Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.

Към българите, живеещи в Канада: Ако спечелилите от тотото, какво ще направите?

Не мърдам оттук.
37
47%
Ще хвана първия самолет за България.
7
9%
Ще се преместя да живея в някоя европейска страна по-близо до България и родата.
22
28%
Ще отида в Америка.
4
5%
Ще отида някъде другаде.
8
10%
 
Общо гласове: 78
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

Мнение от IFF »

Подбуден от Мухата с неговите приказки за недоволните българи, реших да пусна тази анкета.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

Мнение от Странджата »

Един месец след като спечеля ще мога да отговоря,но едва ли точка две.
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

Мнение от nikolovata »

Колко печеля :?:
Иначе и аз опция втора - не!
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

Мнение от ivandaman »

8-9 месеца във Ванкувър Останалото време в Коста Рика или други тропични дестинации..

Best of Both Worlds.


........

P.S.
Не гласувах защото моята опция я няма.. (Може би ще дам предпочитанието си на #1 "не мърдам от тук" защото е най-близко)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

Мнение от Californian »

Виждам, че не само аз съм фен на близките европейски държави като Австрия 8) +1
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

Мнение от roumensp »

Californian написа:Виждам, че не само аз съм фен на близките европейски държави като Австрия 8) +1
Глупости. Точно си представям как тепърва ще се хванеш да учиш немски, за да емигрираш в държава, където докато си жив, все ще те считат за тъмен балкански субект / циганин. Вече ти казаха, че номера с американски/канадски циганин няма да мине. :D
Айде да бъдем малко реалисти, а ... И аз бих могъл да отговоря, че в Хавай много ми харесва и бих се преместил там, ама знам че няма да стане защото имам жена, която не обича топлия климат и че въпросът ми няма да се уреди, освен ако не се разведа. :D Но ако спечеля, определено бих си купил една къща там, в която да живея около 2 месеца в годината, това вече е по-реално.
А иначе и на мен Европа много ми харесва, ама като турист. :lol: За живеене винаги бих предпочел Северна Америка или Австралия.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

Мнение от Californian »

Те за кво ще ме имат малко ми пука Важното ер че аз като си взема Щатския паспорт ще се имам за повече от тях :devil: Друго си е все пак да си гражданин на най-силната и могъща държава на тази земя (за момента) 8)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

Мнение от ivandaman »

Californian написа:Те за кво ще ме имат малко ми пука Важното ер че аз като си взема Щатския паспорт ще се имам за повече от тях :devil: Друго си е все пак да си гражданин на най-силната и могъща държава на тази земя (за момента) 8)
Ти си много заблуден... в 80% от държавите гледат на криво американският паспорт.. Дори и Българският е с по-добра репутация в момента..

Извън ЕС Канадският паспорт е безпорен фаворит..
Последно промяна от ivandaman на Сря Юли 27, 2011 2:30 pm, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

Мнение от Mr.D »

Californian Пази си Бьлгарския паспорт. Америка е най мразената нация по света. Особенно в Европа никой няма да те гледа като господ само щото си Американец. Да си намериш работа там ти триябва ЕУ паспорт от западна ЕУ страна. Бьлгарите ни смятат за помияри.
Калифорниян стига с тия мечти. Стой си там кьдето никой него брьсне от кьде си и прави кинти докато можеш.

Между другото в Аустрия са най големите расисти. Ти имаш маймуна за президент. :D
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

Мнение от IFF »

Не измествайте темата, имах предвид ако наистина някой спечели 10-на милиона от тотото. Не мисля че ще има значение кой го гледал накриво.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

Мнение от Mr.D »

Ако е с 10 милиона 6 месеца Canmore Alberta 6 месеца Флорида Key West. От Европа само Испания Мадрид.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

Мнение от roumensp »

IFF написа:Не измествайте темата, имах предвид ако наистина някой спечели 10-на милиона от тотото. Не мисля че ще има значение кой го гледал накриво.
Не изместваме темата. Просто големият брой отговори "Ще се преместя да живея в някоя европейска страна по-близо до България и родата" ме навежда на мисълта, че някои хора смесват мечтите с реалността. Не ми се вярва, че хората, които са отговорили по тая начин ще го направят наистина ... Защото 10-на милиона не могат да ти купят австрийско или немско име, образование, език и уважението на хората. Тия същите хора биха ли могли да кажат, че в момента са тук, а не в Европа единствено поради недостатъчно финансови средства ? И какъв им е проблемът да го направят още сега, след като вече дори и визи не се изискват ? Едва ли са парите ...
Много повече вярвам на тия двама дето са отговорили "Ще хвана първия самолет за България". Предполагам, че единият е Мухата, 10 милиона са ядене и пиене докато е жив. :D
Последно промяна от roumensp на Сря Юли 27, 2011 2:53 pm, променено общо 1 път.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

Мнение от IFF »

Лично аз, с 10 милиона в джоба не бих се притеснявал особенно за отношението на местните.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

Мнение от Mr.D »

Аз затова написах Испания. Там не ни гледат накриво.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Да си одя или да не си одя, това е въпроса!

Мнение от Californian »

Може, но Коста Рика не е една от тях. :lol: Тамън двама приятели американци са си вече уредили нещата за там като се пенсионират, страшно много американски хпатс са там и като цяло тука всеки трети който познавам е решил в тази страна да ходи, всеки четвърти пък във Тайланд, а като цяло всеки втори е решил, че не иска да е пенсионер в Америка - а някъде където "доларчетата ще значат повече"


Като цяло обаче рая не съществува поне не на земята.......по простата причина, че всеки иска по-възможност места с изключително много работа, скъпо платен труд, да е изключително еФтино, паричките които изкарва да значат нещо и още куп неща ...дето взаимно се изключват.......и за това казвам, че рая не съществува за обикновенното работниче.

Има ли някъде страна където някой мияч на чинии може да има къща, яхта и бентли? :rofl: Ако има пу за там емигрирам, щото като специалист тогава ще мога да си купя сигурно космически кораб.

И точно там бъркат новите хора дето искат да емигрират - щото като чуят големи пари си викат - ей тоя богат ама не се сещат, че освен приходи има и разходи и т.н и т.н и т.н..........

Или па още по смешното - като чуя някакви Български "високо квалифицирани кадри" примерно готвачи(не от високо квалифицираните и не от тези с високото реноме) из форумите на Българи в Америка - емигрирам за да осигуря по-добро бъдеще на децата си, абе Аланкуру.......какво бъдеще бе, в повечето големи градове в щатите с 2000хил долара едвам ще си плаща наема, бензина на старата кола и храната......
и трябва да се моли да не му се случи случка със здравето.....че тогава не за децата а за себе си как ще спи под моста трябва да измисли.........
Последно промяна от Californian на Сря Юли 27, 2011 3:22 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор