Първи документи на английски?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
mitaka84
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 12:14 pm

Първи документи на английски?

Мнение от mitaka84 »

Има ли някои който си е попълнил документите до Виена на английски? Опитах се да намеря нещо по въпроса в останалите теми но нищо не излезна. Мерси за помоща.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Първи документи на английски?

Мнение от Linko »

Има доста хора, които са попълнили документите си на английски. Просто защото го владеят по-добре този език и правилата на процедурата го позволяват.
Не го правят хора, които са добре с френския и хора, които имат вътрешното убеждение, че това ще направи лошо впечатление на имиграционните на Квебек и по някакъв начи ще се отрази негативно на процедурата им. В което няма нищо вярно, но с вътрешните убеждения и предразсъдъците на хората е трудно да се бориш. Бих казал дори, че е невъзможно.
Та и ти ако не си сигурен в себе си и в съответствието ти с критериите за селекция, ако събираш примерно около минимума точки и си зле с езика, почти сигурно е, че ще попълниш документите на френски. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
mitaka84
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 12:14 pm

Re: Първи документи на английски?

Мнение от mitaka84 »

Ами аз четох правилата в тяхната страница доста пъти и видях че може да подам на английски и така и ще си дам документите. Аз мисля че имам достатъчно точки а и след проверката като дам 1 или 2ро ниво по френски ми казва че мога да продължа напред. Но разбира се може и аз нещо да не разбирам много добре и да се заблуждавам. Тъй или иначе сега съм в сащ вренно и се подготвям да изкарам ielts след това мисля да започна курс по френски и ако стигна до интервю да имам поне 3 или 4то ниво. Относно специалността ми има един момент които не го разбирам аз имам професионална квалификация геодезист която я придобих след 13ти клас и след това завърших магистър геодезия. Те ще ми признаят ли и 2те дипломи или взимат за образование по високата степен? Защото и 2те ги има в таблицата и всяка дава по 6 точки
surveying and cartography - secondary education 6 points
geodesy - bachelor - 6 points
След като завърших средното съм работил 5 години геодезия но предполагам че този стаж може да ми бъде признат само за средното защото не съм бил инженер още, нали така? Ще съм много благодарен ако някои може да ми разясни тези детайли. Благодаря много за помоща.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Първи документи на английски?

Мнение от Linko »

Общо взето са правилни разсъжденията ти, mitaka84.
Оценява се наистина само най-високата степен на образование и трудовият стаж по специалността се отчита след датата на придобиване на дипломата.
За да си получиш 6-те точки за търсена професия просто трябва дипломата ти да не е придобита по-рано от 5 г. преди датата на подаване на документите за селекция. В противен случай в този 5-годишен период трябва да имаш минимум 1 г. стаж по специалността от дипломата.
При оценката за трудов стаж се оценява само стажът по търсената специалност.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
mitaka84
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 12:14 pm

Re: Първи документи на английски?

Мнение от mitaka84 »

Аз завърших преди година и половина така че това няма да е проблем. Но все пак ще е по-добре ако ми признаят дипломата от средното защото там имам 3 години стаж в последните 5 години и това би ми помогнало доста а и тъй или иначе ми дава 6 допълнителни точки от таблицата с професиите също така. Мерси за отговора, мисля да опитам и да видим какво ще стане. Аз мисля че само с възрастта ми, образованието и английския покривам минималното ниво за кандидатсване. А и френския ще го включа с ниско ниво пък до тогава все ще съм се подготвил да го покрия. Аз имам моита диплома за висше преведена и заверена в министерсвото на образованието,трябва ли и дипломите за средно да ги заверявам по същия начин или някаде четох че могат да бъдат заверени само чрез нотариус?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Първи документи на английски?

Мнение от Linko »

Никаква заверка от което и да е министерството на дипломите не е необходима. Нотариално заверено копие на дипломата е всичко, което ти е нужно за процедурата.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор