Приравняване на диплома

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
punki
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Авг 15, 2013 5:16 pm

Приравняване на диплома

Мнение от punki »

Някой приравнявал ли е диплома от ХТМУ в Алберта? Имам нужда от малко насоки! Моля пишете на лични!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Приравняване на диплома

Мнение от pumpy »

Няма начин да си по-неясен. Приравняването ти трябва за:
- работа;
- ново учене;
- приравняване към нещо;
Бъди малко по-конкретен ако искаш да получиш някаква смислена информация. Ако не ще получаваш постове като моя :D
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Приравняване на диплома

Мнение от tonich »

pumpy, човекът иска "на лични". Там задавай уточняващите въпроси. :rofl:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Приравняване на диплома

Мнение от pumpy »

tonich написа:pumpy, човекът иска "на лични". Там задавай уточняващите въпроси. :rofl:
Да бе, седа си аз, ей така във форума, и се чудя къде да си губя времето за да гадая кой какво иска, че то и на лични. Странни хора: едни очакват Канада да им намери работа, други да им се обясняваме на лични, трети да им вземем апартаментите 3 дни преди срока на преподписване на договора, четвърти да получат безплатни застраховки, само защото са се обадили на български бизнес, пети да си по=родадат колата с 200/300 кинта повече, отколкото са я обявили в кижижи......изобщо хора всякакви (не изключвам себе си) :lol:
punki
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Авг 15, 2013 5:16 pm

Re: Приравняване на диплома

Мнение от punki »

Здравейте, за да съм по-точен: завършил съм ХТМУ-София 2005г. - технология на горивата, нямам стаж по специалността си, бих искал да си приравня дипломата в Албърта с надеждата, че може да стане направо за работа! Но, винаги има едно но, предполагам, че ще ми се наложи да уча или да държа приравнителни изпити, за да мога да работя с моята диплома! Мисля, че бях достатъчно изчерпателен, ако имате информация, която би могла да ми помогне, благодаря!
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Приравняване на диплома

Мнение от leaf »

За да си намериш работа по специалността не е нужно да приравнявш диплома. Нужен е стаж.
Дипломи се приравняват за да учиш някаде или за професионалните организации.
Това е най-краткия отговор.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Приравняване на диплома

Мнение от miteto »

pumpy написа:
tonich написа:pumpy, човекът иска "на лични". Там задавай уточняващите въпроси. :rofl:
Да бе, седа си аз, ей така във форума, и се чудя къде да си губя времето за да гадая кой какво иска, че то и на лични. Странни хора: едни очакват Канада да им намери работа, други да им се обясняваме на лични, трети да им вземем апартаментите 3 дни преди срока на преподписване на договора, четвърти да получат безплатни застраховки, само защото са се обадили на български бизнес, пети да си по=родадат колата с 200/300 кинта повече, отколкото са я обявили в кижижи......изобщо хора всякакви (не изключвам себе си) :lol:
Пумпи, ти случайно или съвсем целенасочено се стараеш да изглеждаш като трол? Нито си завършил ХТМУ, нито си в Албърта, тогава за чий се буташ в тази тема?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Приравняване на диплома

Мнение от pumpy »

miteto написа:
pumpy написа:
tonich написа:pumpy, човекът иска "на лични". Там задавай уточняващите въпроси. :rofl:
Да бе, седа си аз, ей така във форума, и се чудя къде да си губя времето за да гадая кой какво иска, че то и на лични. Странни хора: едни очакват Канада да им намери работа, други да им се обясняваме на лични, трети да им вземем апартаментите 3 дни преди срока на преподписване на договора, четвърти да получат безплатни застраховки, само защото са се обадили на български бизнес, пети да си по=родадат колата с 200/300 кинта повече, отколкото са я обявили в кижижи......изобщо хора всякакви (не изключвам себе си) :lol:
Пумпи, ти случайно или съвсем целенасочено се стараеш да изглеждаш като трол? Нито си завършил ХТМУ, нито си в Албърта, тогава за чий се буташ в тази тема?
Просто защото се опитвам да съм полезен. Знам, че ти и писалият темата не го виждате, но всеки има право на мнение. Ако и когато искаш нещо е добре да улесниш даващия максимално. Никои с нищо не ни е длъжен в крайна сметка. Иначе после идва познатото "българите в чужбина били такива и онакива"
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Приравняване на диплома

Мнение от arogance »

International Qualifications Assessment Service (IQAS)
http://eae.alberta.ca/labour-and-immigr ... rvice.aspx"
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Приравняване на диплома

Мнение от pumpy »

Въпроса е това каква работа върши за работа. Освен ако не работиш за същото това правителство, което препоръчва услугата на тази агенция ?
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Приравняване на диплома

Мнение от arogance »

pumpy написа:Въпроса е това каква работа върши за работа. Освен ако не работиш за същото това правителство, което препоръчва услугата на тази агенция ?
За намиране на работа никаква. Аз ги ползвам за еквивалент на диплома за приемане в професионална организация.

За намиране на работа се искат умения, език, желание, добро резюме и малко късмет.
Усмихнати и ведри хора никои няма да върне.
Успех
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
Публикувай отговор