ВЪПРОСИ около документите за виза???

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

ВЪПРОСИ около документите за виза???

Мнение от emyangels »

Здравейте! Преглеждаме архивите и статиите за повече информация, но и се обръщаме към всички, които вече са минали по нашия път със следните въпроси:
1. Необходимо ли е да се прави легализация на документите, които се изпращат в Букурещ (акт за раждане и свидетелство за съдимост)? Доколкото разбирам даже май трябва да изпратим копия на оригиналните преводи!!!?
2. Малко трудно ми е да изчисля сумата, която трябва да преведем в Букурещ. Не знаем точно кои точки се отнасят до нас – conjoints de fait. Излиза 1000 USD (640 такса за посточнно пребиваване+360Постоянно пребиваване). Дали е така или още пари трябва да се преведат? И за двамата ли се плаща една и съща сума или за придружаващия кандидат има някаква отстъпка?
3. Дали е проблем да изпратим вече преведените актове за раждане, които бяха подготвени за интервюто както и свидетелството ни за съдимост от дата предхождаща датата от интервюто?

Предполагам, че звучим доста смешно отстрани, но си мисля, че е по-добре да попитаме, отколкото да правим глупости!!!
БЛАГОДАРИМ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ И ВНИМАНИЕ!!!
mitko
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:53 am
Обратна връзка:

Мнение от mitko »

1. Акт за раждане за чужбина, оригинално свидетелство за съдимост плюс оригинални преводи от лицензиран преводач. Без легализации.
2. Не съм чувал за отстъпка.
3. Свидетелствата за съдимост трябва да ги извадите отново.
Последно промяна от mitko на Сря Сеп 17, 2003 4:56 pm, променено общо 1 път.
jany
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:59 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от jany »

Свидетелствата за съдимост важат 6 месеца, така че ако са в срок, не е нужно да ги вадите отново. /Аз моето си го извадих преди интервюто и после пратих него в Букурещ. Вече имам виза, така че не е имало проблем/. Вярно е че се праща оригинала на свидетелството за съдимост /и без това са ви дали две от съда/ и оригинала на дубликата на акта за раждане с печат отзад за чужбина /+преводите/
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Благодаря много!!!

Мнение от emyangels »

Благодарим много за отговорите!
Не бяхме наясно с тази информация! А и лично аз трудно успях да си сваля формулярите и сега ще ги проучвам по-обстойно.
Днес ще подадем заявления за оригинални преписи на актовете за раждане. А свидетелствата за съдимост са ни от дата 8 септември 2003 (една седмица преди интервюто). Ще преценя дали е необходимо да вадя нови. Все пак става дума за 20 лева, може направо нови да направим.
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Не вадете нови, тези ще ви свършат работа! Свидетелствата за съдимост важат 6 месеца от датата на издаване и трябва да са валидни към датата на получаване на документите в Букурещ!
По 11,95 лв. + 6-8 лв. (за превод) за всяко свидетелство. Не е нужно.
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

?

Мнение от holy »

Наистина ли само превода е достатъчен за горепосочените документи
( актове за раждане, акт за брак и свидетелства за съдимост)?
Не са ли необходими заверка подписа на преводача във Външно министерство + апостил ?
:?:
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Ами май не е много сигурно. :?
Едни казват може без легализация, други казват с легализация. Ние например решихме да не се пробваме и легализирахме актовете за раждане, брак и свидетелствата за съдимост. Better safe than sorry! :wink:
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

!

Мнение от holy »

Благодаря за откровението Наса!
nana
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 7:12 am
Обратна връзка:

Мнение от nana »

Nie izpratixme dokumenti bez legalizatsii
niamaxme nikakvi problemi
Riskuvaxme i spestixme malko pari :D :D :D
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

1. izpratih direktno originalite na akta za rajdane i svidetelstvoto za sadimost+prevodite. Ne sam pravila drugi zaverki. A ve4e si imam viza.
2. Sumata e ob6to 1000 US$ na kalpak, po-malka e samo za decata, no dokolkoto razbiram slu4aia ne e takav.
3. 6tom ve4e si ima6 dokumentite niama smisal da gi pravi6 pak - da se nabutva6 izli6no.

Dano sam ti pomognala.
Uspeh po-natam
mimi
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 10:24 am

Re: ВЪПРОСИ около документите за виза???

Мнение от mimi »

здравейте , интересува ме дали някой има декларация от приятели в канада и дали може да ми даде нейната форма. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО . ТРЯБВА МИ СПЕШНО ЗАЩОТО ИНТЕРВЮТО НАБЛИЖАВА
ewe
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2003 4:09 am

Мнение от ewe »

Здравей!Защо не си погледнеш пак това, което дават на инретвюто?Става въпрос за парите.С документите трябва да изпратиш в Букурещ оригиналната бланка от Юнионбанк /след като си направиш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО копие от нея/ за сумата : 360 $ за всеки възрастен и по 100$ на дете. Останалите 640$ на човек могат да се пратят след медицинските.Ако съвсем случайно парите не са достатъчни, ще получиш писмо.Но исканите суми са такива.
Заключено