Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

Мнение от optics »

Уп-сааа !
Привет от Родината.
След 5 дни в София, Стара Загора и Старозагорските бани, от които 4 прекарани в усилено търсене на жени по анцузи, трябва да докладвам, че анцузи няма.
:)
Само една бабичка хванах (Пред ЦУМ)
Графитите са на линия както Иван писа и то в огромно количество.
Улиците и тротоарите ми се виждат същите, но обелените сгради са по-зле от миналия път (по простата причина, че никой не ги е пипвал от 30 години насам)
Доста снимки имам и ще ги разпределя в два раздела (красивото и грозното разбира се). Когат' се върна де - сега няма време.
Като цяло София е заприличала малко повече на Ню Йорк (отколкото преди). Т.е. човек гледа наляво, гледа надясно и слага философско заглавие-клише на снимката "Старото и новото - ръка за ръка" :D
Мноо нови сгради (даже и един от тунелите от снимките на сфбг видях на живо)
Витошка я покриват с цветни плочки.

Събитията около ДАНС ги знаете. Бях на първия протест и хората изглеждаха доста сериозни и мотивирани.

Разговарях с непознати хора. Всички изглеждат недружелюбни поначало. Но на практика не са.
Грубото отношение се забелязва предимно в отношенията чиновник/клиент, продавач/купувач и т.н. и е ДВУПОСОЧНО.

Масово се ползва лафа - "Еди какво си не става/не работи/не върви... -- като всяко нещо в България."

От двама непознаващи се взаимно шофьори, единия от които професионален, чух: почти едно и също -- "еее, тия пешеходци какви станаха - мислят че като стъпят на пеш. пътека и край... цар, въобще не се оглежда повече".

Няма деца, закриват се училища и се съкращават учители (в Стара Загора).

Тоалетната хартия е пълен боклук (на 4-5 различни места проверена)


..to be continued
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

Мнение от demococcus »

Кажи за сиренето, баничките и бозата дали има промени във вкуса. А на мен ми е любопитно и дали още се продават онези боклучави вина за по левче литъра, за които жена ми наскоро ме подсети.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

Мнение от tonich »

Мисля, че си пропуснал въведението - от колко време не си бил в България. ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

Мнение от optics »

Тонич, не съм бил от лятото на 2009
Не съм влизал нито в Билла нито в мол нито в магазин за вино. Не знам нищо по въпроса. Ракиите които ми бяха подарени са многократно над нормата.
По заведенията има чудни неща за хапване и пийване на много хубави цени.
Боза също не съм опитвал но не залагам да е по-добра от тази която сам направих във Виктория и пуснах рецептата (отначало беше грешна, надявам се че я поправих във форума)
Ще разправям какво менте пастърма ми предложиха най-безпритеснително в едно заведение.

И пак се връщам на протестите. Хора които НИКОГА не са излизали на митинг от началото на демокрацията - сега излизат. И ходят всеки ден. И не само пенсионери, нископлатени или закъсали за сметките на тока. Просто им писна да ги правят на маймуни. По протестите има много нови не/над партийни лозунги, включително и по фанелки - например - "за идиот ли ме вземате?"

Ако се появят партийни викове, плакати и прочие своевременно ги избутват настрани. Атака пък се прочуха с това, че сами си разиграват театър как техни симпатизанти биват нападани от "врага".

Виц на деня:

Вие ли сте Орешарски ?
превод:
Are you nuts ???
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

Мнение от MrGeek »

optics написа:Виц на деня:

Вие ли сте Орешарски ?
превод:
Are you nuts ???
Хахаха, много свежо! :D

В тези протести наистина се забелязва една свежа и в същото време остра сатира. Изключително много ми хареса един от лозунгите "Мразя ви безплатно", визиращ обвиненията на онзи шугав съветски гражданин и лидер на олигархична партия, че протестиращите били платени. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

Мнение от Misho76 »

Optics съчувствам ти за тоалетната хартия!Не знам къде си локализиран,но пробвай Milde или Emeka
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

Мнение от roumensp »

Интересно ще е аз как ще видя нещата като отскоча до БГ през септември ... след 13-годишна пауза.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

Мнение от ivandaman »

roumensp написа:Интересно ще е аз как ще видя нещата като отскоча до БГ през септември ... след 13-годишна пауза.
13 години са много... Ще ти е интересно при всички случаи.. Друг е въпросът дали ще ти хареса или не.. При мен лично чувствата са противоречиви.. Чувствам се добре щом съм временно...

Тя мойта свърши вече де.. Аз съм в холадия от една седмица и след няколко дни пътувам обратно.. Сега е ваш ред..

Между другото днес беше 39С в Германия..(Отскочих до Дюселдорф).. В Холандия по-студено само 37... Некви зверски аномалии..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

Мнение от krimon »

мерси, optics, много интересно :y: Чакам продължението с нетърпение ;)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Re: Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

Мнение от drifter »

MrGeek написа: В тези протести наистина се забелязва една свежа и в същото време остра сатира. Изключително много ми хареса един от лозунгите "Мразя ви безплатно", визиращ обвиненията на онзи шугав съветски гражданин и лидер на олигархична партия, че протестиращите били платени. :D
Мен ме смути следната новина:
Шествието се събра пред парламента, където бе вдигнат лозунг „Съдбата на Чаушеску ви очаква”.
От дир.бг е та не знам до колко е автентична.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

Мнение от krimon »

няма опасност, Чаушеско бяха 2-ма, тези са прекалено много :(
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

Мнение от Misho76 »

Optics разказвай разказвай интересно ми е как усещаш промените от 2009 и ние сега чакаме процедурата в друга европейска страна и чакаме разказ кое те впечатлява кое не ти допада доста пътища се построиха последните години но има квартали с отчайваща инфраструктура с хаотично построени Нови блокове но без достъп бърз до пътна артерия но позитивното е ,че обиуновено тези блокове се населяват от млади семейства които се обкдиняват и сами финансират детска площадка примерно
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

Мнение от Kpetrov »

Между другото днес беше 39С в Германия..(Отскочих до Дюселдорф).. В Холандия по-студено само 37... Некви зверски аномалии...
В Монтреал пък е егаси студа... нощните температури падат до 10С.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

Мнение от MrGeek »

drifter написа:Мен ме смути следната новина:
Шествието се събра пред парламента, където бе вдигнат лозунг „Съдбата на Чаушеску ви очаква”.
От дир.бг е та не знам до колко е автентична.
Автентична е, но то е неизбежно при подобни масови прояви набутването и на всякакви тъмни елементи. Май повечето хора са освирквали подобни изцепки и дори са изгонили с помощта на полицията някаква мутри, които са се опитвали сериозно да провокират протестите. Разбира се безспорния "лидер" на провокациите е умопобъркания Волен и дивата му пасмина, но засега хората умело успяват да не му обръщат никакво внимание и са го оставили да си се пени сам. Даже протестите вървят под основните призиви в Туитър и Фейсбук #ignorevolen и #усмихнисебе. :D :rock:


Оптикс, айде давай с репортажа, че взе да става интересно. :y: :)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Анцузи, графити, небостъргачи и още нещо

Мнение от Misho76 »

Ей това клипче трябва да се гледа редовно:

http://www.youtube.com/watch?v=RUi0bYlSjMs"
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Публикувай отговор