Инструкциите за имиграция по федералната програма

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
dmashev
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 1:33 pm

Re: Инструкциите за имиграция по федералната програма

Мнение от dmashev »

Здравейте,

От известно време ме дерзае едно въпросче, на което немога да намеря правилния отговор.Ако си намираш професията в списъкът и имаш нужния стаж, но това ти е професията от средното образувание.Но имаш и висше, което не е в тази област, от кое от двете, ще вземеш точки?
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Инструкциите за имиграция по федералната програма

Мнение от valioiko »

Ако имаш висше образование ще вземеш точки за него, независимо дали си работил по тази специалност. Ако си практикувал дадена професия от списъка повече от година на пълно работно време, то това ти дава право да кандидатстваш. Ако общият ти трудов стаж е над четири години на пълно работно време, то тогава ще вземеш пълен брой точки за трудов стаж.

Надявам се, това да ти помогне. :y:

П.П. Съвсем добронамерен съвет ти давам, да си оправиш правописа, че е много зле. Ако можеш, намери си учебник по Български език за 4-ти клас. Там всичко е обяснено много добре.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
недялко
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 11:10 am

Re: Инструкциите за имиграция по федералната програма

Мнение от недялко »

valioiko написа:П.П. Съвсем добронамерен съвет ти давам, да си оправиш правописа, че е много зле. Ако можеш, намери си учебник по Български език за 4-ти клас. Там всичко е обяснено много добре.
:o вальо, по-добре е да си вземе учебник по английски, ако ще ходи в канада. така че съвета ти, колкото и добронамерен да е, не мисля, че ще му е от полза :geek:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Инструкциите за имиграция по федералната програма

Мнение от Павел »

Съвета си е баш на място - както си научил родния, така ще научиш и чуждия.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
недялко
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 11:10 am

Re: Инструкциите за имиграция по федералната програма

Мнение от недялко »

ами за какво ще му е българския в канада? да пише на български ли? не съм чул досега някой канадец да иска да говорим и пишем на български. :lol:
victorcho_sf
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 4:07 am

Re: Инструкциите за имиграция по федералната програма

Мнение от victorcho_sf »

Здравейте,

имам един въпрос, но не можах да намеря отговор на него във форума или уикиканада. Става дума относно федералната процедура и изпращането на документите до Виена. Като прегледах сайта за имиграция и гайд номер 7042Е, виждам че май има някаква промяна. Ето и за какво говоря:

If you are applying as a ... Then you must ...
federal skilled worker on or after mail to the CIO in Sydney, Nova Scotia:
June 26, 2010, • your complete application, and
• supporting documents required in this checklist.
Note: After submitting your application, do not send any additional
documents unless you are requested to do so.
Refer to the "Mail the application" section of the Guide for

Тоест ако подавам през март 2011 вече няма да мога да използвам посолството във Виена. Така ли го разбирате и вие?
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Инструкциите за имиграция по федералната програма

Мнение от tot2311 »

Да след 26 юни 2010 год. всички документи се пускат директно до Нова Скотия.
victorcho_sf
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 4:07 am

Re: Инструкциите за имиграция по федералната програма

Мнение от victorcho_sf »

Благодаря Ви за бързият отговор. Имам и друг въпрос, Вие сами ли си попълвахте необходимите документи или сте използвали услугите на някоя фирма (ако да в какъв диапазон варират цените им и дали сте доволни от тях)? Питам защото бих желал да си спестя излишните разходи за консултански фирми ако е възможно.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Инструкциите за имиграция по федералната програма

Мнение от tot2311 »

НЯма никакъв смисъл от фирми.Цялата информация я има на официалния сайт и не е никакъв проблем сам да се справиш с попълването на документите.Винаги може да разчиташ и на помощ от форума, като почти всички въпроси са вече обсъждани.Аз лично сам си ги попълвах, а като съм имал някакви въпроси винаги са ми помагали тук.Моя съвет е прочети изцяло официалния сайт и темите във форума и действай.
victorcho_sf
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 4:07 am

Re: Инструкциите за имиграция по федералната програма

Мнение от victorcho_sf »

Здравейте, благодаря отново за отговора, аз така и мислех да направя. Сам да събера всички необходими документи и да ги окомплектовам и подам. Сега изкача още един проблем - превод и легализация. Аз и сам мога да си ги преведа, но май няма да върши работа. Как стои въпроса с нотариалната заверка и легализацията? Колко струва и къде може да се направи най-изгодно. Повечето документи мога да ги събера до месец, ЙЕЛТС съм изкарал, но другите документи освен него са на български. Благодаря отново.

П.П. Може ли аз да си преведа документите и само да ги заверя нотариално или трябва да се легализират задължително?
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Инструкциите за имиграция по федералната програма

Мнение от tot2311 »

Има доста теми за преводите и най-добре прочети тях.Иначе ти неможеш да ги преведеш.Преводите трябва да се направят от лицензиран преводач.Друго не е нужно.Но най-добре прочети по този въпрос, има доста информация от хора минали процедурата.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Инструкциите за имиграция по федералната програма

Мнение от hadministratora »

victorcho_sf написа:...Сега изкача още един проблем - превод и легализация....
Забрави за думата легализация и за това сам да си превеждаш документите. Едното е излишно, а другото няма да ти свърши работа.
Процеса е прост:
1. Правиш копия.
2. Заверяваш копията при нотариус.
3. Даваш заверените копия за превод във фирма от списъка на сайта на МВнР.
4. Изчиташ си и си проверяваш внимателно преводите.

И двата вида услуги не са безбожно скъпи (или поне не бяха преди две години) - веорятно ще ти излезе не повече от 500 кинта, макар че това пряко зависи от това колко страници имаш за превод.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Инструкциите за имиграция по федералната програма

Мнение от hadministratora »

Lulu_lilu написа:...Пак казвам на документите, които вадиш за чужбина /със специален печат на гърба и по-висока такса разбира се/ нотариално заверени копия не са необходими...
И аз пак казвам - не са нужни никакви специални печати и никакви министерства!
А специалната цена от 850 лв. ми се струва малко висока. Може да е супер цена за легализация, но в случая легализация просто не е нужна.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Инструкциите за имиграция по федералната програма

Мнение от hadministratora »

Lulu_lilu, това, че на вас каквито и да е документи с каквито и да са печати са ви свършили работа, не означава, че това се изисква за процедурата, нито че това е единствения вариант!
Току що проверих във Visa Office Specific Instructions на Federal Skilled Worker Application Package и там кратко и ясно е написано "Send certified photocopies of all documents, except the police certificates, which must be originals. If your documents are not in French or English, notarized translations should be submitted in addition to the certified copies".

Няма нищо лошо в това да споделиш опита си.
Но да обвиняваш други, които правят същото, в заблуждаване е съвсем различно нещо! Да не говорим за тона, с който го правиш. Именно поради това си позволявам да премахна някои ваши мнения.
Заключено