Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Батката нито е на Дунава, нито на Черно море, ама хайде да не издавам повече. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

MrGeek написа:Батката нито е на Дунава, нито на Черно море, ама хайде да не издавам повече. :D
Я глей ти!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

MrGeek написа:Батката нито е на Дунава, нито на Черно море, ама хайде да не издавам повече. :D
така е .в момента съм в москва на едни преговори
предния път когато бях в командировка там цената на водката беше на народни цени а сега след ембаргото цената се е вдигнали в пъти.
боже,боже.на къде отива тоя свят. :(
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

miteto написа:
roumensp написа:
SFBG82 написа:За София си с много грешни впечатления. В цяла Европа съм видял само няколко по-уредени града.
В Швейцария, Швеция и Дания. Брюксел, Париж и Лондон са пълна мизерия.
Е тука вече съвсем ни загуби като аудиенция. Ти си по-нескопосан трол и от Йорко.
Аз още преди това го надуших. София бил по-уреден град от Лондон :o Да беше казал, че София му харесва повече от Лондон - ок, лично мнение, разбираемо. Ама да снася такива тролски линии дето сигурно и от ГЕРБ ще им е неудобно да поръчват да се пишат по Интернет - направо изкърти фаянса :rofl:
Какво е Лондон (за британския говоря, а не за този в Канада)?
Тесни улици по които карат като луди автобуси, линейки и полицейски коли на кръгла минута, тухлени фасади (драйфа ми се само при мисълта за тях), мухъл навсякъде (лукс е дабъл гласинга), липса на смесители за вода (видях няколко пъти как англичани запушват мивката, пълнят я с вода, след което си мият зъбите и жабурят уста с пълни шепи вода от нея, това на автогари и бензиностанции), рядко има голям парк , обикновено са някакви тесни паркчета с наркомани и спящи бездомници по тях, метро пълно с плъхове и стари скърцащи влакове, черният цвят и пакитата преобладават повсеместно, релеф плосък като тепсия, мръсен въздух, мъгла нон стоп и най-важното скъп транспорт и наем. Ако на София давам 6 от 10, на Лондон давам 3, а на Брюксел 4. 10 не давам на никой, 8 давам на Стокхоум.

Това, че е голям финансов център - ОК, има много работа спор няма, но и за това му давам точките. За друго няма как да дам. Средата е отврат. Детето ми трябва да учи с измет от цял свят, да бъде учено от необразовани джендър-любци, които на всяка цена от първи клас учат децата могат да се чувства обратни и дори ги мотивират за което. Достатъчно съм се опарил с Лондон. Има далеч по-приятни места в Обединеното кралство.

В близост до Лондон нито има планини, нито ски курорти, нито море подходящо за плаж, нито спа курорти. В София има всичко това, защо да скромничим, когато това е факт. Наскоро един приятел от Антверпен (белгиец) беше в София и ми вика, ти си луд да седиш в Брюксел. Вика има някак си пространство, диша се, зеленина, слънце, паркове, заведния, млади хора, метрото направено приятно...
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
pumpy написа:
Ivan1007 написа:Няма кво да те питам за София - ако не всяка година, през година я посещавам, ходя на гости на приятели с напиване и преспиване в панелка, ходя на кръчми, хотели, музеи, ползвал съм градския транспорт, такси, шофирал съм.
Ти можеш да казваш какво не ти харесва в дупката, в която си се бил наврял в Монтреал - за Канада нищо не знаеш
:y: :y: :y: :y: :y:
Иване имаш жена и семейство - там е невероятната разлика, която променя мнението ти за Канада.
Мисля, че е обратното - жеа ми, децата ми, внуците ми и аз сме в Канада, защото тя е много различна от България. Не става въпрос за климат, природа, домати, чушки, ракия, кебапчета,саламурено сирене, чубрица - това го има и тук.
Да, дом е там, където те чакат, но 2 милиона българи преместиха дома си извън България по различни причини и процесът на обезлюдяване продължава.
Останалите с пренебрежимо минимални изключения блеят в стадото.
И Канада за 20 години са я напуснали няколко милиона. Така е в свободния свят- всеки има правото да отиде да живее там, където се чувства най-добре. И в България има над 1 милион чужденци, които живеят тук и се чувстват добре. Заедно със 7-те милиона българи правят около 8 милиона- за какво обезлюдяване става въпрос? Точно обратното- с българите, които се връщат все повече от чужбина и чужденците, които все повече идват в България населението все повече ще се увеличава.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Йорко,
Канада я напускат много по-малко отколкото идват, за разлика от България, където живеят няколко десетки чужденци, главно руснаци и украинци, а населението на България миналата година намаля с над 50 000 .
Та остави го свободния свят - България е държава от третия свят
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Ivan1007 написа:Йорко,
Канада я напускат много по-малко отколкото идват, за разлика от България, където живеят няколко десетки чужденци, главно руснаци и украинци, а населението на България миналата година намаля с над 50 000 .
Та остави го свободния свят - България е държава от третия свят
Съжалявам, но не мога да се съглася, че България е страна от третия свят.
България е страна от ЕС (втората икономика в света след Китай).
Скоро ще е част от еврозоната, която има 2-та най-силна резервна валута в света след щатския долар.
Иван, можеш ли да ми кажеш тук или на ЛС дали в Калгари може да се намери работа в ИТ сектора без да имам резидънс в Канада?
И ако е да, каква е процеудрата. Благодаря.
Последно промяна от SFBG82 на Нед Ное 11, 2018 10:05 am, променено общо 1 път.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

MrGeek написа:Батката нито е на Дунава, нито на Черно море, ама хайде да не издавам повече. :D
А на мен ми прави анализ, откъде пиша и от какъв пол съм.... |(
Сякаш ми беше надничал в гащите и сякаш е твоя работа!
П.П. Привилегии ли надушвам или к'во?! :puke:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

SFBG82 написа:
Ivan1007 написа:Йорко,
Канада я напускат много по-малко отколкото идват, за разлика от България, където живеят няколко десетки чужденци, главно руснаци и украинци, а населението на България миналата година намаля с над 50 000 .
Та остави го свободния свят - България е държава от третия свят
Съжалявам, но не мога да се съглася, че България е страна от третия свят.
България е страна от ЕС (втората икономика в света след Китай).
Скоро ще е част от еврозоната, която има 2-та най-силна резервна валута в света след щатския долар.
Иван, можеш ли да ми кажеш тук или на ЛС дали в Калгари може да се намери работа в ИТ сектора без да имам резидънс в Канада?
И ако е да, каква е процеудрата. Благодаря.
Иван е като червените бабички- изтрещял мозък, няма смисъл да се занимаваш с него :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

SFBG82 написа:
Ivan1007 написа:Йорко,
Канада я напускат много по-малко отколкото идват, за разлика от България, където живеят няколко десетки чужденци, главно руснаци и украинци, а населението на България миналата година намаля с над 50 000 .
Та остави го свободния свят - България е държава от третия свят
Съжалявам, но не мога да се съглася, че България е страна от третия свят.
България е страна от ЕС (втората икономика в света след Китай).
Скоро ще е част от еврозоната, която има 2-та най-силна резервна валута в света след щатския долар.
Иван, можеш ли да ми кажеш тук или на ЛС дали в Калгари може да се намери работа в ИТ сектора без да имам резидънс в Канада?
И ако е да, каква е процеудрата. Благодаря.
За какво ти е тази работа в Канада, нали рая е в Сф. - големи заплати, високи сгради, 2-рата ли икономика беше, зелено, морета и ливади, няма решетки. Хората са богати - пенсионерите даже хвърлят от терасите хилядарки да помагат на полицията (това чели ли сте по новините от няколко години е много модерна тенденция). По цял ден са на плажа и никой не работи (единия е на 2 другия на 3 часа). За какъв ти е да ходиш при белите мечки (и в Стокхолм има бели мечки, ама са по-близо).
В Канада само ще разбереш, че като ИТ не струваш, като някои хора дет се върнаха обратно или ще станеш трък драйвър да станеш специалист по трейлър парковете и да си мечтаеш за Черно море.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа:
miteto написа:
roumensp написа:
SFBG82 написа:За София си с много грешни впечатления. В цяла Европа съм видял само няколко по-уредени града.
В Швейцария, Швеция и Дания. Брюксел, Париж и Лондон са пълна мизерия.
Е тука вече съвсем ни загуби като аудиенция. Ти си по-нескопосан трол и от Йорко.
Аз още преди това го надуших. София бил по-уреден град от Лондон :o Да беше казал, че София му харесва повече от Лондон - ок, лично мнение, разбираемо. Ама да снася такива тролски линии дето сигурно и от ГЕРБ ще им е неудобно да поръчват да се пишат по Интернет - направо изкърти фаянса :rofl:
Какво е Лондон (за британския говоря, а не за този в Канада)?
Тесни улици по които карат като луди автобуси, линейки и полицейски коли на кръгла минута,
улиците в София са широки, тротоарите не са разбити, по тях няма паркирали коли, движението е направо песен, има невероятно много места за паркиране
тухлени фасади (драйфа ми се само при мисълта за тях),
в центъра всичко е от стъкло и метал, по кварталите панелките са просто мечта
мухъл навсякъде (лукс е дабъл гласинга),
миналата седмица брат ми беше взел някакви майстори от Виена да му правят изолация против ВЛАГАТА на къщата ни, която е строена през 1906 година. дай да не си говорим за влага точно сега
рядко има голям парк ,
в София рядко има парк изобщо, който поредния предприемач да не е застроил със стомата и стъкло - това е твоята специалност
обикновено са някакви тесни паркчета с наркомани и спящи бездомници по тях,
метро пълно с плъхове и стари скърцащи влакове
тук печелиш, проблема е че тубата е строена през 1906, когато е правена и нашата къща в София, а нашето лъскаво метро е строено през 2006 - нали виждаш разликата - няколко човешки живота или около 5 поколения разлика. Няма да говоря, какво население и територия покриват двете като сравнение. Софийското метро е аналогично на монреалското, строено през 60 години на милия век ако не ме лъже паметта.
, черният цвят и пакитата преобладават повсеместно,
в София преобладава ПРОСТОТИЯТА, която е без цвят, но ако си алергичен към черното, е съвсем нормално да не ти харесва Лондон. Представи си какво си мислят лондончани като те видят теб там ???
мръсен въздух,
Are you serious ? в София е чист ?
мъгла нон стоп и най-важното скъп транспорт и наем.
Това е относително, ако правиш еквивалента на 6000 лева няма да ти е скъпо, нито гроздето кисело
Направо се чудя за една и съща София ли говорим ????
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:Иван, можеш ли да ми кажеш тук или на ЛС дали в Калгари може да се намери работа в ИТ сектора без да имам резидънс в Канада?
И ако е да, каква е процеудрата. Благодаря.
За щастие не може. Имаме си предостатъчно “ИТ-та”, въртящи геврека. :lol: Вероятно щото са гоУеми специалисти или просто са си купили дипломата като пича отворил тема за покупка наскоро. Ако случайно не си забелязал - 90% от популярния софтуер произлиза от Америка ... Европа има още много леб да изяде. ;)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа:
SFBG82 написа:Иван, можеш ли да ми кажеш тук или на ЛС дали в Калгари може да се намери работа в ИТ сектора без да имам резидънс в Канада?
И ако е да, каква е процеудрата. Благодаря.
За щастие не може. Имаме си предостатъчно “ИТ-та”, въртящи геврека. :lol: Вероятно щото са гоУеми специалисти или просто са си купили дипломата като пича отворил тема за покупка наскоро. Ако случайно не си забелязал - 90% от популярния софтуер произлиза от Америка ... Европа има още много леб да изяде. ;)
Доста дивелъпмънт има в България, Румъния, Словакия и Ирландия.
САЩ аутсорсват стабилно. Накрая верно слагат "мейд ин УСА", ама си има стабилно и балканска работа.
Даже и софтуер за ябълката се пише от няколко фирми в София. И не говоря само за игри и приложения, а дори за сървърните ОС.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа:
roumensp написа:
SFBG82 написа:Иван, можеш ли да ми кажеш тук или на ЛС дали в Калгари може да се намери работа в ИТ сектора без да имам резидънс в Канада?
И ако е да, каква е процеудрата. Благодаря.
За щастие не може. Имаме си предостатъчно “ИТ-та”, въртящи геврека. :lol: Вероятно щото са гоУеми специалисти или просто са си купили дипломата като пича отворил тема за покупка наскоро. Ако случайно не си забелязал - 90% от популярния софтуер произлиза от Америка ... Европа има още много леб да изяде. ;)
Доста дивелъпмънт има в България, Румъния, Словакия и Ирландия.
САЩ аутсорсват стабилно. Накрая сагата тапията мейд ин УСА, ама е балканска работа.
Даже и софтуер за ябълката се пише от няколко фирми в София.
Явно не ти прави впечатление, че аутсорсването не е създаване на продукт, а изпълнение на чужди задачи, от евтина работна ръка, за да може печалбата да е по-голяма....
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

pumpy написа:
SFBG82 написа:
roumensp написа:
SFBG82 написа:Иван, можеш ли да ми кажеш тук или на ЛС дали в Калгари може да се намери работа в ИТ сектора без да имам резидънс в Канада?
И ако е да, каква е процеудрата. Благодаря.
За щастие не може. Имаме си предостатъчно “ИТ-та”, въртящи геврека. :lol: Вероятно щото са гоУеми специалисти или просто са си купили дипломата като пича отворил тема за покупка наскоро. Ако случайно не си забелязал - 90% от популярния софтуер произлиза от Америка ... Европа има още много леб да изяде. ;)
Доста дивелъпмънт има в България, Румъния, Словакия и Ирландия.
САЩ аутсорсват стабилно. Накрая сагата тапията мейд ин УСА, ама е балканска работа.
Даже и софтуер за ябълката се пише от няколко фирми в София.
Явно не ти прави впечатление, че аутсорсването не е създаване на продукт, а изпълнение на чужди задачи, от евтина работна ръка, за да може печалбата да е по-голяма....
По това спор няма. Фактите са такива.
Публикувай отговор