Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
GreenForest
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 5:26 pm

Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от GreenForest »

Здравейте!
На 32 години съм, не съм семеен. Завършил съм стопанско управление - бакалавър, но не съм работил по специалността, което не значи че нямам опит и знания. Винаги съм работил неквалифицирана работа - в супермаркети, в цех за безалкохолни напитки, работа в склад, продавач-консултант и др. Имам средно ниво на познания по английски език. В днешно време вече почти всеки има компютърна грамотност както и аз, имам опит с аудио и видео софтуерни приложения, опит с графични редактори като фотошоп и др. различни програми.
Проблемът при мене е, че много заеквам и ми е много трудна комуникацията и досега винаги е трябвало неквалифицирана работа да работя, а тук в България от неквалифицирана работа се печели само колкото да не умреш от глад и за квартира. Не можеш да спестяваш за собствено жилище, за хубава кола, а просто работата е изключително несигурна и живееш ден за ден, което въобще не е приятно, даже бих казал е доста стресиращо и ужасно. Както всички знаем извън България от неквалифицирана работа се печели много повече, което дава съответно възможност за далеч по-големи спестявания и спокоен и сигурен живот. Желанието ми е да попадна на заможни и добри хора в Канада със собствен бизнес, които да разберат проблема ми и ако могат да ми подадат ръка и за които бих работил до края на живота си. Бих ги обичал като майка, баща, брат или сестра. Знам, че за някои звучи доста пресилено, но аз съм искрен човек и директно си казвам това, което ми е на сърцето. В Канада никой не познавам, а и в Европа нямам познати. Спрях се на Канада, защото навсякъде съм чел, че е най-добрата страна за живот за емигранти, а и по принцип. Ако остана в България не виждам никакво бъдеще, защото нямам собствено жилище и неквалифицираната работа тук е много несигурна работа, тоест не знаеш колко време ще се задържиш на работното място. Имам шофьорска книжка, кат. B. Знам, че е почти абсурдно някой да се навие, но аз съм длъжен да пробвам, защото става дума за живота ми.
Благодаря на всички и бъдете живи и здрави. Радвам се поне, че вие сте успели и че ви е хубаво.
Моят Път е да имам чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от roumensp »

Нямаш ли шансове да се класираш по стандартните процедури за емиграция в Канада (федерална или Квебек)?
GreenForest
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 5:26 pm

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от GreenForest »

Ами мисля, че нямам шансове да се класирам по стандартните процедури, но не съм пробвал все пак. Като гледам професиите с приоритет са тясно специализирани, а аз нямам стаж по висшето си образование. Работил съм все неквалифицирана работа. Но на мене идеята ми е друга, а именно ако мога да попадна по някакъв начин на заможни хора там със собствен бизнес, които да ме разберат, да ми пратят покана и да отида да работя за тях. Иначе не виждам как ще стане. Да се надяваме до няколко месеца визите да паднат за България, защото чета, че ЕС доста натиска Канада да маха визите за нас, за румънците и за още някой.
Моят Път е да имам чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от def34 »

Да се надяваме до няколко месеца визите да паднат за България, защото чета, че ЕС доста натиска Канада да маха визите за нас, за румънците и за още някой
За това не се надявай, дори и да отпаднат някога визите за България и Румъния, то ще отпаднат туристическите и няма да имаш право да работиш с такава виза..
Последно промяна от def34 на Нед Фев 06, 2011 7:25 pm, променено общо 1 път.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от roumensp »

GreenForest написа:... а аз нямам стаж по висшето си образование.
Трябва ти стаж по една от професиите в списъка, а не по висшето ти образование. За Квебек е "по-хлабаво", ама ще трябва да учиш френски.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Linko »

Помисли си какво повече можеш да предложиш на тези заможни хора от всеки друг местен работник, който могат са наемат?
Защото за да те наемат теб т.е. човек от чужбина, те трябва да минат една дълга процедура с искане на разрешение от местните власти. Като за целта се изисква да докажат, че за даденото работно място не са успели да наемат никой местен.
А това с "ще ги обичам" и "ще им работя до края на живота си" са просто празни приказки, пич. По-добре е да не разчиташ на тях.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
GreenForest
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 5:26 pm

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от GreenForest »

Какво повече мога да предложа от един местен??? Мога да предложа да ги гледам тези хора като остареят и като не могат да се грижат за себе си. Ето това мога да предложа. Дали този някой местен може да го предложи?? Май не разбираш, че става дума за живота ми и ако остана тук в България ще умра от глад, не от друго. Аз държа на думата си, няма проблеми. При мене не са необходими да подписвам документи, за да изпълнявам това, което съм казал, но мога и да подпиша такива документи при нужда. Аз си държа на думата винаги. Ето това мога да предложа на тези заможни хора.
Моят Път е да имам чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от roumensp »

Linko написа:Помисли си какво повече можеш да предложиш на тези заможни хора от всеки друг местен работник, който могат са наемат?
Защото за да те наемат теб т.е. човек от чужбина, те трябва да минат една дълга процедура с искане на разрешение от местните власти. Като за целта се изисква да докажат, че за даденото работно място не са успели да наемат никой местен.
А това с "ще ги обичам" и "ще им работя до края на живота си" са просто празни приказки, пич. По-добре е да не разчиташ на тях.
Подобно нещо може да сработи само с хора, които ЛИЧНО те познават и искат да ти помогнат (ако изобщо могат), но да очакваш всички тия усилия от непознати ... По-добре си помисли какво можеш да направиш, че да събереш точките за федералната процедура или Квебек и да кандидатстваш по стандартния начин.
GreenForest написа:Май не разбираш, че става дума за живота ми и ако остана тук в България ще умра от глад, не от друго.
Знаеш ли колко африкански деца са в по-лошо положение ? Ако можеше да се помага толкова лесно, местните първо биха помогнали на тях, не на теб.

Кажи ми, как очакваш непознати хора да се хванат с това ?
Последно промяна от roumensp на Нед Фев 06, 2011 7:47 pm, променено общо 1 път.
GreenForest
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 5:26 pm

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от GreenForest »

Аз и да кандидатствам по стандартния начин, на мене пак ще ми трябват връзки там, защото ще бъда абсолютно сам и никой и нищо не ми гарантира, че ще се получи с работата. Затова аз отделно от това се надявам да намеря и хора, на които мога да разчитам и съответно те на мене. Аз казах, че ако се намерят такива хора аз ще полагам грижи за тях като за родни родители дооо края на дните им - нещо, което малко хора биха направили.
Моят Път е да имам чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от roumensp »

GreenForest написа:Аз и да кандидатствам по стандартния начин, на мене пак ще ми трябват връзки там, защото ще бъда абсолютно сам и никой и нищо не ми гарантира, че ще се получи с работата.
Начинът ти на мислене не е за Канада. "Връзки", "гаранция" ?!? :rofl: Аз приключих с темата.
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от aligator »

Тук не е за ергени.Много е вероятно да изпаднеш в още по-голяма депресия и да задълбочиш дупката в живота си.Моето мнение (което си е само мое и надявам се не би те натоварило,въпреки срещуположността си) е,че е хубаво да си намериш другар в живота и тогава да помислите заедно за емиграция. И тук живота не е китка и много от изброените причини за твоето желание да емигрираш си върлуват с пълна сила и тук. Риска от разочарование е голям. Но близък човек,готов да се бори с трудностите заедно с теб и да ти дава кураж и утеха е голям плюс.

От думите ти лъха съжаление,че си сам. Според мен тук би останал още по-сам,а мислите ти за по-стабилно финансово положение може и да не се сбъднат поради ред причини,повечето от които ти добре познаваш и от България. От България се вижда едно,но на място друго.
Всъщност( не знам доколко съфорумците биха ми разрешили да говоря от тяхно име,но) ние сме с теб в желанието ти да подобриш живота си и в това за по-добро бъдеще и ако бяхме заедно с теб на мястото,на което стоиш,може би бихме разсъждавали подобно на теб,но тъй като вече сме тук и виждаме как стоят нещата на място,затова получаваш мнения ,различни от това,което ти се иска в момента.

Думите ти очертават образа ти на човек,незапознат с действителността. И дори да има такъв човек,които да осъществи сегашната ти мечта (да те доведе в Канада) много е вероятно да се окаже,че не ти е толкова добре тук и всъщност в края на краищата да не ти е помогнал ,а да те е довел до по-голямо разочарование. Имай в предвид това и че ако има такъв човек има вероятност и това да му се върти в ума .

Аз лично ти желая успех,късмет и каквото е нужно,за да постигнеш едно по-добро доволство от живота.Където и да е.
Последно промяна от aligator на Пон Фев 14, 2011 3:15 am, променено общо 1 път.
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от martatabs »

Вместо да се тюхкаш и да чакаш някой да ти помага, вземи и си мобилизирай мислите.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... mation.pdf"
Влез и виж коя специалност отговаря на висшето ти образование, или поне се доближава да такава. Записваш се на курс по френски. Ако искаш може и на английски, но той ти трябва ако кандидатстваш по федералната процедура, а за там не знам кои професии са приоритетни.
Вариант 1: Ако има професия в таблицата по-горе, която се доближава до твоето висше намираш фирма, която има подобна дейност и си плащаш осигуровките една година и подаваш документи. През тази една година учиш френски.
Вариант 2: Няма професия, която да отговаря на твоето висше, записваш се на курс за преквалификация за някой от професиите в таблицата....и се връщаме на ''вариант 1''.
Вариант 3: Това е сбор от двата варианта, но тук вкарваме фактора РАБОТОДАТЕЛ. Почваш да търсиш работа чрез различните сайтове за работа в Канада. Във Wiki и в темите тук има сайтове за работа, потърси. Почваш да пращаш запитвания, опипваш почвата. При запитването от твоя страна не започвай с това че заекваш, това ще го споменеш на по-късен етап. От запитванията ти трябва да лъха на оптимизъм, а не повод за съжаление. Ако оттам имаш положителен отговор това е плюс за теб, знае ли човек може и договор да ти предложат ;). Разпечатваш всичко което би ти свършило работа на интервюто в София - оферти за работа,данни за пазара на труда, и т.нат.
Вариант 4: Не се препоръчва! Седиш си у вас и се самосъжаляваш, колко незначителен си за обществото без да промениш нещо.

Знаеш ли колко много хора с по-сериозни физически проблеми са пробили в обществото, а?
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от martatabs »

aligator написа:Тук не е за ергени.Много е вероятно да изпаднеш в още по-голяма депресия и да задълбочиш дупката в живота си.
Този съвет конкретно към него и неговия случай ли е отправен, или по принцип ???
aligator написа:От думите ти лъха съжаление,че си сам.
Точно това трябва да се промени в начина му на мислене, а не да буди съжаление . ;) :y:
Последно промяна от martatabs на Пон Фев 07, 2011 4:06 pm, променено общо 1 път.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от martatabs »

GreenForest, линк с търсените професии в Провинция Квебек >>>
http://imt.emploiquebec.net/mtg/inter/n ... 204&tri=02"
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от ablood »

Не разбирам какво изобщо обсъждате. Дори и родната му любяща майка да беше тук, пак не можеше да го дръпне в Канада без да събере точките. А несемеен, без стаж, със съмнителни езици и бонус за адаптивност съвсем не виждам как ще стане.

А тези клетви за доживотна вярност ги раздавай по-пестеливо! Никой (ама никой) не би се вързал. Само се излагаш и изглеждаш съмнителен. Даже и да си искрен (в момента), тази вярност лесно може да премине през разочарование към доста лоши чувства. Никой не е перфектен и който вярва в обратното е #@№%$§.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Заключено