Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от John Smith »

Linko написа:John Smith, а ти готов ли си да гарантираш, че точно това ще им се случи? Че ще бъдат върнати или ще им бъде променен статутът на 100 % ако кацнат извън Квебек.
Не и никога не съм го твърдял. Написах, че има вероятност. Ако рискът е само 1%, той е прекалено голям. Предполагам знаеш, че имиграционните по летищата могат да се обадят на която и да имиграционна служба в Канада, а Квебек има правото да анулира CSQ на кандидати, които не показват намерение да се заселят в Квебек. Имиграционната виза за влизане в Канада е на база CSQ, който ако е вече невалиден, визата се обръща в туристическа. Това, че ти не си чувал да се е случвало, по никакъв начин не значи, че не може да се случи. Гаранциите ти не са подкрепени с нищо. Ако беше казал, че връщаш и парите за имиграцията, щеше да е поне нещо. За момента са само преекспонирани предположения на база ограничена информация. Моите също са такива, но ако се спазва моята схема, загубата може да е няколко хилади долара, докато от твоята загубата може да е целия процес на имиграция. Пак да повторя - може да се случи. От тук нататък всеки си решава сам какви рискове може да поеме. По всичко личи, че нещата се променят. От коя дата вече няма да може да се кандидатства за една провинция и да се пристига в друга, това вече не знам. Със сигурност CIC няма да прати уведомителни писма на кандидат имигрантите.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Linko »

John Smith написа:
Linko написа:John Smith, а ти готов ли си да гарантираш, че точно това ще им се случи? Че ще бъдат върнати или ще им бъде променен статутът на 100 % ако кацнат извън Квебек.
Не и никога не съм го твърдял. Написах, че има вероятност. Ако рискът е само 1%, той е прекалено голям.
Аз отказвам да водя безсмислени спорове по въпроса "може ли да бъде върнат от границата един кандидат-имигрант или не може?", тъй като отговорът е ясен. И той е "да, може". Но тук следват и редица условия, които трябва да са налице за да има основание агента да вземе такова едно решение.
И настоящата тема е именно дали Бюлетин 251 е едно такова основание. Аз казвам, че не е и този бюлетин не увеличава риска за селектираните по програмата за имиграция на Квебек дори и с 0,001%, камо ли повече. Той касае единствено номинираните от някоя от останалите провинции по федералната програма за имиграция.
Докато ти твърдиш, че излизането на точно този документ е повишил рискът за кандидат-имигрантите, селектирани от Квебек и решили да се установят извън Квебек. Ето тук ни е разминаването.

А иначе аз бих могъл да поставя въпросът и другояче. При твоята схема загубата на няколко хиляди долара, на време и нерви е 100% гарантирана, докато ако си я карат по старата схема, засега няма увеличаване на риска от загуба на каквото и да е и с 0,001 процента.
Едва ли има място за каквото и да двуомение тука. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от John Smith »

Прочетох за Provincial Nominee Class програмите и действително не става дума за Квебек, но прочетох и нещо друго, че ако пристигнеш в друга провинция без индикации за намерение да се заселиш в Квебек, трябва да отговаряш на условията за необходими средства за самоиздръжка за федералната част. Малко е късно и нямам време да търся, но си спомням, че за Квебек изискванията бяха по-ниски. Който е решил да го прави, трябва да има готов отговор и на този въпрос.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Linko »

John Smith написа:Прочетох за Provincial Nominee Class програмите и действително не става дума за Квебек, но прочетох и нещо друго, че ако пристигнеш в друга провинция без индикации за намерение да се заселиш в Квебек, трябва да отговаряш на условията за необходими средства за самоиздръжка за федералната част. Малко е късно и нямам време да търся, но си спомням, че за Квебек изискванията бяха по-ниски. Който е решил да го прави, трябва да има готов отговор и на този въпрос.
Тук вече имаме пълно единомислие. Това изискване се знае от кандидатите и повечето се съобразяват с него.
Но има и разбира се хора, като ivanko13 примерно, които не се притесняват да кацнат и с многократно по-малко финасови средства от изискващите се. Всичко опира да човек и личната му оценка на риска. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от thriller »

mishka77

Уфффф за 14 години толкоз простотии видях сестро,че вече не ги и помня :^) някой.Ти за какво мислиш,че искам да се изчеша от нашата република?Бачкаш за чест и слава,признание никакво и накрая все ти си виновен.За заплатата няма да коментирам знаеш как е.Та за това съм съгласен в Квебек в Квебек,може да не ми е много по вкуса,но по-голема простотия от тая в родната милиция нема да е.В интерес на истината доста колеги се попреселиха там в изминалите 5 години и все са доволни.Та те ми запалиха фитила и решението беше взето незабавно :rock:
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от BibitaN »

Колко е минимума от фин. средства, които трябва да има едно 3 чл. семейство, което кандидатства по федер. процедура?
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от azzura »

http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от BibitaN »

Мерси, azzura! :)
Много пари, много нещо. :D
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
popoto
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 5:11 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от popoto »

You will need to provide proof of your funds to the Canadian visa office in your home country when you submit your application for immigration.
Според мен по-скоро трябва да представиш извлечение, че притежаваш тази сума, а колко ще носиш със себе си, зависи от това къде искаш да се установиш (наеми, цени,застраховки...)
How much money should you bring?
Find out how much it costs to live where you are planning to settle in Canada.

Bring as much money as possible to make moving and finding a home in Canada easier.
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от BibitaN »

Мдааа, popoto, прав си. Само че и това не е лесна задача.

А каква е гаранцията, че ако извлечението от банката е с дата близка на тази преди самия полет, парите са наистина все още налични??? Наистина не ми е ясно...
Или просто всичко е на доверие, след като се представи този док. от банката. :wasntme:
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Аватар
joroalaska
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 05, 2011 10:45 am
Местоположение: Къде ли не, но за сега в Монреал...

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от joroalaska »

Някой в последните няколко месеца да е имал проблеми при кацане извън Квебек и ако е така, моля споделете как стоят сега нещата.
Price is what you pay. Value is what you get
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от BibitaN »

MermaidBG /или русалката/ не е имала проблем на летището. Казали са, че идват при приятели и после ще решат къде ще живеят. :y:
Ще е добре и други споделят опита си, които скоро са кацнали в англ. част.
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
terra nova
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 6:01 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от terra nova »

thunderbolt написа:То каквото и да напишеш тук то всеки си знае своето.
Като сте толкова умни, информирани, начетени и компетентни пишете пък.
Безмислено е да си трови човек нервите с вас.Факт е,че нещата се затегнаха но сигурно и това е поради някаква друга причина която някой ще изтъкне.

Айде.Живо здраво и с българската простотия само напред.

Miteto само където ако не си завелязал няма да им е много трудно с анонимните при положени,че преди всяка сесия се прави списък с явяващите се на следващата сесия. който се публикува тук.Не мисля,че трябва много акъл за да видиш кой кой е......ама все едно.Сигурен съм,че ще измишлиш и на това оправдание или теория и ще го обърнеш срещу мен.Както и да е.Живей си жовота и това е.

azzura така е права си но поради факта,че се появяват все повече и повече такива индивиди,хората след тях са поставени под още по-щателни проверки.И нещата се затягат.Но това си е мое мнение.Никой не е длужен да му обърне внимание нито да го коментира.
Къде точно се публикува този списък? :o Това направо ме уби! Моля Ви, дайте линк!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Koko »

terra nova написа:
thunderbolt написа:То каквото и да напишеш тук то всеки си знае своето.
Като сте толкова умни, информирани, начетени и компетентни пишете пък.
Безмислено е да си трови човек нервите с вас.Факт е,че нещата се затегнаха но сигурно и това е поради някаква друга причина която някой ще изтъкне.

Айде.Живо здраво и с българската простотия само напред.

Miteto само където ако не си завелязал няма да им е много трудно с анонимните при положени,че преди всяка сесия се прави списък с явяващите се на следващата сесия. който се публикува тук.Не мисля,че трябва много акъл за да видиш кой кой е......ама все едно.Сигурен съм,че ще измишлиш и на това оправдание или теория и ще го обърнеш срещу мен.Както и да е.Живей си жовота и това е.

azzura така е права си но поради факта,че се появяват все повече и повече такива индивиди,хората след тях са поставени под още по-щателни проверки.И нещата се затягат.Но това си е мое мнение.Никой не е длужен да му обърне внимание нито да го коментира.
Къде точно се публикува този списък? :o Това направо ме уби! Моля Ви, дайте линк!
Спокойно, никой не публикува списък, просто всеки който има покана за интервю може да се похвали с това във форума, но това е въпрос на личен избор.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
joroalaska
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 05, 2011 10:45 am
Местоположение: Къде ли не, но за сега в Монреал...

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от joroalaska »

Голямо мълчание по темата.
Price is what you pay. Value is what you get
Публикувай отговор