Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от klisurov »

Koko написа:... детето ... след като направи 3-те години престой - кандидатства за получаване на канадско гражданство.
Явно при спонсориране е по-различно.
http://www.cic.gc.ca/english/citizenship/become-eligibility.asp#status написа:Time lived in Canada

To become Canadian citizens, adults must have lived in Canada for at least three years (1,095 days) in the past four years before applying.
Children under the age of 18 do not need to meet this requirement.
Един въпрос от любопитство (ако ivandaman разреши):
Да приемем, че единият родител има трите години и кандидатства за гражданство,
но другият родител, по една или друга причина, все още не е кандидатствал -
каква е ситуацията с децата?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от Koko »

klisurov написа:
Koko написа:... детето ... след като направи 3-те години престой - кандидатства за получаване на канадско гражданство.
Явно при спонсориране е по-различно.
http://www.cic.gc.ca/english/citizenship/become-eligibility.asp#status написа:Time lived in Canada

To become Canadian citizens, adults must have lived in Canada for at least three years (1,095 days) in the past four years before applying.
Children under the age of 18 do not need to meet this requirement.
Клисуров, мисля че в случая говорим за два различни казуса - цитата който си пуснал се отнася за общият случай, когато родителите идват в Канада заедно с децата си, тогава за да кандидатстват за граждаство е необходимо родителите да имат 3-те години престой, а децата получават гражданството заедно с родителите си и наистина не е нужно да имат 3-те години.
Това за което става дума по-горе в темата обаче е по-различен случай - бащата вече е канадски гражданин и иска да спонсорира детето си. Струва ми се че в този случай детето ще трябва да направи 3-те години престой за да може да кандидаства за гражданство.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от pumpy »

klisurov написа:
Koko написа:... детето ... след като направи 3-те години престой - кандидатства за получаване на канадско гражданство.
Явно при спонсориране е по-различно.
http://www.cic.gc.ca/english/citizenship/become-eligibility.asp#status написа:Time lived in Canada

To become Canadian citizens, adults must have lived in Canada for at least three years (1,095 days) in the past four years before applying.
Children under the age of 18 do not need to meet this requirement.
Един въпрос от любопитство (ако ivandaman разреши):
Да приемем, че единият родител има трите години и кандидатства за гражданство,
но другият родител, по една или друга причина, все още не е кандидатствал -
каква е ситуацията с децата?
Децата стават граждани с първия родител.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от ivandaman »

Темата е доста стара.. Всъщност е първата тема която пуснах в този форум.
В моят конкретен случай синът ми се роди извън Канада, когато вече бях Канадски гражданин, така че както съм описал в един от предишните постове Канадското гражданство за детето е формалност. Попълва се един формуляр в посолството и толкова..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от klisurov »

Koko написа:
klisurov написа:
Koko написа:...
Явно при спонсориране е по-различно.
Клисуров, мисля че в случая говорим за два различни казуса...
И аз така мисля, че са два различни случая.
Линкът и цитатът са във връзка с въпросът ми, на който pumpy отговори.
pumpy написа:Децата стават граждани с първия родител.
Благодаря, pumpy!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от Пламен Петков »

ivandaman написа:Здравейте.
Извинявам се ако темата не е в подходящият форум или вече е дискутирана но набързо прегледах активните теми и не намерих отговор на въпроса ми..

Ситуацията е следната.
Имам Канадско гражданство но от 11 години живея в Коста Рика.
По лични причини искам да се завърна малко да живея във Ванкувър (Носталгия братче :) )..
"Проблемът" е че съм семеен със син на почти 4 години (който вече го направих Канадски гражданин)
Въпросът е как да процедирам със съпругата (костариканка)..?
От тук ли (Коста Рика) да се опитвам да я спонсорирам (знае ли някой колко ще трае процедурата?)
или да я заведа в Канада с туристическа виза (вече ходихме така веднъж)
и на място да започна процеса.. ??
....
Някой някога ми спомена (не си спомням кой и къде но беше последният път като ходихме в Канада)
че било по-практично да се решава въпросът на място.. тоест в Канада..
.....

Предварително благодаря ако някой може да даде съвет от личен опит или от опит на близки/познати..
Здравей ivandaman:

Относно спонсорирането едно от условията е да докажеш, че след като съпругата ти получи статут на постоянно прeбиваващ в Канада, ще се установите в Канада - ако идваш в Канада само за малко и не смяташ да живееш в Канада след спонсорирането, това може да е проблем.

Относно времетраенето на процедурата - през виза офиса отговарящ за Коста Рика (това е Гватемала) ще отнеме може би около 2 години (ако няма проблеми по молбата).

Ако успеете да дойдете всички в Канада можеш да започнеш спонсориране по специална процедура за съпрузи които са в Канада - това ще отнеме около година и половина. Но след около 9 месеца до година сапругата ти ще може да работи (ако e подалa молба за open work permit). Отрицателната страна на този процес е, че ако съпругата ти излезе от Канада докато молбата още се разглежда и не я допуснат да се върне в Канада, най-вероятно ще трябва да започнеш процедурата по спонсориране отначало (защото горната процедура е за съпрузи които са в Канада).

Надявам се горното да ти помогне. Успех!

Пздрави,

Пламен Петков
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от ivandaman »

Пламене мерси,

Не знам дали ми помогна но ме стресна :) .. Две години ми се струва доста.. Аз чух други срокове много по кратки от рода на 4-6 месеца и нарочно не и подавах документите на съпругата защото тук имаме разни бакии за оправяне, и се притеснявах да не пропусне срока за влизане в Канада..

Следващата седмица ще отида до посолството да ги питам колко отнема, и ако наистина отнема повече от година, направо като му дойде времето ще я докарам с туристическа виза (като последният път) и ще се оправяме в Канада..

Някой беше споменал че имало статистика в кое посолство колко време отнемало.. ще се разровя да видим дали ще открия нещо..

А иначе относно намерението да се "установим" там.. Детето ми ще навърши 6 години през март 2012 и ще трябва да тръгне на училище през
Септември 2012.. Идеята е да започне училище в Канада за да не го шашкам с различни системи за обучение.. От това по-голямо "установяване" ми е трудно да си представя, но по принцип всичко е възможно.. Нещата не винаги са перфектни

Мерси за отзивчивоста.

.......................
EDIT:

Ба си... Верно отнема много време.. около 18 месеца http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... pouses.asp" за този офис.. Май ще се юркам другата седмица....

А примерно може ли да и взема туристическа виза и да влезе с нея в Канада докато и тече процедурата за спонсориране.? (в случай че се наложи подобна стъпка)..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от Paradisa »

Не знам й аз моят скромен опит колко ще ти помогне, но и на мен ми отне година и 2 месеца ( от получавенто на молбата за спонсориране) от моя мъж- канадец. Но при мен имаше и фактор 2 пъти върнати пръстови отпечатъци ( сложи само 8 месеца заради тях, ако бяха минали от раз, сигурно щеше и да е по-бързо.
Успех :handshake:
ivandaman написа:Пламене мерси,

Не знам дали ми помогна но ме стресна :) .. Две години ми се струва доста.. Аз чух други срокове много по кратки от рода на 4-6 месеца и нарочно не и подавах документите на съпругата защото тук имаме разни бакии за оправяне, и се притеснявах да не пропусне срока за влизане в Канада..

Следващата седмица ще отида до посолството да ги питам колко отнема, и ако наистина отнема повече от година, направо като му дойде времето ще я докарам с туристическа виза (като последният път) и ще се оправяме в Канада..

Някой беше споменал че имало статистика в кое посолство колко време отнемало.. ще се разровя да видим дали ще открия нещо..

А иначе относно намерението да се "установим" там.. Детето ми ще навърши 6 години през март 2012 и ще трябва да тръгне на училище през
Септември 2012.. Идеята е да започне училище в Канада за да не го шашкам с различни системи за обучение.. От това по-голямо "установяване" ми е трудно да си представя, но по принцип всичко е възможно.. Нещата не винаги са перфектни

Мерси за отзивчивоста.

.......................
EDIT:

Ба си... Верно отнема много време.. около 18 месеца http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... pouses.asp" за този офис.. Май ще се юркам другата седмица....

А примерно може ли да и взема туристическа виза и да влезе с нея в Канада докато и тече процедурата за спонсориране.? (в случай че се наложи подобна стъпка)..
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от Пламен Петков »

ivandaman написа:Пламене мерси,

Не знам дали ми помогна но ме стресна :) .. Две години ми се струва доста.. Аз чух други срокове много по кратки от рода на 4-6 месеца и нарочно не и подавах документите на съпругата защото тук имаме разни бакии за оправяне, и се притеснявах да не пропусне срока за влизане в Канада..

Следващата седмица ще отида до посолството да ги питам колко отнема, и ако наистина отнема повече от година, направо като му дойде времето ще я докарам с туристическа виза (като последният път) и ще се оправяме в Канада..

Някой беше споменал че имало статистика в кое посолство колко време отнемало.. ще се разровя да видим дали ще открия нещо..

А иначе относно намерението да се "установим" там.. Детето ми ще навърши 6 години през март 2012 и ще трябва да тръгне на училище през
Септември 2012.. Идеята е да започне училище в Канада за да не го шашкам с различни системи за обучение.. От това по-голямо "установяване" ми е трудно да си представя, но по принцип всичко е възможно.. Нещата не винаги са перфектни

Мерси за отзивчивоста.

.......................
EDIT:

Ба си... Верно отнема много време.. около 18 месеца http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... pouses.asp" за този офис.. Май ще се юркам другата седмица....

А примерно може ли да и взема туристическа виза и да влезе с нея в Канада докато и тече процедурата за спонсориране.? (в случай че се наложи подобна стъпка)..

Здравей ivandaman:

Ако спонсорираш съпругата си през Гватемала и успееш да и вземеш виза за посещение, тя ще може да идва в Канада докато трае процедурата за спонсориране.

Два проблема които могат да възникнат са:

1) ако подаваш молба за виза за посещение след като си подал молбата за спонсориране може да имаш проблеми да покажеш че съпругата ти ще идва в Канада временно (не че е невъзможо, но може да има проблем).

2) всеки път когато съпругата ти влиза в Канада има риск че имиграционният чиновник на границата може да реши че съпругата ти не идва временно и да и откаже да влезе (отново, не е задължително това да е проблем, но риска го има - понякога по-голям, понякога по-малък).

Поздрави,

Пламен

_____________________________________________________
Горната информация е правна информация, а не правен съвет: приложението на правото в индивидуални случаи. Предостаянето на горната информация не установява отношение на адвокат и клиент.

The information provided above is legal information, not legal advice: the application of the law to individual circumstances. The provision of the above information does not establish a lawyer-client relationship.
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
Публикувай отговор