налични средства за Канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: налични средства за Канада

Мнение от myhata II »

hanasparuh написа:Кола или без кола - безсмислен спор - зависи къде си: в Монтреал - не ти трябва; извън Монтреал - не можеш бе кола

Ако искаш да разнясяш пици - купуваш нещо до 1000, да се движи без да се разпада; ако не: карта за метрото и автобусите: 80/месец

Колата е последна грижа: за тези от Монтреал, знаят къде е Saint-Hubert, на 30-ката и 112 (там работя): две години пътувах с обществен транспорт от CdN до там: влак, метро, автобус 90 минути; с кола: 40 минути, когато моста не е задръстен :-(. Схващате идеата...
А торбите от магазина за хранителни стоки в метрото ли ги дъндуркаше ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: налични средства за Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Гледам на мапс-а пише 30 мин с кола. 25км. И това от най-дълбоката и затънтена част на НДГ.
Ти си се счупил от път. По 2 часа в повече на ден. Умножи ги по надница и по 20 дена и смятай. Дори по минималната е 400 на месец (загуба). Ако работиш за 20$ на час, губиш 800 ...
Аз ако трябва по 3 часа да пътувам всеки ден + работното ми време, по-добре да се застрелям. То остава колкото да си измиеш зъбите и да си лягаш. И евентуално да изпиеш и една ракия за дезинфекция.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: налични средства за Канада

Мнение от hanasparuh »

myhata II написа:
hanasparuh написа:Кола или без кола - безсмислен спор - зависи къде си: в Монтреал - не ти трябва; извън Монтреал - не можеш бе кола...
А торбите от магазина за хранителни стоки в метрото ли ги дъндуркаше ?
Не, в раницата на гръб за 5 мин. от Макси... буквално... като нямаш друг начин и така става. Освен това познавам хора, които изкарват доста добри пари и пак нямат кола... в града се справяш и без такава. А, ако много искаш, има CommunAuto... не съм го ползвал, но познавам хора които са много доволни от това.

Просто въпрос на приоритети... Сега не бих се разделил с колата, но това вече е стандарт на живот
България е моята Родина!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: налични средства за Канада

Мнение от ablood »

Пич, на мен ми трябват 5 минути, когато разтоварвам покупките от колата, хем почти я опирам в дека на предния вход, а ти в раница събираш всичко.
А къде слагаш млякото, бирата, водата, сокчетата за децата, замразените продукти.... И с едно дете само когато бяхме пак беше гърч без кола.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
popoto
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 5:11 am

Re: налични средства за Канада

Мнение от popoto »

Здравейте! Само да попитам - сумата от 10 хил. долара, която не трябва да се надхвърля - за човек ли е или за цялото семейство?
cvete21
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Юни 01, 2010 3:40 am
Местоположение: Варна

Re: налични средства за Канада

Мнение от cvete21 »

popoto написа:Здравейте! Само да попитам - сумата от 10 хил. долара, която не трябва да се надхвърля - за човек ли е или за цялото семейство?
Popoto, сумата е за семейство. За сам кандидат сумата, която не трябва да се превишава, е 3500 CAD.
Т.е. трябва да е около нивата, които се изискват от Министерството при попълване на Договора за финансова независимост- стр.1, таблицата най- отдолу.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... 522-OF.pdf"
popoto
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 5:11 am

Re: налични средства за Канада

Мнение от popoto »

cvete21 написа:
popoto написа:Здравейте! Само да попитам - сумата от 10 хил. долара, която не трябва да се надхвърля - за човек ли е или за цялото семейство?
Popoto, сумата е за семейство. За сам кандидат сумата, която не трябва да се превишава, е 3500 CAD.
Т.е. трябва да е около нивата, които се изискват от Министерството при попълване на Договора за финансова независимост- стр.1, таблицата най- отдолу.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... 522-OF.pdf"
Благодаря ти, cvete21 :)
Аватар
iliancheto
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 5:03 am
Местоположение: Sofia

Re: налични средства за Канада

Мнение от iliancheto »

а някой пробвал ли е да вземе заем (от банка имам предвид) и знае ли дали това по някакъв начин пречи на процедурата?
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: налични средства за Канада

Мнение от martatabs »

iliancheto написа:а някой пробвал ли е да вземе заем (от банка имам предвид) и знае ли дали това по някакъв начин пречи на процедурата?
Не, не пречи, що хора са заминали със заеми...
Публикувай отговор