new brunswick

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
borika1
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Дек 24, 2012 1:26 pm

Re: new brunswick

Мнение от borika1 »

Благодаря на всички за коментарите.Дано да имаме късмет.Ще ми е полезна всякаква информация.Пишите....
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: new brunswick

Мнение от Californian »

pinokio1972 написа:...
Ти навярно си новодошъл по тези земи, така че те съветвам много да не говориш за цветове и да не си показваш тези черти от характера. :P
А иначе да ти кажа ти като клас човек си доста под индийците и не искам да те обиждам аз също съм така.
Имаи предвид, че индийците и азиатците са най-богатата, образована и всичко класа хора по тези земи и този континент. Повечето индийски семейства и мъжа и жената работят като специалисти. :)
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: new brunswick

Мнение от arogance »

Californian написа:
pinokio1972 написа:...
Ти навярно си новодошъл по тези земи, така че те съветвам много да не говориш за цветове и да не си показваш тези черти от характера. :P
А иначе да ти кажа ти като клас човек си доста под индийците и не искам да те обиждам аз също съм така.
Имаи предвид, че индийците и азиатците са най-богатата, образована и всичко класа хора по тези земи и този континент. Повечето индийски семейства и мъжа и жената работят като специалисти. :)
Off:
Пример:
Директорката-собственичка на детската градина, която посещаваме е от Индия.
Тя има три деца - двамата и сина са стоматолози - имат клиники.
Дъщерята е женена за доктор - и тя има образование, но сега си гледа детето и не работи.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: new brunswick

Мнение от Marto »

borika1 написа:Благодаря на всички за коментарите.Дано да имаме късмет.Ще ми е полезна всякаква информация.Пишите....
Интересно ми е по коя програма смяташ да имигрираш.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: new brunswick

Мнение от JoroF »

Marto написа:Фредриктън е прекрасно място за младо семейство. Там е провинциалната администрация и е най-чистия и приветливия от трите по-големи града в Ню Брънзуик, с много ниска престъпност. Живях там близо 3 години докато учех, но се преместих в Сейнт Джон, защото там частния сектор е по-развит и имаше повече работа. Добрите позиции във Фредриктън са предимно в провинциалната администрация, а те изискват френски език. Мънктън е франкофонски град, макар че повечето хора говорят английски.

Не ми беше зле там, но факт е, че се изнесох към Албърта, което предполагам означава, че ЖороФъ е прав (както обикновено).
Аз не претендирам вьобще че сьм прав .Просто ми стана безкраиино интересно защо хората напускат провинция която е сочена за бедна в Канада ,пьк други отиват натам .Лично аз не бих живял по малките градчета в Канада ,сигурно защото сьм живял само в големи градове . Лично за мен освен Торонто и Монреал други градове в Канада няма.Да оставим удобството на големия град ,с всичките му сервизи ,развлечения,удобства .....ааааа не е за мене .Та си мислех че требе да ти предложат добри кинти ,за да отидеш .Винаги сьм си задавал вьпроса как преживявят хората по малките градчета ,с какво вадат кинти ,то евтино ,ама требат и доходи .Това си е мое мнение и не се ангажираите с него
THE LAST LINE OF DEFENSE
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Re: new brunswick

Мнение от pinokio1972 »

Californian написа:
pinokio1972 написа:...
Ти навярно си новодошъл по тези земи, така че те съветвам много да не говориш за цветове и да не си показваш тези черти от характера. :P
А иначе да ти кажа ти като клас човек си доста под индийците и не искам да те обиждам аз също съм така.
Имаи предвид, че индийците и азиатците са най-богатата, образована и всичко класа хора по тези земи и този континент. Повечето индийски семейства и мъжа и жената работят като специалисти. :)
Приятел, за твое сведение съм бил 7 г в Щатите и съм работил с Индийци ,та ги знам какви миризливи ,долни и подлизурни маймуни са .Естествено ,че има и добре образовани и интелектуални хора между тях. Но масовката е основно от другите . Така ,че моето мнение си е на място и нищо не може да го промени. А ти недей да се изказваш кой какъв и кой от какъв клас е. Аз самочуствието на българин и европеец сиго имам и такова ще си остане. Айде чао ....
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Re: new brunswick

Мнение от pinokio1972 »

Californian написа:
pinokio1972 написа:...
Ти навярно си новодошъл по тези земи, така че те съветвам много да не говориш за цветове и да не си показваш тези черти от характера. :P
А иначе да ти кажа ти като клас човек си доста под индийците и не искам да те обиждам аз също съм така.
Имаи предвид, че индийците и азиатците са най-богатата, образована и всичко класа хора по тези земи и този континент. Повечето индийски семейства и мъжа и жената работят като специалисти. :)

А и още нещо ... Какво му е лошото на цветовете ...аз не влагам никакъв умисъл в тях? Не можеш да кажеш на бялото черно или обратното.А като човек съм доста свободомислещ за мене всички са о.к стига да не са в конвликт с мен. Но е факт, че в САЩ по-големи мързели от черните и индийците не съм виждал. Също така е факт че има доста успели и интелигентни хора м/у тях както и доста богати. Но всяко стадо си има мършата а и"индиското стадо " е доста голямо 1,5 милиарда така ,че и мършата е доста. А за жълтите (казвам жълти ,щото не ми се изреждат всичките държави ,то и аз дати кажа не ги разпознавам кой от каде е) същото се отнася ,много богати и успели хора ,но за тях неможе да се отрече че са страшно работливи и доста затворени като общество, така че трудно се влиза в тяхната култура. Но това са мои мнения и всеки си ги прави за него си.
borika1
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Дек 24, 2012 1:26 pm

Re: new brunswick

Мнение от borika1 »

Смятам да имигрирам с provincial nominee programs business investors
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: new brunswick

Мнение от Daisy2 »

borika1 написа:Смятам да имигрирам с provincial nominee programs business investors
Не че е моя работа, но все пак обърна ли внимание на това условие за тази програма:

"You have a personal net worth of at least $300,000 CAD."

New Brunswick Provincial Nominee Program (NB PNP) - Business Applicants

http://www2.gnb.ca/content/gnb/en/servi ... 01042.html"

Ако си, извинения за неуместната намеса :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: new brunswick

Мнение от newcomer »

Daisy2 написа:
borika1 написа:Смятам да имигрирам с provincial nominee programs business investors
Не че е моя работа, но все пак обърна ли внимание на това условие за тази програма:

"You have a personal net worth of at least $300,000 CAD."

New Brunswick Provincial Nominee Program (NB PNP) - Business Applicants

http://www2.gnb.ca/content/gnb/en/servi ... 01042.html"

Ако си, извинения за неуместната намеса :)
сигурно е обърнал внимание.има ги парите,ходи му се до ню брънзуик защо пък да не си опита късмета
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: new brunswick

Мнение от Daisy2 »

newcomer написа: сигурно е обърнал внимание.има ги парите,ходи му се до ню брънзуик защо пък да не си опита късмета
Ми 'щото аз все си мисля, че ако някой има net worth от 250 000 евро (нали някъде там са 300 000 КАД), има много по-хубави места на света от Ню Брънзуик да ги похарчи. Ама свят широк, хора всякакви :)

Ето и формата за деклариране: https://www.pxw1.snb.ca/snb7001/e/1000/ ... P-007E.pdf"
borika1 написа:Благодаря на всички за коментарите.Дано да имаме късмет.Ще ми е полезна всякаква информация.Пишите....
И понеже съм си тъпа българка, не разбрах какво общо има тук късмета, ако хората ги имат парите и отговарят на другите условия. Аааа, може би е това: "Immigration Program Officers review applications based on eligibility requirements and selection factors. You must meet eligibility requirements. You should also be aware that meeting the eligibility requirements does not guarantee nomination. Priority will be given to Applicants who have the greatest potential to become economically established in New Brunswick. "

Демек, и да ги имаш, ако излезе някой с повече, надцаква те :)

Гледам, че искат и кеш - Minimum $125,000 CAD to invest in a new business

http://www.canreach.com/uncategorised/n ... ee-program"

Абе к'во съм се загледала - хората са си наясно, ще се оправят :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: new brunswick

Мнение от newcomer »

Daisy2 написа:
newcomer написа: сигурно е обърнал внимание.има ги парите,ходи му се до ню брънзуик защо пък да не си опита късмета
Ми 'щото аз все си мисля, че ако някой има net worth от 250 000 евро (нали някъде там са 300 000 КАД), има много по-хубави места на света от Ню Брънзуик да ги похарчи. Ама свят широк, хора всякакви :)

Ето и формата за деклариране: https://www.pxw1.snb.ca/snb7001/e/1000/ ... P-007E.pdf"
borika1 написа:Благодаря на всички за коментарите.Дано да имаме късмет.Ще ми е полезна всякаква информация.Пишите....
И понеже съм си тъпа българка, не разбрах какво общо има тук късмета, ако хората ги имат парите и отговарят на другите условия. Аааа, може би е това: "Immigration Program Officers review applications based on eligibility requirements and selection factors. You must meet eligibility requirements. You should also be aware that meeting the eligibility requirements does not guarantee nomination. Priority will be given to Applicants who have the greatest potential to become economically established in New Brunswick. "

Демек, и да ги имаш, ако излезе някой с повече, надцаква те :)

Гледам, че искат и кеш - Minimum $125,000 CAD to invest in a new business

http://www.canreach.com/uncategorised/n ... ee-program"

Абе к'во съм се загледала - хората са си наясно, ще се оправят :)
то и аз щях да напиша същото,ама айде премълчах си да не ме обвини ръководството в заяждане.
то дали с 19 или20 бана за 10 години тука все тая така и така съм си рекордйр ама на себе си лично съм си обещал вече да се държа прилично
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: new brunswick

Мнение от Daisy2 »

newcomer написа: то и аз щях да напиша същото,ама айде премълчах си да не ме обвини ръководството в заяждане.
то дали с 19 или20 бана за 10 години тука все тая така и така съм си рекордйр ама на себе си лично съм си обещал вече да се държа прилично
Че к'во неприлично има в моя пост по-горе?! Нали работодателите от CIC (би трябвало да) имат интерес да се дава точно и проверено инфо на кандидат-имигрантите :rofl: :rofl: :rofl: Да се избягва излишно натоварване на системата и разходи за обработка на неиздържани кандидатури.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: new brunswick

Мнение от newcomer »

Daisy2 написа:
newcomer написа: то и аз щях да напиша същото,ама айде премълчах си да не ме обвини ръководството в заяждане.
то дали с 19 или20 бана за 10 години тука все тая така и така съм си рекордйр ама на себе си лично съм си обещал вече да се държа прилично
Че к'во неприлично има в моя пост по-горе?! Нали работодателите от CIC (би трябвало да) имат интерес да се дава точно и проверено инфо на кандидат-имигрантите :rofl: :rofl: :rofl: Да се избягва излишно натоварване на системата и разходи за обработка на неиздържани кандидатури.

ти си друга бира.мен ме дебнат да сбъркам от всички посоки.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
borika1
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Дек 24, 2012 1:26 pm

Re: new brunswick

Мнение от borika1 »

Защо ми се струва че искате да ми кажете че ще направя грешка или бъркам.
Публикувай отговор