Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от clairee »

fighter написа:
clairee написа:Благодаря на всички, които споделиха хубавата страна на нещата. Така чакането е по-поносимо. То е ясно, че не може всичко да е розово, но в България съм се наслушала на хора, които от всичко са недоволни и на които винаги другите са им виновни за всичко.
Между другото и аз си подготвям нещата да започна да уча от нулата и вашият опит ми дава увереност, че не съм взела грешно решение.
Ще си го направите какъвто цвят искате, всичко от вас си зависи ;)
Успех :y:
:y:
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

mailo83 написа:
gaby_ написа:Здравейте след точно 3 години от взимането на решението да имигрираме в Квебек и да започнем подготовка получихме тооооолкова дълго чаканите покани за визи. Беше една дълга ,тежка и наистина каръшка процедура ,но пък имахме щастието покрай нея да се запознаем със страхотни хора . Имиграционните бяха решили да тестват нашата мотивация ,издържливост и търпение ,то не бяха изпити,искане на документи ,интервю в Молдова ,но най-накрая се случи . Толкова сме щастливи ,че не можем да повярваме .Много ще се радвам на препоръки за полета и за нещата ,които да носим в самолета необходими за малко бебенце и съвети за полета.
Честито Габи и успех :party:


А ти borkoo не ни убивай бойния дух (както казваха в едно испанско сериалче) :D. Хора различни, съдби различни и очакванията от живота са различни..............всичко е строго индивидуално и пречупено през лична гледна точка. Нека всеки да отиде и да прецени дали това е неговото място. До тогава - оптимизъм и надежда ;)
Габи честито за поканите!
А относно убийството на бойния дух...- той не може да бъде убит - или го имаш или го нямаш.
Това, което е казал Борко за тук е абсолютно вярно въпроса е каква призма ще поставиш пред себе си, за да поглегднеш реалността. :)
Късмет на всички и много търпение - това е най-важното щом сте предприели стъпката "Квебек"/"Канада"...
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

karelia79 написа:Честито! 4 години не са никак малко време.
Ние за разлика от Боркоо сме от хората, които ни най-малко не са разочаровани от Квебек, даже напротив.
Аз лично приемам за напълно нормален факта, че трябва да уча тук, а отделно ми доставя огромно удоволствие. Да не говорим, че ми е напълно безплатно обучението, а отделно от това ми плащат стипендия, плюс транспорта и занималнята на децата. (100% стипендия)
Квебекарите, които съм срещнала тук, са чудесни, много благоразположени и ми помогнаха и помагат много във всяко отношение.
Така че - ето и моето скромно, но позитивно мнение. Бяхме си в България през лятото, хареса ни, но нито ни влече да се връщаме, нито ни липсва.

Karelia79 - само искам да отбележа встрани от темата за визите и за местната действителност, че образованието и стипендията ти никак не са "безплатни". Това ще го разбереш, когато намериш работа, а ако намериш хубава работа тогава ще го разбереш с пълна сила като погледнеш пейслипа в секцията на таксите ;) За момента е безплатно, защото вземат от нечии други такси, за да може образованието да ти е "безплатно" :)
Като цяло обаче си права, че тук не е зле - отново е важно призмата, която ще поставиш пред себе си, за да видиш реалността ;)
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от gaby_ »

Здравейте благпдаря за споделения опит.Към тези които вече са изпращали докуемнти за визите доколкото разбрах трябва да изпратим
1, по 2 снимки на челн от семейството ,
2,паспортите,
3 първия лист от писмото с поканата (което като го обърна в пдф ми излиза най-отгоре логото на gmail след което номера на досието имената на водещия и отдолу етап 1 етап2 ... за това става въпрос нали не бъркам ?)
4, платежното.
И да попитам на кой адрес в писмото са посочени в първа точка адреси в Румъния Молдова и България а на втора точка адрес в Румъния :
La section d’immigration

Ambassade du Canada

1-3 Tuberozelor Str., sector 1

011411 Bucarest, Romania
това е адреса нали ?
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от karelia79 »

Balbi, естествено, че знам че няма безплатен обяд и всичко идва от някъде. Напълно наясно съм колко са високи данъците, защото имам предмет счетоводство. А и българите не се лъжем лесно.
Въпросът е, че когато си новодошъл, хората ти предлагат един куп курсове, услуги и т.н. (езикови, професионални, интеграционни), за да излезеш на пазара на труда и те са безплатни за теб. Да, някой друг ги плаща, защото печели достатъчно според правителството. :)
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
rstfgh
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Мар 08, 2014 1:28 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от rstfgh »

Поискаха ни додпълнителни докс и един от тях е
- updated info on family status and composition (if case), employment, residence since 2015;

Това значи, че отново трябва да се прати BACKGROUND / DECLARATION попълнена от 2015 насам?
Допълнителните докс се пращат по пощата до Букурещ предполагам :?
https://www.youtube.com/watch?v=WnaAGftWqn8" onclick="window.open(this.href);return false;
bengazi
Мнения: 153
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:39 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от bengazi »

Ами да се похвалим че и ние от днес сме с покани.Пожелавам на всички чакащи да се похвалят със същото до края на седмицата и бърза адаптация.Знам колко е гадно да си в невидение и да не можеш нищо да планираш така че УСПЕХ!
15/10/2013 документи
01/04/2014 изтеглени пари
15/04/2014 AR
22/04/2015 доп. документи
26/09/2015 Certificats по пощата
13/10/2015 Sydney
19/04/2016 processing
08.07.2016/15.07.2016 - Examens médicaux/passés
03.10.2016/17.11.2016-покана визи/визи
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Feel_free »

bengazi написа:Ами да се похвалим че и ние от днес сме с покани.Пожелавам на всички чакащи да се похвалят със същото до края на седмицата и бърза адаптация.Знам колко е гадно да си в невидение и да не можеш нищо да планираш така че УСПЕХ!
:party: :party: суперрр! Честитоо
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
nicky119
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 4:10 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от nicky119 »

Много се радвам за всички получили покани. Честито!

rstfgh, стискам палци и това да мине бързо.

gaby_, всичко е точно както си го написала. Потвърждавам за разпечатката на меила от gmail :)
DCS 05.2014
AR 09.2014
доп.документи 06.2015/07.2015
CSQ 10.2015
Получени в Сидни - 11.2015
Баркодове - 01.2016
Покана за медицински - 05.2016
Покани за визи - 08.2016
Визи - 09.2016
Полет - 03.2017
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

karelia79 написа:Balbi, естествено, че знам че няма безплатен обяд и всичко идва от някъде. Напълно наясно съм колко са високи данъците, защото имам предмет счетоводство. А и българите не се лъжем лесно.
Въпросът е, че когато си новодошъл, хората ти предлагат един куп курсове, услуги и т.н. (езикови, професионални, интеграционни), за да излезеш на пазара на труда и те са безплатни за теб. Да, някой друг ги плаща, защото печели достатъчно според правителството. :)
Да права си. Наистина е плюс...някакъв вид. Аз лично за себе си не счетох за нужно да приравнявам, но може би и в моята сфера не беше нужно.
Мисълта ми беше, че Правителството - де провинциално, де федерално си взема дължимото след време, че даже и с лихвите... Ако наистина е безплатно съм окей, но не от заплатата да ти отхапят един огромен залък и особено като нов на пазара на труда да се чудиш за какво иде реч :)
Аватар
rstfgh
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Мар 08, 2014 1:28 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от rstfgh »

rstfgh написа:Поискаха ни додпълнителни докс и един от тях е
- updated info on family status and composition (if case), employment, residence since 2015;

Това значи, че отново трябва да се прати BACKGROUND / DECLARATION попълнена от 2015 насам?
Допълнителните докс се пращат по пощата до Букурещ предполагам :?
честито и от мен, и пак да побутна въпроса ако на някой са му искали подобни докс за какъв формат става съпрос защото в моя мейл няма никакви обяснения и/или инструкции.
https://www.youtube.com/watch?v=WnaAGftWqn8" onclick="window.open(this.href);return false;
nelura
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Ное 07, 2014 4:34 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от nelura »

Според мен се обади на консулския отдел в София и ги помоли да ти дадат разяснение! На нас ни помогнаха. Успех!!!
20.02.2014 - DCSQ Монреал
2.06.2014 - Accusé de réception
11.12.2015 - Сертификати
01.03.2016 - Баркодове
07.06.2016 - Медицински
28.09.2016 - Покана за визи
14.07.2016 - Документи бебок
17.02.2017 - Сертификат бебок
22.02.2017 - Покана за визи
toskovi
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Авг 11, 2016 2:55 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от toskovi »

Кво става бе хора голямо затишие настана.
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от uncontrollable »

Засърбяха ме ръцете и аз да се изкажа във връзка с думите на Борко. Кой каквото и да ви говори, че ще ви се случи тук, слушайте ги с едно на ум. Това, че на някой му се е случило нещо не значи, че на вас ще ви се случи същото. И на мен ми обясняваха колко е невъзможно да си намериш хубава работа, особено в началото. И къщи ме пращаха да чистя, и чинии да мия. Пък действителността се оказа много по-различна. Наеха ме на работа основно заради опита ми в България и ми го казаха в прав текст. Всичко зависи от личната мотивация, знанията и уменията на всеки един, владеенето на френски и английски, адаптивността и желанието да постигнеш целите, които си си поставил. И доза късмет.
Мислете положително, не се предавайте пред малките и големи препятствия, защото инак по-добре да не тръгвате. Успех на всички. Емиграцията не е за всеки, но пък след като сте стигнали до тук борете се.
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Feel_free »

uncontrollable написа:Засърбяха ме ръцете и аз да се изкажа във връзка с думите на Борко. Кой каквото и да ви говори, че ще ви се случи тук, слушайте ги с едно на ум. Това, че на някой му се е случило нещо не значи, че на вас ще ви се случи същото. И на мен ми обясняваха колко е невъзможно да си намериш хубава работа, особено в началото. И къщи ме пращаха да чистя, и чинии да мия. Пък действителността се оказа много по-различна. Наеха ме на работа основно заради опита ми в България и ми го казаха в прав текст. Всичко зависи от личната мотивация, знанията и уменията на всеки един, владеенето на френски и английски, адаптивността и желанието да постигнеш целите, които си си поставил. И доза късмет.
Мислете положително, не се предавайте пред малките и големи препятствия, защото инак по-добре да не тръгвате. Успех на всички. Емиграцията не е за всеки, но пък след като сте стигнали до тук борете се.
:clap: Много мотивиращо!
Merci beaucoup :)
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Публикувай отговор