Какво е заплащането в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от cocose »

Bistra написа:
7George написа: Един приятел лично ми разправяше, че преди да се премести насам от Монреал, той и другите около него смятали че живеят в страната на 1000-то долара. Щото колкото и да ти вдигат заплатата, данъците и те се вдигат, и все толкова взимаш чисто. Мислех, че преувеличава, ама май е бил прав... 8)
Това твърдение е меко казано несериозно и е направено от човек, който е от чул някой , който пък е чул от някой друг и е препредал.
Значи ако се спрем на цифрата 70К годишен доход (защото някой по-горе си я беше харесал) и предположим, че семейният доход е порастнал на 120 К годишно. В данъци увеличението е около ~10% за горницата, докато в доходи е около 40%. Ами както и да го смятам са 30% в повече в джоба ми.
Що се отнася за социалните придобивки и бенефити при 70К те са започнали вече да намаляват и при нарастването на дохода от един момент нататък ви става все едно дали ги взимате, защото все по-малко имате нужда от тях, което само по себе си е справедливо-да се вземе от тези с по-големи възможности и да се даде на тези с по-малки.
Ето ти доказателство че не си права:
Имаш семейство с две деца примерно.
1. При доходи от 24к (приблизително)
- данъци на практика: 0
- Разходи за детска градина: 0
---------------------------------
На практика получаваш чисти 24к

2. При доходи некаде 74к
- данъци около 30%
- разходи за детска градина: 1500/месец (или може би 1000? ако има намаление за две деца....)
- При такива доходи, трябва или да имаш кола (сложи още поне 500/месец), или жената да не работи.....
--------------------------------------------
Чисти: 33к-40к.

-------------------------------------------------------------
ИЗВОД: Най прецакани са средната класа :rock:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от pumpy »

cocose написа: Ето ти доказателство че не си права:
Имаш семейство с две деца примерно.
1. При доходи от 24к (приблизително)
- данъци на практика: 0
- Разходи за детска градина: 0
---------------------------------
На практика получаваш чисти 24к

2. При доходи некаде 74к
- данъци около 30%
- разходи за детска градина: 1500/месец (или може би 1000? ако има намаление за две деца....)
- При такива доходи, трябва или да имаш кола (сложи още поне 500/месец), или жената да не работи.....
--------------------------------------------
Чисти: 33к-40к.

-------------------------------------------------------------
ИЗВОД: Най прецакани са средната класа :rock:
Е това не е истина :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar:
Когато поравиш 24к не ти трябва кола и градината е безплатна, но когато правиш 70к ти трябва кола и градината се променя като цена. Аз не знам как градината и колата се влияят дохода ????
pathfinder1
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Фев 20, 2011 3:30 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от pathfinder1 »

е за такъв диалог започнах да говоря от самото начало,много ви благодаря.
Искам да ви питам имали някой който е със семейството си,от колко време е там какво се е случило и т.н.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от IFF »

pathfinder1 написа:е за такъв диалог започнах да говоря от самото начало,много ви благодаря.
Искам да ви питам имали някой който е със семейството си,от колко време е там какво се е случило и т.н.
Здрасти Бате, кво правиш :rofl:
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от angelheart »

pathfinder1 написа:е за такъв диалог започнах да говоря от самото начало,много ви благодаря.
Искам да ви питам имали някой който е със семейството си,от колко време е там какво се е случило и т.н.
Работата е ясна! Сеирджия :D :D :D
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от yahoo »

IFF написа:Здрасти Бате, кво правиш :rofl:
Късно, заподозрях го преди още да се издаде със запетайките:
yahoo написа:... освен ако не е всеизвестния шофьор завърнал се на 4х4 за още малко сеир ;)
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от cocose »

pumpy написа:
cocose написа: Ето ти доказателство че не си права:
Имаш семейство с две деца примерно.
1. При доходи от 24к (приблизително)
- данъци на практика: 0
- Разходи за детска градина: 0
---------------------------------
На практика получаваш чисти 24к

2. При доходи некаде 74к
- данъци около 30%
- разходи за детска градина: 1500/месец (или може би 1000? ако има намаление за две деца....)
- При такива доходи, трябва или да имаш кола (сложи още поне 500/месец), или жената да не работи.....
--------------------------------------------
Чисти: 33к-40к.

-------------------------------------------------------------
ИЗВОД: Най прецакани са средната класа :rock:
Е това не е истина :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar:
Когато поравиш 24к не ти трябва кола и градината е безплатна, но когато правиш 70к ти трябва кола и градината се променя като цена. Аз не знам как градината и колата се влияят дохода ????
В Канада е МНОООООГО трудно 2-ма прави здрави имигранти да правят само 24к :), сиреч, поне единият стои без работа, и може да води децата на градина....
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Bistra »

cocose написа:Ето ти доказателство че не си права:
Имаш семейство с две деца примерно.
1. При доходи от 24к (приблизително)
- данъци на практика: 0
- Разходи за детска градина: 0
---------------------------------
На практика получаваш чисти 24к

2. При доходи некаде 74к
- данъци около 30%
- разходи за детска градина: 1500/месец (или може би 1000? ако има намаление за две деца....)
- При такива доходи, трябва или да имаш кола (сложи още поне 500/месец), или жената да не работи.....
--------------------------------------------
Чисти: 33к-40к.

-------------------------------------------------------------
ИЗВОД: Най прецакани са средната класа :rock:
Не съм съгласна. При 24К чисти на година не можеш да изплащаш къща или ще е с много лишения т.е. плащаш за наем. Не разбрах защо да нямаш кола?
Освен това виж доходите, които аз сравнявам.
Това e по повод на твърдението, че като ти пораства дохода - данъците го изяждат едва ли не 100%.
Дали взимам 70К или 120К детската градина остава на същата цена. Намалението на федералните детски е драстично, но за сметка на това имаш винаги един провинциален минимум гарантиран.
Ти си осигури първо доход от 120 К на година, па после ще видим дали ще обясняваш на някой с 24К чисти колко си по-прецакан от него, защото плащаш повече данъци и не взимаш почти детски. :D
Освен това има легални начини за намаляване на данъците т.е. всичко е напълно почтено и законно. :)

P.S.Не съм в час за момента с цените на детските градини, ама цената ми се вижда височка.
Плюс това в дискусията, която водехме с Калифорниеца изрично ставаше дума за неработеща жена и дали семейството може да се издържа прилично при 70К годишен доход формиран само от заплатата на мъжа.
Аз твърдя, че е възможно. Пак казвам не е лукс, но е възможно.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от IFF »

yahoo написа:
IFF написа:Здрасти Бате, кво правиш :rofl:
Късно, заподозрях го преди още да се издаде със запетайките:
yahoo написа:... освен ако не е всеизвестния шофьор завърнал се на 4х4 за още малко сеир ;)
Сори, пропуснал съм го! :rofl: Обаче е той, та дрънка!
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

cocose написа: Ето ти доказателство че не си права:
Имаш семейство с две деца примерно.
1. При доходи от 24к (приблизително)
- данъци на практика: 0
- Разходи за детска градина: 0
---------------------------------
На практика получаваш чисти 24к

2. При доходи некаде 74к
- данъци около 30%
- разходи за детска градина: 1500/месец (или може би 1000? ако има намаление за две деца....)
- При такива доходи, трябва или да имаш кола (сложи още поне 500/месец), или жената да не работи.....
--------------------------------------------
Чисти: 33к-40к.

-------------------------------------------------------------
ИЗВОД: Най прецакани са средната класа :rock:

Това и аз се опитвах да кажа
И като се сетя с какво самочувствие преди няколко години ми говореха Канадски емигранти изкарващи по 70-80к годишно - това и за щатските важи - същата работа е и там
Та тези като ги слушаш - абе луди пари - а хората в България - трева пасат -
и си викам - требе да е по-добре това Канада и Щатите от България - щом като мога в България да спестявам 2-2,5 к долара - то в този рай Канада или Щатите требе един човек като мене да спестява поне 5-6к долара месечно - рай още повече като заплатите са по 70-80к и нагоре в Канада
Е да де - ама няколко изненади за мен
Изненада 1 - в България АйТи и инженеринга се договаря за нетна заплата -
а те тези заплати дето ти ги предлагат тука не са нетни и ако в България разликата е малка дори на големи заплати Български като бившата моя - точно заради това - че е плосък данъкал
То тука не е така
Изненада 2 - Данъци - Да не са 18 процента като в България на големите заплати - тук данъците на големите заплати са 33-40процента
Изненада 3 - Не знам за Канада ама в Щатите докато се добараш до 20 дни платена отпуска не е лесно - аз съм късметлия човек но 30 процента от работещите специалисти са на контракт - там отпуска няма а още едно 40-50процента се радват на 10 дни отпуска платена

Изненада Последна - ако един Българин който си докарва в България 4-5к лева
може съвсем спокойно да си се усмихва докато слуша емигрантите - и да им казва - да да - много съм зле и България е зле - вие сте перфектни
а вътрешно да си мисли - аз тоя стандарт дето го имам с мойте 4-5к лева вие може само да си го мечтаете с вашите 70к примерно
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от ivandaman »

Калифорниан, без да се заяждам но всичките ти изненади са от това че не си си свършил домашната работа..

Може ли Ай-Ти специалист да не знае как да ползва гугъл??? :) .. Непростимо..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от jovani »

apple написа:
Много от нас, включително и аз сме работели изключително нископлатени и неприятни работи в началото докато се ориентираме в системата. Някои хора никога не успяват да надскочат това ниво. Не всички, които не са се завърнали се радват на качествен живот в Канада - причините заради което не се връщат могат да бъдат толкова различни, колкото и причините на тези които идват, но основните предполагам са: липса на по-добри алтернативи, гордост и "надеждата умира последна"...
И естествено идва въпросът:
Съжаляваш ли за това днес? Защото четейки те усещам, че имаш дни и дни. Понякога си гневен с усещане, че си се прецакал, а в други дни правиш оптимистични планове и дългосрочни инвестиции, което е индикатор, че все пак ти харесва местната действителност. Не се заяждам, това е нормално. Аз все още съм в БГ, но изпитвам същите колебания и тук, така, че гадните моменти/етапи от живота са си гадни където и да си. А в днешно време икономиките са нестабилни навсякъде и с тия изцепки на арабелите, кой знае докъде ще я докарат. Канада поне има природни ресурси да се самозадоволява в много отношения. Ама тук в БГ ситуацията е трагична откъм тази страна. Даже не съм сигурна, че се поддържа необходимия държавен резерв било то за горива, храни и т.н. Всичко е под съмнение :@!
На гневен ли ви приличам? Това е защото тази година си изпуснах зимната ваканция заради разправиите с имота, дето го купихме.

Другият проблем, който винаги съм описвал е, че да изкарваш много пари не винаги те прави по-щастлив, защото трябва постоянно да се бориш за положението си, а "нови мераклии" за доходите ти никога няма да липсват. Най-щастлив съм бил в живота си когато не съм имал пукната пара в джоба и съм живеел ден за ден. В момента не мога да си го позволя и за да си запазя доходите е необходимо да предвиждам нещата в много далечен план - да кажем 1-2 години напред, както и да реагирам предварително на очакваните бъдещи събития. Това прави живота ми много предвидим и без изненади и съответно малко безвкусен, ако мога така да се изразя. Липсват ми рисковете на младостта - например шофирането с високи скорости; не случайно през ваканциите си се занимавам със скуба дайвинг и планирам да изкарам един сертификат за скокове с парашут през лятото.

Мисля че липсата на емоции и прекаленото планиране са в основата на проблемите ми... както и липсата на време за забежки в едно или друго направление... зимата също дава своето отражение... май това е в общи линии.

Последният ми проблем е да се безпокоя за състоянието на икономиката, проблемите в арабските страни и т.н. - тези неща ще се наместят от само себе си и без нашата намеса. Ако си тръгнала да се безпокоиш за глобални проблеми те съветвам да не се интересуваш от провинициалните и федерални дефицити в момента - ще си спестиш доста неприятни емоции. :)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от ablood »

cocose написа:Ето ти доказателство че не си права:...
Следват цял куп абсолютно неверни неща.
Що за безумно самозалъгване?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от John Smith »

Californian написа:Изненада Последна - ако един Българин който си докарва в България 4-5к лева
може съвсем спокойно да си се усмихва докато слуша емигрантите - и да им казва - да да - много съм зле и България е зле - вие сте перфектни
а вътрешно да си мисли - аз тоя стандарт дето го имам с мойте 4-5к лева вие може само да си го мечтаете с вашите 70к примерно
Нека си мисли каквото иска. Когато аз тръгвах от България, имах доходи около 6Х средните, карах нова кола, имам изплатено жилище. Проблемът обаче не е в парите, а в начина, по който се живее на двете места. В Канада няма решетки, камери и аларми са рядкост, няма свински опашки по тасовете, винтчета на чистачките, никой не си отвинтва антената и да си я прибира в багажника, ако си забравя телефона в колата си го взимам на следващия ден, а не я намирам със счупено стъкло, не си свалям музиката от шейна, нито си покривам говорителите. Това са само част от 1001-те причини, заради които не искам да живея в България, ако ще да имам пак 6Х средните там доходи към момента. В Канада живея много по-спокойно с да кажем 2Х средните местни доходи.

Продължава да ми е чудно какви суми се спрягат в тази тема. Само за новодощли имигранти ли се говори или по принцип? Аз съвсем отговорно мога да кажа, че измежду моите познати няма мъж българин, който да изкарва по малко от 50K годишно след данъци. Всеки рано или късно си намира място и никой не остава на $10-12/h, освен ако не е временно закърпване на дупка. Говоря за Торонто, за Монреал не знам. Ако наистина там $24K са нещо често срещано, то ми е чудно как тези хора се оправят с разходите. Вярно е, че човек знае 2 и 200, но аз не съм дошъл в Канада за да разбирам какво е 2. Това $24K отива към 20 в най-добрия случай.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от azzura »

джовани, глобалното се отразява и на локалното, не мислиш ли?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор