Към ФОТОМАНЯЦИТЕ....

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Към ФОТОМАНЯЦИТЕ....

Мнение от demococcus »

Няколко думи и за малките сензори и малките обективи. На примерчето долу снимката в ляво е снимана без статив. Точно затова е тъмна - нямаше как да вкарам повече светлина без да замажа от ниска скорост или да вкарам шум от викоко ISO. Фактът че не съм бил с компатна камера ми дава възможност в последствие за изстискам малко повече от снимката, благодарение на по-голямото качество, с която тя е записана. Ако бях с компакта камера, колкото и да напъвем с Фотошопа, ръцете ми щяха да са вързани.
Това при еднакви мегапиксели, светвочулствителност и тн. Иначе нямаше да има "некомпактни" камери на пазара и всички щяха да снимат с компактни :)

Изображение
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Към ФОТОМАНЯЦИТЕ....

Мнение от demococcus »

Ето и пример за балансиране на пряката слънчева светлина със светкавица. В случая съм ползвал 1/32 от силата на светкавицата, така че и светкавица на компактен фотоапарат би била достатъчно силна. Въпросът е дали компактният апарат предлага възможности да играете с тези променливи в някой по-времепестящ режим от Manual. Май се олях с примерите, ама така е като се обръщате за съвет към маниаци :P

Изображение
Публикувай отговор