„Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от bgmontreal »

Избират се на общо събрание на членовете на църковната общност (така е навсякъде ИЗВЪН България).
Член на църковната общност се става като се плати членски внос $10/месец за СЕМЕЙСТВО.

Разберете, че църквата не може да се издържа на фотосинтеза. Това дефакто и е проблема с отец Димитър. Обвиняват го, че не събирал средства за църквата.
Реализирам, че донякъде са прави :o Едно е да ти се обади световнонеизвестен член на настоятелството, а друго е отец Димитър. Но и те не го разбират, че са САМО донякъде прави, защото не проумяват, че църквата това сме ние и отец Димитър, другото си идва и отива!

За да съществува църквата е нужно всеки да участва, защото както каза Свет (младежът който организира партитата :clap: ) след години ще осъзнаем нуждата от църквата, но ще е късно, ако сега не направим необходимото!
Много хора не искат да станат членове по една или друга причина, но могат да помогнат с друго.

Точно от "другото" сега има нужда. Да се разбере какво, да се даде идея. Турнир по табла ли ще е, шах, парти, концерти и други идеи. Да се сплотим, да се ЗАПОЗНАЕМ, да спрем да мислим, че ВСИЧКИ Българи са ... "нещо" си!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
ozzy
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 5:07 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ozzy »

цитирам bgmontreal :
Член на църковната общност се става като се плати членски внос $10/месец за СЕМЕЙСТВО.

..аз лично съм давал в продължение на 6 месеца ...а не съм в така нареченето настоятелство ,познвам доста хора който са като мен ,и не са съгласни с тез настоятели ..аз лично се отказах преди време да плащам тез 10 долара ,по простата причина ,че мениджмътът им къца и то доста ,и не виждах смисъл ....бензинът и времето ми до църквата ми излизаха тройно ..примерно

...отец Димитър...е като работник примерно ,а настоятелите ...мениджъри ...защо отецът ще проси ???? НЕРАЗБИРАМ,
а НАСТОЯТЕЛИТЕ какво ПРАВЯТ .....само харчат и блееят

според мен трябва да се изходи от проблема вътре после да се сменят хората ....

....НЕ ВИЖДАМ кой ще доиде да го смени отеца ,кой луд ще бие 10 000 км за без пари..в БГ отец да си е три пъти по яко ...и не е мизерия като тък ....знаели някой колко получава отеца като заплата тък ?
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от maria29 »

ЗАПЛАТАТА НА ОТЕЦ ДИМИТЪР ВЕ4Е НЯКОЛКО ГОДИНИ Е 600$ ....НА МЕСЕЦ..... ИЗВОДИТЕ СИ ГИ ПРАВЕТЕ САМИ ...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от maria29 »

Може ли някой да ми изпрати (или публикува) устава на бг църква в Монтреал и по-то4но какви са условията за да може да се гласува на следващото събрание. Благодаря предварително.
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
ozzy
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 5:07 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ozzy »

....да си дойдем на думата ...устав....май няма да се намери ...

инфо : в София един отец взима 1200 лева ..и си е О.К без интриги... от сорта който са в Монтреал

с тез 600 кан. долари кой луд ще доиде тук от България ..или пак ще по..канадстваме някои ....измислен
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

Не искам да ви давам идеи, но ако причината е наистина фактът, че отчето не събира пари, наличието на заместник - нов поп - имигрант би трябвало да е факт!
Защото едното уволняване на отец Димитър няма да започне само да събира пари, пък и службите ще умрат от само себе си - нова липса на пари, тъй като няма да има посещаемост на храма.

Изводът сам се налага - настоятелството има нов избраник :clap:

БТВ, ако в България поповете вземат 1200 лв., то трябва да признаем, че Родината ни не е светска държава - учителските заплати достигнаха таван от 1000 лв.!
Да живее Просвещението ;)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Аз имам един въпрос след като научих, че сме опряли дотам, че да събираме средства за заплатата на свещенника. Разбрахме, че като добри християни трябвало да плащаме 10 $ членски внос на калпак.Какво прави в случая Българската държава за нас българите, които сме в странство? Не е ли унизително за един Божи служител:
-Първо да проси средства за закупуване на сграда?
-Второ да проси отново средства за собствената си заплата, която с ужас научихме, че е 600$ на месец.
Ами с тия пари Отецът не може сам да се гледа, па камо ли да се грижи за семейството си.
А за просията не му ли се полага премия?
Извинявам се за сарказма си, ама навремето Христос е изгонил търговците от храма.
Днес ние българите гоним неговия наместник от църквата за недобрата му търговска изява.Е това ако не е абсурд, Здраве му кажете!
Ролята на настоятелството пак питам каква е? Те взимат ли заплати за дейността си и ако взимат - колко?
Моля отговорете! Като ще сме спонсори, поне да знаем къде отиват парите ни.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от yahoo »

Ако наистина повода за смяна на отеца са обвиненията срещу него за липса на пари и хора то за мен е очевидно, че или църковното настоятелство е за смяна или че като са свършили парите тръгват с този плосък номер да сменят отеца знаейки че е нелепо и всички ще отидат да го защитят (обаче за да гласуват "против" освобождаването му трябва да станат членове и да си платят членския внос с което парите са осигурени). 1000 члена да се намерят са 120к годишно с които се решават всички плащания на заема какво и неотложните ремонти. На кого да вярваме вече кое е истина? И докато не се излезе с ясно обяснение винаги ще има догатки и недоверие.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

абе не взима никой заплатат - всичко е за чест и слава ;)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Ann
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 6:16 am
Местоположение: в безтегловност
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Ann »

да, бе да....

Тук едва ли някой ще работи за чест и слава и то всяяяяка неделя....Бългаските църковни настоятели са навярно "беневолци" :?: ...или.... :angel: чеда Божии отишли с труда си да изкупуват грехове?!?
Ако искаш да промениш света, започни първо от самия себе си!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от bgmontreal »

Разбира се, че настоятелството НЕ взимат заплати. Членският внос е $10 на СЕМЕЙСТВО, не на човек.

Без средства не става! И ново настоятелство или нов поп или нова сграда нищо не става без да има средства. Няма субсидии, няма никакви други средства!

Мисля, че това настоятелство което пристъпи последната дума на владиката няма да го бъде и всички ще имаме възможност да изберем ново ръководство.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ivanko13 »

gt_2006 написа:Монреал.. Bulmont: - Какво работи отецът през седмицата? Как издържа семейството си тук?
Отец Димитър: - Строителство. Работя сам и за себе си. Цялата седмица правя ремонти на къщи, а в неделя съм в църквата. Клиентите ми са българи. Хем работя, хем проповядвам. (усмихва се)
Значи цяла седмица попа блъска здраво в строителството и в неделя трябва да реши всички проблеми на църквата и да угоди на настоятели и миряни ... Стига бе :o
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

bgmontreal написа:Разбира се, че настоятелството НЕ взимат заплати. Членският внос е $10 на СЕМЕЙСТВО, не на човек.

Без средства не става! И ново настоятелство или нов поп или нова сграда нищо не става без да има средства. Няма субсидии, няма никакви други средства!

Мисля, че това настоятелство което пристъпи последната дума на владиката няма да го бъде и всички ще имаме възможност да изберем ново ръководство.
Как се управляват набраните средства?
Предполагам, че има и финансист, който работи също на доброволни начала? Как новото настоятелство ще ни докара свещенник от България срещу 600 $ на месец и какви надежди се възлагат на тоя нов свещенник да набере такa необходимите средства?
Църквата ще функционира ли до изнамирането на новия свещенник или ще затвори порти?
Аз лично смятам, че дори и да беше толкова необходима смяната на отец Димитър, би могло да се даде период от 1 месец най-малко, през който двамата свещенници да служат заедно.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
anitsa
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 9:22 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от anitsa »

Много неща съм прочела в този форум от създаването му, но толкова шокиращо и възмутително нещо не съм чела.

За първи път влязох в българската църква да запаля свещ едва след като видях отец Димитър на едно много тъжно събитие преди малко повече от две години. Тогава си зададох въпросите, защо избягвам българската църква, защо прдпочитам руската и украинската църкви пред българската църква? -Защото до тогава представата ми за българската църква се свързваше само с разправиите в нейното настоятелство, които не веднъж бяха обсъждани в този форум.
За разлика от много мои приятели, рядко посещавам църквата, но искрено вярвах, че ако всички помогнем, ще успеем да я купим. Хубаво е човек да запали свещ в "своята" си църква.

А на църковното настоятелство мога да кажа само: - Не гонете хората от тяхната си църква!
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от dobsan »

Здр,
Не знам дали човек като мен които не е няколко години вече в Монреал има право да напада настоятелството,но искам да кажа,като човек които е бил една година там и е посещавал църквата почти всяка неделя.
През тази една година винаги ,винаги когато съм присъствал на литургия след това съм се чуствал зареден за следващата седмица и това е било благодарение на отец Димитър,начина на водене на службата и ако може така да се каже на проповедта след нея.Чуствал съм се по близко до родината си.И това много ми е помагало.За мен отец Димитър е един силно еродиран човек с високи принципи и морални устои.
И нека следващата неделя когато е насрочено събранието тои да бъде ПОДКРЕПЕН от вас...........хората които сте там в Монреал и милеете за тази църква и църковна общност,апелирам към вас отидете и гласуваите за отчето.
С уважение; Добромир Добрев
Заключено