Моля дайте съвет, много се тревожим...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

Моля дайте съвет, много се тревожим...

Мнение от holy »

Здравейте съфорумци!

Искам да ви попитам как да се свържем с тези от Букурещ? Проблемът е следния: Изпратихме си паспортите със Speedy на 1 Окт. и до сега не са ни ги върнали. Като разглеждам форума хората си ги получават до 10 -12 дни, а ние...Обаждах се във Speedy, където служителят им успя да ме убеди колко лошо си вършат работата. Още при самото подаване на паспортите имахме съмнения, защото служителят им се чудеше при това на глас как се попъвала товарителницата за Румъния :shock: - звъня по разни телефони да пита... Може би още тогава трябваше да се откажем от услугата им, но ... вече е късно.
Та като се обадих исках евнтуално да ми дадат някаква информация дали паспортите са влезли при тях или не. Служителят им Иво Бонев се опита да ми каже, че те не можели да притесняват канадците - ами естествено! Но и една проста проверка не могат да направят дали има пратка на името на еди кого си... Страшна база данни имат! Ето защо се опитахме да звъннем в посолството и да питаме дали паспортите са още там (вече имам съмнения дали изобщо Speedy са им ги занесли), но да се свържеш с посолството, ми се стори невъзможно - само се включва секретар, който казва да се обадим между 2 и 4 часа, но и тогава никой не вдигна телефона.
Моля ви, кажета как да се свържем с Букурещ?
Благодаря!
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Пробвай с e-mail. На мен ми отговориха за 5 минути на въпроса.
bucst-im@international.gc.ca
Аватар
rose
Мнения: 265
Регистриран на: Съб Май 08, 2004 9:09 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rose »

Holy,
Не е минало толкова много време, не се притеснявай... :wink:
Ако прочетеш внимателно писмото там пише, че става въпрос за 15 работни дни т.е. 3 седмици...
Ние изпратихме нашите паспорти с DHL на 29.09 и ги получихме на 13.10.2004...
Спокойно ще дойдат! 8)
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Изображение
hobby
Мнения: 54
Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 9:43 am
Местоположение: София

Мнение от hobby »

holly, spokoino, i nie si izpratihme pasportite sas SPEEDY na 7.10.2004 , taj 4e ne si edinstwenia kojto se e precakal.
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Stoynev »

Аз също ползвах спийди и всичко мина много точно
на 04.10.2004 изпратих паспорта
на 19.10.2004 си го получих с визата
ЗОРИ
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Юни 30, 2004 3:59 pm
Местоположение: Дивия Запад

Мнение от ЗОРИ »

не се тревожи, паспортите ви скоро ще пристигнат. И ние чакахме 3 седмици. Както знаеш срока за издаване на визи е 15 работни дни и добави 2-4 дни път и в двете посоки. Ние ги пратихме с UPS и имахме номера на обратната товарителница. Така всеки ден проверявах он-лайн кога ще тръгне пратката насам. За да стигне от Букурещ до София беше минала "за по-пряко" през Унгария и Германия. Така, че имай търпение, още малко чакане!
Пожелавам ви скоро да имате повод за празнуване! :beer:
Заключено