Wind mobile

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Wind mobile

Мнение от John Smith »

Godis написа:Чакайте малко. Ако си купиш телефон от доставчик, и да нямаш договор, телефона си е все пак кодиран.
Ако телефонът струва на свободния пазар $200, примерно, а ти го купиш за $150 от някой оператор, който очаква да го ползваш в неговата мрежа, има логика. Ако обаче го купиш на пълната цена, на която се продава и на други места, тогава няма логика да е заключен. А има такива предложения по сайтовете на операторите, че дори и на по-висока цена.

Аз също навремето не знаех и си купих от BestBuy предплатен телефон Motorola за $120, който толкова си струваше. След това разбрах, че е заключен за мрежата на Rogers. Обадих им се и им казах, че телефонът всъщност си е мой и искам да го ползвам и с други карти извън Канада. Не че исках, но ги пробвах. След доста време увъртане се съгласиха да го занеса в техен офис и да го отключат. Аз пък скоро след това го извадих от употреба (тогава и без това номерата не можеха да се прехвърлят) и така свърши историята.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Wind mobile

Мнение от myhata II »

Ванка взимай Вятъра ,колкото повече спонсори ,толкова по добра мрежа :y: :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Wind mobile

Мнение от Godis »

Не знам. Боли ме сърцето да ги дам тия пари дето ще струва телефон с w7. Ама пуст мерак, ще взема да се прехвърля от фидо към роджерс, надявам се с 3 годишен план да не ми излезе повече от 100$.
Иначе - ebay.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Wind mobile

Мнение от hadministratora »

Ние от две седмици сме с Мобилисити и съм доволен. Малко интернета им се дъни от време на време, ама това не ме бърка - поне за сега.
Всеки ден пътувам с метрото по два пъти и съответно губя мрежата толкова пъти. Освен това училището на жена ми е в една маза и тя също няма обхват там. В момента в който се покажеш над земята и си хваща домашната мрежа без проблем.
Това с роуминга при Мобилисити може лесно да се избегне, защото при тях няма мес. сметка в класическия смиъл на думата. Всичките им планове са неограничени и цената е една и съща всеки месец, разликата е колко неограничени неща имаш. В най-евтиния, например, имаш неограничени разговори в тяхната мрежа и SMS/MMS. В най-скъпия имаш всичко неограничено. Това, което го нямаш в плана си можеш да го ползваш pаy-per-use. Тука идва хитрината - за да ползваш pаy-per-use трябва да имаш заредени предварително пари в т. нар. "My Wallet". Това ще рече, че ако нямаш заредени пари - няма да ползваш.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Wind mobile

Мнение от ivanko13 »

hadministratora написа:Ние от две седмици сме с Мобилисити и съм доволен. Малко интернета им се дъни от време на време, ама това не ме бърка - поне за сега.
Всеки ден пътувам с метрото по два пъти и съответно губя мрежата толкова пъти. Освен това училището на жена ми е в една маза и тя също няма обхват там. В момента в който се покажеш над земята и си хваща домашната мрежа без проблем.
Това с роуминга при Мобилисити може лесно да се избегне, защото при тях няма мес. сметка в класическия смиъл на думата. Всичките им планове са неограничени и цената е една и съща всеки месец, разликата е колко неограничени неща имаш. В най-евтиния, например, имаш неограничени разговори в тяхната мрежа и SMS/MMS. В най-скъпия имаш всичко неограничено. Това, което го нямаш в плана си можеш да го ползваш pаy-per-use. Тука идва хитрината - за да ползваш pаy-per-use трябва да имаш заредени предварително пари в т. нар. "My Wallet". Това ще рече, че ако нямаш заредени пари - няма да ползваш.
Да ти кажа тези Мобилисити и тях ги оглеждам... Имат един офис наблизо до нас на Даунсвю и мисля да отида да ги поразпитам това онова...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Wind mobile

Мнение от ablood »

John Smith написа:Ако телефонът струва на свободния пазар $200, примерно, а ти го купиш за $150 от някой оператор...
Аз не съм виждал физически такъв "свободен пазар". Само виртуално.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Wind mobile

Мнение от John Smith »

Искаш да кажеш, че не си виждал магазин, в който да се продават отключени телефони без обвързване с доставчик? За Монреал не мога да ти кажа, но в Торонто знам на поне 4-5 места такива магазини. Само около College/Spadina има няколко, за нови и втора ръка телефони, на Fairview Mall в магазина Gadgets(@), както и по други молове, където го има, на Pacific Mall, в магазините на Factory Direct или Tiger Direct и т.н. На NewEgg и NCIX също има, макар on-line.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Wind mobile

Мнение от ablood »

Всъщност прав си. Има разни еврейски магазинчета, продаващи преоценени стоки, декодирани телефони и "китайски ментета":

http://www.bestcost.ca/news.asp?langue=e

http://www.electrotelinc.com/
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Wind mobile

Мнение от ivanko13 »

ablood написа:Всъщност прав си. Има разни еврейски магазинчета, продаващи преоценени стоки, декодирани телефони и "китайски ментета":
В Торонто мястото на отключените телефони и други евтитни електроники е Пасифик Мол, който е китайско владение.... Предимство е да имаш приятел ,който говори кантонезе за да ти съдейства при покупката :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Wind mobile

Мнение от speedy »

Ползвайте кралицата за преводач - по-точно портретите и джобен формат.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Wind mobile

Мнение от haimana »

В http://www.newegg.ca/Store/SubCategory. ... act-Phones има No Contract Phones/отключени
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

Re: Wind mobile

Мнение от kaleko »

Имате ли отзиви за Public Mobile? Вярно е, че нямат интернет ама като чели имат атрактивни цени.
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Wind mobile

Мнение от ablood »

kaleko написа:Имате ли отзиви за Public Mobile? Вярно е, че нямат интернет ама като чели имат атрактивни цени.
Мизерно покритие!
Виж chatr mobile!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Wind mobile

Мнение от anxeli »

Чатър са роджърс под прикритие :!: !
Циганите - на Сатурн !
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Wind mobile

Мнение от AsicsFan »

Ми ние с жена ми сме с чатъра от около 3 месеца. Нет не ползваме - в смисъл дори не съм гледал дали дават, щото не сме фенове да имаме винаги нет, ако ми притрябва на път се паркирам в първия старбъкс.

Та оплакване засега нямаме. Но и изисквания нямаме. Извън чатър-зоната не сме излизали
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Публикувай отговор