Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

ivandaman написа:Translink's compass card:

Живеещите в БК знаят за какво става дума.

Накратко потрошиха десетки милиони долари за система която не работи.

UPDATE: Fare gates experiencing systemwide technical issues, riders trapped in stations
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

CTV NEWS: Fatal crashes involving pot use doubled in Wash. after legalization

Това с Павел го прогнозирахме още когато манекена се закани да легализира дрогата, без да сме някакви експерти по въпроса. Никой от гавърнмента обаче не се сети че като се напушат наркоманите и се метнат зад волана на практика се превръщат в потенциални убийци.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Канадски простотии

Мнение от prace »

Тази сутрин се разтревожиха по новините в какви огромни размери се е разпространила наркоманията в БС.
Наксолонът се раздава без рецепта. Фентанилът натръшква все повече и повече хора.
Май марихуаната е най-малкият проблем. Не се счита за нищо вече.
Когато кажа в моята работа, че никога не съм пушила трева те ме гледат все едно казвам, че никога не съм пила мляко.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

prace написа:Тази сутрин се разтревожиха по новините в какви огромни размери се е разпространила наркоманията в БС.
Наксолонът се раздава без рецепта. Фентанилът натръшква все повече и повече хора.
Май марихуаната е най-малкият проблем. Не се счита за нищо вече.
Когато кажа в моята работа, че никога не съм пушила трева те ме гледат все едно казвам, че никога не съм пила мляко.
Мда, сори че се повтарям - кой в какви кръгове се движи.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

В страни като Канада където правилата се уважават, балкански субекти като мен се нервират на следното нещо:
По пътя за работа карам колело предимно по алеи и отчасти по улици почти без коли. На едно място има пресичане на улица която понякога е празна, понякога е натоварена и може да се наложи да чакаш една минута за да пресечеш. Има копче за светофар. За мене копчето е за много натоварено положение, когато си личи че без него няма да пресека. За другите е - ВИНАГИ. Обикновено идвам - озъртам се - виждам че ако изчакам 15-20 секунди и ще мина и минавам. Защо да го натискам като след мен светофара ще остане да задържа колите нахалост. Вчера (а и не само) - приближавам - гледам че няма никакви коли - минавам си. 10 метра след мен, друг колоездач пристига и БЕЗ ДА ПОГЛЕДНЕ, първо натиска копчето на светофара. Аз вече бях минал обърнах се да видя дали са дошли коли - не, няма - ПРАЗНО. А оня кибичи и чака да му светне. Е това е простотия!!!
8)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Канадски простотии

Мнение от prace »

optics написа:
prace написа:Тази сутрин се разтревожиха по новините в какви огромни размери се е разпространила наркоманията в БС.
Наксолонът се раздава без рецепта. Фентанилът натръшква все повече и повече хора.
Май марихуаната е най-малкият проблем. Не се счита за нищо вече.
Когато кажа в моята работа, че никога не съм пушила трева те ме гледат все едно казвам, че никога не съм пила мляко.
Мда, сори че се повтарям - кой в какви кръгове се движи.
Аз работя в медицински ценътр към Фрейзър Хелт. Снабдяваме болниците със системи и лекарства. Това ми е кръгът на движение.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

prace написа:
optics написа:
prace написа:Тази сутрин се разтревожиха по новините в какви огромни размери се е разпространила наркоманията в БС.
Наксолонът се раздава без рецепта. Фентанилът натръшква все повече и повече хора.
Май марихуаната е най-малкият проблем. Не се счита за нищо вече.
Когато кажа в моята работа, че никога не съм пушила трева те ме гледат все едно казвам, че никога не съм пила мляко.
Мда, сори че се повтарям - кой в какви кръгове се движи.
Аз работя в медицински ценътр към Фрейзър Хелт. Снабдяваме болниците със системи и лекарства. Това ми е кръгът на движение.
В моята фирма пушат (цигари имам впредвид) около 3-4% от хората и когато навремето и аз пушех ме гледаха като извънземно, представям си какво щеше да е, ако бях казал, че съм пушил трева (не че съм). А като идем на някой team lunch само аз и мениджъра пием по една бира, другите (дори един ирландец) вода и безалкохолни ... според мухата и батето това не са хора, а нек'ви зомбита/извънземни. :D Иначе нямам познат, който да си е признал, че е опитвал.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канадски простотии

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
prace написа:
optics написа:
prace написа:Тази сутрин се разтревожиха по новините в какви огромни размери се е разпространила наркоманията в БС.
Наксолонът се раздава без рецепта. Фентанилът натръшква все повече и повече хора.
Май марихуаната е най-малкият проблем. Не се счита за нищо вече.
Когато кажа в моята работа, че никога не съм пушила трева те ме гледат все едно казвам, че никога не съм пила мляко.
Мда, сори че се повтарям - кой в какви кръгове се движи.
Аз работя в медицински ценътр към Фрейзър Хелт. Снабдяваме болниците със системи и лекарства. Това ми е кръгът на движение.
В моята фирма пушат (цигари имам впредвид) около 3-4% от хората и когато навремето и аз пушех ме гледаха като извънземно, представям си какво щеше да е, ако бях казал, че съм пушил трева (не че съм). А като идем на някой team lunch само аз и мениджъра пием по една бира, другите (дори един ирландец) вода и безалкохолни ... според мухата и батето това не са хора, а нек'ви зомбита/извънземни. :D Иначе нямам познат, който да си е признал, че е опитвал.

румба казвал съм го хиляди пъти Я на наепиющии веру нет

какво имам напредвид.не вярвам на хора които се кълнат ,че не близват а в домашни условия където единствено стените и нощната лампа може да ги види се наливат и се отцепват като прасета
това е типично канейдиан менталити,на работа или на митинги извън работа с колектива всичките едни въздържатели алкохол не лизват да не би някой да ги заподозре щото това би било възприето като смъртен грях,а
като отида неделя в местния ликьор стор ги виждам как товарят по две колички с вина и водки
и понеделник като мина да им събера боклука от уикенда с боклукчийския камион пред всяка къща товаря по панер два пълни със стъклария ,амбалаж от вина и водки

е кажи ми сеа румба ,на какво да вярвам,на приказките на непиющите си колеги или на очите си
заради това съм казал ,че съм им разконспирирал лицемерието и заради това на непиющи/в кавички/ я веру нет
за разлика от нелицемерните хора които не се притесняват от нищо и никога нампример като мен и мухата че от време на време ,почти всеки ден и час употребяват :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:
roumensp написа:
prace написа:
optics написа:
prace написа:Тази сутрин се разтревожиха по новините в какви огромни размери се е разпространила наркоманията в БС.
Наксолонът се раздава без рецепта. Фентанилът натръшква все повече и повече хора.
Май марихуаната е най-малкият проблем. Не се счита за нищо вече.
Когато кажа в моята работа, че никога не съм пушила трева те ме гледат все едно казвам, че никога не съм пила мляко.
Мда, сори че се повтарям - кой в какви кръгове се движи.
Аз работя в медицински ценътр към Фрейзър Хелт. Снабдяваме болниците със системи и лекарства. Това ми е кръгът на движение.
В моята фирма пушат (цигари имам впредвид) около 3-4% от хората и когато навремето и аз пушех ме гледаха като извънземно, представям си какво щеше да е, ако бях казал, че съм пушил трева (не че съм). А като идем на някой team lunch само аз и мениджъра пием по една бира, другите (дори един ирландец) вода и безалкохолни ... според мухата и батето това не са хора, а нек'ви зомбита/извънземни. :D Иначе нямам познат, който да си е признал, че е опитвал.

румба казвал съм го хиляди пъти Я на наепиющии веру нет

какво имам напредвид.не вярвам на хора които се кълнат ,че не близват а в домашни условия където единствено стените и нощната лампа може да ги види се наливат и се отцепват като прасета
това е типично канейдиан менталити,на работа или на митинги извън работа с колектива всичките едни въздържатели алкохол не лизват да не би някой да ги заподозре щото това би било възприето като смъртен грях,а
като отида неделя в местния ликьор стор ги виждам как товарят по две колички с вина и водки
и понеделник като мина да им събера боклука от уикенда с боклукчийския камион пред всяка къща товаря по панер два пълни със стъклария ,амбалаж от вина и водки

е кажи ми сеа румба ,на какво да вярвам,на приказките на непиющите си колеги или на очите си
заради това съм казал ,че съм им разконспирирал лицемерието и заради това на непиющи/в кавички/ я веру нет
за разлика от нелицемерните хора които не се притесняват от нищо и никога нампример като мен и мухата че от време на време ,почти всеки ден и час употребяват :lol:
Различен манталитет явно ... мениджърът е румънец, демек все балканци от сой, които няма какво да крият. :D
Лично аз не се оплаквам, в БГ научих, че смесването на работа с личен живот не води до добри резултати и тук съм в студено-служебни отношения с всички колеги.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канадски простотии

Мнение от Pavel M »

така е румба.
още в българия в часовете по литература си научил българската поговорка ;
-където си вадиш хляба ,не си вади оная работа

та румънците и те като балканци и те сигурно я имат :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

roumensp написа:Лично аз не се оплаквам, в БГ научих, че смесването на работа с личен живот не води до добри резултати и тук съм в студено-служебни отношения с всички колеги.
Тук не съм съгласен. Освен ако под "отношения" нямаш впредвид опити за свалки, другото е предимно полезен team-building. Лошо става колато позволиш да те използват професионално на базата на лични отношения. На мен веднъж ми се наложи да докладвам злоупотребите на един колега, който го беше ударил през просото разчитайки на приятелската ми защита. Вече беше дръпнал сериозна сума пари и ако не го бях спрял щехме да изгорим сума ти народ.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от klisurov »

optics написа:В страни като Канада където правилата се уважават ... А оня кибичи и чака да му светне. Е това е простотия!!!
8)
Явно или уважава правилата, или не му се плаща глоба за преминаване на червено.
За пешеходци (мисля, че) е $42.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

ablood написа:
roumensp написа:Лично аз не се оплаквам, в БГ научих, че смесването на работа с личен живот не води до добри резултати и тук съм в студено-служебни отношения с всички колеги.
Тук не съм съгласен. Освен ако под "отношения" нямаш впредвид опити за свалки, другото е предимно полезен team-building. Лошо става колато позволиш да те използват професионално на базата на лични отношения. На мен веднъж ми се наложи да докладвам злоупотребите на един колега, който го беше ударил през просото разчитайки на приятелската ми защита. Вече беше дръпнал сериозна сума пари и ако не го бях спрял щехме да изгорим сума ти народ.
Ако го нямаше 'полезния тийм-билдинг' той нямаше да злоупотреби, защото нямаше да има на чия приятелска защита да разчита. ;)
А поговорката на батката има малко по-генерализирана форма: "Не смесвай работата с удоволствията!".
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

klisurov написа:
optics написа:В страни като Канада където правилата се уважават ... А оня кибичи и чака да му светне. Е това е простотия!!!
8)
Явно или уважава правилата, или не му се плаща глоба за преминаване на червено.
За пешеходци (мисля, че) е $42.
То за пресичането няма червено. (нито светеща ръчичка да те спира). Светофара е само за колите и ако не си натиснал копче винаги им е мигащо зелено. Когато на колите светне червено, на пешеходците светва ходещо човече.
За сведение на другите провинции, мигащо зелено в БиСи означава - светофар контролиран от пешеходци.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Канадски простотии

Мнение от Ttorontoo »

optics написа:В страни като Канада където правилата се уважават, балкански субекти като мен се нервират на следното нещо:
По пътя за работа карам колело предимно по алеи и отчасти по улици почти без коли. На едно място има пресичане на улица която понякога е празна, понякога е натоварена и може да се наложи да чакаш една минута за да пресечеш. Има копче за светофар. За мене копчето е за много натоварено положение, когато си личи че без него няма да пресека. За другите е - ВИНАГИ. Обикновено идвам - озъртам се - виждам че ако изчакам 15-20 секунди и ще мина и минавам. Защо да го натискам като след мен светофара ще остане да задържа колите нахалост. Вчера (а и не само) - приближавам - гледам че няма никакви коли - минавам си. 10 метра след мен, друг колоездач пристига и БЕЗ ДА ПОГЛЕДНЕ, първо натиска копчето на светофара. Аз вече бях минал обърнах се да видя дали са дошли коли - не, няма - ПРАЗНО. А оня кибичи и чака да му светне. Е това е простотия!!!
8)
Да ти имам проблемите, честно.
Заключено