Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от Ivan1007 »

troyaneca написа:Ха сега поспрете караниците и слушайте старото!
Карайте си в БГ с канадските книжки, както пише в цитирания някъде по-горе член от ЗЗДП , до 3 месеца след влизане в страната те са валидни (има изискване да са преведени ...
Къде има изискване да са преведени?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
troyaneca
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 9:53 pm
Местоположение: Montreal

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от troyaneca »

Сега прочетох по-внимателно, няма такова изискване след като си със статут на бг гражданин, явно са настъпили промени
Карайте си спокойно с канадските книжки и се усмихвайте иронично на рекетьорите, нищо не могат да ви сторят ако не е деяние, фигуриращо в Наказателния кодекс (алкохол, дрога, птп с жертви-не дай боже)
Fuck the Cola
Fuck the Pizza
All We Need Is Slivovitza
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от Ivan1007 »

troyaneca написа:Сега прочетох по-внимателно, няма такова изискване след като си със статут на бг гражданин, явно са настъпили промени
Карайте си спокойно с канадските книжки и се усмихвайте иронично на рекетьорите, нищо не могат да ви сторят ако не е деяние, фигуриращо в Наказателния кодекс (алкохол, дрога, птп с жертви-не дай боже)
Не е само за български граждани - пуснах в началото линк към правителствения сайт на Канада с информация.
Прочети чл. 161 (1) от Закона за Движение по Пътищата
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от ablood »

Едно нещо е сигурно - ако си български гражданин си длъжен да се легитимира като такъв с валидно (не изтекло) ID. Дали имаш двойно, или десертно гражданство няма значение.

Това в което не съм сигурен е дали българските катаджии пасат трева. Никога не са спирали някой с чуждестранна книжка? Верно? И не знаят, че ако шофьорът не може да докаже с печат в паспорта, или друг начин, че е дошъл преди по - малко от 90 дена всъщност чуждестранната му книжка е невалидна?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от IRA »

МИналата година докато си подновяваше българската книжка мъжа ми беше с канадската, искаха му паспорта,за да му я признаят.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор