Университет

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Любослав
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 9:44 am

Университет

Мнение от Любослав »

Здравейте,съфорумници :)
В момента съм 10 клас и съм решил да следвам в Канада.Знам ,че е още рано за размисли ,но ще може ли някой да ми каже някой университет с горе-долу ниски такси за български студенти?Нямам претенции за репутацията на самия университет,а и аз се обърках... навсякъде пише различно.Това,което намерих е,че в Манитоба таксите са приемливи.
Второто нещо,което искам да знам е дали обръщат голямо внимание на дипломата за средно.
Благодаря предварително ;)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Университет

Мнение от Koko »

Любослав написа:Здравейте,съфорумници :)
В момента съм 10 клас и съм решил да следвам в Канада.Знам ,че е още рано за размисли ,но ще може ли някой да ми каже някой университет с горе-долу ниски такси за български студенти?Нямам претенции за репутацията на самия университет,а и аз се обърках... навсякъде пише различно.Това,което намерих е,че в Манитоба таксите са приемливи.
Второто нещо,което искам да знам е дали обръщат голямо внимание на дипломата за средно.
Благодаря предварително ;)
Не мога да ти отговаря на въпроса, всъщност може би не е лошо да прецизираш въпроса малко повече - например в каква област искаш да учиш?
Все пак имай предвид следното
- всеки университет има собствени изисквания, затова и това което четеш ти изглежда различно, тук някъде е отговора на въпроса за дипломата за средното - трябва да четеш внимателно какви са им приемните условия
- таксите за чуждестранни студенти са доста по-солени отколкото теза за канадските резиденти, в това отношение за съжаление търсенето на евтино следване няма да е лесно
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Университет

Мнение от Mr.D »

Пич ако нямаш интернет прекарвай. Почвай здраво ровене и това истината.
Пиши на всички университети в адмишьн офисите, много от тях пращат инфо и по пощата.

Да знаеш казвам ти го от опит, едно е да имигрираш и учиш, друго е да си студент без документ сьс чуждестранни такси(international student).
Паралено се оглеждай и за Европа, според мен.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Университет

Мнение от Mr.D »

Любослав написа:Здравейте,съфорумници :)
В момента съм 10 клас и съм решил да следвам в Канада.Знам ,че е още рано за размисли ,но ще може ли някой да ми каже някой университет с горе-долу ниски такси за български студенти?Нямам претенции за репутацията на самия университет,а и аз се обърках... навсякъде пише различно.Това,което намерих е,че в Манитоба таксите са приемливи.
Второто нещо,което искам да знам е дали обръщат голямо внимание на дипломата за средно.
Благодаря предварително ;)
абе аз сега те виждам че си бебе. Кво правиш в тоз форум.
Я бягай да гониш момиченцата и не се занимавай с глупости.

Кво стана с таз страна 10 клас и гледа кьм имиграция.

Пич има време чил малко.
Любослав
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 9:44 am

Re: Университет

Мнение от Любослав »

Не мога да ти отговаря на въпроса, всъщност може би не е лошо да прецизираш въпроса малко повече - например в каква област искаш да учиш?
Все пак имай предвид следното
- всеки университет има собствени изисквания, затова и това което четеш ти изглежда различно, тук някъде е отговора на въпроса за дипломата за средното - трябва да четеш внимателно какви са им приемните условия
- таксите за чуждестранни студенти са доста по-солени отколкото теза за канадските резиденти, в това отношение за съжаление търсенето на евтино следване няма да е лесно



Насочил съм се към психология :)
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Университет

Мнение от UnHoly »

Има напредък, изяснил си дисциплината. Сега остава само да си решиш на какъв език искаш да учиш, до каква степен (бак, магистър и т.н.) и си готов. Отделяш си няколко месеца време да разгледаш няколко десетки сайта на различни университети и четеш навсякъде внимателно изискванията за прием на чуждестранни студенти. Наблягаш на таксите също (Коко ти каза че са доста височки) и това е. До завършване ще си супер-информиран!
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Slick
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 7:46 am
Местоположение: Vic

Re: Университет

Мнение от Slick »

Има писано във форума по тази тема ... ползвай търсачката. А ако в сайтовете на самите университети не намираш търсеното, вероятно трябва първо да наблегнеш на езика. (Така и така TOEFL и SAT ще са задължителни).
Успех в търсенето и намирането... пък после ако има въпроси - заповядай пак.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Университет

Мнение от mwanza »

Mr.D написа:
Любослав написа:Здравейте,съфорумници :)
В момента съм 10 клас и съм решил да следвам в Канада.Знам ,че е още рано за размисли ,но ще може ли някой да ми каже някой университет с горе-долу ниски такси за български студенти?Нямам претенции за репутацията на самия университет,а и аз се обърках... навсякъде пише различно.Това,което намерих е,че в Манитоба таксите са приемливи.
Второто нещо,което искам да знам е дали обръщат голямо внимание на дипломата за средно.
Благодаря предварително ;)
абе аз сега те виждам че си бебе. Кво правиш в тоз форум.
Я бягай да гониш момиченцата и не се занимавай с глупости.

Кво стана с таз страна 10 клас и гледа кьм имиграция.

Пич има време чил малко.
Племенника ми е на тази възраст. На същия хал е. Не пише по форуми щото пита мен. Не се изненадвай, в днешно време младежите (дето могат да мислят с главата си) правят планове след като завършат гимназия (в моя случай математическата в Пловдив) да се изнасят моментално нанякъде, защото цитирам "" ... Чичо, тук нещата стават много ужасно бавно, ако изобщо стават..." И никакви мухи немогат да ги разубедят. Прави са децата... за съжаление.
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Университет

Мнение от hanasparuh »

Таксите за чуждестранни студенти са високи (като ги сравняваш в местните, особено в Квебек), но са по-ниски от US.

Не гледай само таксите обаче, много зависи ит унивеситета. Един от най-добрите канадски (и северно американски) университети, McGill, е в Монтреал, квебек. Има добри и в Онтарио и Британска Колумбия (не ги знам). За другуте провинции не съм чувал нищо.
България е моята Родина!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Университет

Мнение от valioiko »

University of Toronto е най-престижният канадски университет за момента. След него е University of British Columbia и тогава е McGill University.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Slick
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 7:46 am
Местоположение: Vic

Re: Университет

Мнение от Slick »

Едно допълнение, таксите са високи, но във всеки университет има механизми за подпомагане на студентите (стипендии, помощи и работа). Така че не е нужно да имаш всичките пари предварително, но определено би било по-добре да ги имаш.
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Университет

Мнение от hanasparuh »

Slick написа:Едно допълнение, таксите са високи, но във всеки университет има механизми за подпомагане на студентите (стипендии, помощи и работа). Така че не е нужно да имаш всичките пари предварително, но определено би било по-добре да ги имаш.
За чуждестранни студенти няма стипендии (освен ако не си много умен и имаш частна стипендия от университета). Възможностите за работа са също много ограничени: само в кампуса на университета.

В резюме, чуждестранните студенти плащат за намалените такси на месните, в Квебек 4 пъти по-високи.
България е моята Родина!
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Университет

Мнение от Marto »

hanasparuh написа: Възможностите за работа са също много ограничени: само в кампуса на университета.
След успешното завършване на първата учебна година, чуждестранните студенти имат право да получат разрешение за работа извън кампуса (20 часа/седмица през семестъра и на пъно работно време през ваканциите)
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Университет

Мнение от mwanza »

hanasparuh написа:
Slick написа:Едно допълнение, таксите са високи, но във всеки университет има механизми за подпомагане на студентите (стипендии, помощи и работа). Така че не е нужно да имаш всичките пари предварително, но определено би било по-добре да ги имаш.
За чуждестранни студенти няма стипендии (освен ако не си много умен и имаш частна стипендия от университета). Възможностите за работа са също много ограничени: само в кампуса на университета.

В резюме, чуждестранните студенти плащат за намалените такси на месните, в Квебек 4 пъти по-високи.
Последно като гледах един университет във Ванкувър. Таксите бяха пак 4 пъти по високи. А дали чуждестранните студенти плащат намалените такси, това няма как да го знаем.
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Университет

Мнение от hanasparuh »

mwanza написа: А дали чуждестранните студенти плащат намалените такси, това няма как да го знаем.
Не разчитай на това - всички канадски университети плачат за пари. Има само малки изключения, ако има спогодби между провинциите и съответни страни: например, спомням си някъде четох да споразумение между Квебек и Франция по този въпрос.
България е моята Родина!
Публикувай отговор