Преминаване на границата със САЩ от непълнолетни

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Преминаване на границата със САЩ от непълнолетни

Мнение от crusader »

Налага се отиване до САЩ (от Канада) на непълнолетно дете само с единия родител. Другият родител не е наличн в момента и няма как да изпрати навреме пълномощно за детето.

Дали при това положение може да има проблеми при преминаването на границата с кола (в двете посоки) .
Детето е тийнейджър в напреднала тийнейджърска възраст :rofl:

По-скоро ме интересуват впечатленията на хора пътували с голямо дете и да речем без другия родител. Искали ли са им пълномощно, задавани ли са им въпроси за детето.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Преминаване на границата със САЩ от непълнолетни

Мнение от roumensp »

Аз съм го правил 2-3 пъти, но с малко дете. Никога не са ми искали пълномощно (аз си имах) и не са ме разпитвали, но знае ли човек ... Всичко зависи от това на какъв попаднеш и в какво настроение е. :)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Преминаване на границата със САЩ от непълнолетни

Мнение от Omega3 »

И аз сьм минавал на два пьти с малко дете. На излизане не ми искаха декларацията, но на врьщане и двата пьти канадските власти ми я искаха.

Според мен би трябвало да е точно обратното, ама да речем, че те си знаят работата.
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Re: Преминаване на границата със САЩ от непълнолетни

Мнение от nini »

И мен канадците са ме питали, бащата информиран ли е, че детето пътува с мен. Не са ми искали декларация, но бяха готови да поискат. Пътувала съм с кола, детето беше на 12-13 години.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Преминаване на границата със САЩ от непълнолетни

Мнение от Omega3 »

Явно има доста митничарско импровизиране по тоя вьпрос.
Публикувай отговор