Метрата по света и у нас (Торонто)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Метрата по света и у нас (Торонто)

Мнение от ablood »

miteto написа:В София направиха 3 линии за няколко години, тука в Торонто още 3 спирки не могат да добавят :D
Ти ебаваш ли се?
Метрото го започнаха преди повече от четвърт век!!!!!!!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Метрата по света и у нас (Торонто)

Мнение от miteto »

Да, ебавам се - със скоростта на строене на новите станции в Торонто. Други въпроси имаш ли?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Метрата по света и у нас (Торонто)

Мнение от the_coach »

http://www.translink.ca/en/Schedules-an ... -Maps.aspx"

А ние си имаме Sky Train :)
Доста е удобен и бърз, а и на всяка станция има спирка на поне два автобуса :)
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Метрата по света и у нас (Торонто)

Мнение от martatabs »

ablood написа:
miteto написа:В София направиха 3 линии за няколко години, тука в Торонто още 3 спирки не могат да добавят :D
Ти ебаваш ли се?
Метрото го започнаха преди повече от четвърт век!!!!!!!
Да почнаха го - Луканов, Димитров, Виденов, Костов, Сакс-Кобургготски и Станишев не пожелаха го достроят, и ако не се лъжа, когато Борисов стана кмет на София стартира дострояването...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Метрата по света и у нас (Торонто)

Мнение от ablood »

Има мъничка разлика между дострояване и построяване. ;)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Метрата по света и у нас (Торонто)

Мнение от ivanko13 »

То и в Торонто горе долу по подобие на София след години на безумно планиране и спорове, сега на дебелаците от фамилията Форд се пада честта да дострояват... Това е голяма баница и някой трябва да я налапа... Тия образи са по-зле и от българските политици...

Изображение
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Метрата по света и у нас (Торонто)

Мнение от martatabs »

ablood написа:Има мъничка разлика между дострояване и построяване. ;)
В единия случай довършваш нещо вече започнато, а в другия започваш нещо от начало и го довършваш...или греша?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Метрата по света и у нас (Торонто)

Мнение от ablood »

На една страница сме.

Проектите за софийското метро са започнали много преди да се родя - през 60-те.
1973 (моето раждане) - създадена проектантска организация „Метропроект“.
1979 - започва копането. Цялото строителство в София вече се съобразява с бъдещите метролинии. Въпреки, че първите спирки отварят врати над четвърт век по-късно, работата не е станала отведнъж. Всяка една сграда около линиите (най-вече НДК) е построена, или модифицирана отдавна.
1997 първата отсечка с 6 спирки е готова. Още десетки километри тунели са вече прокопани с полуизградени спирки, но още незавършени. Бойко все още е само собственик на охранителна фирма.
Последните години наистина има огромен видим напредък, но става дума за въвеждане в експлоатация на спирки и линии върху мноооого отдавна осигурени терени, частично довършени тунели, съобразена инфраструктура....

Бат Бойко бере лаврите от проект, продължаващ половин век.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Метрата по света и у нас (Торонто)

Мнение от Kpetrov »

То ако така ще контрираш реално и в Торонто проектите са започнали 1930-1940 година и първите спирки са в експлоатация от 50-те години. Така че и те не градят от вчера и реално доста по-дълго.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Метрата по света и у нас (Торонто)

Мнение от budtel »

Интересна е тази тема за метрата.
Аз бих поставил като критерии и архитектурата и приветливоста на метростанциите. За някои може би това не е важно, но все пак живота има и друга страна освен материалната свързана с яденето пиенето и още нещо по нужда..
Интересно е все пак кое метро е най-красивото и кое е най-грозното. Аз за софийското бих казал, че е хубаво, използвани са качествени материали и архитектурата е доста добра. Но, разбира се, то не е най-красивото. Чувал съм, че в Ню Йорк метрото е отвратително - мръсно и грозно и дори опасно. Монреалското не блести с кой знае каква красота, но е прилично добро с изключение на тухличките и теркотовите плочки. Прилича малко на комунистически подлез.
Та за мен "кубизма" и "бетонизма" не са най-добрите стилове. Важно е да живеем в една по-красива среда, с повече пластика, повече цветове. Всичко това го откриваме в природата, цветята, в някои животни. Да не забравяме, че идваме оттам.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Метрата по света и у нас (Торонто)

Мнение от budtel »

За мен най-красивото метро е Московското, а след него е това в Петербург

http://www.youtube.com/watch?v=dgiFJysMx4c"

http://www.youtube.com/watch?v=hUQv8DuFIvk"

А ето и кадри от метро Ню Йорк:

http://www.youtube.com/watch?v=6Dax0YRbCsY"

Мисля, че всеки би се съгласил, че разликата е огромна.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Метрата по света и у нас (Торонто)

Мнение от becks »

budtel написа:
Мисля, че всеки би се съгласил, че разликата е огромна.
Това със снимките, които трябва да докажат нещо е супер тъпо. Аз мога да ти покажа снимки, на които метрото в Торонто изглежда супер, реалността обаче е различна и в Москва и в Ню Йорк и в Торонто
Ето един пример от Торонто:

Изображение

Проблемът в Канада е, че се строи не само грозно и бавно, но и скъпо. Един км. метро в Мадрид струва 4 по-евтино от Торонто и е в пъти по-уютно в Мадрид :)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Метрата по света и у нас (Торонто)

Мнение от Люта чушка ® »

budtel написа:Монреалското не блести с кой знае каква красота, но е прилично добро...
Цъ! Монреалското метро има гадния недостатък релсите на влакчето да са по средата, а пероните - от двете страни. Общо взето - тъпанарско решение, защото трябва да се изкатериш по стълбите обратно и да се прехвърлиш от другата страна (на отсрещния перон демек), ако си объркал посоката ]:)
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Метрата по света и у нас (Торонто)

Мнение от grozdan »

Люта чушка ® написа:
budtel написа:Монреалското не блести с кой знае каква красота, но е прилично добро...
Цъ! Монреалското метро има гадния недостатък релсите на влакчето да са по средата, а пероните - от двете страни. Общо взето - тъпанарско решение, защото трябва да се изкатериш по стълбите обратно и да се прехвърлиш от другата страна (на отсрещния перон демек), ако си объркал посоката ]:)
Ти толкова често ли бъркаш посоката ;)

А за снимките и филмчетата от youtube - едните са правени да покажат как Русия е сила, а последното - как в САЩ бият негрите, образно казано. Никак не съм сигурен, че руските метра са така лъскави и без хора, което е доказателство за тенденциозно поднесена информация.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Метрата по света и у нас (Торонто)

Мнение от MrGeek »

budtel написа:За мен най-красивото метро е Московското, а след него е това в Петербург
Има си хас. Руските болни - най-здравите болни в света! Това последното като паралел с темата за здравните системи. То всъщност беше лозунг за съветските болни, ама и така става, нали има приемственост. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Публикувай отговор