Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Ninushevi »

loginn написа:
Ninushevi написа:
vdddd написа:В интерес на истината ние бяхме позабравили за това пълномощно и ако служителя на Еконт не ни беше казал .....нямаше да го направим ,а после ......кой знае какво щеше да стане .
С нас стана това което можеше да стане с вас :D .
В деня на изпращането много бързах да приведа сумата, да изпратя паспортите по Еконт и да отида на работа без да закъснявам. Недогледал съм това условие за пълномощното и служителя на Еконт също не каза нищо. Изпратих паспортите, минаха 15 работни дни и започнах да се чудя защо нищо не идва. Говорих с Емили и тя ме подсети за тези пълномощни. Усетих се съм направил важен пропуск и се чух и с Нинушеви. Те от своя страна потвърдиха че "грешката е вярна" и ме свързаха с компетентен служител от Еконт. Днес дойде същия куриер с техни бланки за пълномощното и попълнихме каквото трябва. Не сме плащали допълнително, от Еконт го считат за свой пропуск (макар да е и мой). Сега остава да получат пълномощните в посолството и да ни върнат паспортите.
Още веднъж благодаря на Емили и Нинушеви, а на останалите: Моля ви, не допускайте моята грешка ;) !
Много се радвам ,че сме успели да помогнем.Много е неприятно всичко това ,но дано успеем да предпазим и другите да не направят тази грешка. Сега вече ще стискаме палци всичко да е ОК и още във вторник да държите визите в ръце. :y:
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
vdddd
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 2:11 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от vdddd »

Благодаря на всички, за споделения опит. Наистина споделената информация е изключително полезна. Предлагам да доразгледаме темата, ако има някой който може да сподели опит и с други куриери, моля нека сподели. От това което съм чел май излиза, че освен удобно и най-евтино е паспортите да се изпратят с Еконт. Когато пратих документите в Букурещ със Спиди тогава ми взеха около 25 лв и ми обясниха, че ако трябва да ми върнат документи от посолството ще трябва да платя още 25 лв при получаването. В страницата на Еконт прочетох, цената на тяхната услуга е около 30-35 лв (за отиване и връщане на документи) до Букурещ.
desitta7
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 7:18 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от desitta7 »

Аз също благодаря за полезната информация :) :handshake:
popoto
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 5:11 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от popoto »

Привет и от нас. Явно в Букурещ има вече някакво раздвижване - днес пристигнаха и нашите формуляри за медицински (изпратени са от там на 10.11.11) :party: Дано и другите чакащи ги сполети това щастие :)
Аватар
kaliopeq
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 3:46 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от kaliopeq »

ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ ,
явно има раздвижване , определено .
Днес и аз получих покана за виза ! :rock: :party: :party: :dance:
23.04.2010 - 17.12.2011
Процедура : 1 година, 7 месеца, 24 дни
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Joya »

Нашият статус в сайта им вече е сменен, дано и нашите покани дойдат скоро !
Честито на всички получили :party:
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от karelia79 »

kaliopeq написа:ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ ,
явно има раздвижване , определено .
Днес и аз получих покана за виза ! :rock: :party: :party: :dance:
Честито! Много се радвам на такива новини, въпреки че за нас все още е почти като мираж! Много късмет на канадска земя ви пожелавам! :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
warthog
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:22 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от warthog »

:party: kaliopeq, Честито и от нас.
Как получихте поканата?
Аватар
kaliopeq
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 3:46 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от kaliopeq »

по мейл warthog , днес както си проверявам ...
даже преди малко са ми пратили втори , защото в първия имаше прикачен файл с информация за изисквания за снимките , и беше на румънски , а сега са ми пуснали на бг . :lol:

благодаря и успех на всички останали ;) нещата стават , макар и бавничко
:*
23.04.2010 - 17.12.2011
Процедура : 1 година, 7 месеца, 24 дни
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от pavelyankov »

kaliopeq написа:ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ ,
явно има раздвижване , определено .
Днес и аз получих покана за виза ! :rock: :party: :party: :dance:
Честито Калиопея :party: :party: :party:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от pavelyankov »

Имам едно въпросче. Някой знае ли медицинските колко време се разглеждат в Лондон ? И ако на 8.11. са били в Лондон, и ако до сега не е имало искане за допълнителни прегледи, то означава ли, че всичко е наред ? Благодаря !
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Ако до 3 седмици след направата на медицински не са поискани допълнителни прегледи, то това значи, че имате ОК... и си чакате поканата за виза.
Manchester United Football Club
desitta7
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 7:18 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от desitta7 »

Kaliopea, честито и от нас, много успех по-нататък :party:
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nedelcheva_n »

mufc написа:Ако до 3 седмици след направата на медицински не са поискани допълнителни прегледи, то това значи, че имате ОК... и си чакате поканата за виза.
Принципно си прав, но на нас ни се обадиха като мина цял месец след медицинските,ама ние си знаехме, 4е ще искат още изследвания.Така 4е ако имате въпроси в МОМ звънете.
На получилите визи ЧЕСТИТО и от мен :party: :party: :party:
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от celicata »

mufc написа:
Ако до 3 седмици след направата на медицински не са поискани допълнителни прегледи, то това значи, че имате ОК... и си чакате поканата за виза.

тук си с грешка, защото ние имахме ОК още август, а миналата седмица ни се обадиха за допълнителни изследвания.
Публикувай отговор