи за европейската комисия. Знам и какво му коства на чичА ми да я издържа. Така че бъди малко по-реалист. 400 евро бруто на ден, но колко са тези дни през годината ?
И за да да ти напомня още веднъж, че Белгия не е чужбина днес, имам и брат, който е в Антверпен он 1988 - една година преди промените.
Познавайки МНОГО добре горните двама души, ми е трудно да ти повярвам на "картинката за чужбина"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Това връщане ни в клин в ни в ръкав след всички тия години, точно на партийна повеля мирише. Още повече и съчетано с активна пропаганда.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

optics написа:Това връщане ни в клин в ни в ръкав след всички тия години, точно на партийна повеля мирише. Още повече и съчетано с активна пропаганда.
:y:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор