Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

Мнение от Al Bundy »

Здравейте,
Някой лично да е минал по този път? Идеи за това дали си струва гимнастиката с цел инвестиция? Благодаря.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

Мнение от roumensp »

Al Bundy написа:Здравейте,
Някой лично да е минал по този път? Идеи за това дали си струва гимнастиката с цел инвестиция? Благодаря.
Не знам дали си струва като инвестиция, но познавам двама с имоти там. Единият рентва къщата си в Тексас (т.е. е инвестиция), другият има къща във Вашингтон (щата) и си ходи там всеки уикенд. Лично аз бих го направил, но не в момента, а чак като наближа годините за пенсия, защото в момента нямам достатъчно време да се занимавам с нещо подобно. Друг е въпроса, че тогава цените вече може и да не са особено изгодни за канадци ...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

Мнение от Bistra »

И аз познавам. 8)
За да имаш изгода от дадена сделка с недвижими имоти трябва да има голямa разлика между покупната и продажната стойност, като приспаднеш разходите за ремонти, разбира се. След имотната криза в Щатите имаше пазарна обстановка, която предпоставяше това. От няколко години обаче цените на имотите поеха отново естественият си път нагоре. Все още се намират евтини неща, но в не много добро състояние, т.е. ако си handyman с достатъчно свободно време, както някои съфорумци, си заслужава. Ако ли не, можеш да се натаралежиш.
Хубавото на Щатите е, че имотните данъци са с пъти по-ниски от канадските. Няма welcome tax.
Няма school tax. :y:
При продажба данъкът се плаща на 2 половини - едната за американците и едната за канадците. Това е горе-долу изравнено с един пълен канадски данък при продажба на имот в Канада, така че оттук особени икономии не можеш да направиш.
Та такива ми ти работи. Заслужава си, разбира се, че си заслужава, ако имаш свободни пари за инвестиране и време. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

Мнение от roumensp »

Не можеш да правиш обобщения за цени и данъци, без да кажеш какво точно сравняваш (щат/провинция, град, район ). Явно си мислиш, че Монреал е центърът на вселената и всичко трябва да се сравнява с него. :D
В сравнение с Ванкувър почти навсякъде в Щатите имотите са по-евтини (например в Тексас и Аризона са около 3-пъти). Питащият е от Торонто и техните цени гонят нашите, така че и за него важи същото.
Дори в самата Канада разликите в данъка върху недвижими имоти са големи, само на 2 км от нас хората плащат двойно по-големи. В Сиатъл (по-точно King County) също бяха двойни на това, което плащам в момента.
Цените и данъците варират в пъти в зависимост от щат и район (county).
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

Мнение от Bistra »

А, не видях, че е от Торонто. Нищо аз съм от Монреал и с Монреал сравнявам. Той пита по принцип. Не е поставил изискване в кой град да живеят отговарящите, нито в кой район на Щатите да е имотът.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

Мнение от roumensp »

И с Монреал да срявняваш, пак трябва да уточниш с какво го сравняваш. :D
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

Мнение от Bistra »

roumensp написа:И с Монреал да срявняваш, пак трябва да уточниш с какво го сравняваш. :D
Тц! Предпочитам да не правя удоволствие на селските клюкарки....Някъде там в Щатите ...far far away. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

Мнение от Павел »

Bistra написа:
roumensp написа:И с Монреал да срявняваш, пак трябва да уточниш с какво го сравняваш. :D
Тц! Предпочитам да не правя удоволствие на селските клюкарки....Някъде там в Щатите ...far far away. :D

Поредния пример на поредното ти некомпетентно, но задължително изказване, с което с нищо не помогна на питащия - по-важното беше да се изфукаш, че баща ти е купил евтино кондо с комшии-евреи някъде покрай Холивуд, Флорида. И когато за милионен път те хванаха на тясно, пак се чудиш как да се извъртиш, само и само да не паднеш по гръб, с което обаче пак падна за смях и потвърди съмненията ми, че си падаш по доги стайл.

Две от най-важните условия такава инвестиция да е успешна е, да можеш да си наглеждаш и управляваш имота сам - т.е. да не живееш на повече от 100-200 км; разбира се има малки изключения при някои по-особени обстоятелства, както и инвестицията да не е шорт търм, освен ако случайно не целнал маркета.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

Мнение от pumpy »

Al Bundy написа:Здравейте,
Някой лично да е минал по този път? Идеи за това дали си струва гимнастиката с цел инвестиция? Благодаря.
Аз, с цел живеене в нея, преди около 3 месеца: не сме го правили с цел инвестиция и къщата е само на името на жена ми, защото бяшя мъка и половина да докажа доход от Канада, а моя е 98% такъв, и да съм част от заема. В крайна сметка заема е само на нейно име, даунпеймънта, който дойде от канадската ми сметка беше подарък от мен за нея, за да легализираме парите тук и покупката я осъществи тя сама. После ми прехвърли половината къща за 10 кинта, но заема към банката си е все още нейн :)
Ако няма да взимаш моргидж в щатите може и да нямаш тези проблеми, които имахме ние да доказваме чужд доход. А сега като се замисля може и да не са били проблеми, а просто агента да го е мързяло да се занимава, знам ли ?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

Мнение от Bistra »

pumpy написа: Ако няма да взимаш моргидж в щатите може и да нямаш тези проблеми, които имахме ние да доказваме чужд доход.
Така е! Аз познавам двама, които купиха каш и нямаха такива проблеми. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

Мнение от Bistra »

Павел написа:
Bistra написа: Тц! Предпочитам да не правя удоволствие на селските клюкарки....Някъде там в Щатите ...far far away. :D
по-важното беше да се изфукаш, че баща ти е купил евтино кондо с комшии-евреи някъде покрай Холивуд, Флорида.
Така тръгват легендите, Павле. :| Виж ми цитата и щещ - нещеш си стой "на сухо" в позиция партер - доги стайл! :D
Аз и да искам, не мога да ти удовлетворя мерака. Женско съм. :$
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

Мнение от Павел »

Bistra написа:
Павел написа:
Bistra написа: Тц! Предпочитам да не правя удоволствие на селските клюкарки....Някъде там в Щатите ...far far away. :D
по-важното беше да се изфукаш, че баща ти е купил евтино кондо с комшии-евреи някъде покрай Холивуд, Флорида.
Така тръгват легендите, Павле. :| Виж ми цитата и щещ - нещеш си стой "на сухо" в позиция партер - доги стайл! :D
Аз и да искам, не мога да ти удовлетворя мерака. Женско съм. :$
Не се притискай, Щерю се отчете много добре - откакто започна танците е станал много палав :rofl:

Що се касае до легенди - ти си тази, дето заблуждаваш, че дъртия е купил кондо в САЩ с цел инвестиция. Истината е, че иска да избегне поне 6 от осемте месеца кучешки кебекарски студ и да си потопли старите кокали във Флорида.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

Мнение от analgin »

На времето проверявах дължимите данъци на юг от Канада и се спрях на Панама, вторият ми избор беше Доменикана. Проблем е транспорта до мястото което избрах в Панама - директен полет има само венъж в седмицата и при това от Торонто, когато сложа всичко на кантара съм доволен, старците не мръзнат и децата заминават там при първа възможност.
Като инвестиция немога да кажа, че е рентабилно поради факта, че не желая сульо и пульо да използват леглото ми. Отадавал съм го само на познати. За моргич и дума не може да става, в брой само. Парите се превеждат на сметката на нотариуса в американски долари, никой не се интересува от произходът им.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

Мнение от Bistra »

analgin написа:На времето проверявах дължимите данъци на юг от Канада и се спрях на Панама, вторият ми избор беше Доменикана. Проблем е транспорта до мястото което избрах в Панама - директен полет има само венъж в седмицата и при това от Торонто, когато сложа всичко на кантара съм доволен, старците не мръзнат и децата заминават там при първа възможност.
Като инвестиция немога да кажа, че е рентабилно поради факта, че не желая сульо и пульо да използват леглото ми. Отадавал съм го само на познати. За моргич и дума не може да става, в брой само. Парите се превеждат на сметката на нотариуса в американски долари, никой не се интересува от произходът им.
Тази година като бяхме на почивка в Доминиканската република, в хотела правиха презентация на продавани от тях кондоминиуми. Та ...изгледахме я, не заради друго, ами защото това което показваха като планове, беше доста интересно от професионална гледна точка, знаете със съпруга ми работим в архитектурни бюра... Всъщност те си бяха къщи semi-detached в затворен комплекс с всички възможни екстри. После се разговорихме с канадци и американци, посетили същата тази презентация. Те казаха...В тези държави не можеш един хляб да излезеш да си купиш, ако нямаш някой местен, който да ти пази гърба, просто защото ще те убият, ако заподозрат, че не си от тях. А то е много трудно да се отгатне, че не си. :rofl:
Да не говорим, че цената беше съизмерима с тази на скъп кондоминиум в Монреал....Да допуснем, че утре стане военна хунта, което не е изключено в тези държави...Е, спокойно можеш да кажеш чао на имота си (не дай си боже и на старците, и на децата които си пратил на почивка там :sweat: ) и да пиеш една голяма кристална чаша студена вода. По- на юг, от който и да е border of USA, аз лично не препоръчвам да се купува, ако ще самолетите да са на всеки 15 минути!
BTW, Да им беше купила един имотец в България, поне да не се мъчат старците на чужд език! И пътуването и стандартът на живот предполагам са същите, така че не си заслужава гимнастиката просто! А относно сигурността - България печели. :y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Закупуване на имот в Америка от канадски гражданин

Мнение от analgin »

Tо същото може да се каже и за Квебек, че не е сигурна инвестиция от табарнаците може да се очаква всичко. Това за престъпността аз не можа да го потвъря, никой с нищо не ни е притеснявал. За твое сведение цените в магазините са сравними с тези тук.
Моите родители нямат проблем с езика говорят и пишат два от официалните три езика там.
Всичко е въпрос на вкус, само споделих личен опит.
Публикувай отговор