Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

Е, поне не е като в Калгари. Никога в миналото или бъдещето. А влакът е през половин час.
;)


Бтв, един стар виц:
Ръководството на завода за компютри в Правец решило да направи тест на различни компютри и да ги сравни с родното производство.
На компютъра се задава въпроса:
- Защо няма месо?
Японският отговаря:
- Какво значи "защо"?
Американският отговаря:
- Какво значи "няма"?
Полският:
- Какво значи "месо"?
Българският:
- А кой пита?

Калгарийският компютър
- Какво значи "метро"?

:rofl:
Последно промяна от Kan_Tangra на Нед Апр 23, 2017 1:19 pm, променено общо 1 път.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа:
Kan_Tangra написа:Мотрисите на зелената линия в Монреал са на 51 години. И хабер нямат да ги сменят с швейцарски.
В същото време, бюджетът на Монреалския обществен транспорт (СТМ) е 1.4 милиарда $.
Като не е докрай ясно, дали това е само бюджетът на субсидиите, идващи от провинциално държавно ниво, или включват билетите и картите на обикновените хорица, които са по 120$ на месец.
Освен липса на нови мотриси, няма и кИорава нова метро спирка вече много години наред.
Но така е, криза е, а нашего брата, недискриминиращият квебекар трябва и той да яде нещо, без да учи и да се образова много. Обществена тайна е, че СТМ е една от най-белите организации, които си пазят местенцата за по-светло зелените маймуни.
http://www.pocketlist.com/montreal%E2%8 ... 017-budget"

Така че ... отново за всяка клюка съответства по-голяма, канадска.
;) :) :D
Жалкото е, че 51 годишните мотриси на зелената линия са по-комфортни от 37 годините трамваи в София. Всичко останало е бла-бла-бла
Както вече казах, на 27 годишните трамваи тук там да се качи по някоя баба. От на пумпала родата.
А на софийското метро, където са лъвския пай от хората, мотрисите са чисто нови.

Бтв, колко милиона на ден ползват 50 годишните монреалски мотриси, плащайки пре-скъпо за лаузи сървис!?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

Kan_Tangra написа:Е, поне не е като в Калгари. Никога в миналото или бъдещето. А влакът е през половин час.
;)


Бтв, един стар виц:
Ръководството на завода за компютри в Правец решило да направи тест на различни компютри и да ги сравни с родното производство.
На компютъра се задава въпроса:
- Защо няма месо?
Японският отговаря:
- Какво значи "защо"?
Американският отговаря:
- Какво значи "няма"?
Полският:
- Какво значи "месо"?
Българският:
- А кой пита?

Калгарийският компютър
- Какво значи "метро"?

:rofl:
Е да, под земята почти няма, затова се нарича градска железница. А даже и в неделя са през 10 минути.
Разписание на влаковете Пишеш наисуст, ама нали са приказки под храстите, карай.

По статистика, 5% от населението в града ни ползвали градския транспорт. Ако закупят и пуснат повече тренове или автобуси, ще е разхищение на средства плюс създаване на излишен трафик в града. Какъвто е явно случая с харизаните софийски трамваи. Социална политика, създаване на работни места, нечии комисионни и тнт.
Embrace your climate change!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:
pumpy написа:
Kan_Tangra написа:Мотрисите на зелената линия в Монреал са на 51 години. И хабер нямат да ги сменят с швейцарски.
В същото време, бюджетът на Монреалския обществен транспорт (СТМ) е 1.4 милиарда $.
Като не е докрай ясно, дали това е само бюджетът на субсидиите, идващи от провинциално държавно ниво, или включват билетите и картите на обикновените хорица, които са по 120$ на месец.
Освен липса на нови мотриси, няма и кИорава нова метро спирка вече много години наред.
Но така е, криза е, а нашего брата, недискриминиращият квебекар трябва и той да яде нещо, без да учи и да се образова много. Обществена тайна е, че СТМ е една от най-белите организации, които си пазят местенцата за по-светло зелените маймуни.
http://www.pocketlist.com/montreal%E2%8 ... 017-budget"

Така че ... отново за всяка клюка съответства по-голяма, канадска.
;) :) :D
Жалкото е, че 51 годишните мотриси на зелената линия са по-комфортни от 37 годините трамваи в София. Всичко останало е бла-бла-бла
Както вече казах, на 27 годишните трамваи тук там да се качи по някоя баба. От на пумпала родата.
А на софийското метро, където са лъвския пай от хората, мотрисите са чисто нови.

Бтв, колко милиона на ден ползват 50 годишните монреалски мотриси, плащайки пре-скъпо за лаузи сървис!?
ти сериозно ли наричаш мотрисите от 1990 година чисто ??? Ето това е типичен пример за начина на писане на Танграта - комбинация от безсмислици и неистини
Тип 81 – 717.4/81 – 714.4
Представляват първото поколение подвижен състав в Софийското метро и се експлоатират от 1998 г. Произведени са за нуждите на „Метрополитен София“ от „Метровагонмаш“, гр. Митищи, Московска област, Русия още през 1990 г. Доставени са общо 48 вагона, композирани в 12 бр. 4-вагонни състави. По време на експлоатационния им живот е предвидена модернизация след 2019 г.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

Оф, де да зн. Изглеждаха ми нови.

Ама сигурно е било, защото последно се возих в монреалските катакомби. Дето пластмасата на седалките се е изтрила от употреба.

Жорж, че влакът ви е на 30-60 Мин са ми казвали хора, които живеят там. Разбира се, това е инфо от преди повече от 5 години. Ако за това време са пуснали 3 пъти повече влакове, моите извинения. Няма как да имам ежечасно опреснена информация. Отчитам грешката за моя.

А 2 линии не са ли ви малко?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Rall »

Мене метрото в София, ме кефи. Чисто е и спокойно. Спира точно пред нас и на летището. Не съм засичал ама за 20тина минути съм там. :y:
Dead Eyes See No Future
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Kan_Tangra написа:Също не ми става ясно, какво ви пречат мотрисите на трамваите в София, където месечната карта е 30 лева, а метрото обхваща целия град, и продължават да се строят доста нови станции.
Нито месечната карта за градския транспорт в София струва 30 лв, още по-малко пък метрото обхваща целия град. Ти все едно пишеш в някакъв форум на зимбабвийци, които не знаят къде на картата на света се намира България. Голям веселяк си, Тангра. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:Оф, де да зн. Изглеждаха ми нови.
....
Ей това го слагам за подпис, да те подкрепя и аз малко .....
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:Тип 81 – 717.4/81 – 714.4
Представляват първото поколение подвижен състав в Софийското метро и се експлоатират от 1998 г. Произведени са за нуждите на „Метрополитен София“ от „Метровагонмаш“, гр. Митищи, Московска област, Русия още през 1990 г. Доставени са общо 48 вагона, композирани в 12 бр. 4-вагонни състави. По време на експлоатационния им живот е предвидена модернизация след 2019 г.
Ама ти сериозно ли си мислеше, че всички ще ти повярваме юнашката на тази глупост.
Тези първи вагони са отдавна излезли от употреба. Още през 2005 г. страната ни отказва да ги купува.
През 2005 г., във връзка с разширението на Софийското метро, се подписва договор с Метровагонмаш, гр. Митишчи (Русия) за доставка на ново поколение метровагони. При посещението на българската делегация са представени новите модификации на серията 81-717 / 81-714, които са първите закупени през 1990 г. вагони за метрото в София. От българската страна е заявено, че не желае повече да закупува вагони от този модел. Тогава са представени вагоните от новите серии „Яуза“ и „Русич“. Избран е моделът „Русич“ – макар и по-скъп, той е оборудван с асинхронен двигател и представлява доразвит вариант на „Яуза“. Интересното е, че изборът се оказва далновиден – след производството на определено количество опитно-промишлени състави „Яуза“ е снет от производство и повече не се произвежда.
А през 2014 г. вече започват да се купуват и още по-съвременни мотриси, кооперирано производство между японската "Хитачи" и "Метровагонмаш". - 10 нови мотриси за столичното метро

Та много си е прав Танграта, като казва че са му се видели нови мотрисите. Ами защото са си точно такива. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от nekerman »

Kan_Tangra написа: Обществена тайна е, че СТМ е една от най-белите организации, които си пазят местенцата за по-светло зелените маймуни.
В СТМ е пълно с араби и черни.
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от nekerman »

agent Ozo написа:
pumpy написа:Тип 81 – 717.4/81 – 714.4
Представляват първото поколение подвижен състав в Софийското метро и се експлоатират от 1998 г. Произведени са за нуждите на „Метрополитен София“ от „Метровагонмаш“, гр. Митищи, Московска област, Русия още през 1990 г. Доставени са общо 48 вагона, композирани в 12 бр. 4-вагонни състави. По време на експлоатационния им живот е предвидена модернизация след 2019 г.
Ама ти сериозно ли си мислеше, че всички ще ти повярваме юнашката на тази глупост.
Тези първи вагони са отдавна излезли от употреба. Още през 2005 г. страната ни отказва да ги купува.
През 2005 г., във връзка с разширението на Софийското метро, се подписва договор с Метровагонмаш, гр. Митишчи (Русия) за доставка на ново поколение метровагони. При посещението на българската делегация са представени новите модификации на серията 81-717 / 81-714, които са първите закупени през 1990 г. вагони за метрото в София. От българската страна е заявено, че не желае повече да закупува вагони от този модел. Тогава са представени вагоните от новите серии „Яуза“ и „Русич“. Избран е моделът „Русич“ – макар и по-скъп, той е оборудван с асинхронен двигател и представлява доразвит вариант на „Яуза“. Интересното е, че изборът се оказва далновиден – след производството на определено количество опитно-промишлени състави „Яуза“ е снет от производство и повече не се произвежда.
А през 2014 г. вече започват да се купуват и още по-съвременни мотриси, кооперирано производство между японската "Хитачи" и "Метровагонмаш". - 10 нови мотриси за столичното метро

Та много си е прав Танграта, като казва че са му се видели нови мотрисите. Ами защото са си точно такива. :)
Като си тръгнал да показваш новите вагони на софийското метро, покажи и на монреалското.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Като си тръгнал да показваш новите вагони на софийското метро, покажи и на монреалското.
Готово. Ето ги прословутите ни вагони "Azur".

AZUR, le futur métro de Montréal en 14 points

Изображение
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Ама ти сериозно ли си мислеше, че всички ще ти повярваме юнашката на тази глупост.
Тези първи вагони са отдавна излезли от употреба. Още през 2005 г. страната ни отказва да ги купува.[/url]
Едно е да отказва да ги купува, друго е да са излезли от употреба....или демагогията не прави разлика между двете ?

Ето това е статия от 2014 и на една от снимките са си вси чъщите мотриси от съветско време. И на бас се хващам, че ще продулжат да се возят и след 2019, когато ще го попипнат малко от тук от там и пак напред.....
От 2015 г., когато ще са в експлоатация всички налични влакове (и ремонтираните стари), ще се открият около 350 нови работни места. Това са всички хора, които ще обслужват метрото, което е допълнителен ефект за икономиката на града, отбеляза Фандъкова.
А пък това даже от статията, която ти самия си пуснал.....И твоята като на танграта - неистини и заблуди.....
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

MrGeek написа:
Kan_Tangra написа:Също не ми става ясно, какво ви пречат мотрисите на трамваите в София, където месечната карта е 30 лева, а метрото обхваща целия град, и продължават да се строят доста нови станции.
Нито месечната карта за градския транспорт в София струва 30 лв, още по-малко пък метрото обхваща целия град. Ти все едно пишеш в някакъв форум на зимбабвийци, които не знаят къде на картата на света се намира България. Голям веселяк си, Тангра. :D :rofl:
Годишната карта за всички линии, включително метрото е 360 лв. Раздели го на 12 с калкулатора и виж колко излиза.

Пенсионерите пътуват с 8лв месечна карта. Учениците с 10лв (ако имат родител с карта)
Студентите са с 20лв.

https://www.sofiatraffic.bg/bg/transpor ... 2/tarifa-1"

"обхващането на целия град" цели да разграничи хилавите Калгарийски и Монреалски линии, които имат по няколко спирки на кръст. И покриват едноцифрен процент от градската площ.
Очевидно не си наясно за сегашния брой на линии и спирки, и тези, които в момента се строят в София.
За бюджета да напомням ли? Монреалския е 50 милиарда $ за 30 години, с три построени спирки, останалото за заплати.
Софийския колко е? За 1 млрд лева строят по 5 - 10 спирки на година.
Ама то и това са глупости. Само дето 50те милиарда излизат от вашия джоб, защото са дотирани федерално.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

nekerman написа:
Kan_Tangra написа: Обществена тайна е, че СТМ е една от най-белите организации, които си пазят местенцата за по-светло зелените маймуни.
В СТМ е пълно с араби и черни.
В автобусите или метрото!?
Черните не ги брой, те местните ги обичат повече от белите.
Арабин да кара метро, или да стои вътре на станция не съм видял. А и черните са рядкост.
Не вървиш.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор