Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Linko »

Отново се създава излишна паника и обърканост сред хората на базата на слухове, нещо прочетено в различни форуми и собствени измислици на авторите.
Нищо от написаното във въпросният бюлетин не касае кандидатствалите по процедурата за Квебек.
Никой ли не вижда, че никъде не се споменава и дума за Certificat de céléctiuon, а се споменава единствено Certificat de désignation.
И си е посочена буквално програмата "la catégorie des candidats de provinces (CP)", която не включва изобщо Квебек. Последната си има отделна програма по отделен договор с федерацията, а всички останали макар и със собствени възможности за избор на кандидати са в една програма.
Ето тук са посочени провинциите - Candidats des provinces : Qui peut présenter une demande
Та който е избран от Нова Скоша, Юкон, Саскачуан и т.н. и каца във Ванкувър с право трябва да се притеснява. Не и селекционираните от Квебек.
Всичко останало са слухове и измислици.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Iris »

Дано си прав и на никой от форума не му се случат проблемите, които са коментирани.

Лично аз не виждам паника, нито измислици, а само официални документи, които могат да имат нюанси в тълкуването.
Затова всеки си има глава на раменете да чете и да си поема отговорността.

В текстовете не се конкретизира, че Квебек е изключен, както и не оспорват сертифики за селекция и визи, но само ясно показват, че имат право да не издадат перманент резидент карта.
Или поне аз така разбирам, а какви са тези доклади (A44(1) report) - като намеря време ще чета в детайли. А до тогава дано се появи юрист и да изкаже професионално мнение.

Ето тук четем:
http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... /ob251.asp
Individuals who indicate that they never intended, or no longer intend, to reside in the nominating province/territory may be denied permanent resident status at the POE and may have an A44(1) report written against them.

In the case of individuals who indicate at the POE that they no longer intend to reside in the nominating province/territory, the A44(1) report may be written for non-compliance with paragraph 87(2)(b) of the IRPR pursuant to section 41 of the Immigration and Refugee Protection Act (IRPA).

Officers should communicate CIC’s final decision in accordance with the terms of the applicable Federal-Provincial/Territorial Agreement with respect to Provincial Nominees.


А те са тук:
http://www.cic.gc.ca/english/department ... /index.asp"
Some provinces and territories have comprehensive agreements with CIC that cover a wide range of immigration issues. Yukon, British Columbia, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Ontario, Quebec, Nova Scotia and Prince Edward Island have this kind of agreement with CIC.


Ако провинциите по федералната процедура затягат режима, то какво ли ще прави Квебек, при условие, че именно тази провинция има най-много номинирани (селектирани) и непристигнали имигранти?

А самият документ "Operational Bulletin 251 -Examination of Members of the Provincial Nominee Class at Ports of Entry and CIC Inland Offices Examination of Members of the Provincial Nominee Class at Ports of Entry and CIC Inland Offices" е на официалния сайт на CIC и се отнася за цялата страна според мен, защото имено тази служба взема крайното решение.
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Iris »

Може би трябва да се обмисли пак и следния текст:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html

Conditions requises du programme d'immigration des travailleurs qualifiés
Pour être sélectionné comme immigrant travailleur, vous devez notamment :

* vous établir au Québec dans le but d'y occuper un emploi.

Глаголът devoir има доста нюанси на значението си.
Докато преводът на този документ на английски език е с едно императивно must:
Requirements of the Immigration Program for skilled workers
To be selected as an immigrant worker, you must, in particular:
* settle in Québec with the goal of being employed there.


Също така се коментира, че се подписвало само "намерение" да се установи в Квебек.
Дори думата да е "намерение", то видът на документа е декларация и не знам по канадските закони какви задължения произтичат от това.
А това, че досега са си затваряли очите, не означава, че ще продължават...
Последно промяна от Iris на Чет Яну 27, 2011 10:38 am, променено общо 2 пъти.
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
benn
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 4:51 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от benn »

А това, че до сега са си затваряли очите, не означава че ще продължават...[/quote][*]
И в тоя ред на мисли нека се включа и аз в темата, която касае всички кандидати имащи намерение да се установяват извън Квебек. За причините мисля, че са много и за всеки са най различни- така,че не бих искал да ги коментирам. Но бих искал да попитам във връзка с тези мерки за затагане на кацанията извън одобрилата те провинция.Ако да речем кандидата реши да направи кацане на летището в Монтреал с цел да се премине безпроблемно през имигразионните (федерални и квебекски) и да избегне евентуални проблеми от тяхна стрна. И има примерно два варианта в случая (поне аз така си мисля)
Вариант 1- Даване на адрес примерно на познати живеещи в Монтреал за получаване на PR картата и последващо отпътуване ,примерно на следващият ден за другата дестинация в град във федералната част както съветват някои съфорумници във форума . Би ли имало някакъв проблем дасе установиш на новото място и там да си изваждащ другите нужни документи-SIN и здравна карта.
И Вариант 2 Установяване за известен период докато ти излезнат същите документи и заминаване тогава за друг град във федералната част.Което е също труден вариант ако примерно нямаш никакви познати в Квебек ,които да ти помогнат и съдействат в началото, ще е свързано с търсене и наемане на квартира(която ще е за едногодишен период, без която пък не можеш да подадеш документи за здравна карта и ....). Тъй, че бих искал да помоля съфорумници , които могат да дадат някой полезен съвет или такива които са минали по тоз път да споделят дали това са осъществими резервни варианти. Thanks :y:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от ivandaman »

Linko,
Имам доста опит с емигрантските от Канада, САЩ и латинска америка.. много от правилата са "отворени за интерпретация" от емигрантският офицер..
Как той ще си ги интерпретира само той/тя си знае..
99% съм сигурен че ще ги питат от какъв зор са се завлекли във Ванкувър като процедурата им е за Квебек.. в тоя случай трябва да се има готов и задоволителен отговор дори и да е 100% научна фантастика..

Емигрантските са много деликатни авторитети и трябва да се играе според тяхната правила и в никакъв случай да не им се противопоставяш или да започнеш да се правиш на отворен "Ама аз имам право и т.н.".. В момента в който им се изрепчиш и замина жребеца у потока..

Това е от което аз лично бих се притеснявал.. Важното е човек да е подготвен за "най-лошото" и да се надява за "най-доброто"..

Тя русалката ще сподели какво и как се е случило, но съм убеден че няма да е толкова просто и елементарно (straightforward) както се казва..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Linko »

ivandaman,
Говорим конкретно за съдържанието на един определен документ и за това кого касаят изискванията заложени в него.
Не оспорвам нито опита ти с имиграционните, нито пък правомощията на агентите от АSFC. Това са си съвсем отделнии теми.
Аз твърдя едно единствено и съвсем простичко нещо. Че Бюлетин 251 не визира програмата за селекция от Квебек и по никакъв начин посочените в него правила и мерки не касаят Certificat de séléction du Québec.
От там нататък всеки може да си развива каквито си ще теории и да тълкува текстовете от правната уредба по имиграцията както му е кеф.
Последната дума, за щастие, има винаги съдът.

Но при всички положения целта е постигната. Внесен е смут в редиците на кандидат-имигрантите по програмата за Квебек, планирали да се установят в друга провинция.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от ivandaman »

LOL.. :) :handshake:

Едва ли на някой целта е била съзнателно да внесе смут.. Никой не печели нищо от подобна операция.. Искрено се надявам да си прав и никой да няма проблеми.. Дано да е така..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от thriller »

Въпреки,че съм имал противоречия с Линко и определено не ми е любимец не мога да отрека,че е в този случай има право.Явно прфектното владеене на френски си е от полза и човека много добре разбира буквалното значение на текстовете в официалния сайт за емиграция,нещо с което все още аз не мога да се похваля.Досегашният опит на колегите пристигнали вече направо във федерална Канада показва,че проблеми няма.Тук се появиха писания,че някий бил чул,че някой си имал проблеми.Ми добре ма тва ми мяза на ,,една жена в автобуса ми каза...,, типично по български.Моля нека ако някой е имал наистина такъв проблем да сподели опита си с нас.За това в крайна сметка е този форум.Нека не се позоваваме на слухове и догатки,а на реални факти.Някой тук спомена за изказване на мнение от опитен юрист.Съгласен съм,но този юрист трябва да бъде не български,а кандски и то с опит в имиграционното право.Убеден съм,че такива има много,но те едвали пишат в този форум.За това само личния опит на човек преминал през тази трудност би могъл да внесе яснота по въпроса.На мен този казус не ми е безразличен,защото не съм убеден,че искам да живея точно в Квебек,но ако се наложи ще го преживея.Хайде със здраве.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от John Smith »

Linko написа:Но при всички положения целта е постигната. Внесен е смут в редиците на кандидат-имигрантите по програмата за Квебек, планирали да се установят в друга провинция.
Четейки документите на официален сайт на Immigration Canada, които са цитирани по-горе и са с дата края на 2010, аз лично не бих рискувал да си създам проблем още с влизането в Канада. До сега може да не е имало проблеми, но няма гаранции, че от сега нататък няма да има. Хората чакат визи с години, едва ли някой би рискувал да се провали на последната стъпка. Има си сериозни основания за смут, както го наричаш. Защото реално кандидатстване за Квебек и пристигане в Албърта, примерно, си е вид измама. Канадците не обичат да ги лъжат и една инструкция към имиграционните служби по летищата може да постави началото на сериозни проблеми. Ти би ли се наел да гарантираш, че това няма да се случи? Затова, най-чистият вариант е пристигане в провинцията, за която е кандидатурата, след това местене където искаш. Вярно, по-скъпо, но за сметка на това сигурно. Пак казвам, според сегашните условия. Преди години нямаше такива или аз поне не съм намирал информация за такива. Нещата са се променили, явно.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от thriller »

John Smith

Браво :clap: много стойностно изказване и на място.Хубаво би било всеки един от нас да се вслуша в твоя съвет!
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от thunderbolt »

Как може да коментирате тези неща точно тук!!!!!! Не мислете,че имиграционните също не могат да влезнат и да прочетат това! Не мислете,че ще отнеме дълго време да променат и затегнат още повече процедурата!
С фалшиви дипломи, сертификати и разни други български простотии не помагате на себе си, а само вредите на всички останали !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Затова ни плюят навън (не визирам никого)! Но малко по-конфидициално се дръжте! Има модератори, скайп, много хората, които са наясно тук и които може да питате!!!!!
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от azzura »

thunderbolt написа:Как може да коментирате тези неща точно тук!!!!!! Не мислете,че имиграционните също не могат да влезнат и да прочетат това! Не мислете,че ще отнеме дълго време да променат и затегнат още повече процедурата!
С фалшиви дипломи, сертификати и разни други български простотии не помагате на себе си, а само вредите на всички останали !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Затова ни плюят навън (не визирам никого)! Но малко по-конфидициално се дръжте! Има модератори, скайп, много хората, които са наясно тук и които може да питате!!!!!
Според мен тук е мястото да се коментира.Тук хората четат и пишат за това , което ги интересува.С фалшиви дипломи и сертификати никой не се е похвалил досега, да е успял да измами имиграционните.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от miteto »

thunderbolt написа:Как може да коментирате тези неща точно тук!!!!!! Не мислете,че имиграционните също не могат да влезнат и да прочетат това! Не мислете,че ще отнеме дълго време да променат и затегнат още повече процедурата!
Ти мислиш, че това положение не им е ясно от техните си вътрешни статистики, та ще им се наложи да влязат в български форум с 2000-3000 анонимни потребители, че да открият "топлата" вода? Все още канадското правителство не взима решения на базата на извадки от чуждестранни (или канадски) интернет форуми.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от demococcus »

benn написа:И в тоя ред на мисли нека се включа и аз в темата, която касае всички кандидати имащи намерение да се установяват извън Квебек. За причините мисля, че са много и за всеки са най различни- така,че не бих искал да ги коментирам. Но бих искал да попитам във връзка с тези мерки за затагане на кацанията извън одобрилата те провинция.Ако да речем кандидата реши да направи кацане на летището в Монтреал с цел да се премине безпроблемно през имигразионните (федерални и квебекски) и да избегне евентуални проблеми от тяхна стрна. И има примерно два варианта в случая (поне аз така си мисля)
Вариант 1- Даване на адрес примерно на познати живеещи в Монтреал за получаване на PR картата и последващо отпътуване ,примерно на следващият ден за другата дестинация в град във федералната част както съветват някои съфорумници във форума . Би ли имало някакъв проблем дасе установиш на новото място и там да си изваждащ другите нужни документи-SIN и здравна карта.
И Вариант 2 Установяване за известен период докато ти излезнат същите документи и заминаване тогава за друг град във федералната част.Което е също труден вариант ако примерно нямаш никакви познати в Квебек ,които да ти помогнат и съдействат в началото, ще е свързано с търсене и наемане на квартира(която ще е за едногодишен период, без която пък не можеш да подадеш документи за здравна карта и ....). Тъй, че бих искал да помоля съфорумници , които могат да дадат някой полезен съвет или такива които са минали по тоз път да споделят дали това са осъществими резервни варианти. Thanks :y:
Да споделя опит, който вярвам че отговаря на въпросите ти: Ние отседнахме при познати и дадохме техния адрес за получаване на SIN и PR картите. После си намерихме квартира и си обрахме крушите, а картите се получиха на адреса на познатите ни. Просто ги пъхат в пощенската кутия на адреса, който си дал и толкоз - никой не го интересува живееш ли там или не.
За сина можеш да идеш още същия ден и вечерта да си хванеш влака за където там си си наумил да живееш извън Квебек.

Със здравната карта е малко по-интересно - там също може приятел да дойде с теб и да потвърди че живееш при него - без да имаш сключен договор за наем. Но по-интересното е че тази карта си важи само в Квебек. Ако не живееш в Квебек, доколкото знам - не ти трябва.

Тъй че би могъл да поостанеш тука една седмица, да отдъхнеш от презокеанското пътуване, да видиш един известен и хубав град... пък после да отпрашиш накъдето те тегли душата из канадата :) Все ще се намери сръцат съфорумник да те приеме за няколко дни - тебе и челядта ти :) Ако ли не милостив съфорумник, то има квартири, които се наемат и плащат на седмица, макари и на доста по-високи цени.

Успех ти желая и попътен вятър!
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от thunderbolt »

То каквото и да напишеш тук то всеки си знае своето.
Като сте толкова умни, информирани, начетени и компетентни пишете пък.
Безмислено е да си трови човек нервите с вас.Факт е,че нещата се затегнаха но сигурно и това е поради някаква друга причина която някой ще изтъкне.

Айде.Живо здраво и с българската простотия само напред.

Miteto само където ако не си завелязал няма да им е много трудно с анонимните при положени,че преди всяка сесия се прави списък с явяващите се на следващата сесия. който се публикува тук.Не мисля,че трябва много акъл за да видиш кой кой е......ама все едно.Сигурен съм,че ще измишлиш и на това оправдание или теория и ще го обърнеш срещу мен.Както и да е.Живей си жовота и това е.

azzura така е права си но поради факта,че се появяват все повече и повече такива индивиди,хората след тях са поставени под още по-щателни проверки.И нещата се затягат.Но това си е мое мнение.Никой не е длужен да му обърне внимание нито да го коментира.
Публикувай отговор