29 години след 10 ноември

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от jovani »

speedy написа:
jovani написа: "birds of a feather flock together"
Това е форум България. Уважавайте културата. Има си хубав български вариант на тази пословица.
Интересна е етимологията на английският израз, според историците, оригиналът от 1545 г. е този:
"Byrdes of on kynde and color flok and flye allwayes together"
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от IFF »

jovani написа:
speedy написа:
jovani написа: "birds of a feather flock together"
Това е форум България. Уважавайте културата. Има си хубав български вариант на тази пословица.
Интересна е етимологията на английският израз, според историците, оригиналът от 1545 г. е този:
"Byrdes of on kynde and color flok and flye allwayes together"
Направио си представих как си пиеш чая с инглезката кралица и кутретата ви стръчат нагоре :D
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от Pyrelight »

jovani написа:
speedy написа:
jovani написа: "birds of a feather flock together"
Това е форум България. Уважавайте културата. Има си хубав български вариант на тази пословица.
"Краставите магарета и през девет дола се надушват"?
Е, чак пък крастави е твърде силно казано! Но е вярно. Интелигентните хора търсят себеподобни за да си общуват заедно. Повечето от приятелите ми са или колеги от Университета по архитектура и строителство или колеги, с които съм работила след като завърших. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от jovani »

Pyrelight написа:
jovani написа:
speedy написа:
jovani написа: "birds of a feather flock together"
Това е форум България. Уважавайте културата. Има си хубав български вариант на тази пословица.
"Краставите магарета и през девет дола се надушват"?
Е, чак пък крастави е твърде силно казано! Но е вярно. Интелигентните хора търсят себеподобни за да си общуват заедно. Повечето от приятелите ми са или колеги от Университета по архитектура и строителство или колеги, с които съм работила след като завърших. :)
Този израз (както и британският му еквивалент) важи за всички, както за мен, така и за спийди, не случайно използвах по-културният вариант в началото, не е някакво заяждане с теб.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от speedy »

Така е. Аз също съм магаре.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от jovani »

speedy написа:Така е. Аз също съм магаре.
Всички сме магарета.
Но на теб поне не ти личи отдалеч.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от ablood »

Ivan1007 написа:
joro написа::D
Ivan1007 написа:
joro написа:
Ivan1007 написа: Минималната заплата в Албърта е 15 долара на час. Това са 2640 на месец бруто при 8 часов работен ден без никакъв овъртайм. :
15 долара на час х 168 часа = 2520 долара. Завишил си леко сумата.
Йорко,
168 часа е жълт български вестник, а аз нищо не съм завишил.
Ще ти го обясня като за милиционер :D
В Албърта пълна работна седмица е 40 часа.
40х15=600 долара на седмица.
Годината в Калгари има 52 седмици и още един ден за обикновена и 2 дни за високосна година, които ще пренебрегнем да не те затормозявам.
52х600=31200 долара годишна заплата.
Годината в Калгари има 12 месеца
31200:12=2600 средно на месец.

Толкоз за без пари- ако още не ти е ясно си намери някой второкласник да те обучава :D
В месеца има средно 21 работни дни- това го знаят и децата. А аз почвам да се съмнявам в твоите умствени способности, такива елементарни неща да не знаеш. Тежко и горко на Канада с такива умници като теб, Стрина и Аблъда.
Йорко,
Аз не съм казвал нищо за работни дни, а за платени дни в Албърта и те са средно 22 на месец, както нагледно ти го показах.

Това обаче е твърде сложно за разбиране от “матриала “ :D

Гледам, че си измъдрува нещо за празници :D
В Банско, на официални празници удържат ли ви от заплатата като не работите?
Когато Йоро изръси подобна унизителна глупост обикновено се покрива за 2 дена и после се включва с друга пропаганда, ни лук ял...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от jet »

Жоро сега е на инструктаж и оня другия с небостъргачите е на смяна.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от Павел »

jet написа:
Павел написа: Обикновено топъл, колко топъл? Хляба който си показал на снимката няма как да е топъл, защото не се прави на място във Суперстора. Всеки поне малко грамотен знае, че топъл хляб не се слага в найлонови опаковки, щото ще се "изпоти". В Северна Америка хубав хляб под $3.50 няма да намериш - обикновено цените са $3.50 -6.50. Дори в Суперстора са по 3.50-5.00 и са винаги в хартиени опаковки. Тоя дунапрен за 99 цента го пробутвай на новодошли рефюджита, дето досега са яли само глина :rofl:
Нищо от това дето казваш не е вярно:
1) Този хляб наистина се прави в Суперстора, фурните се виждат, виждат се и количките с хляба
2) Този найлон, ако си го виждал на живо е на едни малки дупчици целия, така, че няма как да се изпоти.

свободни съчинения.
Вчера влязох в суперстора за да се уверя на живо, че продават хляб с опаковка на дупчици и такъв никъде не видях, може би щото от хигиенна гледна точка това би било недопустимо? Дупки има само в общите ви познания за света :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от speedy »

Опаковки на малки дупки има в Лоблоус (същото като Суперстора).

Но съм съгласен, че евтин хубав хляб няма.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от 7George »

Павел написа:...

Вчера влязох в суперстора за да се уверя на живо, че продават хляб с опаковка на дупчици и такъв никъде не видях, може би щото от хигиенна гледна точка това би било недопустимо? Дупки има само в общите ви познания за света :rofl:
Ако ходите само в Суперстора, общите ви познания за света ще се свият до минимум. Едно време топлия хляб директно от фурната го докарваха в открити дървени или пластмасови касетки с големи дупки отстрани. Миришеше вкусно и никой не се съмняваше в качествата му, децата изяждаха единия му край по пътя към къщи. Сега – ако не е опаковен в дебел и плътен найлон е направо опасен! :D ...а във варените яйца, ако не се съхранявали при подходяща температура, след 4 часа се развивали едни страшни бактерии. Колко лесно ни се промива мозъка. :fubar:
Embrace your climate change!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от Ivan1007 »

Павел написа:
jet написа:
Павел написа: Обикновено топъл, колко топъл? Хляба който си показал на снимката няма как да е топъл, защото не се прави на място във Суперстора. Всеки поне малко грамотен знае, че топъл хляб не се слага в найлонови опаковки, щото ще се "изпоти". В Северна Америка хубав хляб под $3.50 няма да намериш - обикновено цените са $3.50 -6.50. Дори в Суперстора са по 3.50-5.00 и са винаги в хартиени опаковки. Тоя дунапрен за 99 цента го пробутвай на новодошли рефюджита, дето досега са яли само глина :rofl:
Нищо от това дето казваш не е вярно:
1) Този хляб наистина се прави в Суперстора, фурните се виждат, виждат се и количките с хляба
2) Този найлон, ако си го виждал на живо е на едни малки дупчици целия, така, че няма как да се изпоти.

свободни съчинения.
Вчера влязох в суперстора за да се уверя на живо, че продават хляб с опаковка на дупчици и такъв никъде не видях, може би щото от хигиенна гледна точка това би било недопустимо? Дупки има само в общите ви познания за света :rofl:
Аве шопа пред клетката на слона :D
Вдлъбнат но упорит. :D
Дреме ми за опаковката, макар че съм почти сигурен, че е същата.
Ставаше въпрос за хляб тип френски, изпечен същия ден в магазина.
Изпрати ми на лични кой суперстор кога ще ти е удобно да си ги вземеш и ше ти купя от тук онлайн два - един нарязан и един ненарязани.
Мразя да се хващам на бас, щото когато двама се хващат на бас единия е глупак, другия мошеник, но в случая ти упорстваш в глупостта си.
Ако си вземеш хляба ти ми купуваш онлайн в Калгари две бутилки вино от Оканаган - по мой избор :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от Ivan1007 »

speedy написа:Опаковки на малки дупки има в Лоблоус (същото като Суперстора).

Но съм съгласен, че евтин хубав хляб няма.

И аз съм съгласен - хубавите неща обикновено са скъпи, както в България, така и в Канада.

В България има хубав хляб от малки частни фурни. Цената лани беше 3-5 лева.
Същата цена, но в долари е в малките фурни в Калгари.

Все пак въпросният “френски” хляб в Стюпид стор е приемлив за моя вкус, а цената е направо смешна. Подобен хляб печен в магазина има и в другите вериги тук (COOP, Safeway/Sobeys), качеството е по-добро мисля, но и цената е близо двойна 1.79.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от Guinness »

Ivan1007 написа:
speedy написа:Опаковки на малки дупки има в Лоблоус (същото като Суперстора).

Но съм съгласен, че евтин хубав хляб няма.

И аз съм съгласен - хубавите неща обикновено са скъпи, както в България, така и в Канада.

В България има хубав хляб от малки частни фурни. Цената лани беше 3-5 лева.
Същата цена, но в долари е в малките фурни в Калгари.

Все пак въпросният “френски” хляб в Стюпид стор е приемлив за моя вкус, а цената е направо смешна. Подобен хляб печен в магазина има и в другите вериги тук (COOP, Safeway/Sobeys), качеството е по-добро мисля, но и цената е близо двойна 1.79.
Поздрав за Иванчо!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=hfX05HRVb5Y"
Публикувай отговор