Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Аз поддържам контакт с хора, с които ми е приятно, имам нещо общо и т.н., включително и с хора от тоя форум. Това на кой какви трябвало да му бъдат приятелите са пълни глупости. Мислех те, че имаш малко повече мозък от батката.

ПП
Семействата на хора с работна виза в САЩ нямат право да работят. Дори и на тия дошли по НАФТА (TN/TD визи).
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

И аз си мислех, че имаш повече акъл от Стрина, Румене, ама ти непрекъснато се стремиш да докажеш обратното. Ето и сега се налага да ти обяснявам както на нея, че нито съм ти почукал някога неканен на вратата, нито съм ти се насадил на масата и т.н. То е ясно, че сам избираш с кого и защо да контактуваш.

Но тук става дума не за лични контакти и общуване, а за поведението ти в този форум и отношението ти към определена категория негови потребители. Поведение обидно и недостойно за човек с твоите претенции.
И няма как да не се запита човек какво търсиш тук, след като потребителите на форума в болшинството си са хора с "миризливи чорапи", незавършили по 2 висшета като теб и нямащи твоите доходи. Които хора ти презираш и смяташ за по-низши от теб.
Ако е за да служиш като символ на постигнатата Американска мечта и да вдъхваш оптимизъм на новите имигранти - да, приоемам го. Но вместо това, ти тук си позволяваш да унизяваш и обиждаш на база имане, професия и образование всички онези, които смяташ за по-низши от теб, а си позволяват да ти опонират. Нима наистина нямаш толкоз акъл за да проумееш, че високият стандарт на живота и богатството не означават непременно и много акъл, мъдрост, проницателност, предвидливост и т.н. Ако следваме твоята логика, то Роналдо, който има милиони и оставя по $20К бакшиш без да се замисля, следва да е много по-умен и способен от теб и ти би трябвало да не смееш думичка да обелиш насреща му. А какво да кажем за милиардера Тръмп? Само при споменаване на името му би трябвало да заставаш мирно и да навеждаш почтително глава. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Аз само на батката ги ръся такива, ама той това и очаква от събеседника - глупости. И сам си ги търси. Понякога и мухата ... Но фантазии и измислици не пиша, затова и не съм крил име, местоположение, възраст и т.н. Никой не презирам и контактувам със всякакви хора в живота, а поведението ми е базирано на принципа “каквото повикало, такова се обадило”.

И колкото и да ти е странно има хора на тоя форум, с които си противоречим във форумните писания и се различаваме в мненията си, но в живота сме приятели.

На тоя форум има няколко човека, които почти никога не дават някаква полезна информация, а пишат с голата цел да дразнят събеседника и не мога да разбера защо ти се опитваш да им се правиш на адвокат понякога.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

roumensp написа: На тоя форум има няколко човека, които почти никога не дават някаква полезна информация, а пишат с голата цел да дразнят събеседника и не мога да разбера защо ти се опитваш да им се правиш на адвокат понякога.
Едно време и аз мислех като теб и никак не можех да ги търпя такива. Дори в ролята ми на админ ги гонех от форума поголовно.
Но с течение на годините осъзнах, че те също са част от пейзажа и са полезни за форума дори и с глупостите си и заяжданията си. Защото иначе се създава изкривена представа за форума - като някаква стерилна среда на съпричастност, взаимопомощ и другарска критика. Което е далече от истината.

А иначе не съм и не се правя адвокат на никого. Реагирам инстинктивно и импулсивно, когато се натъкна на нещо, което е в разрез с принципите ми. Без да робувам на мантри и авторитети. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:Аз само на батката ги ръся такива, ама той това и очаква от събеседника - глупости. И сам си ги търси. Понякога и мухата ... Но фантазии и измислици не пиша, затова и не съм крил име, местоположение, възраст и т.н. Никой не презирам и контактувам със всякакви хора в живота, а поведението ми е базирано на принципа “каквото повикало, такова се обадило”.

И колкото и да ти е странно има хора на тоя форум, с които си противоречим във форумните писания и се различаваме в мненията си, но в живота сме приятели.

На тоя форум има няколко човека, които почти никога не дават някаква полезна информация, а пишат с голата цел да дразнят събеседника и не мога да разбера защо ти се опитваш да им се правиш на адвокат понякога.

Румба тя стрина е по мъж от теб бе.Като срещнеш някой по сериозен опонент и нямаш аргументи защитната ти тактика е да минеш в оправдателен режим и да мяукаш като коте.
Както сега в случая се оправда с мен.

Докато стрина някой настъпи ли я по мазола започва да хапе до кокал като дива разгонена кучка :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Българският дух е непобедим!
https://www.glaspress.rs/%D1%82%D0%B0%D ... %BA%D0%B0/"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

"Турски поток" ще стане "Български поток".
https://news.bg/world/turski-potok-neiz ... arski.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Работещите българи се увеличиха с 42 хиляди за 3 месеца.
https://news.bg/finance/42-hil-poveche- ... ign=footer"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Статията ти първо казва:
" най-много наети се отчитат в икономическите дейности със сезонен характер - "Хотелиерство и ресторантьорство" (с 30.7% повече), и "Селско, горско и рибно стопанство" (със 7.9% повече). В сектора "Строителство" увеличението е с 3.7%"

после:
Най-голямо намаление на наетите лица по трудово и служебно правоотношение е регистрирано в дейност "Образование" - с 2.7%

И накрая:
Най-нископлатени са били наетите лица в икономическите дейности:

"Хотелиерство и ресторантьорство" - 697 лева
"Други дейности" - 788 лева
"Строителство" - 887 лева.

Явно на децата вече не им се учи и почват да "бичат" кинти по хотели, ресторанти и строежи.
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ttorontoo »

Застраховките "Гражданска отговорност" към "Олимпик" стават невалидни след този петък.

https://www.dnevnik.bg/skorost/2018/08/ ... 0_hiliadi/"

Да си знаете. :fubar:
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Как сривът на Търговския регистър стана проблем на цялата държава

https://www.vesti.bg/bulgaria/defekt-na ... yr-6085507"

„АЛФА – Веселка Велчева” ET е сред дружествата, участвали в проекта „Надграждане на Търговския регистър ... От фирмата, която държи салон за красота в София, твърдят, че са направили „два транспаранта”. Според Агенцията по вписванията проектът няма отношение към срива на системата, въпреки че т. нар. миграция към нов софтуер може да причини подобен проблем.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Ловя се на бас, че няма и архив на този търговски регистър.
Може speedy да ни обясни пак, че някой човек се е сетил да направи проекта без даже да си има хал хабер, ама мирише на яка некомпетентност освен корупцията.
Ще трябва Бойко да се заеме с възстановяването :rofl:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

100 милиона евро!!!
https://dnes.dir.bg/ikonomika/po-100-mi ... -balgariya"

Жоро?
Батка?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ttorontoo »

Бате Жоракис...
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

jet написа:Ловя се на бас, че няма и архив на този търговски регистър.
Може speedy да ни обясни пак, че някой човек се е сетил да направи проекта без даже да си има хал хабер, ама мирише на яка некомпетентност освен корупцията.
Ще трябва Бойко да се заеме с възстановяването :rofl:
Аварии стават навсякъде по света, не само в България. Когато подобно нещо се случи някъде в чужбина нашите хейтъри си мълчат. Иначе са много гласовити, когато нещо се случи в България.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор