Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Мнение от pavelyankov »

Румен и Калифорнията са ме изпреварили :)
И аз това имах предвид.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Мнение от Californian »

pavelyankov написа:Румен и Калифорнията са ме изпреварили :)
И аз това имах предвид.

Ти поне си от Варна и кво ли си мислиш като четеш тея врели некипели на тукашните(включая и мене) за 100хил долара заплати, само да те светна не си мисли, че са голУема работа тези с тея заплати...
По-тукашните земи хората като видиш заплата - разбирай заплата преди такси. Демек от тея 100хил долара човек като си плати таксите, допълнителни медицински или каквото там я взима 60тина к я не....Щото тука има tax brackets(поне в Щатите в Канада требе да е същото) не е обичаната България flat рейт.........
Като приспаднеш и това, че едно наемче не е като в България 300-400лв за двустаен а едно 1000доларчета, и разходите им големи...
Накрая пичовете в България с по 4-5хил лв нетни заплати се оказва, че имат по-голяма покупателна способност в България отколкото повечето от тез пичове по Канада и Америка..
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Мнение от roumensp »

Californian написа:6цифрената заплата(100те к по-точно) дето все я спрягате като най-голямото постижение в Канада...
Канада въобще не е по-лоша от Щатите, особено сега, както още не са се измъкнали от кризата. Просто не желая да дискутирам доходите на жена ми (инженер геодезист), които биха накарали всеки IT специалист (вкл. и аз) да се засрами. Това, разбира се, е чист късмет и ако смени фирмата, няма да взима и половината, освен ако не отвори собствена фирма (което тя по-може да направи един ден, но аз просто нямам качествата и желанието да ръководя собствен бизнес).
Californian написа:Накрая пичовете в България с по 4-5хил лв нетни заплати се оказва, че имат по-голяма покупателна способност в България отколкото повечето от тез пичове по Канада и Америка..
Това много хубаво, ама някои хора се изнясят от БГ не заради повече пари, а заради малко по-други причини, като например да се оттърват от всичките родни неуредици, озлобление и простотия. Поне при нас основната причина винаги е била желанието за нормален живот, а не желание да ставаме милионери. Щастието не се измерва в пари, въпреки че и те помагат. На ablood подписът е цитат от Линкълн, че "ако мислиш че си щастлив, сигурно е така".
Последно промяна от roumensp на Сря Юни 15, 2011 4:02 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Мнение от Californian »

Румене смешно е аз, жена ти, ти, бай пешо или който там - да се хвали, че взима повече от аз, жена ти, ти, бай пешо и който там.......има една готина сценка в Междузвездни войни в нещо като подземен океан - и Оби Уан май беше казва едно умно нещо - Винаги има по-голяма риба. :devil:

А иначе моето мнение - че не винаги - по-голямата заплата е заслужена....Аз лично познавам брилянтни хора и много умни работещи като инженери за по 500-600лв в България а също и сума ти много умни хора - доктори и учители пак за същите пари.... :)

А иначе ей с ръка на сърцето признавам - с вас не мога да се боря - Аз съм сингъл за съжаление(всъщност може и по-зле да е някоя Кака дето да харчи вместо да носи :rofl: ) и съм на 1 доход - въпреки, че ще се опитам след 3-4години живот и здраве като завърша двата ми тукашни университета, стана гражданин, аклиматизирам се по-добре та тогава ще се опитам сам да правя колкото 2 дохода в семейство..... ама дали ще успея един господ знае.....въпреки, че това е малко невъзможно де, защото общо взето макс за експертен персонал при мене е от това което го виждам - много синиър инженер, staff engineer, архитект, проджект мениджър(не човеко управленски позиции като цяло) - 150-160к долара........200тина к са си вече заплата на хм - инженеринг мениджър,директор, VP....
Последно промяна от Californian на Сря Юни 15, 2011 4:04 pm, променено общо 1 път.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Мнение от roumensp »

Californian написа:Румене смешно е аз, жена ти, ти, бай пешо или който там - да се хвали, че взима повече от аз, жена ти, ти, бай пешо и който там.......има една готина сценка в Междузвездни войни в нещо като подземен океан - и Оби Уан май беше казва едно умно нещо - Винаги има по-голяма риба. :devil:
Не е смешно, а е тъпо, ама темата беше отворена по тоя начин, с цифри, и както винаги (понеже това е БГ форум) пак се стигна до тук. То затова България стигна до тук, защото май основното хоби на българите е да се "дърлят" за нещо.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Мнение от yahoo »

Californian написа:Къде видя сняг във Ванкувър(Виктория по-точно) това е най-топлия град в Канада. :D
Това беше пореден пример за неудачен собствен бизнес, който е безмислено да се сравнява с хай-тек нещата. Когато сравняваме две неща те трябва да са съпоставими. Както не всеки на заплата надминава 100к, така и не всеки бизнес гарантира каквото и да е.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Мнение от pavelyankov »

[quote="Californian"][quote="pavelyankov"]Румен и Калифорнията са ме изпреварили :)
И аз това имах предвид.[/quote]


Ти поне си от Варна и кво ли си мислиш като четеш тея врели некипели на тукашните(включая и мене) за 100хил долара заплати, само да те светна не си мисли, че са голУема работа тези с тея заплати...
По-тукашните земи хората като видиш заплата - разбирай заплата преди такси. Демек от тея 100хил долара човек като си плати таксите, допълнителни медицински или каквото там я взима 60тина к я не....Щото тука има tax brackets(поне в Щатите в Канада требе да е същото) не е обичаната България flat рейт.........
Като приспаднеш и това, че едно наемче не е като в България 300-400лв за двустаен а едно 1000доларчета, и разходите им големи...
Накрая пичовете в България с по 4-5хил лв нетни заплати се оказва, че имат по-голяма покупателна способност в България отколкото повечето от тез пичове по Канада и Америка..[/quote]


Калифорния, ти като четеш, че съм от Варна и кво ли си мислиш: "Тоя доматите ги яде с колчетата"
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Мнение от Californian »

По-скоро си мисля - този е пич и живее в супер град и си се кефи максимално. :devil: На хубавите Български жени. :devil:
Последно промяна от Californian на Сря Юни 15, 2011 5:37 pm, променено общо 1 път.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Мнение от pavelyankov »

Града е хубав, ама е много прашен и мръсен в последните години. Ама да не спамя на Марто темата повече.....
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Мнение от leaf »

Всъщност темата беше открита, за да се излезе извън стереотипната информация за Квебек и може би да се разкрият други факти, които остават необсъдени покрай социала и ниските застраховки на колите.

Kan_Tangra
"20% е съвсем нормална разлика. Никой никога не вярвам да е смятал, че заплатите са абсолютно еднакви.

Но едва ли не преди се говореше за доста по-големи разлики.

В началото на темата четем:
50к монреал, 75 к торонто (50%), 90к калгари (80% отгре)"

Това е защото в началото на темата се говори за household income, а не на човек.
Т.е. ако ти вземаш 20% по-малко и женати 20% по-малко и ето то разликата от 40%. ;)
Да не говорим ако и децата подработват. :)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Мнение от Kan_Tangra »

leaf написа: |( Това е защото в началото на темата се говори за household income, а не на човек.
Т.е. ако ти вземаш 20% по-малко и женати 20% по-малко и ето то разликата от 40%. ;)
Провери си пак сметката. От ниво 3 клас е
Уж от торонто трябва да сте по-начетени бе?

X*1.2 + Y*1.2 на колко е равно?


(Х+У)* колко ?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Мнение от leaf »

Сега пък и да смятам. :D

Ти си смятай ако нямаш друга работа. Поинта беше, че става дума за семен доход, а не на човек. :)
И изброените цифри отразяващи конкретни заплати на отделни хора нямат значение. За някой заплата е с 20% по голяма за други с 40%. А тези цифри са средни за провинциите и всъщност са само ориентир, който няма нищо общо с конкретните заплати на участниците в форума.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Мнение от John Smith »

Kan_Tangra написа:Хайде сега ентусиастите, дето получават 10$ в мон, да сметнат колко е 20% увеличение. И после да се замислят за наеми от порядъка на 1500$, застраховки, градини и тн.
Там е другата разлика, че ако не става дума за вчера кацнал имигрант, около Монреал заплата към долната граница е по-скоро нормална, а около Торонто е по-скоро изключение. Четейки този форум оставам с впечатление, че $20/h по Монреал се смята за нещо много добро.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Мнение от Californian »

http://www.dnevnik.bg/sviat/2011/06/15/ ... 0_zaplata/"

Всички вие(и аз) сте сбъркали страната. :devil:
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Съотношение цени/доходи (митът за Квебек)

Мнение от Pepon »

roumensp написа:Просто не желая да дискутирам доходите на жена ми (инженер геодезист), които биха накарали всеки IT специалист (вкл. и аз) да се засрами.
Аз съм един прост инженер, дет се вика - с доктори, нотариуси и банкери не си го меря :D Те са в друга лига.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Публикувай отговор