Помощ при изчисляване на точките

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помощ при изчисляване на точките

Мнение от Linko »

MilenaTri написа:Имам следния въпрос - когато си изчислявате първоначално точките смятате ли точка за финансова независимост - точките за адаптивност се поставят от изпитващия на самото интервю, а тези за финансова независимост - при всички случаи ли се дават или по преценка на имиграционните?
Точката за финансова независимост не зависи от преценката на интервюиращият, а от подписването на договора за финасови възможности, формуляр D21 - CONTRAT RELATIF À LA CAPACITÉ D’AUTONOMIE FINANCIÈRE
Подписването на договора носи тази 1 т. автоматично.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помощ при изчисляване на точките

Мнение от Linko »

karadachka написа:Здравейте,
виждам, че дискутирате темата за точките и за мен нещата са доста объркани. Надявам се да ми помогнете да разбера имам ли шанс и то какъв? Не мога да преценя за образованието и трудовия стаж.
Ето нещата които ме затрудняват.
1. Диплома бакалавър 3 години и половина Компютърни системи и технологии завършен курс 2007 година
2. Трудов стаж в последните 5 години(телефонен оператор, мениджър на CallCenter, и от 2008 година Директор на дирекция Customer Care)

Мъжът ми
1. Средно професионална гимназия по строителство завършена 1998
2. Стаж последните 5 години - монтажник на сателитни системи

Моля да ми помогнете.
Благодаря!
Основен кандидат:
- дипломата за бакалавър - 10 т.
- трудов стаж 48 м. и повече през последните 5 г. - 6 т.

Съпруг:
- диплома за средно - 2 т.
- трудов стаж - не се оценява
Забележка: Ако през последните 5 г. съпругът имаше минимум 1 г. стаж по специалността си от средното като строител, то щеше да получи 3 т. допълнително за област на образование.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
NewOne
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 8:56 am

Re: Помощ при изчисляване на точките

Мнение от NewOne »

Здравейте, моля и аз за едно разяснение:
При нас съпругата ми ще е водещият кандидат. При нея неща стоят така:
1. Диплома за магистър "Информационни Системи" - получена 2005 год.
2. Стаж като програмист от 2004 год. (т.е. стаж по специалността), НО в отпуск по майчинство от 2007 година до момента (застъпване на майчинствата с двете деца).
Как ще се изчислят точките при нея? Благодаря ви предварително за помоща
karadachka
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:14 am
Местоположение: София

Re: Помощ при изчисляване на точките

Мнение от karadachka »

Linko написа:
karadachka написа:Здравейте,
виждам, че дискутирате темата за точките и за мен нещата са доста объркани. Надявам се да ми помогнете да разбера имам ли шанс и то какъв? Не мога да преценя за образованието и трудовия стаж.
Ето нещата които ме затрудняват.
1. Диплома бакалавър 3 години и половина Компютърни системи и технологии завършен курс 2007 година
2. Трудов стаж в последните 5 години(телефонен оператор, мениджър на CallCenter, и от 2008 година Директор на дирекция Customer Care)

Мъжът ми
1. Средно професионална гимназия по строителство завършена 1998
2. Стаж последните 5 години - монтажник на сателитни системи

Моля да ми помогнете.
Благодаря!
Основен кандидат:
- дипломата за бакалавър - 10 т.
- трудов стаж 48 м. и повече през последните 5 г. - 6 т.

Съпруг:
- диплома за средно - 2 т.
- трудов стаж - не се оценява
Забележка: Ако през последните 5 г. съпругът имаше минимум 1 г. стаж по специалността си от средното като строител, то щеше да получи 3 т. допълнително за област на образование.

Линко, пуснах друго запитване преди да видя, че си ми отговорил за което се извинявам на всички.
До кокото рзбирам нито аз нито съпругът ми няма да получим точки по критерия област на образование тъй като и двамата нямаме трудов стаж по специалността, а във връзка с това, че в момента съм в майчинстово има ли някаква промяна за трудовия ми стаж?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помощ при изчисляване на точките

Мнение от Linko »

karadachka,
При теб наистина проблемът е в липсата на стаж по специалността. Допълнителните 6 т. които ще получиш за търсена област на образование - Sciences de l'informatique (BACC. - 3 ans), ще са за сметка на липсата на точки за трудов стаж по тази специалност.
Ако пък не те оценяват като специалист и не ти дадат точки за търсена професия, то трудовият ти стаж си носи 8 т. (не знам защо съм написал 6 т.), което е по-добрият вариант за теб. Затова и него ще приемат имиграционните при оценка на кандидатурата ти.
Поради тази причина и аз ти давам само точки за образование и трудов стаж, макар и професията ти да я има в списък 2009 и да е завършена преди по-малко от 5 г. Само дето грешно съм посочил 6 т. за трудовият стаж, а не 8 т., което е правилното. Извинявам се!
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
karadachka
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:14 am
Местоположение: София

Re: Помощ при изчисляване на точките

Мнение от karadachka »

Здравей Линко,
бладодаря ти за отговора. Много се надявах да ме спаси положението с тези 6 точки, защото моето образование е завършено преди 3 години и половина, а в http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%BA%D0%B8" пишеше "Друго важно условие за получаване на точки по фактор "област на образованието" е дипломата да е придобита преди не повече от 5 години или през последните пет години кандидатът да е имал поне една година стаж по съответната специалност. И тук е мястото да споменем IMT - ще рече Information sur le Мarché du Travail. В IMT са описани специалностите, професиите с които са свързани те и характеристиките на тези професии." и си мислех, че ще ги хвана, но уви не става.
В този случай хвващаме сигурни 58 точки преди точките за адаптация, което започва малко да ме притеснява, защото това е божа работа колко точки ще ти дадат за този критерии.
Имаш ли представа има ли шанс да минем въобще с тези точки които са на кантар? Все пак много хора подават документи.

А и друго исках да попитам. Реално колко точки трябва да имаш като минимум, за да минеш селекцията за интервю. Ако сме на кантар да знам още колко зор трябва да дам със френския, за да вдигна точките, защото от друго няма да мога поне на този етап.
NewOne
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 8:56 am

Re: Помощ при изчисляване на точките

Мнение от NewOne »

NewOne написа:Здравейте, моля и аз за едно разяснение:
При нас съпругата ми ще е водещият кандидат. При нея неща стоят така:
1. Диплома за магистър "Информационни Системи" - получена 2005 год.
2. Стаж като програмист от 2004 год. (т.е. стаж по специалността), НО в отпуск по майчинство от 2007 година до момента (застъпване на майчинствата с двете деца).
Как ще се изчислят точките при нея? Благодаря ви предварително за помоща
:$ Please help
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помощ при изчисляване на точките

Мнение от Linko »

karadachka,
Минималният брой точки от предварителната селекция за да имате покана за интервю е 57 т. Това при вас е факт, доколкото разбирам.
На самото интервю вече е важно как ще се представите и какво впечатление ще направите лично на имиграционният офицер. Ако защитите заявените нива по езиците и покажете добра мотивация и наличие на всички предпоставки за успешна адаптация, то няма да имате никакви проблеми. Да не говорим пък ако покажете и малко по-високи нива от предварително заявените.
Учете френски и събирайте информация и подготвяйте в детайли отговорите си по всяка една точка от показателите за адаптивност. Това е пътят към успеха.
Какво точно се оценява от интервюиращия:
  • познанията за Квебек, като в това число: всичко което се отнася за пазара на труда и за конкретния сектор на икономиката, в който кандидата смята да работи и за условията на живот и дейност;
  • познанията относно конкретните стъпки (процедурата), които трябва да се предприемат, за да се улесни социално-икономическата интеграция, в това число усъвършенстването на френския или английски език, или да се придобие разрешение за практикуване на професията или друга регламентирана дейност, а също така всяка една друга процедура водеща до улесняване процеса на интеграция на новия имигрант;
  • личните качества на кандидата от гледна точка на неговите професионални качества и дейност, и по-конкретно способностите му за преценка на собствените възможности за реализация, познанията за трудностите свързани с процеса на имиграция и всичко друго което е свързано с този процес
.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помощ при изчисляване на точките

Мнение от Linko »

NewOne написа:Здравейте, моля и аз за едно разяснение:
При нас съпругата ми ще е водещият кандидат. При нея неща стоят така:
1. Диплома за магистър "Информационни Системи" - получена 2005 год.
2. Стаж като програмист от 2004 год. (т.е. стаж по специалността), НО в отпуск по майчинство от 2007 година до момента (застъпване на майчинствата с двете деца).
Как ще се изчислят точките при нея? Благодаря ви предварително за помоща
Ами с точките за образование проблеми няма да има никакви, включително и с допълнителните за търсена професия. Това ще рече 10 т. (12 т.) плюс 6 т. за търсена област на образованието. В скобите са дадени точките ако магистърската степен е взета след допълнително следване 1 или 2 г. и е в същата област като бакалавърската. В противният случай точките са 10 т. за ниво на образование.
И ще получи толкова точки за трудов стаж, колкто е реалният такъв в рамките на последните 5 г. преди датата на подаване на документите. Майчинството не се брои за стаж по специалността.
Но професията го позволява и може да помислите и за доказателства, че е практикувала професията си и по време на майчинството в къщи да речем. Това ще увеличи броят на точките и съответно шансовете ви за успех.
Ако ви е необходимо разбира се. Може и да нямате нужда от това.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
NewOne
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 8:56 am

Re: Помощ при изчисляване на точките

Мнение от NewOne »

Linko, голямо 10-х за отговора и разяснението. :y:
karadachka
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:14 am
Местоположение: София

Re: Помощ при изчисляване на точките

Мнение от karadachka »

Linko написа:karadachka,
Минималният брой точки от предварителната селекция за да имате покана за интервю е 57 т. Това при вас е факт, доколкото разбирам.
На самото интервю вече е важно как ще се представите и какво впечатление ще направите лично на имиграционният офицер. Ако защитите заявените нива по езиците и покажете добра мотивация и наличие на всички предпоставки за успешна адаптация, то няма да имате никакви проблеми. Да не говорим пък ако покажете и малко по-високи нива от предварително заявените.
Учете френски и събирайте информация и подготвяйте в детайли отговорите си по всяка една точка от показателите за адаптивност. Това е пътят към успеха.
Какво точно се оценява от интервюиращия:
  • познанията за Квебек, като в това число: всичко което се отнася за пазара на труда и за конкретния сектор на икономиката, в който кандидата смята да работи и за условията на живот и дейност;
  • познанията относно конкретните стъпки (процедурата), които трябва да се предприемат, за да се улесни социално-икономическата интеграция, в това число усъвършенстването на френския или английски език, или да се придобие разрешение за практикуване на професията или друга регламентирана дейност, а също така всяка една друга процедура водеща до улесняване процеса на интеграция на новия имигрант;
  • личните качества на кандидата от гледна точка на неговите професионални качества и дейност, и по-конкретно способностите му за преценка на собствените възможности за реализация, познанията за трудностите свързани с процеса на имиграция и всичко друго което е свързано с този процес
.

Linko, Благодаря и аз мисля, че трябва да хване поне аз като водещ кандидат ниво В2 за да съм малко по спокойна на интервюто дай боже да стигнем и до там :))))
desitta7
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 7:18 am

Re: Помощ при изчисляване на точките

Мнение от desitta7 »

а всъщност колко е минималния брой точки плюс тези от интервюто за да може да те пуснат до виза
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Помощ при изчисляване на точките

Мнение от emili_vn »

63
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: Помощ при изчисляване на точките

Мнение от fenomeno »

А може ли някой да помогне при изчисляването и в нашия случай , защото от много четене и проверка на различни места вече се обърках. При изчисляване в онлайн тестовете ми казва, че можем да продължим, но като се зачетох в таблицата с критериите на wiki.bgcanada, се обърках, понеже не ми стана ясно как се точкува критерия за стаж. При нас е следната ситуация:
Водещ: Магистратура финанси и бакалавър начална училищна педагогика с чужд език; стаж (тук също не ми е ясно)- до април 2010- 5 год. по бакалавърската специалност, като последните 2 са изкарани в майчинство. След майчинството продължава работа, но по нито една от специалностите до момента.
Придружаващ: Средно-специално, но 2 годишен курс след завършено средно образование (не съм сигурен в коя категория попада),Монтьор на съобщителна техника. Стаж по специалността до края на 2007 г. От тогава до момента работи не по специалността.
Благодаря предварително на оказалите съдействие!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помощ при изчисляване на точките

Мнение от Linko »

fenomeno написа:А може ли някой да помогне при изчисляването и в нашия случай , защото от много четене и проверка на различни места вече се обърках. При изчисляване в онлайн тестовете ми казва, че можем да продължим, но като се зачетох в таблицата с критериите на wiki.bgcanada, се обърках, понеже не ми стана ясно как се точкува критерия за стаж. При нас е следната ситуация:
Водещ: Магистратура финанси и бакалавър начална училищна педагогика с чужд език; стаж (тук също не ми е ясно)- до април 2010- 5 год. по бакалавърската специалност, като последните 2 са изкарани в майчинство. След майчинството продължава работа, но по нито една от специалностите до момента.
Придружаващ: Средно-специално, но 2 годишен курс след завършено средно образование (не съм сигурен в коя категория попада),Монтьор на съобщителна техника. Стаж по специалността до края на 2007 г. От тогава до момента работи не по специалността.
Благодаря предварително на оказалите съдействие!
По така изнесените данни не може да се направи цялостна оценка на вашият случай, а единствено по двата фактора "образование" и "трудов стаж". И то с допускането, че всичките ти твърдения се доказват документално.
Та по фактор "образование" водещият кандидат ще получи 10 т. за ниво на образование.
Не е с търсена специалност, така че не се гледа стажът да е по специалността от дипломите и за трудов стаж ще получи толкова точки, колкото месеца общ трудов стаж има през последните 5 г. без да се брои майчинството. Ако са пълни 3 г. (36 м.) трудов стаж то точките ще са 6 т.
Вторият кандидат по фактор "образование" ще получи 2 т. за ниво на образование. Трудовият му стаж не се оценява и не получава точки по този фактор.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор