29 години след 10 ноември

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

29 години след 10 ноември

Мнение от joro »

Къде бяхме, къде стигнахме?
https://m.dir.bg/business/ikonomika/iko ... sega-video"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от ablood »

Тъжна статистика за покупателната способност на съвременните пенсионери с сравнение с тогава.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от 7George »

Отново и отново сегашната крадлива шайка ГЕРБ се опитва да внушава на "избирателите" си и на тези, които не са живяли по това време, т.е. на младите, че видите ли, тогава хората са били голи и боси, невежи и необразовани и са получавали мизерни заплати срещу робски труд! Опитва се да им промива мозъците или да ги купи с крадените от народа пари - протестъри, "умни и красиви ръкоблудни гейове", не създаващата блага чиновническо-бюрократична партия, полицията и жандармерията, която служи единствено за политически репресии, а не за защитата на населението, мафиотските структури, Гинки и калинки и т.н.!
:y:
Embrace your climate change!
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от Pyrelight »

''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от optics »

Това бяхме ние (за вас не знам)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от Pyrelight »

optics написа:Това бяхме ние (за вас не знам)
И все още сме...
Само че децата ни не се определят вече като българи и за това не чувствувам дори и малка вина.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:Къде бяхме, къде стигнахме?
https://m.dir.bg/business/ikonomika/iko ... sega-video"
То това ви е останало - да се сравнявате със соц България от преди 30 години и с Молдова, щото вече и с Румъния не можете да се сравнявате .
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
joro написа:Къде бяхме, къде стигнахме?
https://m.dir.bg/business/ikonomika/iko ... sega-video"
То това ви е останало - да се сравнявате със соц България от преди 30 години и с Молдова, щото вече и с Румъния не можете да се сравнявате .
Не е вярно. Румъния я изпреварихме по ИЧР и сега гоним Германия, Франция... А Молдова има около 4 пъти по- нисък БВП на човек от България. За сравнение БВП на човек на България е само около 2 пъти по- нисък от този на Канада.
https://www.cia.gov/library/publication ... nk.html#bu"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от Pyrelight »

joro написа:За сравнение БВП на човек на България е само около 2 пъти по- нисък от този на Канада.
https://www.cia.gov/library/publication ... nk.html#bu"
Заради това хората са готови и дипломи да си купуват и лъжат наляво-надясно (справка другата тема), само и само да се махнат от клоаката, в която живеете. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от pumpy »

joro написа:
Ivan1007 написа:
joro написа:Къде бяхме, къде стигнахме?
https://m.dir.bg/business/ikonomika/iko ... sega-video"
То това ви е останало - да се сравнявате със соц България от преди 30 години и с Молдова, щото вече и с Румъния не можете да се сравнявате .
Не е вярно. Румъния я изпреварихме по ИЧР и сега гоним Германия, Франция... А Молдова има около 4 пъти по- нисък БВП на човек от България. За сравнение БВП на човек на България е само около 2 пъти по- нисък от този на Канада.
https://www.cia.gov/library/publication ... nk.html#bu"
Когато някой се развива от маймуна към човек, ИЧР е може би подходящ. Когато сравняваме ябълки и ктуши също върши работа. Ако Бъгария ми дава два пъти по-зле условия за живот от Канада съм се върнал ВЕДНАГА. Само дето не е два пъти по-зле а кой знае колко (ще разбера след по-малко от седмица да му се невиди)

Според твоя индекс на човешко развитие Канада е на 12 място, България на 51. Не един път по-напред (според БВП), а почти 5 пъти. Зад нас от бившия соц лагер е само Румъния, но интересно даже Черна Гора е пред нас. Даже и така жадувната на милиони българи Русия през дас ;)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от joro »

pumpy написа:
joro написа:
Ivan1007 написа:
joro написа:Къде бяхме, къде стигнахме?
https://m.dir.bg/business/ikonomika/iko ... sega-video"
То това ви е останало - да се сравнявате със соц България от преди 30 години и с Молдова, щото вече и с Румъния не можете да се сравнявате .
Не е вярно. Румъния я изпреварихме по ИЧР и сега гоним Германия, Франция... А Молдова има около 4 пъти по- нисък БВП на човек от България. За сравнение БВП на човек на България е само около 2 пъти по- нисък от този на Канада.
https://www.cia.gov/library/publication ... nk.html#bu"
Когато някой се развива от маймуна към човек, ИЧР е може би подходящ. Когато сравняваме ябълки и ктуши също върши работа. Ако Бъгария ми дава два пъти по-зле условия за живот от Канада съм се върнал ВЕДНАГА. Само дето не е два пъти по-зле а кой знае колко (ще разбера след по-малко от седмица да му се невиди)

Според твоя индекс на човешко развитие Канада е на 12 място, България на 51. Не един път по-напред (според БВП), а почти 5 пъти. Зад нас от бившия соц лагер е само Румъния, но интересно даже Черна Гора е пред нас. Даже и така жадувната на милиони българи Русия през дас ;)
Преди няколко години и Сърбия и Македония бяха преди нас по Индекс на човешкото разситие. А България беше на 69 място, но се изкачи до 51.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от pumpy »

joro написа: Преди няколко години и Сърбия и Македония бяха преди нас по Индекс на човешкото разситие. А България беше на 69 място, но се изкачи до 51.
Само дето изминаха 29 години вече, а аз имам само един живот и нямам време да чакам да се изкачваме пред Сърция и Македония. Аз предпочитам да се самоизкача самостоятелно на 12/13 позиция, сега в МОЯ живот, а не в някой друг. Даже след някоя и друга година съмвсем доброволно бих пропаднал до 16 позиция и бих се изнесъл down under. Но ще е моя избор, а на бате ти бойко
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от ivandaman »

pumpy написа: Бъгария ми дава два пъти по-зле условия за живот от Канада съм се върнал ВЕДНАГА. Само дето не е два пъти по-зле а кой знае колко (ще разбера след по-малко от седмица да му се невиди)
Ти пък какво опяваш като незадоволена монахиня? Вече във втори пост цивриш че ще си ходиш до България.. Като че ли някой те кара насила или се е разревал за теб там.

Ако те слуша човек ще си помисли че си се запътил към деветият кръг на ада..

Спокойно никой няма да те "изяде".. особено ако се държиш нормално и непровокативно и не се правиш на велик, повечето хора няма да ти обърнат внимание камо ли да те изтезават и да се гаврят с теб физически или емоционално..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от ablood »

joro написа:...и сега гоним Германия, Франция...
Нали?
После Япония и Швейцария...
После световно господство...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: 29 години след 10 ноември

Мнение от joro »

pumpy написа:
joro написа: Преди няколко години и Сърбия и Македония бяха преди нас по Индекс на човешкото разситие. А България беше на 69 място, но се изкачи до 51.
Само дето изминаха 29 години вече, а аз имам само един живот и нямам време да чакам да се изкачваме пред Сърция и Македония. Аз предпочитам да се самоизкача самостоятелно на 12/13 позиция, сега в МОЯ живот, а не в някой друг. Даже след някоя и друга година съмвсем доброволно бих пропаднал до 16 позиция и бих се изнесъл down under. Но ще е моя избор, а на бате ти бойко
На коя позиция е Канада и на коя позиция си ти в Канада са съвсем различни неща. Хората на 400 долара социал едва ли ги топли на кое място е Канада по жизнен стандарт.
И да се изнесеш на друго по-добро място не е гаранция, че ще си по-добре.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор