търся работа в Канада в българско семейство като детегледач

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
pep
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 11:31 am
Местоположение: Burgas

търся работа в Канада в българско семейство като детегледач

Мнение от pep »

Предлагам на всяко българско семейство опита си с деца на различна възраст, като за целта ще уточня, че съм начален и прогимназиален учител/български и руски език, изобразително изкуство/, с допълнителна квалификация за деца със СОП/специални образователни потребности/. Едновременно с това имам специалност инструктор по водно спасяване и съм обучавала деца по плуване, имам необходимите знания за оказване на първа долекарска помощ при необходимост. Ако има желаещи мога да представя и препоръки от семейства на мои възпитаници относно работата ми. Предпочитам семейството да е българско, тъй като не владея френски език, а английският ми се нуждае от усъвършенстване. От Бургас съм, през летния сезон съм действащ плажен спасител и имам две големи деца- момче и момиче, които са вече самостоятелни и могат да бъдат оставени на грижите на другият им родител. Причината да се ориентирам към работа в чужбина е икономическа, а към работа като детегледачка, защото смятам че това владея най-добре и го правя от сърце. :) Пепа
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: търся работа в Канада в българско семейство като детегле

Мнение от optics »

С цената на билета до Канада няма ли да излезе нерентабилна тази идея ?
Колко се плаща за такива услуги тъдява ?
Освен това стои въпроса с визата - трябва сама да си извадите туристическа такава.
Накратко - Канада не е Гърция.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pep
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 11:31 am
Местоположение: Burgas

Re: търся работа в Канада в българско семейство като детегле

Мнение от pep »

Разбира се, че Канада не е Гърция :) и всяко мнение и съвет от запознат с нещата ще ми е от полза. Никога не съм прибягвала до търсене на работа в чужбина и честно казано ще съм благодарна за всяка информация от по-добре запознати по темата, ако вие сте такъв човек, ще се радвам да прочета полезна информация. :y:
Аватар
Pupped87
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 4:57 pm

Re: търся работа в Канада в българско семейство като детегле

Мнение от Pupped87 »

По програмата Live-In Caregiver би трябвало, а не с туристическа виза. Аз до колкото разбрах от поста, дамата търси постоянна работа. А принципно по тази програма за детегледачки семейството трябва да плати билета на детегледачката. По спомен го казвам, защото скоро четох изискванията и мисля, че го има споменато като условия за договора.
Извинявам се, ако съм в грешка. :geek:
„Обществото често прощава на престъпниците. Но не и на мечтателите.“
Оскар Уайлд


05.10 IELTS 6.5
19.10 документи до Whitehorse, Yukon
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: търся работа в Канада в българско семейство като детегле

Мнение от bp_de »

pep написа:Разбира се, че Канада не е Гърция :) и всяко мнение и съвет от запознат с нещата ще ми е от полза. Никога не съм прибягвала до търсене на работа в чужбина и честно казано ще съм благодарна за всяка информация от по-добре запознати по темата, ако вие сте такъв човек, ще се радвам да прочета полезна информация. :y:

Live-In Caregiver -Точно това е програмата.... обаче макар че уж е за всички и всички са еднакви не е точно така.
Live-In Caregiver – съвсем грубо – тия дет искат да им гледаш децата са работодатели – подписва се договор- всичко е работа на бяло само че парите са (по памет за БК) около 1300 -1400 долара така че семеството требе да е с бая доходи и голяма къща (щото трябва да ти предоставят самостоятелна стая естествено не с размерите на кофчег).
От инфото дето си дала – ако си над 27- 28 и нагоре ....аз лично оценявам някои да те вземе като минимален – отделно не трябва да им казваш че имаш деца – узнаят ли семеството (бъдещите работодатели ) за това – 99,9% краи ... другото е че идеята на Live-In Caregiver е да се научи езика ,ама като сем е Бг им е ясно че ще си лафите на бг и те могат да го изтълкуват като вратичка да имигрира някои по леко заобиколен път и да те резнат.

Занимавал съм се с това та освен официалното инфо има и т.н неписани условия.
Но надеждата умитра последна де – пробваи се.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: търся работа в Канада в българско семейство като детегле

Мнение от Marto »

Да, по принцип момичетата, които идват по тази програма получават минимална заплата. Доста неблагодарна работа и обикновено ги третират като слугини. Много хубави квалификации имаш, но очакват и да готвиш, и да миеш...
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: търся работа в Канада в българско семейство като детегле

Мнение от smt »

Мисля, че годините не са от значение, а опита с деца, който опит от бг няма да приемат в посолството. Трябва опита да е от друга държава, това мога да го кажа със сигурност.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: търся работа в Канада в българско семейство като детегле

Мнение от Павел »

А ако детегледачката е готина, шанса и става почти нулев, щото майката няма да я хареса.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: търся работа в Канада в българско семейство като детегле

Мнение от myhata II »

Няма такова нещо,ела да скиваш в Торонто /Бейвил и Лоурънс /,взимат само малки фини гаджета филипинки и живеят в къщите им,ползват ги за "всичко" ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: търся работа в Канада в българско семейство като детегле

Мнение от miteto »

myhata II написа:Няма такова нещо,ела да скиваш в Торонто /Бейвил и Лоурънс /,взимат само малки фини гаджета филипинки и живеят в къщите им,ползват ги за "всичко" ;)
Ти откъде знаеш за какво ги ползват - да не им светиш? Да не говорим, че няма улица Бейвил, има Бейвю :D
pep
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 11:31 am
Местоположение: Burgas

Re: търся работа в Канада в българско семейство като детегле

Мнение от pep »

v kakvo se sustoi tazi programa i kak moga da vlqza v neq ili da dan inf za sebe si tam...i za6to e lo6o tova da spomene6 4e ima6 deca..nali tova si e vse pak opit? kolkoto do preporukite te sa ot roditelite na moi vuzpitanici s koito sum se zanimavala prez letniq sezon i sa ot smeseni brakove s adresi v USA. :(

в какво се състои тази програма и как мога да вляза в нея или да дам инф. за себе си там...и защо е лошо това да споменеш че имаш деца....нали това си е все пак опит? колкото до препоръките те са от родителите на мои възпитаници с които съм се занимавала през летния сезон и са от смесени бракове с адреси в USA. :(


Коригиралм ти мнението от латиница на кирилица, но следващото ти мнение на латиница ще бъде директно изтрито.

valioiko
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: търся работа в Канада в българско семейство като детегле

Мнение от ivanko13 »

myhata II написа:Няма такова нещо,ела да скиваш в Торонто /Бейвил и Лоурънс /,взимат само малки фини гаджета филипинки и живеят в къщите им,ползват ги за "всичко" ;)
Майна да не си падаш по филипино ;) ... На Бейвю/Лоурънс чак толкова филипинки няма. На Батърст/Лоурънс, Форест Хил и Чаплин Естейт ги има в почти всяка къща.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: търся работа в Канада в българско семейство като детегле

Мнение от smt »

Ако, можеш да докажеш, че си работела за тези семейства в щатите ще стане, но трябва да са две отделни при които си работела. Няма да ти признаят нищо в бг, просто ще се провали плана ти. Помисли, кой може да те подкрепи с нужния стаж от където и да е, само да не е от бг. После си слагаш инфото в сайт за търсене на детегледачки. Малко е възможно да намериш бг семейство, но нищо не се знае. Трябва да прочетеш и условията за тази програма за да си добре подготвена.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: търся работа в Канада в българско семейство като детегле

Мнение от smt »

http://www.cic.gc.ca/english/work/careg ... ly-who.asp- Тук пише всичко за тази процедура!

Ето тук специално се споменава какво трябва да имаш. Мисля, че има промени по процедурата, прочети удебеления текст!
At least six monthstraining or at least one year of full-time paid work experience as a caregiver or in a related field or occupation (including six months with one employer) in the past three years

To claim work experience, you need to have worked for one year, including at least six months of continuous employment for the same employer. This work experience must be in a field or occupation specific to what you will do as a live-in caregiver. This experience must have been acquired within the three years immediately before the day on which you make an application for a work permit as a caregiver.

To claim training, it must have been full-time training in a classroom setting. Areas of study could be early childhood education, geriatric care, pediatric nursing or first aid.

Ако, го нямаш това, където е удебеления текста значи, че стажа ти при тези семейства не трябва да е бил по-късно от 3 години. Искат някой с по-пресен опит. Никъде не пише, че има ограничения за възраст!!!
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
pep
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 11:31 am
Местоположение: Burgas

Re: търся работа в Канада в българско семейство като детегле

Мнение от pep »

Oтносно това да усъвършенствам езика и за това да съм БГсемейство, не мисля че това е лошо, а относно емирацията..нали тази страна има най-добрата политика в това отношение. Моля напишете ми точно как е страницата, в която да си пусна обявата за работа. Колкото до препоръките не е проблем да ги имам от родители на мои деца, които са от Чикаго и Калифорния. Благодаря ви предварително :sweat: :)
Публикувай отговор